Bellianova Z7245 PLUS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#316 Nový příspěvek od vitex »

Nějak koukám,že se nikdo nezmiňuje o MB podložkách.Děláte to správně?Asi ne,protože KM matice se sama od sebe nepovolí i když se ložisko uvolní.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#317 Nový příspěvek od pavel sk »

No ja si myslim ze to je pri kontrole vôlí kolies na kuzelovych loziskach samozrejmost aj kontrola stavu zaistovacich podloziek MB a dôkladne zaistenie matic. Ak je podlozka prasknuta alebo s vylomenym stredovym jazyčkom pre dražku, tak ako keby tam ani nebola. Niektore prirucky dokonca predpisuju kontrolu vôlí kuzelovych lozisk, pripadne ich domedzenie maticami. Hlavne vzadu u portalov je to raz za cas potreba, hlavne ked je traktor viac rozšireny. U traktorov Horal System stym bol zo zaciatku problem.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#318 Nový příspěvek od pepanek »

Potvrzuji že se neuvolňují zajištěné matky, ale málo dotažené ložisko, nebo oběhané pak má vůli i kolo. Taky jsem musel levé dotáhnout. V létě jsem dělal povolené korunové kolo a málo matky dotáhl. :)Zdravím Pepanek

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#319 Nový příspěvek od Bellian »

Na předku je jedna podložka mezi maticemi (středový jazýček mají všechny), tak jsem pomocí ní zajistil obě matice.

Obrázek

A na zadku je pod každou maticí podložka, tak tam jsem zajistil každou zvlášť.

Já jsem vůli kontroloval, když jsem traktor dovezl (na předku jsem předloni měnil kola, to bych si vůle všimnul) a od té doby jsem se na to nepodíval :red: . Tomu předku se nedivím ten čelák je prostě hnus pro nápravu. Musím to kontrolovat častěji.

Nechal jsem u štítků k vlečkám udělat i traktor, ať to vypadá.

Obrázek


V sobotu už jsem jel do lesa (přejezd 20km ložiska se nehřáli). Po práci jsem nadzvedl předek a bral za kola a v průběhu dne kontroloval, zda někde neuniká olej. Vše se jeví OK 8) .

Zatlačoval jsem kůli pomocí čeláku a pohodová práce. Vyvrtala se díra D80mm a pak jen zatlačit. z 60 kůlů asi 5 drží trochu míň.

Obrázek

Obrázek

Už jsem si udělal upomínky na kontrolu kol :smich: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#320 Nový příspěvek od Bellian »

Tak uběhlo pár sobot, jak jinak než v lese. Občas bylo počasí pěkně mizerné.

Dotahal jsem pár zbytků a dodělala se oplocenka
Obrázek

Obrázek


Nakonec se záselo cca 1000 listnatých a 1000 smrků.


Obrázek

Obrázek

Většinu pletiva se použilo staré co se doma válelo x let a pak se podařilo koupit 70m z kovošrotu, zelené pletivo.

No teď nás čeká manipulace na louce a odvoz na pilu a palivo domů. Odhaduji 3-4 soboty, než to zpracujem :)
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#321 Nový příspěvek od ota »

Pěkná práce v lese! Taky se jak to jde ,,šťourám" v lese. Oplocenku jsem postavil zatím jen takovou malou. Kvůli sazenicím aby mi je nepožrali srnky. A mám 200m uzlového pletiva a budu oplocovat paseku. Ta mi krásně zarůstá smýšeným náletem. Teď jsem tam napíchal půl kýble žaludú. Jenže já mám močál. V neděli jsem tam chvilku byl vysévat semínka do té oplocenky. A jel jsem s traktůrkem a vlečkou na ní jen dveře k oplocence, vidle, hrábě rýč a vercajk a dvě motorový pily a už jsem myslel že jsem uváznul v cestě. Začalo to hrabat i s předkem a uzávěrkou. Naštěstí jsem vycouval a obkročil to jinak. U té oplocenky mám vysledováno že když se dá nahoru nad pletivo bidýlko, nebo třeba lať ze sámovačky je to lepší. Tady co sleduju oplpcenky tak srnčí zvěř to pletivo přehlídne a naráží do něj, nebo v pohodě přeskočí. Ale co má navrchu pletiva bidlo, ani jednou jsem nenačapal srnčí uvnitř oplocenky. Kámoš lesák povídal, že jim v obecním přeskočil srnec se srnou do oplocenky a byly tam jeden den. Oni chodí a kontrolují. A ožrali jim polovinu dubů a buků. Ale oni mají ty ,,Áčka" v pletivu. A v rohu byl z venku vývrat a oni hned přeskočili. Škoda stromky byly už vylepšený a krásně šly.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#322 Nový příspěvek od Bellian »

Z těch srnců máme tak strach, natáhli jsme okolo vrchu ještě drát, ale s tou laťkou klepnutou na kůly, to je dobrý nápad 8) 8) .

Co se týče výsevu semen, tak jsme to zkoušeli před cca 3 roky, ale nic z toho není, asi byla chyba, že jsm tam nechali růst bordel co tam byl.

Krom toho nám přes zimu odešel lesík 3500 borovic staří 25let, to by ti ... . časem dodám fotky, ale nechce se mi tam ani jezdit.

Mě osobně už to sázení dost vadí, mám problém s krční páteří a veťšinou do středy pak sotva chodím a na nic nemám náladu. A v sobotu znova :-/ .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#323 Nový příspěvek od ota »

Semena zkouším taky. Načerpal jsem info z netu, i tady mi pár rad kdosi dal. Takže jsem semena nechal rok. Venku a pak jsem je namočil do vody. A nakonec vysel. jen na zkoušku. Ono chtěl bych obnovit tu Banksovu borovici co sázel pantáty děda. Máme ještě jednu poslední v lese. On osázel v roce 1920 paseku po Mnišce. Měli borovicový les a Mniška to požrala. Tak vše vyčistil a osázel smrky a Banksovku ze sazenic. Oni ale dožívaly bo jsem někde četl, že je to pudokryvná borovice a nedožívá sta let. Jednu nám vyvrátil vítr a měla dva kýble šišek. Oni se otevřou až když hoří les. Tedy na kamna a klepat semena. Je to sviňa no vypěstování ze semena. Z 3 osetejch šuflíků mám asi 3 sazeničky. S těch semen je to pakec. Letos jsem u souseda othal šišky z polámaných větví borovice. A dal na kamna a to je semen! Ty ,,sypou"! Pak mi donesl 3 šišky z takové borovice co má snad 15 cm dlouhý jehličky. Už pustily semena. Jsou jak nehet u malíčku! Teď je musím nechat rok. Venku a pak s níma dělat. Uvidím, docela mě to baví.
Nám sežral brouk půlku lesa. A to jsme dělali opattření včas. Ale vedle máme s.r.o. a oni to mají jen aby uložili peníze. Od nich přišel brouk. Vykácel mi to kámoš a prodali jsme to za dobré peníze. A kámoš co mi to kácel je lesák. A on mi radil. Všechno sklidit hned po těžbě. Nechat to 3 roky bejt. A vedle to s.r.o. nechalo stát tak. Z těch jejich smrků a borovic nalétlo miliony semínek. Sice je tam teď stařina tráva. Sklidil jsem a mám jen drobný klest na hromádkách. Však tu občas dávám obrázky z té mé anabáze. Pod trávou jsou tisíce stromečků. Uplně od všeho. Už vykukují břízky, osiky a jeřáby. Kolega říkal všechno nechat. Mezi tím parádní smrčky, borovice a modřínky. Nechat všechno až mě to přeroste. Pak to teprve usměrnit. A on povídal, ne že vyřežeš břízky a osiky. Pěkně všhochuť necháš. Beze všeho klidně vyřezej i smrčky. Prostě smýšenej les. Ale nikdy nenechávej momokulturu. Jak se teď razí třeba jen duby, nebo buky. To je nesmysl. Do budoucna budou choroby i pro tyto stromy. A zase bych dopadnul jak s těma smrkama. Proto všehochuť. Byli jsme se podívat kus vedle abych viděl jak si to on představuje. Pěknej zdravej mladej les se zastoupením všeho možnýho. Prej takhle to udělej. 8)
Baví mě to v lese. Nejen kácet. Ale dělat pokusy. Však jam píšeš, vzal jsem kyblík žaludů. Samo na podzim jsem posbíral pod dubem. Teď k jaru nalil do kyble trochu vody. Nechal je 2 dny potopený. Navrch vyplavaly ty špatný. A pak jsem to slil. A za pár dnů žaludy vystrčily klíček. Hurá s níma do lesa. Jenže kýbl žaludů to je masakr! Chodil jsem píchal dírky píchákem a strkal žaludy a přimačkával. Kouknu po hodině do kýble a tam furt stejně! No už jsem se pak přistihnul, že ,,tady už jsem byl"! :vysmech: Ale prd dal jsem další. Třeba půjdou, třeba ne. Teď jsem dával semena olše, borovic, jilmu, jedle, javory. Udělal jsem si v oplocence ,,záhonek" však jsem psal, málem jsem vyflusnul duši, než jsem to hrabkama připravil! Ale je to tam tak uvidím co s toho bude. I kdby nic, nevadí. I kdyby jeden stromek ustál, budu spokojenej. 8)
Ty borovice tu chřadnou taky. Ale velké dospělé stromy. nevím proč. Bude tomu něco vadit. Není to nedostatkem vláhy. Je tu všude mokro dost. Suchem to není. Ale myslím si, co se vykácelo hodně kurovce, změnilo se klima v lese. A asi jim to nesvědčí. Stejně tak jsou na tom tady modříny. Ale fakt jen ty velké. Chřadnou. Uplně nejvíc kolem vykácených ploch. není to ani o tom, že by v létě na ně peklo sluníčko. Jsou ve stínu. Ale odcházejí. Potřeboval bych se optat toho kámoše lesáka. On by věděl. Stejně jako jasany, břízy. Tady taky chřadnou. Prej je to jakousi bakteríí, která jde nahoru v míze a ucpává kanálky pro přívod mízy až nahoru do konců větví a ty pak usychají. Bříza je od spodu zelená a má suché vršky a konce. Nakonec to nedá a uschne celá.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#324 Nový příspěvek od Bellian »

Hmm tak to jsem tu přípravu dost podcenil jak to tak čtu.
Dej mi prosím odkaz na vlákno kde se zmiňuješ o sázení semen.

Děkuji 8)
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#325 Nový příspěvek od Bellian »

Tak v lese část oplocena a zasázena, začlo se manipulovat na pilu.

Obrázek

Obrázek

Zvolil jsem variantu nakládky přes vyvýžečku. Strejc dotahnul Same, no je to jiná liga oproti 72. Z kopců s nákdladem, kde mě přetáčí na 2, jsem měl na same 5 a motor to udržel, tak jsem nemusel ani brzdit.

Obrázek

Obrázek

6-ti tuna celkem pěkná

Obrázek

Jednu otočku jsem dělal s vyvýžečkou. No byla to zábava, při jednou výjezdu z lesní cesty na asfalt proti kopcu. Vyškrabal jsem se s traktorem na asfalt a myslel jsem, že mám vyhráno, ale jak vyvážečka byla dole, tak jsem na asfaltu chvilku tancoval, než jsem to vytáhnul.
Příště to nebudu stáčet doprava, ale vyjedu rovně a pak couvnu.

Obrázek

Obrázek

Palivo

Obrázek

Obrázek

Rozumný náklad, ani jsem nemusel (o fous) na 1 v kopci.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#326 Nový příspěvek od Bellian »

Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#327 Nový příspěvek od vitex »

8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#328 Nový příspěvek od Bellian »

Díky Vitex :friends:


Manipulace s trámi pomocí čeláku je 8) 8) 8) . No dobře louka a děda už tak nadšený nebyli :-/ .

Obrázek

V sobotu koneč nakládání zbytků dřeva a čištění nepoŕádku.

Obrázek

Strejc vzal 7t a to byla chyba, měla toho plné zuby.

Obrázek

A rozjeli jsme další práci a to jsou ovocné stromy u rybníka.

Obrázek

Pŕed pár lety se rybník vybagroval a navezl se na louku, kde pak rostl nehorázný ... . Před pár dny nám to pomocí Valtry a frézy srovnal (bohužel nemám fotky, pak jsme to vzali smykama.

Obrázek

Koupili jsme pár ovocných stromků a tak jsme udělali ohradu. Zbytek chceme prozatím zasít trávou, abych to mohl síct rotačkou a nenechalo se to zarůst bordelem.

Obrázek

Pak jsem vyrazil na pilu, kde už byla fronta. Když mě nakládat, tak prorazil kolo na destě :vztek: . No nic musel jsem použít čelák, ale stálo to za ... . Přeci jen ta váha tam byla a motání na malém protoru na sfaltu dostali kola a trkator pořádně zabrat. Snažil jsem se co nejcitlivěji. Místo a bych přijel domů rozumně, tak opět 20 hod rozhodla.

Obrázek

No a nakonec po nedělením skládání zbyli trámy na pondělí :prace: .

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#329 Nový příspěvek od Bellian »

Dřevo hotovo, seno taky doma poklizené 8)

Obrázek

Obrázek



Pak jsem vyrazil s 8t na technickou. Zjistil jsem, že mi na traktoru končí za 2 měsíce, tak to udělám zaráz. Trochu jsem pozapomněl, že musím mít přední blatníky. Tak nakonec proběhla STK jen na 8t, kdy bylo vše v pořádku.

Obrázek

Za dva dny jsem vyrazil do římova na traktoriádu, říkám si vše bude v pohodě. No neujel jsem ani 500m a praskla mi hadice na přívodu vzduchu.
Traktor dostal trochu péče, aby tam nevypadal jako šmudla.

Obrázek

Obrázek


Nakonec jsem ale dojel v pořádku, cesta jedna cesta 2h a namotal jsem 5Mh

Obrázek


CO se týče vleku, ten přepínač prázdný, poloprázdný a plný funguje moc dobře. Z kopce už mi kola nesmykují jak u 7t. Pak jsou tam ty odpouštěče tlaku. Jako teoreticky jsou super, rychle odbrzdí, ale stává se mi, že tak 1 za 20 zbrždění, se nějak seknou a vzduch pak uniká přes ně. A taky při zabržděném vleku, z nich slabě uniká vzduch (vlek vydrží zabržděn více jak 3h). Jsou nové, měl jsem je i rozdělané, je tam jen gumové těsnění a vazelína. Možná by to chtělo zkusit jiné mazadlo.
No a taky sem mi docela zahřali dvě kola, nic kritického, ale raději ložisko trochu povolím.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#330 Nový příspěvek od vitex »

Tak jestli máš Jardo hotovo,tak si můžeš jít lehnout jak to dělám já. :smich:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“