Didinův Zetor 7011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Didinův Zetor 7011

#91 Nový příspěvek od pepanek »

Pěkná práce s dřevem a ramena taky dopadly dobře, akorát se zeptám : není třeba vyvařit i rameno na té straně převodovky, nebo jsi jenom dal dal kouli a příložku. Díky

Dado11
Příspěvky: 67
Registrován: stř srp 27, 2014 9:56 pm
Bydliště: Třinec

Re: Didinův Zetor 7011

#92 Nový příspěvek od Dado11 »

No ramena se mi poněkud zkomplikovala, po odvrtání nýtu. Ono ta vnitřní strana u difu je řešena jinak než ta na konci ramen. U difu je to nýtováno a příložka je rovná, kdež to na koncích je v rameni ještě vyfrézovaná vymezovací drážka, tím pádem je i na příložce vymezovací prsten a příložka, je šroubovací. Koule jsem koupil nové z konců, akorát jsem uřezal ty prsteny co maj na krajích, na nových příložkach jsem taky odřezal ty vymezovací prsteny a sešrouboval pevnostníma šroubama se zápustnou hlavou. Pro jistotu jsem ty srouby bodnul cočkem aby se nepovolily. A v rameni jsou konusove díry, tak zaoblene, to vych asi neměl šanci doma po vyvaření nějak opracovat. Ale když jsem poměnil ty koule a příložky, tak se vůle odstranily. Ty ramena jsou tvrdé jako blázen. Myslím si, že ani nemaj šanci se moc opotřebit. Spíše půjdou do kytek ty koule a příložky.

Dado11
Příspěvky: 67
Registrován: stř srp 27, 2014 9:56 pm
Bydliště: Třinec

Re: Didinův Zetor 7011

#93 Nový příspěvek od Dado11 »

Včera jsem večer uložil traktor do dílny, ať mi do rána pěkně oschne od toho bahna, a dneska trávil den na dílně. Po koupi traktoru a provizorní opravě el instalace jsem zjistil, že je v háji altík, tak jsem tam provizorně mrsknul starý ze 7011, ale ten byl pouze 35A, a tak jsem koupil stejně jak na 7011 70A z feldy. Malá řemeníčka už mi doma ležela dlouho. Držák altíku jsem musel předělat. Šrouby co drží držák, tam čekaly jenom na mně :smich: :smich: ale vše se povedlo, altík už pere ampére :) Tak jsem pak pustil do malé lidové tvořivosti. Už mě nebavilo pořád lozit do kabiny, abych si přizvedl nebo spustil ramena. Tak jsem to přepákoval za kabinu a pecka....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Didinův Zetor 7011

#94 Nový příspěvek od pepanek »

Vydím že to táhlo máš nějak přepákované, já tahám přímo. Jedna z nejlepších věcí 8)

Dado11
Příspěvky: 67
Registrován: stř srp 27, 2014 9:56 pm
Bydliště: Třinec

Re: Didinův Zetor 7011

#95 Nový příspěvek od Dado11 »

Jo no, na 70tce to je taky na přímo, že taháš jen dozadu nebo tlačíš dopředu. Na 72ku jsem chtěl původně koupit originál jak měly x3xx, ale chcou za to nesmysl, tak jsem to posvařoval takhlenc. Přes tu páku to přece jen plynuleji reguluješ, než takhle na přímo.

Dado11
Příspěvky: 67
Registrován: stř srp 27, 2014 9:56 pm
Bydliště: Třinec

Re: Didinův Zetor 7011

#96 Nový příspěvek od Dado11 »

Pro oživení, něco z víkendu....
V sobotu ráno jsem vyvážel hnůj býkovi, a pak jsem se pustil do modernizace topení na 72jce. Jelikož tam bylo všechno špatně a ani to řešení na sloveské kabině není dle mého názoru moc šťastné, vyřešil jsem to po svém. Na estetiku zatím nekoukejte, momentálně řeším funkčnost :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dado11
Příspěvky: 67
Registrován: stř srp 27, 2014 9:56 pm
Bydliště: Třinec

Re: Didinův Zetor 7011

#97 Nový příspěvek od Dado11 »

Tak Vás zdravím, jen něco pro oživení, možná někdo pokochá oko. Dovezl jsem si nějaké nové pomocníky na sezonu a dneska jsem sel. V týdnu jsem zapřahal brány, že poměním řetízky, pač už něco pamatujou. Tak jsem s nima zkusil vjet do oračky, po zimě se mi trochu zazelenala, tak abych potrhal plevel a ono bylo celkem sucho. Tak jsem to dvakrát proletěl ješté kultivátorem, včera zajel koupit vojťěšku, jetelotravu, oves a dneska hurá na to. 70 dostala nové gumy do předu, čeká ji s vlečkou STK tak ať technik neremcá, že to na fotce půjde vidět. Tak ještě pár blbosti a budem připravení.
Teď už fotky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Didinův Zetor 7011

#98 Nový příspěvek od Širon »

Radost se dívat,všechno udržovaný, opravený,vylepšený, to pak je radost dělat, né se trápit a ztrácet čas. :friends: 8)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Dado11
Příspěvky: 67
Registrován: stř srp 27, 2014 9:56 pm
Bydliště: Třinec

Re: Didinův Zetor 7011

#99 Nový příspěvek od Dado11 »

Širon píše:Radost se dívat,všechno udržovaný, opravený,vylepšený, to pak je radost dělat, né se trápit a ztrácet čas. :friends: 8)
Děkuju no, ale jak se říká.... Bez boje by nebylo vítězství :D :D :D
Takže toho ztraceného času bylo taky mnoho..... to k tomu ale patří, jsou to přece jen staré stroje a vysypat se může kdykoli - cokoli, akorát výhoda je asi v tom, že člověk vezme "kladivo, kleště, majzlík a šroubovak" a za hodinu jede

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Didinův Zetor 7011

#100 Nový příspěvek od Širon »

No jo ,ale čas jsi tomu věnoval na cvičičti, na bojišti už to potom jede podle potřeby. 8) Je to přiznejme si taky náš relax a způsob života ,kdyby tě to nebavilo ,tak to neděláš a já i ostatní taky ne.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Dado11
Příspěvky: 67
Registrován: stř srp 27, 2014 9:56 pm
Bydliště: Třinec

Re: Didinův Zetor 7011

#101 Nový příspěvek od Dado11 »

Ale tak jistě že, ono to asi nijak jinak nejde. Ostatně to platí ve všem, musí tě to bavit, jinač je to trápení pro všechny. Jinak nějaké fotky z poslední aktivity pro oživení. :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dado11
Příspěvky: 67
Registrován: stř srp 27, 2014 9:56 pm
Bydliště: Třinec

Re: Didinův Zetor 7011

#102 Nový příspěvek od Dado11 »

Tak jaká? Počasí celkem na nic, aspoň stihnu vložit nějaké fotky s akce posledních dnů.... Na poli se toho moc dělat nedá, tak spíše jen takové provozní záležitosti, nasekat dobytku a pak zase do sucha, ale přece jen jsem něco stihnul. Doma jsem zesenažoval jetel a pak nějaké službičky sousedům.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Didinův Zetor 7011

#103 Nový příspěvek od lukisek 099 »

pěkný. jaký byl duvod výměny čeláku?

Dado11
Příspěvky: 67
Registrován: stř srp 27, 2014 9:56 pm
Bydliště: Třinec

Re: Didinův Zetor 7011

#104 Nový příspěvek od Dado11 »

lukisek 099 píše:pěkný. jaký byl duvod výměny čeláku?
Díky, důvod? Rozmazlenost :smich: :smich: :smich:
Ne, tak chtěl jsem něco s tech osvědčením a větší nosnosti...

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Didinův Zetor 7011

#105 Nový příspěvek od lukisek 099 »

na ten malý nic nebylo jo? jakou měl nosnost? to ti měnily ti borci nebo sám?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“