Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#511 Nový příspěvek od Tomas6 »

Děkuji.mrknu na to...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#512 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pořád z toho motoru slyším nějaký klepot. Je to jak když klepe kladívkem do kovadliny. Viz video.
Zajímavé je to že to dělá jen někdy. Někdy to slyšet není, z toho to mlátí jak sviňa. Když mu dám čočku, třeba hore kopcem tak se to ztratí. Když jedu dolů kopcem, mám ubraný plyn tak taky. Jakmile trošičku přidám tak začne klepat. Ale z toho dvě hodiny jezdím a ani neklepne. Když povolím trubku vstřiku na prvním válci, tak se to ztratí. Včera jsem dal na zkoušku vstřik z jiného motoru,po výměně jse to jevilo tu chvilku co jsem to měl nastartované že by to mohlo být ok, no jestli to jen nebyla lepší chvilka. Uvidím, podotýkám že vstřiky jsem kontroloval, tlaky mají všechny ok, rozprach se zdá být taky v pořádku. Ještě je to dost hlučné nahoře pod víčkama ventilů, se mi tak jeví. Oproti druhému traktoru co doma máme, je ten rozdíl znatelný, když si poslechnu oba zaráz. Předpokládám že by mohly být vychozené vahadla. Teda myslím. Zkuste poslechnout, jestli z toho něco uslyšíte.
https://youtu.be/k_XYAidO30Y
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomův 7045 horal

#513 Nový příspěvek od Ondras83 »

2,0 nafta mazda ...taky takhle klepotal v tahu, brzdeni nic, jak jsi prijel na semafor, za chvilku tuk tuk tuk, pridal, zmizelo to...serizovani ventilu, vstriky...nakonec to byl pistni cep, ale to byl jinaci zvuk nez toto, ale jak rika kamos - symptomy stejne :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#514 Nový příspěvek od ota »

Taky nám ve 4011 klepe v motoru. Co je traktor doma, roky. Kdysi tady byl kámoš co fakt uměl traktorové motory. A tak jsme to zkozultovali. On zkusil motor a pak říkal že asi pístní čep bude volnej na některym válci. On dal plyn že se motor sotva udržel točit. Pak prudce přidal, chvíli nechal točit v obrátkách, pak zase ubral až se sotva točil a pak prudce na určité asi 2/3 otáčky a nechal motor chvíli běžet v těch otáčkách. Několikrát to takhle vystřídal a povídal že si myslí že je to čep. No jezdíme tak roky.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#515 Nový příspěvek od Lukashil »

Na 16145 to delaly vychozene vahadla
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#516 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mne právě nic už nenapadá. Všechno jsem když jsem ten motor skládal udělal tak jak to má být. Ojnice vyúhlované, převložkované, sady nové, klika přebroušená, hlavy nové, rozvody nové. Jediné co zůstalo staré jsou ty vahadla a vačka. Dneska jsem vyměnil výfuk, koupil jsem teda obyčejný hranatý smaltovaný, je teda tišší jak ten starý, ten starý je vysypaný vevnitř, čekal jsem že se ztratí plcání, které je tam na volnoběh slyšet, no neztratilo. Stačí povolit trubku na prvním vstřiku a plcání a klepání je pryč. Já snad budu muset ještě jednou tu hlavu sundat.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#517 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jinak dneska na začátek sezóny.

Obrázek
Krásných 21 balíků.
Obrázek
Zítra pokračování
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#518 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dneska jen 15 balíčků krásného voňavého sena. A abych se nenudil, tak jsem si zase kousek přisekl
Obrázek
Zítra mne čeká lisování asi 4ha, které se posekly najednou, vše ve svahu, mám se na co těšit. Takže jak přijdu z rachoty, šup do traktoru a poďme na to.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Tomův 7045 horal

#519 Nový příspěvek od Sedlák »

Krásná práce , já ještě tak týden až dva vyčkávám protože je to nacucané ta tráva a sušilo by se to dlouho dokud není trochu tepleji, navíc si aspoň všichni v okolí posuší svoje zatím a pak bude jistota volného lisu 8)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#520 Nový příspěvek od Tomas6 »

Za 14 dnů už to bude staré. Tam kde je to ve slunku tam už je to kolkaté a ovce to moc nechcou. Tam kde je víc vody dělám senáže, ale u nás moc mokro není.
Pro jistotu lisu máme vlastní. Tak jako všechno. Kvůli 20ha... No nedá se svítit. Každý koníček něco stojí. :-/
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Tomův 7045 horal

#521 Nový příspěvek od fikejz »

Nemám ani celý 4ha a pořídil jsem si vlastní lis na malý kulatý, protože krmit tím co mi udělali až když na mě zbyl čas bylo k vzteku! U nás ještě nejsou zatažené pampelišky, ale ruce mě na sečení svrběli už tenhle víkend jak bylo hezky. Zase si říkám, že jestli bude sucho a nenarostou moc otavy, není ještě kam spěchat. A hlavně jsem neměl nachystané stroje ...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#522 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo je to tak. My dřív dělali všechno malé hranaté balíky, ale pak nějak chyběli lidí co by to pomáhali uklízet tak jeden rok se zavolal službař na velké a byl to děs. Balíky jako bláto. Rok na to on nám prodal jeho lis a rázem balíky už ok. :D A bylo jich teda míň. A hlavně. Člověk si poseče, obrátí, nahrabe, polisuje tehdá kdy potřebuje a ne kdy má ten druhý čas.
Ještě do loňska nám jezdil na službu balit balíky do folie jeden známý. A už mrčal, že toho má moc, že musí první svoje a že se musí ještě starat doma o dědu, tak jsme koupili stacionární baličku a už jsme úplně soběstační. Nemusím se na nikoho spoléhat. Horší když začnu počítat kolik co stálo peněz a jestli se to vůbec rentuje. Ale jak říkám, každý koníček stojí nějaké peníze a mám je prochlastat nebo prohulit? To jdu radši dělat na to pole.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Tomův 7045 horal

#523 Nový příspěvek od Sedlák »

Tak to chápu, já mám kolem 10ti a už se taky pomalu poohlížím minimálně po nějaké záloze jako unibal protože třeba loni jak furt chcalo byl problém někoho sehnat no :( . Doslova si říkám letos že když sečtu cenu za služby tak by za to mohl být nějaký starší lis :smich:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#524 Nový příspěvek od Tomas6 »

Záleží jakou máš představu. My koupili před 4mi lety 582 johndeera, předtím jsme měli rp12 od welgeru a jedinou vadu co jen Johan má, je to že jsme ho nekoupili dřív. To co jsem s tím welgrem lisoval celé odpoledne, tak s johanem mám za hodinu a půl. Dneska jsem lisoval cca 2ha a za dvě hodiny jsem měl hotovo, 40 balíků. Nebýt to v takovém krpálu, že mi musel táta chodit chytat balíky, bylo by to asi i dřív.
Ono záleží aj jaký traktor máš j dispozici a tak....
No a to co jsem včera večer ještě posekl, teď jsem obrátil. A zítra to půjde do senáže. Nádherný materiál.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Tomův 7045 horal

#525 Nový příspěvek od Sedlák »

No moje snad jediné kriterium je síť a ať se to moc nesere :smich: . No koník je jen 69tka ale chtěl bych ji během léta doplnit něčím starším minimálně kolem 80 koní, ideálně přes 100 :)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“