Zetor 7011 od volveje

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
volvej
Příspěvky: 74
Registrován: ned úno 20, 2011 8:14 pm
Bydliště: Šumperk

Zetor 7011 od volveje

#1 Nový příspěvek od volvej »

Zdravim vás, asi před třemi mesíci jsem si přivezl tuhle hračku. r.v.1981. Jak se včil oteplilo pomali zjištuju co je potřeba opravit hned a počka.
http://www5.picturepush.com/photo/a/127 ... G-0634.jpg
http://www5.picturepush.com/photo/a/127 ... G-0635.jpg

Uživatelský avatar
lukin1156
Příspěvky: 529
Registrován: ned zář 30, 2012 6:04 pm
Bydliště: Brumov-Bylnice

Re: Zetor 7011 od volveje

#2 Nový příspěvek od lukin1156 »

tak nějak vypadal i náše 5011....ten štěpkovač je tvůj nebo jsi ho měl k tomu? kolik za něj bylo ?
Za stálého míchání, nalejeme do hajzlu :D

volvej
Příspěvky: 74
Registrován: ned úno 20, 2011 8:14 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zetor 7011 od volveje

#3 Nový příspěvek od volvej »

Nene, spalikovac u toho nebyl. To je vlastni prace, resp. me a meho bratra a vznik asi rok pred tim. Pro potrebu lesa a tahal ho tchan se svou sedesatsedmickou. Traktor jsem koupil pres (jak jinak nez) prekupnika a puvodne pochazi z jzd. To znamena, ze je na nem jeste hlina a asi 15kg mastneho prachu. Celkove by clovek zamackl slzu, byt to je vec hlavne na praci. Od minuleho tydne, kdy zacalo byt slusne pocasi, jsem vymenil naplne, spocital prvni naklady. Dnes mam domluvene myti horkou vapkou. Pak se uvidi dal, co jeste vyleze ze spíny. :smich:

volvej
Příspěvky: 74
Registrován: ned úno 20, 2011 8:14 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zetor 7011 od volveje

#4 Nový příspěvek od volvej »

Po delsi dobe jsem si vysetril trochu casu na sveho konicka. Udelal jsem si par drobnych oprav a uprav. Vyvareni rezave podlahy, vymena sedacky (byt nehomologovane, ale o to pohodlnejsi.)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a vcil me ceka schranka na baterii a konstrukce dokola.

Obrázek

Obrázek

jeste fotka soupravy :-)

Obrázek

Obrázek

volvej
Příspěvky: 74
Registrován: ned úno 20, 2011 8:14 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zetor 7011 od volveje

#5 Nový příspěvek od volvej »

Pomalu pokračuji v opravách. Pustil jsem se do opravy prorezlé podlahy + pokus o originální barevný odstín, z místních zdrojů. A jelikož se to autobalu 5930 nepodobá ani omylem, tak u ostatních dílů budu pokračovat obyčejnou černou( ta se bude vyrábět pořád:-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dále nový kastl na baterku a srovnáni pozohybané stupačky. Z té původní by baterka vypadla málem na zem:-)).

Obrázek

Obrázek

Výměna roztrhaných prachovek na předních odpružených nastavcích + nové spodni držáky blatníku a novejšich blatníku, kterými jsem byl obdarován.

Obrázek

Obrázek

Dále pokračovalo zalepení děravé nádrže tekutým kovem. A když už byla vypuštěná nafta, tak jsem rovnou vyměnil filtry, vytáhl vstřikovače a nechal si přeměřit trysky. Tim na čas skončilo vylepšovani stroje za který bych se nemusel stydět po vyjeti na silnici. ..........bo jsem si dovezl z porodnice potomka.

Uživatelský avatar
lukin1156
Příspěvky: 529
Registrován: ned zář 30, 2012 6:04 pm
Bydliště: Brumov-Bylnice

Re: Zetor 7011 od volveje

#6 Nový příspěvek od lukin1156 »

gratuluju otče :D a když už jsi měl i ven trysky tak si mohl poměřit i tlaky na válcích :D
Za stálého míchání, nalejeme do hajzlu :D

volvej
Příspěvky: 74
Registrován: ned úno 20, 2011 8:14 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zetor 7011 od volveje

#7 Nový příspěvek od volvej »

Díky, užívám si to. Svišť je zatím naprosto ideální 8) . Škoda. Známý, co jsem ho měl pozvaného na rady mluvil pouze o tryskách. Na druhou stranu olej nežere, chytá na druhý převalení v -10, takže dokud to funguje, nechám to být. Pálí mě jiné věci. Spojka a brzdy. Spojkový pedál má gumově nepřirozený stisk a po sešlápnutí trvá min. 4 až 5 sekund než se kola převodovky zastaví a lze zařadit. Brzdy budou chtít celkovou go. Brzdí málo (srovnání s tchánovou 6711) a po chvíli začnou drnčet. Takže asi zavzdušněný rozvod a mastné čelisti. JINAK DĚKUJI ZA JAKÉKOLIV RADY :)

Uživatelský avatar
lukin1156
Příspěvky: 529
Registrován: ned zář 30, 2012 6:04 pm
Bydliště: Brumov-Bylnice

Re: Zetor 7011 od volveje

#8 Nový příspěvek od lukin1156 »

s tou spojkou je to aj u nás stejné..když někde stojím na neutrál nastartovaný motor na volnoběh
sešlápnu spojku a trvá tak 3 sek. než se dá zařadit...spojka nám taky asi zabírá jenom koncem ..chce to seřídit...
Za stálého míchání, nalejeme do hajzlu :D

Uživatelský avatar
pumpa dyza
Příspěvky: 297
Registrován: čtv led 13, 2011 12:48 pm
Bydliště: Bardejov Prešov

Re: Zetor 7011 od volveje

#9 Nový příspěvek od pumpa dyza »

ked sa steluje vola na lozisku tak sa musi aj potom zoštelovat aj brzdicku nato netreba zabudnut
SOU,D...PO Multicar M22,Zetor 7011 z horneho Šariša, http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=61514
https://www.youtube.com/watch?v=xOLutNOE5LY (Srdcom východniar)

Uživatelský avatar
lukin1156
Příspěvky: 529
Registrován: ned zář 30, 2012 6:04 pm
Bydliště: Brumov-Bylnice

Re: Zetor 7011 od volveje

#10 Nový příspěvek od lukin1156 »

mužu se zeptat kde se steluje ta brzdicka? a jde to bez puleni traktoru?
Za stálého míchání, nalejeme do hajzlu :D

volvej
Příspěvky: 74
Registrován: ned úno 20, 2011 8:14 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zetor 7011 od volveje

#11 Nový příspěvek od volvej »

Díky.
Myslím si, že to je tohle

Obrázek

Obrázek

Vcil citace z bible pana Lupoměcha: Po každém seřízení pojezdové spojky je třeba překontrolovat správné nastavení pryžové pružiny brzdičky řazení. Při vyšlápnutém pedálu spojky na doraz seřizovací hodnota brzdičky přes podložky a pryžovou pružinu má být 32+/-1 mm.
Jen to měření bude asi jak krmení strašně jedovatýho hada

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7011 od volveje

#12 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

A jak je to tedy myšleno? Když vyšlápnu spojkovej pedál na doraz dolů a někdo změří sílu zmáčknutí toho gumového válečku tak musí bejt zmáčklej i s těma dvouma podložkama na hodnotu 32 mm? Je to tak správně? Nebo jak je to? Děkuji.

volvej
Příspěvky: 74
Registrován: ned úno 20, 2011 8:14 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zetor 7011 od volveje

#13 Nový příspěvek od volvej »

Dnes jsem to zkoušel a je to tak, podložka, guma, podložka 32mm. Přitahoval jsem asi 1,5mm.

Uživatelský avatar
pumpa dyza
Příspěvky: 297
Registrován: čtv led 13, 2011 12:48 pm
Bydliště: Bardejov Prešov

Re: Zetor 7011 od volveje

#14 Nový příspěvek od pumpa dyza »

ano treba stlačit spojkovy pedal a potom zmerat tu vzdialenost a ma byt taka ako je uz pisane hore 32mm a niekto tam moze mat taky valček gumeny a niekto pruzinu a tak sa mi zda ze uz sa dava iba pruzina inac ja mam doma gumeny valcek a v praci mame pruzinu preca guma sa casom rozleti aj vplivom oleja tepla no ale to uz zavysi aj od majitela ako sa stara
SOU,D...PO Multicar M22,Zetor 7011 z horneho Šariša, http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=61514
https://www.youtube.com/watch?v=xOLutNOE5LY (Srdcom východniar)

volvej
Příspěvky: 74
Registrován: ned úno 20, 2011 8:14 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zetor 7011 od volveje

#15 Nový příspěvek od volvej »

8) Díky, už mám na seznamu dilů do agrima i pružinu brzdičky. Při měřění byla prava strana o 7 desetin větší než levá. Gumovy váleček je už asi za tech 30let ojetej. ............Tak vcil sem se fakt nas........ uloziste co mi bylo doporuceno zrušilo moje fotky. No jo co se dá dělat, nejak to opravim.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“