Zetor 7245 SOFT TURBO

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#301 Nový příspěvek od buco »

Vyzerá to zaujímavo 8) bojím sa však že tam bude "turbodiera" pretože bude potrebné nafúkať veľké množstvo vzduchu do sacieho systému na výstup z intercoolera by mal ísť menší priemer potrubia nakoľko má výstupný vzduch menší objem ak dobre chladí ten cooler, ale to je len u osobných áut takto robené....Ale veľmi zaujímavé prevedenie. Tiež ste prerábali originálne potrubie na výfuk aby pasovala príruba na turbo?
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

dist01
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 01, 2015 11:01 pm
Bydliště: V Bilovice

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#302 Nový příspěvek od dist01 »

to je blbost to co pises s tim mensim prumerem to neudrla tolik. Hlavni duvod proc jsem tam dal intercooler tak kvuli zivotnosti motoru

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#303 Nový příspěvek od buco »

Blbosť neblbosť nech to hlavne jazdí 8)
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

dist01
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 01, 2015 11:01 pm
Bydliště: V Bilovice

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#304 Nový příspěvek od dist01 »

abych je objasnil proč... turbo stlačuje vzduch a ten se ohřiva pri 1.3 bar klidne na 150stupnu
a po schlazeni ma klidne kolem 35stupnu a hlavne ti stlacenym chladnym vzduchem perfetne
ochladite spalovaci prostor tzn. motor netrpi a neprehriva se olej

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#305 Nový příspěvek od sadlicko »

Buco, padá mi nafta a nějak nemůžu přijít na to kde.
Když odpojím hadici od podávátka (pumpičky) do filtru a napumpuju naftu do hadice, tak mi hladina v hadici nedrží a padá. Slyšel jsem, že to nevadí. Je to tak? Podle mně by to měl ventilek v pumpě udržet.
Jaký máš názor na starší pumpičky co tu někdo propaguje, že se v nich daj měnit gumičky? Je to k něčemu? Nejsou stejně zevnitř vydřený?
Díky.

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#306 Nový příspěvek od buco »

Prepáč mi za neskorú odpoveď, nafta v prívodnej hadici od nádrže k pumpe nesmie padať. Dobravná pumpa to dokáže udržať ak v nej nieje bordel. Väčšinou rozoberám dopravné pumpy a aj ventilky v spätnom ventile a piestiku dopravnom čerpadle. Dajú sa zabrúsiť na jemnom brusnom papieri sú totiž z plastu. A jazdí to ešte roky. Rovnako sa dájú kúpiť nové piestiky a aj spätné ventily do dopravných púmp vychádza to na max. 13e spolu. V ručnej pumpe československej vymeníš 2ks. gumičiek a funguje zase roky.
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

peter711
Příspěvky: 16
Registrován: sob zář 10, 2016 1:48 pm
Bydliště: GA

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#307 Nový příspěvek od peter711 »

Ahoj buco,

Aké má katalogové čislo výmenník a dutý šrôb čo máš pod olejovým filtrom. Je tam ešte nejaké tesnenie pod tým výmenníkom?
Zetor 7011 /1983

Uživatelský avatar
Ljub
Příspěvky: 77
Registrován: stř pro 09, 2015 12:43 am
Bydliště: Zubné

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#308 Nový příspěvek od Ljub »

Je tam take klasické ,,papierové" tesnenie.

jogr
Příspěvky: 78
Registrován: stř pro 14, 2016 8:40 am
Bydliště: Púchov

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#309 Nový příspěvek od jogr »

Zdravím, nečítal som úplne celú diskusiu, ale pochopil som , že ide o dorobenie turba na zetor. Myslím, že to nie je novinka, ale dá sa kúpiť orig. komplet celá sada na turbo a jednoducho to už len človek zmontuje. Nemusí dorábať nič neoriginálne. Vyjadril by som sa ešte k výkonu a problémom pri takejto úprave. Podľa tech. údajov Vám turbo napr. u 7745 spraví 7 KW a potom asi ekvivalent u slabších motorov ako 72.. a trošku zníži spotrebu. Turbo je pekná vec ale počítajte stým, že motor nemáte na to stavaný či už hlavy, piesty, vložky. Min. počítajte s tým, že Vám môžu po čase popraskať hlavy, vie to byť aj u 7340 a tieto motory už boli na to stavané. Už nebudete môcť nechať poklepkávať motor na cca 500 ot/min, ale držať ho min. na 800 ot/min. a ďalšie veci ako po záťaži schladenie turba ....... Na druhej strane môžem potvrdiť, že zvýšenie výkonu je fakt citeľné, možno ak stým nebudete robiť ako na družstve 10-12 hodín v záťaži tak to vydrží. Ak napriek možným rizikám by som do toho turba išiel aj ja, lebo každý koník navyše je dobrý.

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#310 Nový příspěvek od Tech »

Zdravím. Do budoucna taky přemýšlím o dodělání turba na 6748, protože motor je na tu hmotnost prostě slabý. Např. na poli ho udusí i jednička...Jak píše Jogr, novější turbomotory měli nějaké změny, ostřik dna a co já vím. Nicméně si myslím, že na domácí použití, kdy se ten výkon využije jen po omezený čas, párkrát do roka, to bude držet.

Možná by stálo za to popřemýšlet o regulovaném turbu (ať už VGT nebo WG), prehistorické ČZ co bylo montováno origo je dnes už cesta zpět. Tím by se dal krásně nastavit plnící tlak podle potřeby s nízkým EMP a EGT = menší namáhání motoru.

Taky jsem se tady dočetl, že to někomu fouká ven přes kompesor a tím se vlastně zreguluje plnící tlak. Tak prosím ne, to je cesta do pekel.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#311 Nový příspěvek od Lukashil »

já osobně jsem o turbu přemýšlel o turbu jako o snížení spotřeby při ponechání stejného výkonu, ale když si vemu potencionální problémy na stk a výše zmíněné další starosti jako ohřev turba, chlazení turba, mazání turba a i počáteční investice, tak spíše přemýšlím zda nestojí za to ty peníze investovat do čerpadla eko a vstřiků s vyšším tlakem, čímž se mi zlepší spotřeba i startovatelnost, na stk s tím určitě problémy nebudou a žádné starosti navíc mě nečekají... :friends:
Stydím se za tuto zem

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#312 Nový příspěvek od Tech »

Opravdu pochybuju, že by se ti montáží turba nějak zásadně snížila spotřeba. Snad při jízdě nadoraz, kdy by turbo ještě mělo nějakou rezervu a motor by mohl pracovat s chudší směsí.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#313 Nový příspěvek od frturek1 »

na delsi praci je zpotreba dobra mam 7745 s turbickem dotazenou z anglije ale na nejaky posusty jako kdyz s ni v zime krmim tak to zere i baliky z krmelcu

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#314 Nový příspěvek od Lukashil »

Tech píše:Opravdu pochybuju, že by se ti montáží turba nějak zásadně snížila spotřeba. Snad při jízdě nadoraz, kdy by turbo ještě mělo nějakou rezervu a motor by mohl pracovat s chudší směsí.
vždyť tak jsem to myslel, musela by se udělat ideální kombinace, aby do těch cca 16 otáček traktor stačil s atmosférou a od těch 1600 výš aby byla směs chudší a dohánělo to turbo, protože v dopravě se ani jinak než mezi 1800 a 2250 otáčkami nepohybuji, tudíš mám spotřebu jako krávu, a poslední dobou se mi obzvlášť zdá že spotřeba nějak roste....
motor 7201 jízda 40km jen s lehkou maringotkou, půlka mírné stoupání půlka mírné klesání, furt 5tka a plnej plyn a spotřeba 20 litrů....
Stydím se za tuto zem

jogr
Příspěvky: 78
Registrován: stř pro 14, 2016 8:40 am
Bydliště: Púchov

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#315 Nový příspěvek od jogr »

Podľa tech. údajov je spotreba u turba o niečo nižšia čo však v praxi nemusí nič znamenať. Treba si uvedomiť, že pri turbe máme väčší výkon ak teda 63xx pri orbe napr. pri 2. prev. stupni ledva fučí, tak 73xx si bude len tak chrochtať a čo si myslíte kde bude menšia spotreba ?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“