Bellianova Z7245 PLUS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#271 Nový příspěvek od Zetor15 »

Před cca 5-6 jsem jich kupoval několik je to origo zetor ale mozna az z rady 6340

Uživatelský avatar
Tonci
Příspěvky: 562
Registrován: úte říj 21, 2008 3:09 pm
Bydliště: PU

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#272 Nový příspěvek od Tonci »

Zetor 6748

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#273 Nový příspěvek od Rad 5 »

Dik.
R.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#274 Nový příspěvek od Bellian »

Ty odkapy jsem prověřoval, ale bylo mi řečeno, že momentálně nemají skladem, at si zavolám později. Od té doby jsem tam nevolal.

Já jsem nakonec u zapínání předku ten plech oddělal a pilníkem díru zvětšil a na páku navlíknul hadici. Jde to volně a nevrže. Tu průchodku viz výše tam nemám, škoda, kdybych věděl, tak bych ji koupil :( .




PS: Včera jsem naložil naviják na vlek a pojede na úpravu pro dálkové ovládání :wink: :wink: :wink: :wink: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#275 Nový příspěvek od Bellian »

No jak jsem se zmiňoval a řešil jsem to i po SZ s pár lidma, nechal jsem udělat úpravu na naviják pro dálkové ovládání + rohatka západky. Je to i s přidáváním plynu, kde jsem nakonec udělal jednoduchou pásovinku na blok motoru pod šroub co drží trubky na servo. Zároveň jsem koupil i menší filtr na druhou stranu pístnice, ať tam tolik nepadá bordel.

Obrázek

Obrázek

Vzadu jsem vyvedl vzduch a udělal spojku pro ovládání plynu a zároveň jsem koupil záslepky, aby tam nešel prach při odpojení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Taky jsem upravil elektriku, aby si brala světlo z mlhovky a ne z obrysovek.

No po pár sobotách so dodat, je to paráda :potlesk: :potlesk: . Moje obavy o citlivost tahání byli zbytečné chová se to pěkně. Přidávání plynu taky fajn věc a využívám často, mohu jen doporučit.

Obrázek

Obrázek

Prodáváme teď do Rakouska ve 4m, takže po táhání z lesa musím dělit.

Obrázek

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#276 Nový příspěvek od red.bill »

Vyprd bych se na vlekovou 7polovku a dodělal tam 3pin cobo zásuvku, natáhnul do ní spínaný + a hotovo posekáno...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#277 Nový příspěvek od Rad 5 »

Pěkně to máš udělané.
K té zásuvce...
... Udělal jsem to jak píše pin cobo zásuvku a mám ji na naviják a na vyvážečku.
Jak budeš odpojovat tu hadičku do té mikro zásuvky, nebo jak se tomu říká, nebojíš se, že ti to časem nebude těsnit? Mám na mysli toto:
Obrázek

K tomu přidávání plynu, na to máš tlačítko na ovládání, nebo při zmáčknutí tlačítka táhnout ti to přidá automaticky plyn?

Za kolik nyní prodáváte dřevo? Od zimy to šlo celkem nahoru, ale kdo chce nyní kůrovce, krom číňanů a za kolik?

JInak jsem se ptal známýho na ty bezúkapový rychlospojky a říkal, že český nebrat. Že ISO rychlospojky jsou úplně svatý na zapojování. U těchto prý stačí aby na vlek posvítilo sluníčko, ohřeje se a roztáhne se trochu olej, vznikne tam tlak a už vlek nejde zapojit.

Tak nevím. Byl jsem připraven už to nakoupit.
Zároveň říkal, že na John Deerovi mu to funguje v pohodě. (Tam ale nejsou české rychlospojky)...

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#278 Nový příspěvek od Bellian »

To bych ale vlastně musel dělat novou zásuvku někde ji připevnit a tahat extrak kabel do kabiny? Moc nevidím smysl, když to můžu použit do stávají, kde mám m mlhovku pod vypínačem v kabině.

Jo ten detail připojení vzduchu je naprd, ta koncvka je tam chytnutá jen stahovačkou, musel bych tam asi udělat druhou koncovku a tahat to silnou hadicou, nevm jak to vyřešit, zatím jsem potřeboval fungovat tak jsem to udělal takto. Výrobce navijáku tenhle spoj nijak neřeší :-/ .

Mám to na extra tlačítko, takž když dotahuji k traktoru, tak to pustím, a nebo když tahám okolo pařezů, stromů kde se to může chytnout, tak ať to jede pomaleji.

Se dřevem jsme teď spokojeni, poslední 3 kamiony šli do rakouska ve 4m a na konci min 16cm, což je super zatím chtěli všude 20cm. Cena je 2200Kč a dopravu je už v ceně.

Rychlospojky píšeš u těchto, to myslíš který ISO 12,5 nebo ty RK12 (bezúkapový). Já jsem v léťe nikdy neměl problém se zapřicháním a to stál vlek na slunci mám tam ISO a předtím RK12. Zato v zimě ty ISO na čeláku, když je to omrzlé a prostor na odpojování je tam malý, tak jsem nadával :D :D .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#279 Nový příspěvek od Bellian »

Tak jako všichni i já se přes léto moc nezastavil.

Podařilo se nám sehnat kamen v družstvech za rozumnou cenu, takže jsme opět navážel na louku.
Obrázek

Obrázek

Hafan asistoval při výměně pneu. Kola ještě nebyla KO, ale ten zadek má velký vzorek, tak jsem koupil nové a staré nechám v záloze

Obrázek

Obrázek

Nakonec jsem to nechal i přezout, sice jsme kola doma dělal, ale asi už jsem zlenivěl. Musím uznat, že vnitřek byl jak nový, originál duše BARUM nelepená ani nijak nepoškozené, při přezouvání nad tím kroutily hlavou, že to je snad z muzea.

Obrázek

Obrázek


Sice to byla dálka, ale otec sehnal plechy 6m a 6,5m za pár korun.

Obrázek

Obrázek


Tak jsme začali dělat přistřešek pro vleky.

Obrázek

V dílně právě dělám konstrukci pro střechu, abych to čelákem napíchnul a celé posadil na ráze dřeva. Taková mobilní střecha.

Obrázek


No a abych se nenudil, tak jsem dotáhnul domů ještě 8t.

Obrázek

7245 doma není tak musel 25

Obrázek

Založím ji téma, tak tam o ní něco napíšu, hlavně dotazy, překvapily mě ty bazmekty na vzduchu :vztek: , co 7t nemá .


No a poslední věc při koupi vlečky se agronom zmínil, že má vyvážečku, takže jsem v ponděli dovezl vlek a ve středu jel pro vyvážečku :smich: .

Jedna cesta cca 30km, jelo se dobře bez čeláku je to úplně jiný stroj o dost živější a obratnější, začínám ten čelák fakt nenávidět.

Obrázek

Zapojení samozřejmě do agroháku, prakticky nikdy jsem v ně nic neměl, tak jsem byl trochu nervózní jak se to bude chovat a zároveň jsem po cestě kontroloval zda se neuvolňuje.

Obrázek

Po cestě se chovala pěkně, nic nemlátilo a šla hezky za traktorem, až mě to překvapilo. Ta výkyvná náprava na díry v silnici je super :D

Obrázek

Má to výkyvnou nápravu je to ze zběracího vozu, nakladač 750, jedna náprava bržděná, hadice, čerpadla, pístnice po repasi. Vzhled nic moc, ale snad bude fungovat dobře. Byla to taková hurá akce, vůbec jsme o koupi vyvážečky neuvažovali.

Obrázek

Obrázek


Zatím funguji bez tech. problémů. Měl jsem jen naštěstí drobnost, začalo mě nepřijemně vrzat zadní kolo, Měl jsem obavy, že se něco vydřelo v portálu, ale bylo to jen v jednom místě, nakonec to byl povolený šroub na růžici, který př otočení dolů nedržel a plech zavrzali .

Obrázek

Dělali se už i pořádky, strejc to nahrnuje a já čelákem navážim na oheň.

Obrázek

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#280 Nový příspěvek od red.bill »

Proč přidávat zásuvku? No protože ta elektrika není nijak zvlášť předimenzovaná. Ta mlhovka je jistě napájená z osvětlení budíků. Už jsem to psal vedle nejslabší místo je lucas co se světel týče, obecně se pak rády roztejkají plastový svorkovnice, hlavně při větším a dlouhodobým odběru proudu... Že už jsem to u pár traktorů řešil, ale každýho věc

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#281 Nový příspěvek od Bellian »

Mlhovku mám vytaženou od pojistek, když zatlačím klíček a pak přes vypínač + extra kabel do zásuvky se silnějším půřezem, který jsem tam natáhnul, když jsem měnil kabinu. Ta pojistná skříňka je boj, měnil jsem ji taky, stará byla na rozpadení, největší záhul jsou ty ventilátory, tam byly kable na upadení. Já abych se přiznal v létě jezdím jen na obrys, přes město potkávačky, ale jinak ne. Do obrysovek a blinkrů jsem dal ledky, takže se to tak nezatěžuje. Samotná 7-polová zásuvka co se týče odběru to zvládá v pohodě, nesetkal jsem, že by někdy byla vyhřátá od proudu.

četl jsem ten přispěvek, kde jsi se zmiňoval o Lucas, ať se koupí do zásoby, já ehm tak nějak nvm co to je ten Lucas?
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#282 Nový příspěvek od red.bill »

Zásuvka jako taková a vedení samotný to dají v pohodě, tam problém není. Problémy dělají přechodový odpory v těch plastových svorkovnicích, při větším zatížení se hřejou až se roztečou. Proto je výhodnější cokoliv je přidáváno tahat extra nebo aspoň přes relé ať hlavní odběr jde jinou cestou...
Lucas přepínač blinkrů a světel, za socíků koupili licenci od Lucase, fak se mu tak občas řiká

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#283 Nový příspěvek od Bellian »

Bojoval jsem s vzduchovým přepouštěčem na vlek. Koupil jsme 2 nové a stejně mi vlečka sama od sebe po čase zabrzdila a nebyl jsem schopen ji odbrzdit. Dole táhlo jsme pak nakonec úplně odpojil, jak od nožní tak od ruční brzdy a stejně zabrzdila (přestal jít vzduch do koncovky u traktora, vlek je OK). Nakonec jsem našel doma brzdový přepouštěč z vojenských zásob, co doma ležel 10 let a bůh ví jak dlouho ve skladu. Namontoval jsem a vše šlapalo jak má, vjedu do lesa a suk mi vlezl rovnou do přepouštěče a urval koleno, to by mě drblo :vztek: :vztek: :vztek: .

Jednu sobotu jsem tahal bez čeláku a nebyl jsem schopen vyjet ani kopec s 5x12m klady. Stavěl jsem se na zadní, nechapu trkatory xx45 s navijákem a bez předního závaží :-/ .
Asi nejrychlejší a nejsnažší metoda nakládání metrový odřezků po vykracování je pomocí lžíce 8) .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak štípačka šla do dílny po 2 letech má hotovo, snad už se dokopu napsat do témy ke štípačce, co bylo za radosti s tarosti s ní.

Obrázek

Všude "majetek" kam přijedu :D

Obrázek

Pochlubím se i tady dárkem od Rosch8 :friends: 8) 8)

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#284 Nový příspěvek od Bellian »

Tak i tady něco napíší :) .

7245 zatím šlape bez závad 8) 8)

Na podzim jsem ještě posekl:

Obrázek

Nakrmil jsem sousedovi kravky:

Obrázek

Uklidil jsem na zimu:

Obrázek

Dokonce jsem dodělal i opláštění vlezu na dílnu:

Obrázek

No a samozřejmě každou sobotu v lese. Vyvážečka zlobila s pojišťovacím ventilem, ale podařilo se koupit nový, tak šlape dobře. Musím ještě přetěsnit jednu pístnici. Přehazoval jsem hromadu suků a šlo to pěkně.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pro změnu kámen :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Celkově ta práce s vyvážečkou se dá, je to rychlejší a nepotřebuji ničí pomoc. Ta výkyvná náprava je super věc, místama je to dost natěsno. Jen budu muset začít dávat kanystry na předek, v kopci se mi pozvedává a zadní kola rozhrabávají cestu.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#285 Nový příspěvek od Rad 5 »

AHoj Beliane.
Pěkné fotky 8)

Chtěl jsem se zeptat, když máš to přidávání plynu na dálkové ovládání, na kolik otáček taháš - ti to přidá? To je určitě možné si udělat dle vlastní libosti, že?
Napiš zase nějaký příběh co jsi dělal, hezky se to od tebe čte...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“