Môj Zetor 7011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Môj Zetor 7011

#181 Nový příspěvek od gbelec petr »

měnil jsem všechny.. tj na hřídeli co jde do diferáku jsou 2 velké kuličkové a taky ty dvě kuželikové v portálu dole na hřídeli kola..pokud si dobře vzpomínám nalepil jsem všechny jinak ložisko nahřít na el. vařič a spadne na hřídel samo..otvory pro ložisko jsem naklepal dulčíkem-trochu to zdrsnit,odmastit a lepidlo a šup tam ložisko..
jo a ještě jsem měl strhlý závit na hřídeli kola je tam matice KM 17-vlastě 2 zajištěné plechem tak jsem je trochu bodl po obvodě CO-čkem..

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Môj Zetor 7011

#182 Nový příspěvek od pavel sk »

Menil si aj to lozisko v drziaku brzdovych celusti? Tie KM amtice mam v robote tiez poheftovane na horale. Tam sa to furt po case povolovalo. Hold traktory rozsirene na max. a viac je to namahane.

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Môj Zetor 7011

#183 Nový příspěvek od gbelec petr »

jj taky když měním tak vše.. :smich:

Uživatelský avatar
dodo.b
Příspěvky: 237
Registrován: ned črc 28, 2013 8:58 pm
Bydliště: Prešov

Re: Môj Zetor 7011

#184 Nový příspěvek od dodo.b »

Urobila sa už aj druhá strana 8) a doniesol som si nové závažia :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
TZ-4K-14, Zetor 7011

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Môj Zetor 7011

#185 Nový příspěvek od pavel sk »

Zavazia mas komplet ci len tieto dva kusky budes davat? Ja som dve dokladal cca 4roky spat. Inak vymastene 8)

Uživatelský avatar
dodo.b
Příspěvky: 237
Registrován: ned črc 28, 2013 8:58 pm
Bydliště: Prešov

Re: Môj Zetor 7011

#186 Nový příspěvek od dodo.b »

Závažia su blbo odfotené :D Mám ich 4. Na traktore mam 6 male. Teraz budem mať 4 veľké a 2 malé závažia 8)
pavel sk píše:Zavazia mas komplet ci len tieto dva kusky budes davat? Ja som dve dokladal cca 4roky spat. Inak vymastene 8)
TZ-4K-14, Zetor 7011

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Môj Zetor 7011

#187 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak len zamena. Origu su tiez tak ze 4 velke a 2 male. My to mame 2 male a 6 velkych.

Uživatelský avatar
dodo.b
Příspěvky: 237
Registrován: ned črc 28, 2013 8:58 pm
Bydliště: Prešov

Re: Môj Zetor 7011

#188 Nový příspěvek od dodo.b »

Tak pretesnila sa hydraulika 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Mam hydrauliku z traktora 6911. Stále som chcel origo hydrauliku. Našla sa jedna na internete a bola celkom blízkom tak som ju kúpil. Nemam tam voliacu páku systému. Pozeral som na internete a našiel som viac hydraulik s podobnym ukončením. Vyrábal sa aj tento typ bez voliacej páky? Pán od ktorého som ju kúpil ju mal na Zetore 7045

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Na nete su tiež podobne
Obrázek
TZ-4K-14, Zetor 7011

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Môj Zetor 7011

#189 Nový příspěvek od STEEL »

vypadá to že to prachsprostě někdo uříznul
v hřídelce u staršího provedení by měla bejt jed dírka na kolíček na hřídelce by mnělo bejt nazasený toto
akrát v díře nebil tisícihran místo faudykloubku bila jen díra na šroubek a na tento kus se našroubovala přímo volící páka
Obrázek
soudím podle toho že ještě nemáš na konzole pák čep na třetí páku
u novějšího provedení už měla hřídelka drážky a volící páka bila na konzole ovládacích pák a bilo to propojený faudykloukabam
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Môj Zetor 7011

#190 Nový příspěvek od pavel sk »

Casto to preraduju nasilu pod zatazov aj kladivom a takto to dopadne :pohlavek: . Je to odlomene (odstrihnute). Ta paka sa moze prepinat len ked su ramena dole (odlahcene)!

Uživatelský avatar
dodo.b
Příspěvky: 237
Registrován: ned črc 28, 2013 8:58 pm
Bydliště: Prešov

Re: Môj Zetor 7011

#191 Nový příspěvek od dodo.b »

Pre opravu aby som mal tu páku na prepínanie musím rozhádzať mechanizmus aj z vnútra? :( Je to náročne? Neviem či si trúfnem :(
STEEL píše:vypadá to že to prachsprostě někdo uříznul
v hřídelce u staršího provedení by měla bejt jed dírka na kolíček na hřídelce by mnělo bejt nazasený toto
akrát v díře nebil tisícihran místo faudykloubku bila jen díra na šroubek a na tento kus se našroubovala přímo volící páka
Obrázek
soudím podle toho že ještě nemáš na konzole pák čep na třetí páku
u novějšího provedení už měla hřídelka drážky a volící páka bila na konzole ovládacích pák a bilo to propojený faudykloukabam
TZ-4K-14, Zetor 7011

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Môj Zetor 7011

#192 Nový příspěvek od pavel sk »

Bohuzial to ovladanie musis pre vymenu rozhadzat skoro vsetko. Hlavne to potom spat spravne poskladat a nastavit. Ono je to dobra vec ked to funguje ako ma.

Uživatelský avatar
pumpa dyza
Příspěvky: 297
Registrován: čtv led 13, 2011 12:48 pm
Bydliště: Bardejov Prešov

Re: Môj Zetor 7011

#193 Nový příspěvek od pumpa dyza »

neviem pavel sk poznaš J.Platka zo Severnej
dodo.b on opravuje hydrauliky na zetory kocky a všetko kolo toho ja som mu odnieslo pred rokom našu hydrauliku od kúpi traktora z JRD neposlúchala vôbec aj po pretesneni piestu a nechcel som skúšať pokus omyl tak som to odniesol a nakoniec mi tam chýbali tiahelka v hydraulike aj bol tisicihran na tyči pretočený na ovládanie rychlospojok menil mi valec pre tesnil to všetko aj kocku mal rozobranú zev raj bol bordel v nej a spokojnosti zatiaľ, vysvetlil čo a ako :pohlavek: :pohlavek: :pohlavek: .
SOU,D...PO Multicar M22,Zetor 7011 z horneho Šariša, http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=61514
https://www.youtube.com/watch?v=xOLutNOE5LY (Srdcom východniar)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Môj Zetor 7011

#194 Nový příspěvek od pavel sk »

Toho chlapika nepoznam. Co sa tyka tych tiahel a paciek regulacie, tak tie dostavaju na frak prave casto neodbornej obsluhe, ked to niektory jedinci preraduju nasilu :vztek: . Napr. v ramenach ma zodvihnuty 550kg pluh nadoraz a radi (pritom ani nevie ze co). Na tych tiahlach je v urcitych polohach tlak a pnutie. Uz som sa stretol aj stym ze polovica ovladania bola napadana dole pri olejovom cerpadle a cudovali sa preco to nejde. Ked som hovoril s jednym panom co opravuje hydrauliky pri Nitre, tak mi tiez potvrdil ze casta zavada na rozvadzacoch je prave silikon. Ten sa vie dostat s olejom vsade. S tymto problemom som sa stretol aj ja uz niekolkokrat v praxi. Preto setrim silikonom kde sa da :smich: A teraz do mna

Uživatelský avatar
dodo.b
Příspěvky: 237
Registrován: ned črc 28, 2013 8:58 pm
Bydliště: Prešov

Re: Môj Zetor 7011

#195 Nový příspěvek od dodo.b »

Môžem sa opýtať koľko to stalo? :)
pumpa dyza píše:neviem pavel sk poznaš J.Platka zo Severnej
dodo.b on opravuje hydrauliky na zetory kocky a všetko kolo toho ja som mu odnieslo pred rokom našu hydrauliku od kúpi traktora z JRD neposlúchala vôbec aj po pretesneni piestu a nechcel som skúšať pokus omyl tak som to odniesol a nakoniec mi tam chýbali tiahelka v hydraulike aj bol tisicihran na tyči pretočený na ovládanie rychlospojok menil mi valec pre tesnil to všetko aj kocku mal rozobranú zev raj bol bordel v nej a spokojnosti zatiaľ, vysvetlil čo a ako :pohlavek: :pohlavek: :pohlavek: .
TZ-4K-14, Zetor 7011

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“