Bellianova Z7245 PLUS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#241 Nový příspěvek od Franta.cz »

Mazací lis přítlačný se to menuje.Stránky českýho výrobce

https://www.lukos.cz/mazaci-lisy-?isp=1

Obrázek

Když se koupí patřičná výměnná koncovka dá se s lisem mazat i motorová pila (lišta, spojka).

https://www.lukos.cz/mazaci-spojka-hrotita1

Mohli by ho mít v agromotoru.

Zajímaví se, že když tady někdo i tom závaží před 11 stánkama psal dostal málem vynadáno a najednou takovej obrat. :) :friends:

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#242 Nový příspěvek od Bellian »

Zetor15 - no vidíš to mě ani nenapadlo, mám nějaké doma, ale bude tam asi jen ta koncovka na lištu pro pilu. Mrknu na to díky 8)

Peter768 - Díky. Bral jsem si myslím jeden den na ten traktor, protože mám ještě 15dní letošní. A teď bývám poslední týden v práci od 6 do 19 hod :D .
Začal jsem jsem v dílně bývat i do večera, když jsem dělal traktor tak běžně od 16-22hod, to pak ubývá práce jinak. Mezitím jsem ješťe řešil octaviu, nechtěla chytat, nakonec starter, kuchal jsem to doma a taky stavíme vyvážečku s tou hyd. rukou, ale bohužel ji nemám v dílně, tak to jde fakt pomale. Něco o ní napíšu. Teď jsem v neděli skoro celý den, třídil věci v dílně, pujčil jsem si štítkovačku, tak to popisuji, kde co je. Je to hodně náročné na čas.

pavel sk - tak tebe kontaktuji vždycky jako prvního, když mám problém jak víš 8) 8) :friends: . Měl by sis koupit V3S s pojízdnou dílnou, za to velký vlek s náhradními díly a objíždět československo a opravovat na kšeft ;-) ;-)

vitex - přesně tak i v neděli jsem v dílně nejpozději v 7 a to už mám za sebou prochazku s ovčounem a v dílně se mezitím oteplí :prace: :prace: . Krom toho díky tobě si mohu dovolit převrtávat věci, často si na tebe vzpomenu, jak jsi mi pomohl 8) 8) .

Franta.cz
- vynadáno ne :co?: , ale nevěřil jsem tomu to přiznám, ale po tom co mě kamarád spočítal to zatížení (jestli se nepletu, tak jsem tady ty jeho závěry dával) a po zkušenostech, že i prázdná lopata s traktorem už mává, jsem pochopil, že to je problém.
Když ono to je těžké, pokud budu pracovat delší dobu s lopatou a nebo převážet náklad na vidlích, tak pak je bedna dobrá, ale když dotáhnu klady na navijáku a hned je nakládám a jedu tahat další, tak pak přepříhat bednu je nereálné a uvazovat nějakou zátěž na naviják, aby to mělo 500-1000kg je taky obtížné. Popravdě řečeno i s tou lopatou se nesetkávám s pochopením proč tahat bednu, ale občas člověk musí být beran :cert: .
Podařilo se mi koupit jiné vidle, tak je chci zakrátit, ať nemají 1,2m a tím si taky pomůžu, když beru na špičky vidlí.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#243 Nový příspěvek od Bellian »

škoda Franto jak jsi u mě byl pro to oko na vlek (byl jsi to ty že jo?), že nebylo více času na pokec. Dokonce tam myslím byla i ta bedna na závaží rozdělaná.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#244 Nový příspěvek od Franta.cz »

Byl jsem to já ;-) Máme to k sobě kousek.
Sežeň si těžší naviják.
Takhle nemám problém

Obrázek

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#245 Nový příspěvek od Širon »

No a nebo na naviják namotat dva špalky tak,aby byli ve vzduchu a taky splněj účel a nemusíš nic přepřahat.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#246 Nový příspěvek od Bellian »

Jasně že je mám doma, zlatý družstvo :D :D . Co mě dalo, než jsem promazal ty křižky na přední nápravě tou normální maznicí, s tímto, to bude mnohem lepší 8) 8)

Obrázek


Sežeň, to se lehce řekne, pochybuji, že mi ho někdo daruje za odvoz :D . Tobě to vydělává, já počítám jen ztrátu, krom toho to co máš ty je napevno za traktorem, to sundávání asi není na 5min?

Širon: Taky jsem nad tím přemýšlel a nebo mě napadlo věšet tam kanystry zavaží co mám na předek. Představ si situaci, že dotáhneš balík dřeva k vlečce a jdeš nakládat a nebo rampovat na skládku, někdy dělám navijákem někdy čelákem, záleží na situaci. Musel by jsi pokaždé zajet pro tu zátěž a pak zase odpínat. Takhle za stolem to vypadá vždyť o nic nejde, ale už mám něco za sebou a dělat to zapínání odpínání (nandávání kanystrů cca 30kusů) 10-15x za den, bych asi dlouho nevydržel. Nemluvě, že na rampování používám i naviják, někde jsem tuším dával video, jak natahuji a dělám vysokou skládku.
Pokud budu půl dne jen nakládat, tak jo. Netahám za prachy, ale i tak, když chci něco udělat, tak se snažím co nejméně vylézat z traktoru, každé zastavování a vylézání je jednak čas a taky únava, to mi jistě potvrdí i Franta. Ideál je zapříhnout, přitáhnout, odvézt, odvázat, narampovat a jet pryč. Jakmile sklouzávají řetězi, nebo se někde blbě smotám a nevyjde mi to, tak je to mord ;-) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#247 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som tiez toho nazoru, ze vahy na traktore nikdy neni dost :) U teba by to dotazenie vzadu mozno poriesila aj voda, pripadne nemrznuca zmes (v zime) v pneumatikach. Neuvazoval si aj nad tym?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#248 Nový příspěvek od Ondras83 »

Co je to za pilkua co stala? Mámě totiž pár dní promu a vypadá stejně

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#249 Nový příspěvek od Bellian »

Pavle - popravdě neuvažoval, ani jsem se snikým nebavil jak se to třeba chová při přejezdech po silnici (20km jedna cesta), ale hlavní problém je v tom, že zatížení na kolech je prakticky zbytečné. Je potřeba mít váhu jak tady psali, za osou zadních kol. Statik jak mě to počital, tak to závaží 2x135kg v zadních kolech pomůže zvednout nosnost nakladače v řádech desítkách Kg. Je to skoro zadnedbatelné.

Ondra - Pilka stála 15 000Kč. Zatím jsem nařezal cca 30 řezů, jeví se to pěkně nepodřezává, uříznu i slabé proužky cca 1-2mm. Trošku mě rozčilují ty piliny, špatně se to uklízí z pilky.

Sobota klasika tahání, 40 kubíků hotovo, dnes by mel dorazit odvoz na pilu. Traktor funguje pěkně, hydraulika zatím pohoda, nikde nic neteče, vše suché a čisté (myšleno olej, blato je všude :zly: ).

Obrázek

Vzal jsem přitom i jeden vánoční z náletu.

Obrázek


V neděli jsem se pustil do vrat, hrozná práce, neumím to a než na to přijdu, tak to trvá. Zda se to lehké, nasadit plech a je to. Ale když se do toho pustíte, tak zjistíte, že tam je spousta detailů, co je potřeba řešit (panty, klapcka, zavírání). Plech je imitace dřevěné palubky, je profilovaný. Takže aby to pěkně vycházelo a nikde se to nezvlnilo a zároveň to šlo nýtovat a těsnilo to. A to nemluvím zastřihávání ve 3m nůžkami, aby to vypadalo a sedělo :pistol: . Celá neděle padla, než jsem to dal částečně dohromady.
Plech měl dorazit před 3 měs. ale dorazil až teď. Nvm kde bych ho skladoval, aby se mu nic nestalo, tak jsem se do toho pustil :-/.


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#250 Nový příspěvek od Bellian »

Tak trochu naprudko, jsem se musel pustit do spojky, jak jsem zůstal viset v kopci s nákladem železobetonových pražc popíšu později.


Udělal jsem spojku, ale po sesazení mě tam něco skřípe, hodím odkaz na youtube. Dnes jsem traktor znova rozpůlil a zjistil jsem, že ložisko je ošmrcané, na to že motor běžel cca hodinu testování.
Obrázek

Obrázek

Kouknul jsem na staré a to je úplně vydřené, takže to musely packy dřít delší dobu. Mám v plánu vyměnit oba válce spojky + hadice.
Doufám že to pomůže, pokud by vás napadlo něco jiného budu rád za každou radu.

Obrázek

Obrázek

Packy mám nastavené správně na 25mm a 37mm, ložiska nová, setrvák a přítlačák na pojezdové přesoustružen. Jinak se vše chová dobře, spojka jde pod nohou pěkně, náhovka vypne taky. Nijak jsem to netestoval v zátěži, ale ve sněhu se traktor hrabe dobře. Skřípe to jen při jízdě, když stojím tak ne. Zda je předek zapnutý či vypnutý, vliv nemá. Ještě mě napadlo, zda by to nemohla dělat ta brzdička kol, ten mechanizmus k spojkovému válci, je celý zatuhlý.


Video https://youtu.be/vnxOWUA7KF8
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#251 Nový příspěvek od Bellian »

Trošku osvětlím situaci se spojkou.
Začátkem února jsem vyrazil pro další várku železobetonových pražců.

Obrázek

A v nejprudčím kopci v Ostrově nad Oslavou se mi před horizontem, začnou zvedat otáčky a trakor nejenže zastavil, ale začal klouzat dozadu. To mě trochu vyděsilo, ale hned jsem veděl, že spojka je v pánu. Bohužel, za mnou hned několik aut, je tam zatáčka a horizont. Tudíž tam tak stát bylo úplně na nic :vztek: . Kupodivu první auto co předjelo zastavilo a chlap se šel zeptat, co se stalo, zda něco nepotřebuji, očividné byl ochotný pomoci a to se cenní 8) 8) 8) . Odmítnul jsem, že druhý traktor mám. No zkusil jsem tedy dát redukce a pomalinku jsem to vyjel až nad horizont a tam jsem počkal na 5611 .

Obrázek


Už jsem měl v hlavě jak to budu půlit, takže jsem dovezl paleťák a podzvednul pod motorem a odjel s pŕedkem.

Obrázek

Samozřejmě jsem kuchnul i předek k převodovce, vyměnil ložiska a gufera a gufero na klice. Traktor složil, ale bohužel to tam nějak skřipalo, viz příspěvek výše. Chyba byla nakonec ve spojkovém válci a ovládání brzdičky, bylo to celé nějak zalehlé. Dopadlo to tak, že jsem dal celý spojkový okruh nový, včetně hadiček a vyměnil kapalinu. Takže to se vyŕešilo, ale bohužel jsem se půlení traktoru stejně nevyhnul. Teklo mě gufero na klice kvůli špatné montáži. Já je totiž zarovnal s tím hliníkový deklem a to byla blbost a tím pádem jsem je nasadil lehce šikmo :pistol: .

Duhé půlení jsem už dělal sám a za 2 hoďky jsem to mě komplet rozházené a nachystané na nové gufero. Jak už člověk ví co a jak, tak je to palba.
Spojení traktoru je tak torchu vejdrb, ale nakonec jsem to dal dohromady sám. Asi nejhorší je práce s olejem od serva, i když to vypustíš, tak to stejně teče, při pohybu kol.

Obrázek

Obrázek

Jo nechal jsem taky srovnat přítlačáky atd:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


V pátek jsem traktor dal ohromady a v sobotu hurá do lesa. Ráno vyjedu silnice holé, říkám si paráda. Najednou v první kopci začali opět lítat otáčky a sotva jsem kopec vyjel, no bylo mě na mdloby. Nad kopcem jsem sjel z cesty na louku a zvažuji co teď. Vím že PavelSK někde psal, že spojka si nesedne, buďto bere nebo nebere. Už jsem se chystal vrátit zpět, když mě napadlo, zabrzdit vlečku a zkusit spojku. Traktor jsem zahrabal, zapnul jsem předek a vlek jsem smykem hrnul. Kdyby spojka klouzala, tak to přece nemůže udělat. No nic jel jsem dál, další kopec a zase otáčky, ale tentokrát mi začal ustřelovat zadek traktoru a mě došlo, že jsou to ledové plotny, zapnul jsem předek a problém vyřešen :smich: .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Traktor šlape pořád pěkně spojka bez problému. Opět děláme dřevo, tentokrát jsem začal řezat i na vazbu a rovnám doma ráze, díky čeláku i největší trámy jsem sám schopen uložit. Nákladů jsem převezl hafo, někdy to bylo náročné kvůli sněhu a námraze, ale vždy to dobře dopadlo. Asi nejblíž jsem byl blízko katastrofy s kladákem, kdy mě ve vyjeté kolajy ce celí naklonil a prává strana už šla vzduchem. Njn to byla moje přehnaná sebedůvěra.

Pak jsem pomáhal tahat dodávku co sjela kolem z mostku, tak trochu vejdrb, hlavně proto, že řidič očividně nevěděl kam motat, už jsme na něj i křičel, když motal naopak než měl :pohlavek: . Ale nakonec vše dobře dopadlo a on nám moc děkoval, bylo to v pátek na padla, tězko by se odsud dostával.

Tak asi tak, mám tu fotky ještě z druhého lesa, který je jen mýtina. Málem tam došlo ke katostrofě jedné 7245.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#252 Nový příspěvek od Sedlák »

Paráda 8) , ty se snad nezastavíš :smich:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#253 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Hlavne ze všetko dobre dopadlo 8)
Dokumentácia super. Si šikovný!
Tá fotka s dvomi traktormi je súca na obraz do dielne 8)
Nech sa Ti darí :) :) :)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#254 Nový příspěvek od vitex »

Tak ten kopeček je dost prudkej.Proč nejezdíš přes Radostín?

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#255 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj krásná práce a fotky tady si vždycky rád počtu před spaním :D 8) Dokumentace parádní tak to má být :) A prosím tě jak jsi to myslel s tím guferem na klice? To jsem nepochopil co jsi tam vlastně udělal za chybu jako že jsi ho natloukl křívě a nebo hodně dozadu? Dík za info

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“