Bellianova Z7245 PLUS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#256 Nový příspěvek od Bellian »

Díky, hjá zase rád vidím, že to někoho zajímá :friends:

Nějaké další věci dávám i do http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 4#p1706564

Peter - ten druhý traktor je Same, bohužel jsem u něj nenašel štítek s hmotností a výkonem, abych je porovnal. Strejc ho měl půjčený, není to žádný mladík, ale už mu předek zapíná sám, a dopředu dozadu, má jen páčku pod volantem. Ale co se mi hodně líbí je sběrné potrubí na rychlospojky. To co mám já je fakt peklo, je to pořád od oleje, když zapínám vlečku.

Co se týče obrázků, už bech něco měl stvořit, mám to v hlavě už pár let :( .

Obrázek

Obrázek


Vitex spletl jsem se, ten prudkej kopec je právě v Radostíně, z Ostrova jsem bral z vlak. nádraží panely.

Michal - díky, chyba byla, že jsem ho aťuknul a nechal křivě (šikmo), měl jsem ho zarovnat s klikou a ne s hlinikový deklem co je z venku, je to odlitek a je křivý.

Obrázek



Pár dní jsme ještě jezdily do lesa, kde jsem začínal před cca 3 roky s broukem, to jsem si užival s 7211, tam mě to pěkně proškolilo s 12m klady v kopcích :D

Obrázek


Protože jsme káceli zdravé dřevo (než ho brouk sežere), tak jsme ten les sežraný nechali plavat, no jenže sousedi, už začali sázet a jeden soused osázel a oploti cestu tak, že tam projede jen traktor s malou kárkou (to má on). Ale nějaký tahání klad nebo vlečka se tam nesmotá. Naštěstí dobří lidé nevymřeli a další soused když viděl, co ten chytrák udělal, schválně neosázel část, abychom tudy mohli jezdit 8) . Samozřejmě jsme se mu odvděčily a děkovali. Tudíž nastala akce honem rychle vytahat zbytek ven z lesa. Strejc se domluvil s místním člověkem co má taky 7245 s navijákem, že to za celkem rozumný peníze vytahá. Takže něco udělal a dvě soboty jsem tam jel i já mu pomoci. Celkem se dařilo, terén fakt horzný, kopce a kamení, takže člověk musel být pořád ve střehu, aby blbě nenajel a neotočil traktor.

Obrázek

A za mnou je druhé esíčko, takže si človék nemůže nadjet, aby to smotal :-/ .

Obrázek

Nezdá se to, ale je to pěkná mezka nahoru a ostrá pravá. Bez předku není šance a když to namoklo, tak i s předkem pohrabával.

Obrázek

Práce fakt na ... litoval jsem traktor, naloženej čelák a ještě kopec dolů, fakt naprd.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dost se popálilo a nakonec se i nečo osázelo, díky jamkovači to šlo dobře.

Obrázek

No takže jsme pracovali a v tom najednou slyším divný zvuky a co se nestalo, ten hclap s traktorem stále v kopci natahoval navijákem a traktor se mu rozjel. Snažil se naskočit, ale vypadl ven málem ho to přejelo. Však víte jak rychle se to rozjede nemáte šanci. Měl ale obrovské štěstí najel prostředkem na pařez, trochu chytnul za diferák ve předu a protože měl podvázání na čelák, tak se to zarazilo a o ty 30mm plechy které se prohnuly a zůstalo to viset. Ani kardan to nevzalo, takže prakticky bez ujmý. No z pr...le klika. Já jsem opatrný, ale po tomhle jsem byl dvojnásob.


Ještě jsme dovezl pár vlečeke kamene a zvážil traktor. Výha traktoru s čelákem 4800kg, vlek 2200Kg a naloženej jsem měl něco přes 15 000Kg.
Trochu mě zarazila váha traktoru, dhadoval jsem tak 4300Kg.

Obrázek

Válec s vodou, za neavijákem co je na kšandách a z kopců dolů, taky prasečina :smich: . Ale druhá volba byl traktor co váží možná míň než ten vál a do toho už se mi vůbech nechtělo :D

Obrázek

V sobotu odpoledne ty bouřky taky nic moc. Louku už jsem tam rozvrtal až hrůza a to dnes jedeu zase nakládat :-/ .

Obrázek

Co se týče času, vyvážečka měla být dávno hotová a ne jen toto :(

Obrázek

V pondělí jsme nakládal dalši pořez, už mě ty kopce na 1 fakt nebaví :vztek: :vztek:

Obrázek

Soused se toho taky nebojí, přední kola šla vzduchem když jel :smich: :smich: .

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#257 Nový příspěvek od v2000m »

Ta poslední fotka to je síla, to potkat na silnici, brrr ...

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#258 Nový příspěvek od STEEL »

Odkap na rychlospojky ISO 12.5 se dá koupit u firmy Knomi vše potřebné jsem tam kupoval když sem upravoval hydrauliku kvůli mulčovači
Obrázek Obrázek
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#259 Nový příspěvek od Bellian »

v2000m - jo je to mazec, taky se netvářil, když jsem ho fotil :tyty: . Má naštěstí les za barákem polní cestou, takže s trochou štěstí nikoho nepotká


Steel - parád díky moc, už jsem se na to koukal, mají tam sice že není na skladě, ale napíšu jim. štve mě, že mi to teče nad prasátka, nerad bych měl zamaštěné brzdy kvůli tomuto


Opět nakládka v lese a odvoz na pilu, z tohoto budou většinou 60 fošny do zásoby

Obrázek

Už delší dobu mi blbne vzduch na vleku, špatně odbržďuje a občas sám začne přibržďovat (včera to bylo v kopci, ale nechtěl jsem zastavovat, tak jsem to drhnul na 1 :( ), pořád jsem myslel na ventil pod traktorem, ale nakonec to byl ten na vleku, když odepnu hadici, tak z koncovky pořád lehce fouká vzduch nazpět, což asi není dobře. Měl jsem doma náhradní tak jsem to vyměnil a jeví se to dobře.

Ale chtěl jsem se poptat, víte nědko co znamenají ty písmenka na štítku?

Měl jsem tam ZCA a dal jsem tam VUI a pak mám VNH ten jsem koupil z vojenských zásob.
Vlek jsem zkoušel jen prázdný, ruzné situace včetně nechtěnné odpojení koncovky za jízdy, když někdo odpřihnul vlek, elektriku, hydrauliku, ale zapomněl na vzduch :pohlavek: :smich: .

Obrázek


Poslední dobou jsem jezdil okolo benziky, tak jsem tankoval tam, spotřeba mi vycházi 4,5l na 1Mth, co jsem se ptal, tak průměr je kolem 5l, takže spokojenost, ale i tak se mi zdá, že tam leju naftu až moc často :smich: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#260 Nový příspěvek od vitex »

Teda Jardo- 8)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#261 Nový příspěvek od Bellian »

V sobotu jsem trochu pokročil s vyvážečkou, musím nějak namyslet stání u ovládání (nejraděj bych tam nějaké sedátko na přiopření).

Obrázek

V neděli v dešti jsem nakonec štípal a rovnal, už nemám čas čekat, až přestane pršet :vztek:

Obrázek

Poslední hranice se pomale staví

Obrázek

Obrázek


Trochu jsem to počítal, naštípání jedné káry trvá 2h a traktor natočí 0,8mth takže spálí cca 4l.


Našel jsem doma tyto řeťezy 14x34 je tam vyraženo.

Na traktor jsem našel kola 16,9 - 34, ale 14 ne. Nevíte na co to je?

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#262 Nový příspěvek od red.bill »

To je starý značení 14-34, 16,9/14-34, 16,9-34 je pořád jeden a ten samý rozměr... To je rozměr ráfku.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#263 Nový příspěvek od Bellian »

Hmm díky, takže pro mě stejně naprd 34" kola nemám a ani neplánuji, škoda, že to není na 30". To už jsou druhé řetězy na traktor co mám na sklad :smich: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#264 Nový příspěvek od Novis »

Tak vezmi flexu a zkrať je, to je to nejmenší :)

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#265 Nový příspěvek od pepanek »

Koukám, že toho dřeva máš doma taky kopec jako já, tak ať Ti neshnije a přikryj to 8) . Já ho dávám ve dvou řadách k sobě a přikreju to eternitem 2,4m najednou. Oba štosy pak řežu zároveň.
Mám tam toho potom opticky méně :) a přístupné je z obou stran. Jo není to jednoduchý :vztek:

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#266 Nový příspěvek od Bellian »

Novis to mě nenapadlo :pistol: :evil:

Pepanek - je to divný, ale mě to baví :D . Spíše mě štve, že už je skoro poštípáno. Ono ta poslední fotka bude garáž na vlečku a káry, proto i ta výška, aby tam podjela 7245 :) . Doufám, že dovezu vlnitý plech a celé to zakryju. Na zbytek rázu dám eternit a co nevyjde tak mám plachty. Jakmile dovezu plech, pustíme se do toho. No něterý kousky co tam dávám jsou fakt hnus, ale toho bordela na topení už mám taky hafo a tak to prostě nacpu do rázu. Uvidíme co z toho za pár let zbyde. Zakrytý to bude, nic víc už s tím nenadělám.


Ještě dotaz, jak máte vyřešeno, aby vám nevrzala páka zapínání předku? Měl jsme tam i hadici, ale po pár hodinách začne vrzat i tam. Když je náhon zapnutý pohoda, ale při vypnutém a mých přejezdech 20km jedna cesta, je to docela o nervy, musím jí nohou lehce přimáčknut dozadu, aby nevrzala.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#267 Nový příspěvek od pepanek »

Kdyby mě to nebavilo taky to nedělám :)
Jinak páka mi nevrže je opřená o gumu podlahy. Při koupi na ní byla objímka ze silonu, spáska atd. ale nešlo ho vyřadit tak to mám jenom skrz podlahu a nic nezvoní
Měj se :friends:

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#268 Nový příspěvek od Rad 5 »

Bellian píše: stř kvě 26, 2021 1:31 pm Ještě dotaz, jak máte vyřešeno, aby vám nevrzala páka zapínání předku? Měl jsme tam i hadici, ale po pár hodinách začne vrzat i tam. Když je náhon zapnutý pohoda, ale při vypnutém a mých přejezdech 20km jedna cesta, je to docela o nervy, musím jí nohou lehce přimáčknut dozadu, aby nevrzala.
Řešil jsem stejný problém, neboť píka se mi dřela o plech a v páce už byla vydřená i rýha.
Nákonec jsem na páku navlékl hadici, ve které je páka volně, tak aby šel náhon snadno vyřazovat . Těsně nad podlahou mám na hadici objímku, která drží hadici, aby nesjela pod podlahu, a od té doby pohoda. Sice ta objímka je tam navíc, ale mě tam vzhledově nevadí.

Chci se zeptat, prověřoval jsi ty rychlospojky proti úkapům? Chci to také řešit, nebo pod ně udělám plechovou vaničku aby to pořád neteklo a nekapalo dolů...
Dík.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#269 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak pokud je tam origo gumová podlaha a ta silonova průchodka tak jsem nikdy nezaznamenal ani vrzání a ani klepání

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#270 Nový příspěvek od Rad 5 »

Tu silonovou pruchodku tam nemam a nevim o tom, ze by se nechala koupit....

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“