Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Tomův 7045 horal

#466 Nový příspěvek od red.bill »

Tohle není úplně o těsnění(pokud není nějaký obršit), temac měl sice jeden čas problém kdy ho sežral fridex(kdo ty těsnění vyrábí dnes nevím), ale až po nějakým čase. Tohle má složený pár měsíců a prostě to fouklo, pak v tom místě těsnění "vyhoří". Buď je něco křivý nebo málo dotažený hlavy. Mně na začátku zimy fouklo těsnění na 2-3 válci už nepamatuju, ale do vody. Když jsem to rozebíral tak v tom fouklým místě jsem vytočil matku i se šteftem z bloku. Buď si to nějak sedlo(tyhle nový těsnění jsem nikdy po montáži nepřetahoval a problém nikdy nebyl) nebo se prostě šteft trochu povolil...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#467 Nový příspěvek od Lukashil »

Me se to stalo jen jednou, a bylo mi poradeno utahovat hlavu treba na trikrat tzn. Golou tzv na prsticek, pak treba na 80 nm a pak teprve na tech 170 ci kolik to je.
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#468 Nový příspěvek od pavel sk »

U kristala ano. Tam to treba po case prejst. U majora som nikdy tie kratke hlavy nedotahoval na dvakrat. Polozim podlozky matice, malou 1/2 racnov pritiahnem len tak, aby sa to nehybalo a potom rovno na predpisany moment. Ako som uz vyssie pisal mne to podfuklo asi po XX rokoch prevadzky. Nie po par tyzdnoch :tyty:

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#469 Nový příspěvek od Lukashil »

Sdelil jsem, ja to tak delam, nikoho nenutim. :friends:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#470 Nový příspěvek od ota »

Kluci je to těsněním. Nám to nedávno fouklo taky. Syn jel pro těsnění a chlápek v prodejně povídal, že už neví kde to těsnění nakupovat. Každou chvíli reklamace. Bere od několika výrobců a všechny stojeji prej zaprd. Povídal, že má rozjednanýho dodavatele, kterej mu slíbil, že těsnění bude kvalitnější. Vždycky to foukne v tom uzkým místě, nebo i voda proleze ven a slzí po bloku. Prej ten materiál je nekvalitní. Chlápek povídal, že byl někde na nákupu a tam ve skladě krabice starého těsnění na zetory. Vzal ji celou a dal do prodeje. Povídal, ani jedna reklamace. Ty nový každou chvíli. Prej zkuste sehnat komunistický těsnění a bude klid. Uvidíme, jestli nakonec sežene lepšího výrobce. Prej je to šizený co to jde.
Syn pořát bojuje s tou stošédou. Zase mu to fouklo na prvním válci. Nejezdí to. Už potřetí to stojí s fouklím těsněním. Povídal že vzadu ve skladě leželo těsnění pod regálem leta letoucí. To tam prej teď až to rozhází zkusí dát. Jenže tam je to o těch odbornících na dílně. Pořát se dohadují, než aby se to udělalo pořádně nafurt.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#471 Nový příspěvek od Tomas6 »

Těsnění bylo normálně tady od Kaliny. Je to místní výrobce, dělají těsnění úplně na všechno a do celého světa. Uplně stejné těsnění prodává i nekvinda, stránecká zhoř a všichni podobní prodejci. Úplně stejné těsnění jsem viděl i v Biskupicích v Zálesí.I ten temac vyráběl tady ten Kalina. Buď prostě nekvalitní kus, nebo to chce ty hlavy po pár MH přetáhnout. Hlavy jsem tahal 175Nm dle příručky pro 7001. Když jsem ty zbylé teď přetahoval, tak to šlo o čtvrt otáčky. Momenťák mám pravidelně kalibrovaný Hazet, takže žádná šunka. Blok je rovný, ne tedy úplně na tušírovací desku, ale rovnaný brusným kamenem, mám takto srovnáno hafo bloků hlavně na motorech z osobáků a nikdy problém nebyl. To staré těsnění nebylo černé, ale máznuté olejíčkem, někdo tvrdí že se to nemá, někdo že má. U těchto klingeritových těsnění jsme to vždy mazali a nebyl problém u ničeho. I těch zetorů už se poskládalo, všechno ok. Uvidím. Teď jsem ho dal na sucho. Doufám že to dá aspoň v sezoně pokoj. Traktor nijak moc dřít nebude, jen obraceč a shrnovač.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Tomův 7045 horal

#472 Nový příspěvek od Pavel.T »

Na 7211 v práci střelilo těsnění úplně na stejném místě jako tobě z ničeho nic. Ostatní hlavy v pořádku. Měl jsem dole všechny hlavy protože jsem dělal mrazovky zrovna. Jsou to asi 3 roky a traktor zatím jezdí v pohodě.
Jinak těsnění dávám na sucho.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#473 Nový příspěvek od Tomas6 »

Teče mi pístnice

Obrázek
Předpokládám že to je i důvod proč to začalo dneska padat. Nemáte prosím někdo v hlavě rozměry manžet a těsnění? Mám tu jeden supr kšeft s těsnivem, ale bez rozměrů mi neprodají vůbec nic a co jsem koukal do katalogu, tak ty pístnice byly snad dva druhy? Vůbec z toho nejsem moudrý co tam píšou. Navíc na obrázku vypadá ta pístnice jinak jak ta moje.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#474 Nový příspěvek od Lukashil »

Kamarade tri druhy.
Radeji to kuchni a jukni se
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#475 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pi.a, pi.a, pi.a. Proč by to mělo být jednoduché, když to jde složitě.
Tak fajn. Já ji zítra vytáhnu a budu muset pozítří zase do Zlína. Hlavně že tam jedu zítra pro ložiska na baličku.
Už z těch střepů brzo chytnu psotník. To je furt neco. Možu byt rád že přeprchává a nedá sa vjet do pole, páč loni a předloni touto dobou jsem valil balíky senáže o dušu. Letos jsem ještě neviděl ani lis, ani kosu, ani nic.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#476 Nový příspěvek od Lukashil »

No a nebo kup podle katalogu tesneni na vsechny typy.....
Zkus se nekde v eshopu domluvit zda b ti pri platbe predem dali manzety do obyc obalky a ms to bez dopravy (temer)
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#477 Nový příspěvek od Tomas6 »

Než to e-shop pošle. Než kdesi cosi... Zítra vyhodím ten válec ven a pozítří budu muset holt pro ty manžety zajet...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#478 Nový příspěvek od Lukashil »

Treba nekdo uhodne co do te tve patri, ja koupil dve sady co meli skladem a stejne mi neco chybelo, cili musi byt i treti sada ....
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Tomův 7045 horal

#479 Nový příspěvek od red.bill »

Jsou 3(nepočítám přední hydrauliku, těch je taky několik provedení) provedení pístnic. Ale musíš koukat na správný pístnice(k zadní hydraulice), to starý provedení pístnic s převlečnou matkou jsou podobný s přední hydraulikou ale nejsou totožný. Vnitřní průměr sedí ale rozdílná je minimalně tyč. Z přední hydrauliky má 25mm, ze zadku 32... týhle pístnice jsem potkal 2 provedení, liší se jen tím, že asi starší provedení nemá pod stírákem žádnou manžetu. Novější tam už má i manžetu, takže by měla stačit jedna sada těsnění pro obě verze a max zbyde jedna manžeta. Poslední provedení je plunžr(samotmá pístní tyč je zároveň i píst) má 50mm, jsou v ní jen vodící pásky, manžeta a stírák ale tuhle pístnici tam nemáš...

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#480 Nový příspěvek od Sniper »

Tomas6 píše: pon kvě 22, 2023 9:11 pmZítra vyhodím ten válec ven a pozítří budu muset holt pro ty manžety.
Však zajeď do Slopného a máš klid, vyřešené hned 8)
Doufám, že nejezdíš k těm pitomcům do Zálesní v Buskupicích, kteří tam mají hovno a ještě předražené?!
Známý, co opravuje, jezdí zásadně do Vracova pravidelně.
Kdybys něco chtěl, dej vědět.
Ať se daří. 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“