Bellianova Z7245 PLUS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#61 Nový příspěvek od jojo7011 »

K tomu pojistaku. Neviem ci mam pravdu, ale domnievam sa, ze pijistak dnu v jednotke riadenia, otvara ked je problem za jednotkou, t.j. ked nastane nejaka havarijna situacia na strane piesta. Teda isti okruh jednotka - piest. No a pojistak co je na cerpadle otvory, ked nastane nejaky problem na strane cerpadla este pred jednotkou riadenia. Cize isti okruh cerpadlo - jednotka. Je to iba moja logicka domienka, ci je to aj skutocne tak neviem :-/

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#62 Nový příspěvek od red.bill »

K čemu by tam byly 2 pojišťáky? Máš to jen jeden okruh s jedním tlakem. Takže by ti stejně otvíral jen ten s nižším tlakem a druhej tam byl k ničemu.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#63 Nový příspěvek od lukisek 099 »

noo kluci pěkné počtení o těch pojištovákách na čerpadle. já teda absolvoval dvě přestavby řízení na hydrostatiku na 6748 a 5748 čerpadla už teda mám ty novší co dávají víc litru než staré typy ale pojištováky na čerpadlech sem zachoval. řízení funguje dobře. Na obou traktorech sem měl čelni hydrauliku a vní zdviž se kterou sem nakládal dřevo 4-8metru ruzné pruměry a když sem teda měl tu kulatinu na vydlích tak na místě jsem nezatočil ale při jizde vpohodě což třeba z puvodním řízením nešlo už tehdy když sem jen hodil vydle do ramen vtu chvilu nezatočil na mistě natož stím nakládat...
každopádně když řešíte zaslepení toho pojištováku stačí teda vyhodit pojištovák a dát tam zátku? sem právě nechápal proč dávají ventil i do řídicí jednotky... no už je to jasný. no zatím mi to faká řešit to nebudu.
na obou traktorech sem použil řídící jednotky 100vky jednu italskou a druhou asi polák... nevím tu sem bral v nekvindě byla asi za 4tis ty druhé německé stály kolem 10tis ale nemám to na každodení používání traktor je kolem domu a na 10ha lesa tak sem zase nechtěl vyhodit zbytečně tolik peněz za 10tis sem seskládal celou přestavbu řízení, podle hovoru z pánem z nekvindy sme se zhodli že by to měla normálně vydržet, jasný kdyby traktor byl deně v provozu v nakladačí nebo v lese tak pak není očem uvažovat nad levnější variantou.

Bellian
gratulace k traktoru z předkem a nakladačem 8)
začínal jsem z tátou v lese ze 4011 pak sem si koupil 6711 no a nakonec obě šli pryč a pořídil jsem nejprve 6748 a za pár let 5748 obě z těžkym předkem je to rozdil člověk si i víc troufne a pokud taháš vleky tak ten předek v kopcích atd dost podrží.
to stačilo kolikrát když se jelo za mokra do lesa tak to hrabalo na mokré trávě nebo si najel na haluze a kola mydlily to byly nervy. předek je předek
tak ať slouží ku spokojenosti všim sem si že to máš dovoz sleduju tu inzerci ok těch kluku z telecího nebo odkud že jsou. no trochu popravíš a jezdíš tak to prostě je když se pořídí něco staršího z neznámým puvodem 8) tak spoustu motohodin bez extra poruch :)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#64 Nový příspěvek od Bellian »

Sedlák: paráda to jsem potřeboval slyšet, vyzkouším 8) 8) 8)

Co se týće pojišťováku řeším to s jedním členem fóra, co se tu o orbitrolech dost rozepisoval. A ne všechny orbitroly mají svůj vnitřní pojišťovák, tak je potřeba prvně zjistit přesně co tam je, než se zaslepí.


lukisek 099: Díky moc 8) 8)
přemísťoval jsem nějaké véci na vlečce po loukách a do kopce, no co si budeme dříve bych se v dešti nevydal, teď jsem jel od začátku s předkem ani jsem to tam nerozhrabal. Couvání s vlekem na mokrých kostkách proti kopcu do zatáčky, to byla maturita se trefit na rychlou zpátečku. Tady dám předek redukce, reverz a jsem tam :potlesk: :potlesk: :potlesk: .

Jak píšeš drobnosti tam budou, hlavně když se nebude sypat převodovka nebo motor, aspoň než dodělám les, tak jsem spokojen. Díky tobě taky ať se ti daří :friends: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#65 Nový příspěvek od Bellian »

Sedlák: tak se podařilo, ale nebylo tak lehké jen za to vzít. Musel jsem sedačku rozdělat a vzadu uprostřed je tam ten mechanismus. Dvě západky byli špatně otočené o 90°. Chvíli mi to dalo, ale nakonec jsem na to přišel a sedačka funguje jak píšeš 8) 8) 8) .

V sobotu opět do lesa, tahal jsem proti kopcu pár 12m klad a zbytek z kopce dolů na palivo pro 7t.


Zkouška prstu:

Obrázek

Manipaluce a rovnání klad. No hrál jsem si tím dobu, nemám zatím pořádný odhad, ale šlo to pěkně.

Obrázek

Obrázek

Svoz paliva

Obrázek

Obrázek

Nakládka vleku

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Byli jsem se strejcem sami dva, a pěkně se nám vlek podařil naložit, dříve by to ve dvou lidech bylo nemožné.
Tahání co dodat lahoda, ač se to nezdá je to v kopcích a přes meze, popředu jsem vyjel ani si nezahrabnul, na couvačku se trochu zakolíbal a jel dál. Jeto obrovský rozdíl pro mě když jsem zvyklí bez předku, tam stačil špatně kamen a nebo kořen od pařezu a stál jsem, tady si musím dávat bacha, protože to přejede skoro vše. Nakládání vleku taky paráda, neříkám že to bylo bez námahy, ale bez traktora jsme na to potřebovali 4-5lidí.
Reverz by měli dávat do standartní výbavu traktoru, jsem rád že jsme to koupili s ním, do čeláku obrovské urychlení práce a šetření spojky 8) 8) 8) . Závaží na zadku, jsem taky rád, že jsme vzali komplet + naviják a pak se dá s čelákem pracovat, aniž by se stavěl na přední nápravu a tím ji dal mnohem více zabrat.

Ze závad na pravém předním kole se z odvzdušňování redukoru vylil olej, nevím jestli už po cestě tam nebo v lese, disk byl od oleje. Mrknu kolik ubylo, doléval jsem dle manuálu. Jinak pohoda. Disková brzda jak dopředu tak dozadu brzdí moc pěkně, ráno jsem na mokré louce z kopce trochu testoval brzdy, překvapilo mě jak traktor na tý trávě drží, než se utrhne, se 7211 jsem se klouzal skoro od začátku brždění.
V lese mi dělá menší problém šíře traktoru, jak mají zadní kola o trochu větší rozchod, tak sem tam jsem blíže pařezu než bych chtěl u 7211 mi to procházelo, ale to je na zvyku.
Naviják za traktorem sedí taky lepší, díky rozchodu kol a krátkých blatníků, je tam všude dost místa, šponováky jak jste psali taky bez problémů, není důvod něco měnit. Hydraulika drží, naviják nepadnul ani po 1h. Musím tam jen vyměnit u ovládacích pák takové obložení, páč mi padá i páka hadrauliky, tenkrát mi to dělalo u 7211, tak mi s tím PavelSK radil :) :) .

Celkově jsem max spokojený, traktor je pocitově stabilnější hlavně když se otáčím v kopcích, o průchodnosti se nemá cenu bavit. Na podzim si užiju, máme domluveno na 300 kubíků kupce pro zdravé dřevo v 12m 8) 8) 8) .

V pátek jsme dozapojovali Atmos 50kW tak uvidíme jak bude topit :) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#66 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Pekna praca. Nech sa darí :friends:

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#67 Nový příspěvek od Franta.cz »

Zlikviduješ si přední nápravu :-/

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#68 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak to nerobi kazdodenne, skôr sviatocne, a este v tom suchom smreku? Tak ta naprava nieco vydrzi. Jasne ze na kazdodenne zatazovanie v celaku s kladami to neni.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#69 Nový příspěvek od Franta.cz »

Každodenní zatěžování problém není.
Problém je zatěžování bez závaží vzadu.Ta náprava půjde do kytek hodně rychle.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#70 Nový příspěvek od pavel sk »

Vidis, to som si ani nevsimol ze nema dotazeny zadok 8) Ma tam len navijak a ten tolko nevazi aby dotazil prdel :)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#71 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ta přední náprava dostává na frak ať má zadek dotíženej nebo né v tom velkej rozdíl není, spíš na opak když dotížíš zadek , tak budeš brát do lopaty většinou tolik aby se udržel zadek na zemi, a když ho dotížíš tak uneseš v lopatě víc než bez dotížení a oto víc ta náprava trpí, ale jak píše Pavel, dokud to používáš svátečně nic se neděje, do velkovýroby čelňák na traktoru není.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#72 Nový příspěvek od Franta.cz »

Nemáš Jirko pravdu.
V lese jezdí traktory s rampovačema přes 45 let a bez problémů.Jen mají za zadní nápravou tunu.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#73 Nový příspěvek od zetorak jirka »

V tom máš pravdu, ale ono to tak bez problémů zas není, ty ložiska ve svyslákách občas měněj, a rampovač má kratší páku než čelák, ale ta váha tam je , to je jasný.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#74 Nový příspěvek od Franta.cz »

Obrázek

Čelák montovanej cca v dubnu 2008. V listopadu 2015 nový futra na středovým čepu.Čep zůstal původní.Jinak se na přední nápravě dělají akorát simerinky reduktorů.Po je takovej folklor když jezdí občas po břicho v bahně.

Jo a zapoměl jsem má orstu.Posilovače střeďáku taky dávají pěkně na prdel.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bellianova Z7245 PLUS

#75 Nový příspěvek od Bellian »

Díky Pavel :) :) :)

Franta CZ, v kolech mám max zavaží + naviják cca (600Kg) a ta 12m klada je suchá v průměru cca 30cm. Když jsem doma převážel palety se dřevem, tak to bylo těžší. Je mi jasné, že by byla na zadku lepší tunová kostka, ale v lese nereálné přepřihat. Krom toho, jak píše Pavel, porovnal jsem takhle 8 klad, že jsme je naházel přes sebe nahoru (nejdříve přihrnul navijákem), žádná divočina. Na vlečku v 6m nakládáme po jedné kladě. Nakládal jsem proti kopcu na trávě bez zapnutého předku, a zadek mi ani neprohrábnul, takže dotížené to bylo 8) 8) 8) .

Franto ty pracuješ oproti mě v úplně jiné lize :) :) . Chápu, že to pro nápravu není dobré, ale pro nás čelák jedinná dostupná volba na pomoc, už jsme z toho lesa krapat zmordovaní, tak musí technika zaskočit.
Takovou kladu co máš na obrázku, bych s čelákem nezkoušel přizvedávat ani na jedné straně.

Pokud budu jen tahat, tak čelák asi stejně nechám doma a nahážu na předek závaží. To motání v lese s čelákem je trochu omezující.

Lopatu na čelák nemám, časem něco stvořím to asi jo, tam to bude jak píše Jirka, horší odhadnout kolik si můžu nabrat, lopatu raději udělat menší než větší :) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“