Fekiho 7045

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Fekiho 7045

#511 Nový příspěvek od Matúš »

Zišlo by sa to robiť ako v Poľsku teraz prebiehajú asi posledné dva týždne protesty. Vyjsť vo viacerých mestách naraz na hlavné ťahy a križovatky, ísť 10-15 km/h v oboch smeroch, blokovať kruhové objazdy a križovatky a tak na chvíľu zablokovať cesty v celej krajine. Dnes protestovali pred prezidentským palácom nejako takto 8)

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Fekiho 7045

#512 Nový příspěvek od feki »

to je pravda, zavriet nas vsetkych nemozu.... ale keby zobrali vodicaky soferom z povolania, ktory su radi, ze vobec nieco zarobia a preziju do dalsieho mesiaca, by bolo velmi zle... takze proti takymto veciam ide strach... a z casti ma aj kludna demostracia svoje caro, viz 10tisicove protesty organizovane iniciativou za slusne slovensko.... Ficko to hadzal uz na statny prevrat, dlazobne kocky, a sorosa :D Prave kludnej demostracie sa bal,lebo pri nej nemoze vyhrat :friends:


ale musim uznat ze tie pozitivne emocie pri jazde mestom v protestujucej kolone vo velmi velkej miere prevladali 8) ale ajtak dosiel jeden podrazdeny otecko ma vykricat do traktora, preco nejdem do krizovatky ked je plna aut, ved on sa ponahla do skolky...

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Fekiho 7045

#513 Nový příspěvek od ford109 »

Teraz som trosicku v pomykove... Viem ze reklama je reklama,kazdy napise co mu vyhovuje...ale...

http://www.slusnipolnohospodari.sk/
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Fekiho 7045

#514 Nový příspěvek od jafi »

Velmi zaujimavy poznatok z druhej strany. 8)
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Fekiho 7045

#515 Nový příspěvek od pavel sk »

To je ako ked zlodej kričí, chytte zlodeja. Kazda karta ma dve strany :)

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Fekiho 7045

#516 Nový příspěvek od ford109 »

ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Fekiho 7045

#517 Nový příspěvek od feki »

ford109 píše:Teraz som trosicku v pomykove... Viem ze reklama je reklama,kazdy napise co mu vyhovuje...ale...

http://www.slusnipolnohospodari.sk/

necital som to cele, nemam znalost o vsetkych detailoch ktore sa oravca tykaju, no skocil som na koniec a zacal som sa smiat na tom, ze Oravec chce ICH elekraren... vies kto zacal a aj postavil tu elektraren? ze druha mala byt o par km nizsie po toku a dalsich par vyssie od terajsej? ze ma vypracovane cele studie, mal aj stavebne povolenia atd... To ze ho jeho uctovnicka ho o tu elektraren odrbala spolu s danou firmou? 8) ale do detailov zachadzat nebudem.... Ajked ma pavel pravdu, stale si myslim ze oravec je na strane prava, uz len zo sudneho hladiska ked vyhrava spor za sporom bez zavahania...


+ aj toto je pekna komedia... vy by ste boli v poriadku s tym, keby na vasej ohradenej, geometricky zameranej zahrade za domom niekto cudzi oral, sial, a zbieral urodu? realne, tie pasiky vyzerali sice smiesne, ale nemal som pocit, ze by niekde zablokovali nejaky kus urody, boli dost roztrusene na to, aby suvisle nieco blokovali a nedali sa obijst- ak by clovek chcel.
Incidenty na poliach a údajné zbitie pána Oravca
Predstavte si, že máte 8 000 ha a hospodárite na nich. A v rámci týchto 8 000 ha má niekto iný systematicky rozmiestnené pásy pôdy (niekedy len 10 m široké), ktorými predeľuje celé veľké celky. Tým, že vám bráni na tieto pásiky vstúpiť, vám v niektorých prípadoch takto odreže cestu ku desiatkam hektárov. To je pán Oravec.

Keď máte za pásikom stovky hektárov kukurice, ktorú musíte skosiť a neviete sa tam inak dostať, tak kombajn prejde cez ten pásik. A stojí tam pán Oravec aj s exekútorom a dostaneme pokutu 30 000 eur! Nedovolený vstup na cudzí pozemok. Nakoľko za pásom je naša kukurica vo vyššej hodnote, tak sa nám to akože „oplatí“.

Pri takýchto stretnutiach na poli raz došlo k tomu, že náš zamestnanec pán Takáč sa načiahol po Oravcovom mobile (on si všetko natáčal) a vyrazil mu telefón z ruky. Bodka. Takáč bol vzápätí obvinený z ublíženia na zdraví. Začalo sa jeho trestné stíhanie a bola mu ponúknutá dohoda o vine a treste. Pobúrene ju odmietol a súdi sa ďalej. Neudrel pána Oravca a nenapadol ho. Tak ako nikto z nás.
no a po vyrazenom telefone clovek nekrvaca si myslim :D

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Fekiho 7045

#518 Nový příspěvek od ford109 »

Ja väcsinu viem,viem aj o uctovnicke,aj o bitke... Vsak sa to popisalo na nete uz par rokov dozadu ked este o protestoch nebolo ani znamky...

Viem aky je problem s parcelamy,E,C,sam som tym presiel...

Len toto som nasiel na nete,prakticky to na mna vyskocilo tak reku postnem to sem ze co o tom vies...
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Fekiho 7045

#519 Nový příspěvek od feki »

:friends: myslel som z tvojho prispevku ze si ,,na ich strane".... ja som rad za diskusiu, nehram sa ani na vseznalka alebo slepeho zastancu niekoho :) len viem to hlavne co sa tu udialo a s cim sa ludia stretavaju... tiez si otec presiel roznymi hrami ked si chcel vymerat nahradnu podu...


alebo tiez z podobneho sudka, otec zdedil asi 1ha pody v nedalekom druzstve... asi druhy rok sa im neviem dovolat a domailovat aby mi odsuhlasili moju najomnu zmluvu, dookola sluby a kaleraby a nedvihanie telefonu... alebo najnovsie poslali najomne v starej vyske uz na otcove meno... dotazoval som ich ze na zaklade coho bolo zaslane dane najomne, a bez odpovede :smich: rozmyslam ako to dalej riesit

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Fekiho 7045

#520 Nový příspěvek od ford109 »

Ja som momentalne nestranny. Ono,ked je vojna,kazdy na toho druheho vie vytiahnut nejaku spinu,v principe nikto nieje nevinny. Pisem,objavilo sa mi to v clankoch tak som to sem hodil. Nic viac. Viem o niektorych,poznam,ale tam to konci.

Ako riesit. Ja osobne som take veci riesil tvrdo,ale to je o inom. V tomto pripade asi osobne. Ak nie,upozornit ich ze nemaju zmluvu. A ukazat im ake to moze mat nasledky ak by sa "nahodou" stalo nieco,ci uz kontrola alebo nieco podobne...
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Fekiho 7045

#521 Nový příspěvek od jojo7011 »

Zachovajte si chladnu hlavu. Nedajte sa zneuzit na riesenie problemov cudzich ludi. Vsetko je to len divadlo podporujuce cudzie zaujmy. Oni na polnohospodarov z vysoka kaslu. Im je uplne uradnuty nejaky gazda aj s jeho traktorom, 5 Ha a dvoma kravami kdesi pri Ukrajinskej hranici. Pre nich Slovensko konci presne za cedulkou s preskrtnutym napisom Bratislava. Pouzivaju polnohospodarov ako nastroj ( objekt ) na riesenie svojich problemov. Nejaky ten Majdan sa im na Slovensku furt zide, tak preco to neskusit takto. Su rozne sposoby ako sa da dopracovat k rovnakemu vysledku. Nejde to z prava, skusaju to z lava. Nepojde to takto, tak skusia z predu, potom zozadu, z hora z dola, z kazdej moznej strany. A ako nastroj pouziju barzkoho, len aby dosiahli svoje. Slusny si poskakali na Majdane, no dostat sa k moci sa im nepodarilo. Teraz skusaju pouzit traktoristov aby sa povozili na majdane, mozno ze sa im podari. Ked sa nepodari, tak si poskacu na Majdane ucitelia, lekari atd. Moznosti maju vela. Vsimnite si, ze kto to organizuje, kto to cele plati (nemyslite si ze tie traktory sa do BA teleportovali ) , kto to propaguje. Vzdy su to ty isty ludia, tie iste media, proste jedna a ta ista zaujmova skupina. Zavrazdili novinara so snubenkou a cvakli na prazdno. Teraz to skusaju cez rok staru vrazdu gazdu. Kto je dalsi na rade? Dokedy na to ludia budu reagovat, dovtedy to budu robit. Ked na to ludia jednoducho reagovat nebudu, tak to prestanu robit. My Slovaci reagujeme velmi emotivne a este zrejme musime zazit na vlastnej kozi to fasiticke peklo co pre nas prichystali sociopat Teply Rozok (SAS), psychopat Matovic (OLANO), a zbytok tych blaznov typu Nicholsonova, Cseflavayova, Lipsic, Beblavy, Bihariova, Klus atd. zo Slusnych, Progresivnych a kdeakych liberalnych stran. Liberalizmus je forma fasizmu. Ale to zjavne nepochopime pokial to nezajijeme. A verte mi az vtedy nam bude velmi horuco a este budeme plakat, za Meciarom a Ficom, ze jak nam bolo dobre. Presne tak ako teraz nasi otcovia placu za komunistami.

Kazdy v ramci chapania obecneho chodu veci pracuje sam na seba, a v ramci nechapania, pracuje na toho kto chape viac.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Fekiho 7045

#522 Nový příspěvek od feki »

organizuju to ti isty, lebo sami vedia ako to dopadli... mnohy prisli o vela a vedia co ziadaju... nechcu pad vlady alebo kto vie aky nonsens... chcu len rozumne a spravodlive zmeny z ktorych by mal uzitok kazdy kto sa o to snazi... Aby nahradnu(svoju) podu dostal kazdy kto ma na nu pravo, aby tam neslo len o to, ze silnejsi vyhravaju a ostatni su smetie...Dalej vela ludi platilo phm zo svojho, nasledne ked sa vyzbierali peniaze na ucet od ludi co chceli prispet, tak sa to snazili spravodlivo rozdelit. Takze minulu protestnu akciu organizovali a z casti platili aj samotni ludia zijuci na slovensku na to netreba zabudat 8)

organizatori protestov za slusne slovensko tiez dobre vedia co ziadaju... ani listok sa bez vetra nepohne, a myslim ze 10tisice ludi vsetkych vekovych kategorii vedeli preco vychadzali do ulic... presne pre to, aby sa nestavalo ze si Ficko postavi hlavu a kvoli tomu padne cely ustavny sud...

(nie ako pan kandidat harabin, ked si s manzelkov poslali asi po 5tisic, a za tyzden ich z transparentneho uctu vybrali :smich: )




inak v hned v druhej reportazi su farmari, s geodetmi, nasa vetrieska aj s otcom, aj rozbitym spetakom prilepenym zltozelenou elektrikarskou paskou :smich:

video - https://www.ta3.com/clanok/1148552/hlav ... ruara.html

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Fekiho 7045

#523 Nový příspěvek od ford109 »

Tu V3S som pozeral presne ze co za exota sa s tym vybral do BL,a hned pozeram este aj zrkadlo rozbite. :smich: :smich:
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Fekiho 7045

#524 Nový příspěvek od Peter768 »

Každý protest vie niekto resp. strana zneužiť na svoju prezentáciu a kydať na druhých. Je smutné, že to nikomu nepomohlo. Odhalovať zločin, chrániť ľudí by malo byť normálne. Keď to nejde inak, keď si ľudia nevedia pomôcť, tak sa to riešia protestom :( Čo iné zostáva.
Hádam to pomôže ľuďom bez ohĺadu na to aká strana to spraví, len nech je dobre. Tolko môj názor.
Držím palce V3Ske aj tomu majoru tuším 3011 - bol dnes v správach :)

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Fekiho 7045

#525 Nový příspěvek od pavel sk »

V tomto proteste urobili hned prvu chybu ze urobili ustupok a s tolko kusov techniky to skresali len na sto ci kolko to vraveli v TV. Mali prist vsetci kolky boli avizovany. A urobit riadny kolaps nech sa pani aj doseru so zapchy. Ked strajk tak riadny! Takto sa moze stat ze im pretiahnu par medovych motuzov popod fuzy, rozydu sa v pokoji akoze spokojny a v konecnej faze moze byt ze skutek utek. Ale drzim im palce nech tento boj s veternymi mlynmi dobojuju do uspesneho konca 8)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“