Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#526 Nový příspěvek od Tomas6 »

Včerejší obracení.

Obrázek

Obrázek
Letos se pořídil nový obraceč, musím říct, že je to paráda.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#527 Nový příspěvek od Tomas6 »

Včera jsem ukončil sezónu senoseče. Dopoledne jsem posvážel a uložil všechno seno co jsem měl na poli, nějakých 55 balíků. Po obědě nahrabat a slisovat ještě kousek co jsem měl na senáže
Obrázek
Obrázek
Posvážet a zabalit, to se činil i horal.

Obrázek

Obrázek
Letos mám nadělaných krom sena i 50 balíků senáže. Krmení si myslím že mám až až. Uvidím co otavy, ale asi je budu pást.
Opravdu hojný rok co se týče krmení. Zatím. Teď by to chtělo popršet ať na posekaných loukách začne něco růst. Ne jak loňský rok kdy bylo všechno spálené od sluníčka a tam kde se poseklo už nerůstly ani kopřivy.

Poslední foto je část zvířectva. Ovečky na fotkách nemám.


Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#528 Nový příspěvek od lukisek 099 »

No super tak jednu vec mas hotov 8) ja susim mensi cast zahrady... Moc to nechce schnout chybi teplo a slunicko. Ted hlasi na 3dny dest od zitrka no radej to vecer svezu neni to uplne suche ale na pude mi to doschne nemam toho moc krmime stim dve kozy a pres leto se pasou venku. Loni touhle dobou meli vybeh vyzrany ze se obcas muselo nasect futro a letos maji porad po bachor travy... Nestihaji past :smich:
Jak bude lepsi pocasi posecu druhou vetsi zahradu a budu mit klid.od sena.
Jak si daval prispevek s novym obracecem tak sem letos taky poridil nove obracak a nahrabovak v jednom. Koupil jsem nove hrabe... Decka nekde orvaly zuby na erarnich :smich: :smich: ja s zenou si svoje schovavame 8) jinak by bylo po nich. :smich:

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#529 Nový příspěvek od Tomas6 »

Neboj. Taky jsem zažil hrabě a vidle. A ukládat sušáky. Ale to nás na práci bylo víc. Teď jsme jen 2. Já a táta, který už má přes 65, no bez strojů by to nešlo
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#530 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Jo technika je fajn. Nemit zahradu plnou stromu slo by to i tim mensim dvourotorakem. Byla by to uspora casu . Jak sme meli vicero koz tak jsem susil jeste cast u souseda beze stromu a to bylo fajn to jsem si bud obratil traktorem z prace nebo jsi pujcil od kamose nevyuzity dvourotorak.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#531 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Tak volal vedouci z prace tak prihrnuju v seniku ,krasna nedele. Vozi mi tady dva z horalama

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#532 Nový příspěvek od ota »

To Lukisek 009 syn měl dneska obdobné zaměstnání. Ráno na 7 šel do práce a jel lisovat koule sena. Zapoměl jsem se ho zeptat, kolik stovek jich udělal. Pak jel asi 40 km koulet soukromníkovi, co si objednal lisování službou. Přijel spátky a tady za vsí slisoval jednomu ovečkáři a pak koňákovi asi z 2 ha. A nakonec přijel do družstva a kolega se sběrákem ještě vozil seno. On sbíral a navážel seník. A sám si manipulátorem přihrnoval. Tak syn vlezl do manipulátoru a přihrnoval a kolega jezdil. Asi to chtěli dodělat. Skončili asi v 20:30. Aby se stihlo uklidit co nejvíc. Jeden seník plnej volně loženýho a druhej seník koule. Myslím, že zítra budou svážet. Jeden manipulátor nakládá, druhej skládá a 4, až 6 plaťáků vozí. Senáže mají hotové. Dávají na jámu.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#533 Nový příspěvek od Tomas6 »

Příprava na zítřek

Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#534 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Krpana mam taky nato moje tahani. Dobry predelal jsem na vzduch a na dalkove ovladani a je to pecka.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#535 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jj taky ho mám na vzduch a na DO. Je to paráda.
S klukama co dělají v lese se rovnat nemůžu ani po kotníky, ale aj tak dobré.
Nějaká čumkarta.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ten poslední kousek byl těžký jak ludra. Celou dobu přední kola v luftě. Jsem včera zapomněl naházet dopředu kanystry.
Teď to ještě nějak zpracovat. Budu muset někde splašit štípačku za traktor a poštípat to tam.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Tomův 7045 horal

#536 Nový příspěvek od Sadra17 »

štípačku za traktor nemám, ale tyhle větší krájim rovnou na špalíky, pak se s tim aspon trochu dá hýbat 8)
malej traktorista v malým traktoru

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#537 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já dělal před 14ti dny druhý, o něco menší. Přímo v lese jsem ho nakrájel na 33cm špalky a štípal pantokem. Něco šlo, něco jsem musel kladivo a klín. Tento má ještě o 20 cm na průměru víc. To už bych musel opravdu jen tím klínem a to se mi teda nechce. Takže taky nakrájím na 33cm a musím někde splašit tu štípačku. O jedné vím, akorát nevím jestli bude majitel sdílný. Budu muset vzít půllitra a navštívit ho. :ano:
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#538 Nový příspěvek od ota »

Jo jo taky jsem dříve pučívával štípačku. Vždycky pak jsem šel štípat sám doma a ono tekl rozvaděč, pístnice. Posekaný klín. A jednou na dotaz že bych o víkendu potřeboval štípat mojí štípačkou doma zapůjčovatel řekl ,,ale já to nemám ještě doštípaný tak 3 neděle si počkej"! Prodal jsem ji a je pokoj. Postavil jsem si místo nesené taženou na elektriku a je pokoj. Samo dotazy na zapůjčení byly. Ale tuhle nepůjčuju. V lese to 500 nakladačem šupneme na vlečku. Doma sklopime na zahradu v délkách. A když je počasí akorát vezmeme pilu, mírku kárku a štípačku a chvilku si tam ,,hrajeme". Rovnám v 110 cm štěpinách. Když jsem dělal ty 30 cm kolečka a pak štípal a rovnal vždycky se mi ten štos skácel. Jak to vysychalo někam se to vždycky svalilo. Ty metrovky drží přecijen lepší. Už bych měl vytahnout cinkulár a říznout zimní dávku. Počasí je akorát. Aby vzniklo další místo na poštípané. Tuhle jsem dovezl od kámoše pěknej flák lina. Nařezal ho na pruhy a už je na dřevě. 8)

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#539 Nový příspěvek od Tomas6 »

No já bych to v lese naložil bobkem na sklopku a vijo s tím dom, jenže je to v místě, kde je cesta tak ku..vsky rozbitá že tam bobek neprojede a sklopka má taky nízký průjezdní profil. Tak to ručně nakládám na valníčka, který má 20 kola. Ten jediný tam projede. A nebo jet oklikou, což je o dost dál.
S tím půjčováním to znám. Taky nerad půjčuju věci, no někdy není zbytí, když vím že po tom člověku taky budu něco potřebovat. Tak uvidím. No když to nedopadne, tak možná mne to donutí konečně štípačku udělat. Hebko mám, klín mám, pístnici mám. Chybí mi čepy k pístnici a rozvaděč.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#540 Nový příspěvek od ota »

No mi máme les vcelku na rovině. Teď jsme tam se synem dali do cesty 12 fůr cihlovýho reciklátu. Máme domluvený s klukem co jezdí s takovým tím velkým bagrem, až pojede zadem že to tam rozhrne. Tu cestu lepíme asi tři co tam máme les. Kámoš co má les vedle tam už taky navozil fůry materiálu a rozrovnal manipulátorem. Měli jsme cestu, že se dalo jet osobákem až na plac. Nejhorší jsou cizí těžaři. Zkurvěji cestu, zvednou kotvy a čau.
Máme v prostřed paseku a tam se dá v pohodě manipulovat kládama. Teď máme asi 7 celejch stromů venku u cesty na place. Pořádný mackové. Až bude po žních nakrátíme na 6m a domů na trámy řezat.
Hlavně si tu štípačku dobře naplánuj. Já jsem ke klínu u té první přidával pasovinu 10 mm a 40mm vystrčenou dopředu. Aby načnula špalek. Teď u té druhé jsem tu pasovinu zakomponoval do klínu. A dobré je sehnat si dost dlouhou pístnici. První jsem měl jen 500 mm výsuv. A teď mám 850 mm výsuv. A tu pístnici nezapomen ukotvit i u té hlavy co vylejzá pístní tyč. Kámošovi vyšla pístnice bokem a ohnul pístní tyč. Já štipu doma s 3 kW elektromotorem. Oproti traktoru tichonký, nenáročný na místo a o spotřebě nemluvě. Ale já dělám hodně dřeva.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“