Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#256 Nový příspěvek od Tomas6 »

Úplně stejné spojky mám na proximě. Taky mají vroubkování, to jsem si všimnul když jsem měnil krytku na odkap a jsou tahací. Proto jsem je objednával. Jinak bych mohl koupit spojku za 150 Kč a ne skoro za 400 nebo kolik to vyšlo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Tomův 7045 horal

#257 Nový příspěvek od Pavel.T »

Trhací jdou udělat normálně z iso rychlospojek, když chytíš objímku dvěma segrovkama a přivedeš olej hadicí, aby se mohla pohybovat. Funguje to dobře jako ty trhací 8)

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Tomův 7045 horal

#258 Nový příspěvek od STEEL »

Jojo taky jsem použil obyčejné rychlospojky ISO 12.5 jen je uchytí segerovkama zezadu připojil hadice a nandal plastové krytky a fungují jako trhací
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#259 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak potom jaký je v nich rozdíl? Teda krom ceny.
Tato informace mne na jednu stranu mrzí, na druhou stranu jsem rád. Protože jsem chtěl předělat i druhý traktor, tak to objednám jen krytky.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Tomův 7045 horal

#260 Nový příspěvek od fikejz »

Kluci díky za informace o těch rychlospojkách 8) a ty krytky bereš odkud Tome?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#261 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ty jsem kupoval v Zetor shop Hlučín. Byly tam o cosi levnější jak u nekvindy tuším. A bral jsem s nima i nějaké jiné věci co nekvinda neměl skladem.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#262 Nový příspěvek od pavel sk »

Neviem aky je v nich rozdiel ale s urcitostou viem ze su nachylne na dokonalu cistotu ako samotnej rychlospojky samice na traktore, tak aj pripajaneho protikusu samca na naradi. Ale to su vsetky pouzivane modely. Ked sa tieto spojky dlhodobo nepouzivaju a su aj zazatkovane origo krytkami tak skoroduju a su uz nepouzitelne. Stym mam skusenosti u traktorov CASE a posledne aj na Reform Metrac. Zraza sa v nich vlkost. Tieto rychlospojky su dobre ked sa pouzivaju stale a neodpajaju sa casto. Na Kristal som ich montoval nove pred dvoma rokmi. Vonkajsi okruh som pouzival len v zhrabovaci a v pluhoch. Tiez boli nove samce na hadiciach naradí. Pred zapajanim som tie na traktore furt riadne vystriekal WD-čkom, vyfukal vzduchom a vytrel docista. Na zapajanom naradi to iste. Aj tak po dvoch rokoch zacali mierne presakovat v zapojenom stave s naradim. Na stare bajonetove koncovky ako sa montovali napr. na 72XX zacal nadaval kazdy ze stoja za prdu. Neviem cim to je ale mne na sluzobnom Horale drzia cez 10 rokov ako som ich menil. Tie predtym boli este s vyroby. To iste doma na 6945-ke. :-/ :-/ :-/ Tie su tam ako sme traktor kupili a tesnia. Zapajame do nich hydraulicky treti bod zhrabovaca a tiez hydrovalec varechy v trojbode.

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Tomův 7045 horal

#263 Nový příspěvek od red.bill »

Do RKček seženeš o kroužky a vyměníš, tím jejich výhoda končí. U jednoho traktoru to ještě jde, pokud se toho točí víc, buď musíš mít delší hadici, nebo všechny rychlospojky stejně natočený, jinak je peklo to zapojovat. Ten zámek taky stojí za prd, 2x bouchnutý důlčíkem, časem se to ochodí(poměrně rychle) pak se samec protočí dokola, samo se to odpojuje, když si nevšimneš táhneš hadici po zemi. Jsou jen dva druhy závitů(22 a 18x1,5) cokoliv jinýho už musíš nějak bastlit... Na isa se v bejvalým podniku přešlo už před více než 10 lety. 5let už tam nejsem, co vím tak za tu dobu se měnila jen jedna samice...

Na bagru ke svahovce je mám taky už asi 4 roky, někdy dostávají docela zabrat(krytky nevydržely) a zatím drží... asi záleží jak se zrovna čínan vyspal...

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#264 Nový příspěvek od Tomas6 »

Iso mám na proxe od výroby. Už 12tý rok. Konkrétně ty co jsem postoval výše. Neměnil jsem ani jednu. Přes léto jsou docela v zápřahu. Lis, obracák, kosa, vlečka sklopka, na nějakou čistotu není čas, myslím že dostávají docela na zadek, páč doletím domů z práce, vypřáhnu obracák, zapřihnout hrabačku, pohrabat, v rychlosti zapřáhnout lis, to je šup šup, škub škub... Neteče ani jedna. Na 7011 jsou taky isa. Ty už jsou tam víc jak 12 let, nejsou tak v zápřahu ale zas na nich nejsou krytky, páč jdou dost těžko přesunout ty kroužky, ještě když se tam strká samec na hadici tak ten pomáhá kuličkám odjet a potlačit kroužek, ale krytky moc nejdou tak visí dolů. Tak vždy jen prstem vytřu a dál to neřeším. Co jsem měl 3011 tak tam taky byly isa, taky více jak 12 let, v těch nikdy nic zapojeno nebylo a taky netekly. Ikdyž posledních 8 let stála, tak teď u nového majitele jezdí, používá je, má naklápěnou radlici na sníh a taky netečou.
Původně jsem to chtěl předělat na bezodkapové, jsou skvělé! Ale ta cena a musel bych předělat všechny stroje, jak samce tak samice na traktorech. Takže to bude takto. Ta spojka stojí okolo 400, ta netrhací okolo 200, to není zas taková raketa abych musel přemýšlet nad tím jestli do nich někde shánět gumičky.
Co mám na čeláku multilock faster, tam do toho stojí jedna spojka okolo 1200, tak se vyplatilo koupit gumky, ikdyž jedna stála okolo 450 Kč tuším.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#265 Nový příspěvek od pavel sk »

Toto co pises plati len pri pravidelnom alebo castom pouzivani trhacich gulickovych spojok. Do koncoviek v ktorych 2 roky nebolo nic zapojene a dokonoca neboli ani pouzite sa zapojit nedalo nic. Po vytiahnuti origo gumenych zátok, boli ako keby na ne soľ sypali a psy štali každy den. Guličky sa vydrolili. Suce boli na vymenu. Tie zatky s odkvapmi oleja do nadobky pri mulcovani vydrzali pokope tak dva tyzdne. Dostali od mulcovaca cez papuľu. Ja som osobne so "starymi" RK spojkami este zapojovanie a odpojovanie nemal nikdy problem. A dokonca ani so samovolnym odpojenim a tahanim po zemi. Asi som v tomto babrák a neviem si to tak porobit :-/ :-/ :-/ Ale nikomu nebranim v pouziti " modernych" rychlospojok a ani netvrdim ze stare RK su lepsie :friends: 8)
Naposledy upravil(a) pavel sk dne stř úno 08, 2023 8:07 pm, celkem upraveno 1 x.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#266 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak takové zkušenosti určitě nemám. Iso spojky mám i na bobku, 99% času stojí venku, krytky na nich nejsou, zapojím do nich něco tak 2x do roka. A ještě jsem je za ty roky neměnil.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#267 Nový příspěvek od pavel sk »

Ono zalezi vela aj na tom kde sa stroj pouziva. Inak co je ten bobek neviem :smich: :-/ Poznal som s dectva len Lolek a Bolek. A to boli byvali funkcionary vychodneho bloku a RVHP :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#268 Nový příspěvek od Tomas6 »

Bolek a Lolek u nás teď frčí. Syn je má rád. Hned po Patovi a Matovi.
Bobek? Uncák...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#269 Nový příspěvek od pavel sk »

To moja dcera racej sledovala sitcom Babiš- Pavel. Ale to uz vraj skoncilo. Tak teraz fičí na parodii Padnuta chamraď v Slovenskom parlamente. A to jej bolo nedavno 9 rokov. A ked neni nic v telke tak zacala citat moje prastare dielenske prirucky :-/ Vraj to potrebuje na prirodovedu :D :D :D P.S. : U nas sa to vola UNC-ečko. Zase som o nieco mudrejsi 8) :friends: :friends:

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#270 Nový příspěvek od Tomas6 »

No kluk má 5. Barák plný plyšových oveček, všemožných traktorů různých velikostí, hromadou mojeho vercajku natahaného z garáže... V televizi valí pata a Mata a poslouchá metal. V době kdy my hltali dádu a žížalu.
Kde ten svět spěje.... :D
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“