Zetor 7245 SOFT TURBO

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Zetor 7245 SOFT TURBO

#1 Nový příspěvek od buco »

No chcel som Vám trošku obohatiť fôrum svojím experimentom a dúfam že Vás to zaujme
:rally:
Přílohy
Odstránil som klasicku odstredivku a nasadil plnoprietok. čistič s vloženým výmennikom (na celej prestavbe najdrahší) kôli chladeniu oleja.<br /><br />Tlak oleja sa za studena drži neustále na 6 bar a po zohriati na voľnobeh 2,2 bar a stači trošku pridať plyn a hneď poskočí na 3,8
Odstránil som klasicku odstredivku a nasadil plnoprietok. čistič s vloženým výmennikom (na celej prestavbe najdrahší) kôli chladeniu oleja.

Tlak oleja sa za studena drži neustále na 6 bar a po zohriati na voľnobeh 2,2 bar a stači trošku pridať plyn a hneď poskočí na 3,8
Mazanie je riešene zlakovou hadičkou. Prepojenie je riešené od dutej skrutky M20 pri vačke hneď pri tlaku oleja do vstrekovacieho čerpadla.
Mazanie je riešene zlakovou hadičkou. Prepojenie je riešené od dutej skrutky M20 pri vačke hneď pri tlaku oleja do vstrekovacieho čerpadla.
Tlakovanie sania som jednoducho prepojil od turba až po sacie potrubie. Plánujem tam vložiť aj intercooler, ale zatiaľ som ešte vhodný nezohnal. Poznámka :  sanie kompresora ostalo na pôvodnom mieste z dôvodu aby sa motor pri max. otáčkach nepretlakovával zbytočne a vzduch môže pretlačiť cez kompresor von
Tlakovanie sania som jednoducho prepojil od turba až po sacie potrubie. Plánujem tam vložiť aj intercooler, ale zatiaľ som ešte vhodný nezohnal. Poznámka : sanie kompresora ostalo na pôvodnom mieste z dôvodu aby sa motor pri max. otáčkach nepretlakovával zbytočne a vzduch môže pretlačiť cez kompresor von
Nasávanie je riešené pôvodným filtrom a aj kolenom, iba som filter uvoľnil a pootočil o pár stupňov a aj nádržka na servo kedže nieje originál sa presunula úplne ku svetlám dopredu
Nasávanie je riešené pôvodným filtrom a aj kolenom, iba som filter uvoľnil a pootočil o pár stupňov a aj nádržka na servo kedže nieje originál sa presunula úplne ku svetlám dopredu
Riešenie prepadu oleja je do diery na mierku oleja, (skrutka M10 bez hlavy a prevŕtaná dierou 5 mm
Riešenie prepadu oleja je do diery na mierku oleja, (skrutka M10 bez hlavy a prevŕtaná dierou 5 mm
zostava Turba Daewoo-Avia A75 ČZ Strakonice:<br />- použité iba turbo, prepad oleja a tesnenia z avie zvyšok je moja vlastná výroba a môjho sústružíka, ktorému Ďakujem za spoluprácu
zostava Turba Daewoo-Avia A75 ČZ Strakonice:
- použité iba turbo, prepad oleja a tesnenia z avie zvyšok je moja vlastná výroba a môjho sústružíka, ktorému Ďakujem za spoluprácu
Pohľad zpredu, nevýhodou je, že keď sa náprava prehne uplne tak mi ten guľový čep jemne pritlači tie hadice o masku(kapotu)
Pohľad zpredu, nevýhodou je, že keď sa náprava prehne uplne tak mi ten guľový čep jemne pritlači tie hadice o masku(kapotu)
Takto vyzerá SOFT TURBO ja to tak volám
Takto vyzerá SOFT TURBO ja to tak volám
Naposledy upravil(a) buco dne pon lis 23, 2009 6:33 pm, celkem upraveno 2 x.
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
7711
Příspěvky: 348
Registrován: čtv lis 01, 2007 9:57 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#2 Nový příspěvek od 7711 »

paráda 8) pozerám že si z rovnakého okresu. :)
Chuck Norris sa vie tak rýchlo zobudiť, že sa pristihne ešte ako spí.

premo
Příspěvky: 194
Registrován: stř bře 25, 2009 5:45 pm
Bydliště: ostrava

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#3 Nový příspěvek od premo »

na kolik to vyšlo celkem (turbo ,písty ojnice ,ventily........) ,přestavba 77 vychází kolem min 30 000tak jestli to stojí za to.

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#4 Nový příspěvek od buco »

Ja som nič neprerábal ani piesty nič, preto je tam SOFT TURBO lebo ja som nepotreboval extrémy iba pomoc a nižšiu spotrebu,zámerne som ho umiestnil von ďalej od valcov aby netlačilo toľko vzduchu. Najdrahši bol plnoprietokový filter s výmenikom a tesnenia pod hlavy valcov to ma stál 130 eur, potom nejake blbosti ako tesnenia k turbu, par metrov hadíc, výroba kolena na výfuk (kúrenárske trubky ) a prírub na koleno na turbo asi za 15 eur, nerezová rúra 15 eur, hadice a kolená všetko som našiel doma, motorový olej TIRMAN TURBO od kámoša, a turbo vraj netlačí vzduch ale v skutočnosti uvoľnena sacia vrtuľka a už bolo moje

spolu to stálo cca 165 eur ale vracia sa mi to na spotrebe, a aby sa tu zbytočne nepolemizovalo ja jazdim s ohľadom na traktor :) :ano:
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#5 Nový příspěvek od wintrej »

No čo bučák kedy nám dodáš nejake videa so zvukom toho tvojho stroja? nech vidíme čo to dokáže ten tunning..

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#6 Nový příspěvek od buco »

:) Dík za novú prezívku :D Mám pár natočených, ale ich kvalita je slabšia, no pokúsim sa dať jedno na youtube a dám sem odkaz
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#7 Nový příspěvek od wintrej »

buco píše::) Dík za novú prezívku :D Mám pár natočených, ale ich kvalita je slabšia, no pokúsim sa dať jedno na youtube a dám sem odkaz
DObre teším sa a som zvedavý na to.

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#8 Nový příspěvek od buco »

Sľúbené videa :) Nové asi skoro nebudú lebo traktor mám už odstavený na zimu

http://www.youtube.com/watch?v=VgW7MN5J0fo
http://www.youtube.com/watch?v=q55sut90o14
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#9 Nový příspěvek od wintrej »

No kukol som škoda že su tak nekvalitné ale ochota sa cení.dik

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#10 Nový příspěvek od buco »

Budú kavalitnejšie a zaujimavejšie len čo spravím hlavy a akonáhle s ním budem niečo robiť 8)
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#11 Nový příspěvek od wintrej »

počuj a je to poznať to turbo? uved priklad rozdielu pri nejakej praci alebo v doprave s vlekom na akom kvalte si šiel bez turba a na akom terazs turbom? Ako počuť tam nejaký zvukový rozdiel len či to neni len zvukový a skutek utek.

premo
Příspěvky: 194
Registrován: stř bře 25, 2009 5:45 pm
Bydliště: ostrava

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#12 Nový příspěvek od premo »

můžu se zeptat jak teď kontroluješ hladinu oleje v motoru a ještě nevíš přesně jaký tlak to turbo dává ?

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#13 Nový příspěvek od buco »

Môžem uviesť príklad.... Keď výjdem z dvora na cestu mám hneď také stúpanie cca asi na 200 metroch 15 metrov prevýšenie miestami prudšie...pred turbom som išiel takto: z nulovej rýchlosti som sa rozbiehal a celkom to išlo no musel som to rozťahovať aj 5-ku som hodil no nie na dlho v polovici kopca som to dal do 4-ky a už sompotom išiel....Po namontovaní turba som to skúsil znova....výsledok bol taký že som ani nepridával plný plyn a preraďoval som s takou oveľa ľahšou odozvou....keď som pridal plyn tak od nižžšich otáčok pri rozjazde na 4 -ke trošku najprv nič a keď zabralo turbo tak bolo cítiť odrazu taký ťah akoby traktor nabral život....tak som zistil že ten môj kopec od domu už nerobí žiaden problem s polovicou plynu na 5-ke bez dymu až celkom hore v oboh prípadoch bez vleku. :pohar:

skúšal som aj s vlekom 5 tonovým, ale prázdnym na poľnej ceste na trati dlhej cca 100 metrov z prevíšenim cca 20 metrov prudké stúpanie ktoré som zdolával bez turba na 2-ke a bolo cítiť že má záťaž za sebou a 3 nezvládal vôbec....neskôr s turbom na 3-ke bez dymu a s ľahkosťou ešťe som v najprudšom mieste ubral plyn a naspäť pridal a so životom sa krásne rozbehol takže ja som nadmieru spokojný a ešťe keď vám cítelne klesne spotreba tak nieje čo dodať 8)

stalo sa mi aj to že som išiel z lesa, ťahal som 5-tonovú vlečku s drevom naloženú na prasknutie no a na jednom úseku bolá taká mláka v ktorej boli vyjazdené koľaje ale spodok bol celkom pevný no vlečka už išla na doraz na nápravy, vody bahna a vody tam bolo hojne a tak som sa už vopred pripravil na boj.... bez uzávierky som do tej mláky vliezol pomalšie kôli skoku a na jednotke som pridal plyn a išiel som do tej vody ktorá mi stúpla až po podlahu, vlečka sadla na nápravy a mňa to začalo brzdiť a ja sa v takej chvíli nedám a v zlomku sekundy ako automat som prehodil do dvojky a plný kotol...a čo sa stalo odrazu len spíšťalo akoby mi guma sfučala a stratil traktor o čosi ťah až som sa zľakol že som prerezal gumu no podarilo sa mi výjsť akosi z tej vody hneď som zastavil a išiel skontrolovať čo sa stalo....kolesa boli OK skontroloval som motor a potom pod kapotou a nakoniec to bola hadica hore na saní, turbo spravilo taký tlak že mi ju hodilo dole, lebo som tam nemal kvalitnú sťahovacie pásku....Ale už som toho s naším zetorkom najazdil viacej od augusta a zodpovedne môžem povedať, že je tá moja úprava pre mňa prospešná a určite to nemám kôli paráde, chcel som vyšši výkon nie extrém, ale lepšiu výkonovú krivku aby som nemusel toľko vytáčať motor...Uvydím ako sa bude spŕavať ďalej .....



Ps: Olej meriam tak, že odmontujem tú odpadovú trubku z turba vytočím nátrubok z bloku a olej zmeriam klasickou mierkou, ale nerobím to často zetory nemajú vo zvyku papať olej, a ten môj zatiaľ tiež nepapá...turbo je suché atak som spokojný :)
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#14 Nový příspěvek od sadlicko »

Znát to určitě je. Pro mě hlavně v tom, že tam kde jsem musel podřadit a už se to pak nerozjelo, už řadit nemusim. Snažím se to moc nemordovat. Mimo jiné mi začala klouzat spojka (jak náhonová tak i pojezdová). Možná náhoda... Tlačí to podle zátěže max. 3/4 bar.
.
Netlačí ti to víc olej z oddychu? Mě trošku jo, hlavně když je zapnutej kompresor. Ale možná je to tím, že jsem to dřív tak nesledoval. Řešil jsi nějak vzduchovej filtr?

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245 SOFT TURBO

#15 Nový příspěvek od buco »

ja musim ešte prerobiť ten kompresor, lebo mi ho teraz tlakuje turbo a tlači mi na niektorých miestach olej z motora von, a preto musim prerobiť to nasavanie kompresora pred turbo, chcel som to urobiť už skôr ale namám teraz čas a tiež počasie je na prd stále len prši tak nemôžem nič robiť.....mne spojka nerobi problem - je komplet cely novy zotrvačnik keď som menil motor pred 2 rokmi lebo som tam mal pretým 6701....z oddychu mi olej netlači, iba jemne dýcha,olej mi tlačí okolo kompresora na tú páčku, ináč nič všetko v norme.... to skôr na mojej 5211 mi kvapka olej keď dlhšie robí na vyšši výkon....je tam motor zo zváračky a ide super aj v zime štart krásny akurát ten olej tam robi problem :friends:
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“