Zetor 7045 UKT

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ljub
Příspěvky: 77
Registrován: stř pro 09, 2015 12:43 am
Bydliště: Zubné

Zetor 7045 UKT

#1 Nový příspěvek od Ljub »

Zdravím Vás páni Traktoristi!
Po dlhšom záujme o traktory Zetor, domácich skúsenostiach s modernizovanou 4011 s BK a túžbe po PHN sme sa rozhodli s bratom ísť do kúpy Zetoru 7045 s UBK v takmer "šrotovom" stave.
Po kompletnej rozborke, sme sa najprv pustili pod dohľadom odborníka do GO motora, ktorú už máme za sebou. Keď mám ísť z hora dole, tak sme menili prasknuté výfukové potrubie, koncovky na vstrekoch, ktoré sme dali spolu s palivovým čerpadlom nastaviť, osadili sme ho novými vložkami, kľuka absolvovala prvý výbrus, vymenili sme všetky ložiská, guferá, tesnenia, rozvody, kompresor dostal nové krúžky, domontovali sme ohrievač chladiacej kvapaliny, silnejší alternátor, štartér s prevodovkou, konzolu s redukciou na autofiltre namiesto odstredivky, nové palivové hadičky a veľa iného, čo ma teraz v rýchlosti ani nenapadá. Motor sme naštartovali na palete pred garážou a postrehol som dve negatíva… :-/
1. Jedna z trysiek slzí cez tú vrchnú medenú podložku, v servise pri repase mi ju menili, je možné, že to stači zažíhať a dotiahnuť?
2. Na videu http://youtu.be/qdf7J17t9M8 , má pri prvom kontrolnom naštartovaní motor "nelineárny" chod. Po vytočení, vyhodí plameň a ďalej beží hladko. Je to chyba alebo je to normálne a súvisí to s prvotnou chybnou distribúciou paliva, (neotvorený vstrek a podobne) ?
3. Čo by som mal ešte urobiť? Zatiať tam mam len nový olej na preplach a odstredivku, budem to spúšťať a montovať tú konzolu s filtrom, motor je stále na palete, takže ma inšpirujte :)

Nejaké foto http://ljub.rajce.idnes.cz/Zetor_7045

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Zetor 7045 UKT

#2 Nový příspěvek od feki »

hele len tak trosku mimo temy, nevadi tomu hydraulickemu cerpadlu pre servo ze sa na tom motore krutilo naprazdno?? ved cerpadla sa maju este aj pred prvym otocenim zalievat, a vy ho tam krutite naprazdno :) alebo sa to odpaja spolu s kompresorom? to ani neviem...

Uživatelský avatar
Ljub
Příspěvky: 77
Registrován: stř pro 09, 2015 12:43 am
Bydliště: Zubné

Re: Zetor 7045 UKT

#3 Nový příspěvek od Ljub »

Neviem, som totálny amatér. Keď máš vedomosť o tom, že to vadí, tak mi to prosim vysvetli prečo. Ďakujem...

Uživatelský avatar
Ljub
Příspěvky: 77
Registrován: stř pro 09, 2015 12:43 am
Bydliště: Zubné

Re: Zetor 7045 UKT

#4 Nový příspěvek od Ljub »

Mimo iného sme kompletne repasovali spojku, kde sme menili páčky, pružinky, kolíky, sedielka, vodiace tyčky, lamely a pritlačný tanier. Vzhľadom k tomu, že mame len jedno ložisko, a nemáme ručne vypínanie spojky, tak sme museli z páčky prispôsobiť tak aby ich konce boli v jednej kružnici s motorovými. Údajne by to ináč nefungivalo. :-/ Dá sa pred spojením traktora pripraviť nastavenie vzdialenosti páčok? Alebo to pojde az cez okienko po spojení? Ozaj k tomu okienku na prevodovke. V ponuke ND je ten deklík s trúbkou. Slúži to na údržbu, primazávanie, alebo aký to má význam?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7045 UKT

#5 Nový příspěvek od pavel sk »

Urobili ste kus roboty. Inak ziadne cerpadlo sa nesmie tocit na sucho bez oleja. Moz za sa budes riesit ze ti nejde posilovac riadenia. Jednoducho ho oderies. Co sa tyka tej spojky, tak podla obrazkov tam mate pritlacak s vynutymi strunami s niejakej 67XX rady. Ak je to origo 7045 tak by mala mat tanierovu centralnu pruzinu. Zakladne nastavenie spojky sa robi na rozpojenom traktore. Je to tu v Tech problemoch Zetor popisane niekokokrat. Po spojeni sa dostavuje vola medzi vytlacnym loziskom spojky a samotnymi packamy. Hold mechanicke ovladanie. Ked sa kupia spravne packy pre vyvodovu hriadel, tak na nich netreba nic upravovat. Jedine dostelovat a potom na plny vyslap vypina okrem pojazdu aj vyvod. Nech sa dari a urob viac foto traktora :)

Uživatelský avatar
Ljub
Příspěvky: 77
Registrován: stř pro 09, 2015 12:43 am
Bydliště: Zubné

Re: Zetor 7045 UKT

#6 Nový příspěvek od Ljub »

To s tým čerpadlom ma teraz serie. Bežal len tolko, čo je vidieť na videu, no aj tak je to drahá súčiastka tak snáď sa to neodralo.
K tej spojke, traktor ma co to za sebou, a podla mna je tam kopec toho čo dal regál predošlému majiteľovi. Nechcel som kupovať tie nove odliatky a pružinu, tak som použil co v ňom bolo. Páčky to bol menší pôrod, naprv mi omylom v MT dali všetkých šest rovnakých, keď som mal cestu okolo, dali mi tie kratšie asi turbacke, ze to mi pojde, ano išlo by ale amatér-ja som si neuvedomil ze nemam ručnú spojku, a nakoniec som u nas u predajcu kupil tie rovnako dlhé ako motorové, co idu na 70 s ručnou spojkou, no museli sme odrezat tie dovárané vystupky. Uz som nemal nervy to zase menit.
Ide to nastaviť aj tak, ze stlačením pedálu najprv vypnem vyvod a az potom pojazd? Teda opačne ako si napisal? Foto pridam :)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7045 UKT

#7 Nový příspěvek od pavel sk »

Opacne to nedostelujes. Je to dane konstrukciou pritlacneho taniera. Skor vypnes do cca. 1/2 az 3/4 vyslapu pojazd a uplne nadoraz aj nahon kardanu. Alebo to jedine nastavit tak, ze ti bude vsetko naraz vypinat. Keby si to nastavil tak zeby skor vypol kardan, tak ti riadne nevypne pojazd lebo lozisko uz nebude mat ten chod co potrebuje pre vytlacenie pojazdovej spojky a bude problem aj s radenim rychlosti. Pritom pocitaj s tym ze na pedal ti bude treba vynalozit vacsiu silu nohov. Vytlacit dve spojky naraz je dost odpor.

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Zetor 7045 UKT

#8 Nový příspěvek od gbelec petr »

Mas pravdu.mam to taky tak I kdyz mam hydraulickou spojku,tak z toho nekry boli pekne noha,dostavam kreč.

Uživatelský avatar
Ljub
Příspěvky: 77
Registrován: stř pro 09, 2015 12:43 am
Bydliště: Zubné

Re: Zetor 7045 UKT

#9 Nový příspěvek od Ljub »

Pridal som nejake nové foto do albumu na http://ljub.rajce.idnes.cz/Zetor_7045

:)

Ráno vezie brat vrchnú časť hydrauliky k Prešovu na repas. Večer podám správu…

Trápi ma však iná vec. Obal prevodovky. Ako môžete vidieť, sú odlomené vodiace hrany vpredu pri kulise. Obvolal som veľa inzerentov, ktorý predávajú zosilený obal, no z každého nakoniec vypadlo, že ho zhodil, pretože mieša rýchlosti, nakoľko sú orazené hrany a pod. Máte skúsenosť so zváraním? Prezeral som fórum, no nikde som nenašiel ako odstrániť tento problém. Napadlo ma, že v prípade ak to nepôjde zavariť a vybrúsiť, tak by som nechal vyfrézovať celú túto časť z jedného kusu ocele a potom ju osadil do vopred predfrézovaného fleku na obale a nejakým rozumným spôsobom ho tam fixoval. Čo Vy na to? Každú radu si vážim :)

Ináč do prevodovky mám kupené nové posuvné koleso 1+R, spiatočku, kde sa na čap chystám osadiť 7 namiesto 4 ložísk (poradil známy) vraj to v ťahu dlšie vydrži, a to spodné koleso 1 a 2 rýchlosti. Tie mali najviac poškodené nabehové hrany. Nejaké ložiská a pod.

Problémové však sú vydlice. Na predajni som si nevedel rady s vydlicou redukcie. Je trošku atyp. Tak som nekúpil, no neskôr som zistil, že namiesto 40112023 tam ide 55453029, ak som to správne vyčítal z katalógov. Ak sa mýlim, opravte ma. Táto a ešte presúvacia vydlica 1 a R sú odrané. Vyvárať je predpokladám nezmysel. Dik za názor.

Meníme aj spojkovú hriadeľ plnú, mala trošku chytené zuby (13ks). Kúpil som novú 13 zubovú niečo takéto, Obrázek
no nezasuva sa mi do dutej spojkovej hriadele. Oproti starej ma zosilenie, takže je v určitom úseku o 1,2 mm širšia. Buď teda pomôže sústruh, alebo to vymením za ten nezosilený typ ako naríklad táto Obrázek.

Zase sa však dostávam k tomu, že tu smrdia diely z 67…

Za každý komentár vopred ďakujem

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7045 UKT

#10 Nový příspěvek od pavel sk »

Neviem ake mas to dvojkoleso spiatocky ale tych 7 lozisk je tam podla mna od veci. Upravene plochy v diere dvojkolesa su len pre 4 loziska. V strede je to len diera na hrubo. Ked tam napchas loziska tak sa po case ako prve rozsipu a narobia paseku. Ta spojkova hriadel je pre synchronizaciu 4,5 rychlosti. Ty mas podla foto prevodovku bez synchronu. Preto ten rozdiel. Co sa tyka tych zdratych hran vo vedeni palca radiacej paky tak to ma vacsinov kazda prevodovka. V robote to mame na kazdom a rychlosti sa nemiesaju a ked, tak len ojedinele. Miesanie rychlosti s tym ma malo spolocne. Vela zalezi na medzikuse a ruke co radi. Vidlice sa daju upravit. Niekde som to tu videl. Takisto zalezi v akom stave mas vodiacu kulisu a poistovacie poistky vydlic.

Uživatelský avatar
Ljub
Příspěvky: 77
Registrován: stř pro 09, 2015 12:43 am
Bydliště: Zubné

Re: Zetor 7045 UKT

#11 Nový příspěvek od Ljub »

Dakujem za radu. Píšem si, kúpiť nové zaisťovacie koníčky posuvných vydlíc :) kulisu dám tiež do poriadku... Nejaké ďalšie postrehy a rady?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7045 UKT

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Este raz prechadzam tvoje fotky a podla mna ta prevodovka je zmes prevodoviek. Podla obalu je asi so 72XX alebo 77XX rady. Diery pre sroby horneho veka mas M10. 70XX mala este M8 sroby. Horne veko prevodovky mas so 72XX rady prip 77XX. Podla zaslepeneho otvoru s boku mala nasobic. Ked mala nasobic, musela mat v minulosti aj rucne vypinanie spojky vyvodovej hriadele. Tebe to vedenie pre palec radenia skoro cele chyba. Niekto pred tebou mu dal zabrat a riadne.

Uživatelský avatar
Ljub
Příspěvky: 77
Registrován: stř pro 09, 2015 12:43 am
Bydliště: Zubné

Re: Zetor 7045 UKT

#13 Nový příspěvek od Ljub »

Vedenie pre palec nájdené, pri vyplachovani obalu sa našlo na jeho dne 8) Na foto http://ljub.rajce.idnes.cz/Zetor_7045 môžete vidieť pár foto, ako sme to vedenie obnovovali. Elektordy liatina-oceľ, skrutky, matice, predohrev, zváranie a viac menej citlivé brusenie. Finále nemam nafotene detailne, no je to podstatne lepsie než to bolo, vidličky sa pohybujú hladko a bez stranovych voli. Materiál je pevný, vydržal údery kladivom.
Prevodovku sme začali skladať, brzdicka je položená len tak na dne, lebo potrebujem dokúpiť tie guferka medzi jej osku a obal a o-krúžky. Pre stratený poisťovací krúžok vnútorný 85, sme nemohli pokračovať v kompletizovaní prevodovky :tyty: no vyzera to so mnou na marodku, takze dokúpim diely a urobím si par vychádzok do garáže v rámci liečenia tela i duše :)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7045 UKT

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Akou elektrodou ste to zvarali? Myslim oznacenie elektrody. Inak pekna praca 8) Nech sa dielo dari :)

Uživatelský avatar
Ljub
Příspěvky: 77
Registrován: stř pro 09, 2015 12:43 am
Bydliště: Zubné

Re: Zetor 7045 UKT

#15 Nový příspěvek od Ljub »

OK Ni-Cl/Ni-Cl, 55-115A, AC/DC,

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“