Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#481 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pavle v sehradicích na ni budu dva tři dny čekat než ji udělají. Do Biskupic jezdím když už je opravdu nouze a je potřeba řešit něco hned. Je to v rozumné dojezdové vzdálenosti, navíc z rachoty stíhám v otvírací době. Jinak buď do hovězího nebo na Vsetín, ale většinou řeším vše na netu, nebo věci co mají v BVM ve Slušovicích. Ale na těsnivo jezdím do salixu v Tečovicích nebo dimeru na kudlově. Případně ke Kalinovi. Jen musím vědět co potřebuju. Když tam přijdu a řeknu že chcu manžetu na pístnici na zetora tak na mne bude hledět jak z jara.
Pístnici pokud nebude nějaký echt zádrhel s rozebráním si přetěsním sám. Problém mám teď v tom že pracuju na odloučeném pracovišti ve sluškách a musím kvůli každé prkotině do Zlína. Dneska jsem právě ve Zlíně, ale traktor dneska dopoledne jezdí, tak jsem včera nemohl pístnici sundat. Tak jsem myslel že by někdo věděl rozměry a těsnivo si dneska koupil a odpoledne udělal. Tak ji dneska rozeberu a holt budu muset zítra do Zlína zajet nebo tam někoho poslat
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Tomův 7045 horal

#482 Nový příspěvek od Sadra17 »

Tomas6 píše: pon kvě 22, 2023 8:12 pm
Předpokládám že to je i důvod proč to začalo dneska padat. Nemáte prosím někdo v hlavě rozměry manžet a těsnění?
obávám se že tim to úplně nebude, tohle jen "pomocný píst" hlavní který nese vše je uvnitř
malej traktorista v malým traktoru

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#483 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já vím, ale je přece spojený tlakovým olejem s hlavním pístem. No a jelikož tady se objevil olej nahoře, nad pístem, tak určitě propouští zespodu. Za normálních okolností, jelikož je to píst jednočinný, by se v té horní části olej objevit neměl. A ta tenká hadička je spojená s přepadem jen kvůli odvětrání. Aspoň tak si myslím já.
No jedno je jisté. Začalo to padat až když to začalo téct. Jinak hydraulika držela jak helvetská víra.
Když to bude padat dál, tak budu muset sundat hydrauliku, víceméně s tím počítám, páč ten traktor více jak 20 let stál, takže si nedělám iluze o tom v jaké kondici to veškeré těsnění je.
Teď jde už jen o to, udržet ten traktor do podzimu v jakž takž provozu a přes zimu dodělat zbytek věcí, na které doteď nebyl čas nebo už nevyšly peníze.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#484 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked pomocny valec tecie, tak vnutorny tiez nedviha, pripadne nedrzi. Su prepojene.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#485 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak válec přetěsněný, hydraulika nepadá. Vzhledem k tomu jak byl ty manžety rozpadlé, při nejbližší příležitosti vyměním i v hydraulice vevnitř. Případně nechám udělat celou hydrauliku někde. Jen nevím kde. Předpokládám že to brzy začne chcát i kolem torzní tyče...
No popíšu anabázi s těsnivem. O kroužky, stírák a manžetu do víka válce jsem koupil naprosto v pohodě tady v salixu. Ale neměli manžety na píst. Manžety 40x50x5. Tak telefon do dimeru, tam to samý. Ani kus. Tak z nouze telefon do Zálesí Biskupice. Ano přijeďte, mám tady několik sad na několik druhů válců, určitě máme co potřebujete, přijeďte. Tak já po práci hip do auta a davaj do Biskupic. Tam zjištění že sadu sice mají ale místo dvou manžet je v ní jen jedna. Přitom podle čísla by tam ty manžety měly být dvě. Sada byla jen jedna poslední. Už jsem byl rozhodnutý že to složil jen s jednou manžetou, abych mohl aspoň trochu nějak fungovat, s tím že příště doplním. Bylo mi jasné že nedoplním, tak telefony po všech možných a nemožných prodejcích těsniva na okolí. Buď už měli zavřeno nebo manžetu neměli. Cestou domů mne ale osvítilo. Zavolal jsem známému jestli nevi o někom kdo by ještě mohl mít, jestli nemá kontakt. Měl. Na kluka na Vsetíně, no co, už jsem kvůli tomu najezdí desítky km, tak ten Vsetín už není kraj světa. A borec kupodivu měl, ještě se divil, jak to že to nikdo nemá když on jo, prej běžná manžeta. Ještě byl tak hodný, že na mne počkal, ačkoliv už měl po zavírací době. No přijel jsem domů až po 17hod, naježdíno snad 150 km kvůli jedné manžetě za 50kč, ale byl jsem rád že jsem sehnal. Ještě ten večer jsem pístnici složil a hydraulika funguje jak nová.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#486 Nový příspěvek od ota »

Tak na manžety mám štěstí. V Kolíně je firma a tam mají standart skladem. Mám to asi 25 km. Zavolám, paní se koukne do počítače a nestalo se mi, aby neměla cokoli skladem. Sednu a jedu. A to dává ještě vybrat z různých výrobců, barev. Naposledy jsem bral do hona na pístnici a vzal jsem jak černé, tak i ty zelené. Položka v Korunách. Ty zelené byly tužší. Tak je mám na poličce napotom. Teď v dohlednu budu dělat komplet 3 pístnice u hona. Na lžici co jsou. A zavolám a ona to připraví.
Kdysi jsem scháněl atyp. Ona mi říkala, že mi je dá vyrobit. Není to problém, ale chvilku to trvá. Tak jsem ještě sednul k netu a našel u Hyhlan a syn. Volal jsem tam a pán jo máme skladem. Ten den poslal a druhej den po obědě pošťačka stála u vrat s bublinkovkou a v ní manžety. Jasně, když to chceš hned teď tak těch obchodů moc v okolí nebývá. Ale z netu některé firmy umí fakt rychle zaslat. Jako teď na hydrauliku objednávám hadice, rychlospojky a tak u Technikaprofarmu.cz a jeden den dopoledne objednám a druhý den po obědě to tady je. 8)

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#487 Nový příspěvek od Tomas6 »

No já byl právě překvapený že v tom salixu jsem neuspěl. Tam měli vždycky a všecko....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#488 Nový příspěvek od Lukashil »

Ale postovny by bylo drahy 😁
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#489 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nebylo. Ale když jsem nevěděl co budu potřebovat a když už jsem ji rozdělal, musel jsem ji ten den složit...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#490 Nový příspěvek od Tomas6 »

Záběh probíhá.

Obrázek
A včera 7 vleček hnoje a tři vlečky dřeva. Vlečka velikosti zadku sklopky Avie.
Akorát teda nezvyk, všude musím o kvalt níž oproti naší staré 7011. Nevěřil bych že ten těžký předek, ač není přiřazený bude mít takový odpor.
Jo a ještě jsem včera dovezl závaží. Dva zadní talíře a 7ks předních kanystrů, celkem za 4000. Myslím že dobrá cena.
Traktor zatím funguje dobře, trochu hůř to brzdí, když to srovnám s tou 7011, tam stačí polechtat pedál a traktor gumuje. Tady se musím řádně opřít, přičítám to kvalitě nových paken. Snad si to sedne. Budu muset sundat hydrauliku, páč to začíná téct okolo torzní tyče a ještě musím zkusit nějak poladit plyn. Nějak se nechce vracet. A koupit nový výfuk, páč ten stávající je asi vybrakovaný. Zajedno je hlučný a za druhé je z něj slyšet plcání, ač není důvod.
Co koupit? Smaltovaný? Nebo jsem viděl na Zetor shopu ještě nějaký plechový, píšou u něho že má skvělý zvuk. Tak nevím no... Nebo doutníka? Ale tam bych musel i s kolenem asi
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Tomův 7045 horal

#491 Nový příspěvek od fikejz »

Cena za závaží, řekl bych, dobrá, normální. Já jsem před časem kupoval jedno velké pod vanu za 1000, a za čtyři do zadních kol jsem dával 4000.
Čeká tě na něm ještě spousta práce, ale zas pak budeš vědět na čem jsi a zač jsi ty prachy utratil 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#492 Nový příspěvek od Tomas6 »

Cena za závaží víc než skvělá. Ještě tam má 10 ks kanystrů, zítra tam zajedu co za ně, páč ty co jsem dovezl jsem naházel na 7011 aby zvedl hrabačku. A dneska s obracákem jsem nemohl horském v kopci zatočit. Jinak jsem dneska ještě na zadek naházel závaží. Držáky plus na každou stranu dva talíře. Snad to bude stačit. Obracel jsem ještě bez nich a celkem mne to dolů kopcem povodilo. Ještě že jsem stihnul rychle zařadil předek. I tak jsem obracákem štrejchnul o sloupek ohrady. Naštěstí se žádná větší škoda nekonala. Bych si nakopal. Nový obracák za 3 kila a už je pokřtěný.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Tomův 7045 horal

#493 Nový příspěvek od fikejz »

Prvně jsem napsal výborná, ale pak protože nevím jak se pohybují ceny kanystrů, jsem to opravil. Ale sedm kanystrů za dvě tisícovky je asi opravdu v dnešní době výborná láce. Pokud by mělo být těch zbývajících deset za stejnou cenu, dáš za ně ještě necelý tři tisíce, kdybys ho ukecal na dva a půl, můžeš si cestou domů koupit něco dobrýho na oslavu :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#494 Nový příspěvek od Tomas6 »

No su ochotný mu za těch 10 dát další čtverku. Protože když jsem to sondoval, tak levnějc jak za 900 se nic koupit nedá. A za těch 900 je jen holý výpalek bez díry na šroub a příložky. Tady jsem sice musel šrouby a závity v závaží projet závitníkem, ale asi hodina práce a byly na traktoru. A překupníci chcou za kus 1500 a vůbec se nestydí. Takže asi i bůra bych pustil. No než jsem kápnul na tohoto tak jsem chtěl jet pro sadu někde k FM, chtěl litr za kus a za týden byl inzerát pryč, tak asi poptávka je
Jinak fikejz, ano práce mne ještě čeká. Minimálně tu hydrauliku a budu muset udělat gufera na té přední nápravě, páč už začíná olej u reduktorů kapkat. Ale to si nechám zase asi na zimu. Teď přes léto bych tomu chtěl dát kabát ve formě válečkolízy a zúžit zadní blatníky, když už to je v techničáku zapsané.
Ale tak z gruntu tak jak jsi to vzal ty, na to já nemám. Ani čas a hlavně ani trpělivost.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Tomův 7045 horal

#495 Nový příspěvek od fikejz »

Já si to můžu "dovolit" jen proto, že mám od kluků z dílny "náhradní" stroj. A taky, že jsou asi rádi, že můžou v klidu dělat něco úplně z gruntu a bez "kompromisů". V neposlední řadě tím jak se to táhne na to stíhám vydělat peníze :smich: Hrozná pokladnička :pistol: A to furt ještě není hotovo!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“