Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#496 Nový příspěvek od Tomas6 »

No já mám strojů doma taky hafo. Doteď to šlo aj bez něj. Ikdyž s tou 7011 je to někdy u nás v kopcích o hubu.
No s těma financema, začínám být jak kostelní myš. A furt to che něco. Blbé je že co nějaká položka, to litr, dva, pět....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#497 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Cena kanistru skvela pokud budes mit navic klidne dva vemu stratny nebudes.
Neco reknu asi se budes zlobit ale kdyz uz mas ten predek to je problem ho zaradit zavcas... predejit pripadne skode /nehode..
Co v praci obcas obracim nebo roluju tak automaticky jak dojedu na louku davam predek... Jednou sem zapomel ale nic se nastesti nestalo ale hezky sem se svezl na kopcu jeste ze u novych staci zmacknout tlacitko takze rychlovka. Doma nez bych se u 69tky ohnul po pace bylo by vymalovano :vztek: a uz sem si zvyk i doma mam uz jen traktory z predkama k baraku trochu lesa neco v kopci ale i tak jen vjedu do lesa jdu automaticky po te pace. I to podzimni listi me parkrat vytrestalo ucim to uz i sveho otce jenze nedaji si rict... Vime jak to obcas je z brzdama na zetoru obcas nebrzdi jedno kolo a on kdesi v lese cosi sam a blatniky do krivene rikam cos blbnul a on toz slap sem na brzdu jedno kolo stalo a chytlo to sane a ja nanej ,predek mame to vis? Sak nebyl potreba bylo sucho :smich: :smich: jeste ze to odnesou plechy...
Trochuti ten roman prodlouzim co ten tvuj motor on je po go nepotrebuje si sednout? Mam 6945 motor vni byl v dobre kondici a traktor jezdil /tahal lip jak kdejaky bezpredkac nejaky rok zpet sem ho potesil 77ckou motorem a to uz zas sou prdy jine ale i tak sem naten puvodni 69tkovy nedal dopustit nemenil bych ale byl mi nabidnut od dobreho kamose. Toz jezdi at ho poradne zajedes. 8)

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#498 Nový příspěvek od Tomas6 »

Po go jo. Sednout taky jo. Ale o kvalt? Ale jo. Dobré. Jen mne to trochu překvapilo. Hlavně s tou vlečkou. My právě máme ještě tu 7011, je tam sice motor 7201, ale tam moc rozdílu asi nebude. A ten jede jak oheň. Jako tahá hore hrbem na 4,na 5, prostě letí jak z praku. Neklepe, nekouří,.nic nechce. Tak teda trochu srovnávám.
Jinak předek není problém zařadit včas, myslím že kdybych tam to závaží měl, tak to normálně udrželo. Já právě tyto práce dřív dělali tím bezpředkáčem, ten je v zadu dotížený skoro na max a toto se mi v tom místě ještě nestalo. Je pravda že takové krpály jsem jezdil s nohou na uzávěrce
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Tomův 7045 horal

#499 Nový příspěvek od Sadra17 »

bych pofotil co jsme jezdili obyč bezpředkáčema :smich: ale měli jsme hrabačky tažený takže žádná váha na traktoru navíc

Obrázek
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#500 Nový příspěvek od ota »

Moc zkušeností s více typama těch traktorů nemám. Ale kdysi mi kámoš půjčil Z 7011 ještě ten bez násobiče. A za tím 7 tunu. Jel jsem pro tašky asi 30 km. Naložili jsme fůru tašek co se vešlo. Ručně rovnané na prerovnání mojí střechy u baráku. A jel jsem s tím dom. Často kopec, i táhlej kopec. No nahoru dolu. Uplně jsem nevěřil, jak ten traktor šel! Snad nižší kvalt jak 3 jsem nezařadil za celou cestu. Motor upaloval jako hutě. A kámoš že hochu na spotřebu o třetinu míň než 7711. Ten traktor koupil kdysi ze zahradnictví. Dal ho do pucu.
Podruhé mi půjčil 7745. Za tím zase 7 tunu. Jel jsem pro zámkovku. Byla to 2 jakost. Naložili mi co se vešlo. Jel jsem městem nahoru tzv ,,po nové silnici. Za mnou vláček osobáků asi kilometr dlouhej! :vysmech: Nakonec jsem na vrchu musel dát malou 2. A říkám si, jestli to nedá, tak buch ví jestli se tady pak rozjedu až budu muset zastavit! Bo z té malé při takové šnečí rychlosti to nepřeřadíš na 1 aniž bych zastavil. Nakonec to vyjel. Cejtil jsem v kabině jak vzorky zadních kol zabírají do silnice, jak to poskakovalo na těch šípech. Ale tam co jsem kdysi jel s tou 7011 jsem musel s tím předkáčem o kvalt dolů.
Když tady jezdí jezedkové a vozí třeba obilí, hlínu, nebo hnůj kolem mě předkáč jede o kvalt níž. Pamatuju pantatíka traktor. 7711 od výroby ne to nikdo nešáhnul. Myslím motor. Jinak běžné opravy, závady. Občas jsem za něj zaskakoval. Vozil jsem obilí od kombajnu. Traktor chodil jako hutě. Všichni to měly ,,načudlovaný" a tady ještě originál zablombovaný čerpadlo z výroby. A když jsem jel do takového táhlého kopce plnej a předemnou druhej, vrazil jsem tam ruční plyn a předjel ho. Já na 4 a kolega na 3. A to byly dva stejný 7711 traktory. Ale pak pantatíkovi prorezla vložka. Zak udělali celej vršek. A od té doby to už jezdilo za starou belu. Už to tak netahalo. A to s čerpadlem hlavama nedělali nic. Jen dali vložky a písty. A stačilo to, aby to pak bylo línější než předtím.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#501 Nový příspěvek od Lukashil »

Otiku je to jak rikas. Vzdycky jsem nadaval, kdyz mi vedouci rekl, jukni preventivne na vstriky a ventily.
Povidam, ten traktor chytne za 5 vterin v minus 18 stupnich, na to nebudu sahat ani kdybych mel pocit, ze je ve valci chcipla zaba......

Zvlast kdyz ta 161ka tahala, ze nebyl kopec, kde bych s 8000l damu podrazoval.......
To samy na stk chlapi rikali, ze kdyz technik sahl do cerpadla, aby to bylo emisne v poradku, uz to po nem nikdo nedal dokupy

Jak se na to sahne po prvnim sestaveni, uz je to jen horsi
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#502 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kluci co objednat za výfuk? Hledat, vybírat, jeden prodejce, druhý prodejce, jedna cena nižší, další vyšší, nebo neřešit a objednat to co mi prvně cvrnke do nosu, páč je to všechno jeden stejný šmejd. Jde mi hlavně o to aby se co nejvíc snížila hlučnost..
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#503 Nový příspěvek od Lukashil »

Vyfuk hlavne co nejdelsi, 10cm navic dela neskutecnej rozdil.....
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#504 Nový příspěvek od Tomas6 »

Zas ho někde urazím v lese o strom. Past vedle pasti.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#505 Nový příspěvek od Lukashil »

Pro tento ucel doporucuji vest tlumic podel kapoty dopredu, a pak fajfku sikmo vlevovpred....
Ale jak ktery technik stk na to pak cuci..........
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#506 Nový příspěvek od ota »

Jo už jsem ten výfuk taky tak viděl jak píšeš. U našeho traktoru máme nerez šrouby. Štěpán s komínkama docela laboruje. :vysmech: Vždycky dotahne dom zgarp a skutí si to. Má na traktoriádu z Crystala. Uplně prázdnej. Aby to prej bylo slyšet že jede. Pak dlouhej na vyjížďky, aby to nedělalo brajgl. Teď je tam klasika. Takovej už ten novej. Originál tu asi nemáme funkční. Včera pumpoval naftu v kutloušku ze soudku. Něco tam štrachal. Najednou vylezl a v ruce výfuk. Helé co bylo vzadu! Povídám, to je bývalej pantatíka výfuk ze 7711. Má po stranách u trubek výztuhy? Jo má, tak to je on. Zakvedlal s výfukem a vevnitř urvanej vnitřek. Á to bude úprava, postavil ho bokem. No dělej jak myslíš! Dneska s vlečkou na technickou měl ten co neřve výfuk. Ten je tam nejvíc. Ono když to otevřeš tak to lepší jede. U té stošédy, když se nasadila jen ta nerez trubka, to bylo hodně znát. A má to dost pěknej zvuk. Když s tím prvně přijel k vratům, myslel jsem, že tu stojí détko, jakej to mělo zvuk. Ale pro hafany je to hodně dobrá věc. Už slyší traktor že jede z družstva a letí k vratům a čekají ,,páník jede"! :vysmech:

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#507 Nový příspěvek od Tomas6 »

Lukashil i nad tím jsem přemýšlel, že bych něco napastil pod kapotu, i nějaký tlumič z osobáku a pak to vyvedl ven, ale na to teď nemám moc čas si s tím hrát. Asi objednám ten nejobyčejnější tlumič a nové koleno, páč z něj nejdou povolit šrouby a bude. Na té 7011 mám nějaký smaltovaný tlumič, trubku mám zkrácenou na úroveň střechy a není to tak slyšet jak tento co mám na horalu. Ten je nějaký vybrakovaný
Nebo dát doutníka? Je lepší v něčem?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#508 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Ja mam na 69tce hranaty smaltovany asi obednany z nekvindy ma takovy normalni zvuk ,v praci na jedne 72jce. je asi taky vybrakovany a dela to randal. Ja ho doma urizl na uroven strechy mam uz tu klasickou se svetly na hore ale jeste nemam topeni tak je to taky hlucnejsi pres ty mrizky nejezdim denne jen vikendove les nebo prace kolem domu.na 5748 sem mel vyfuk z crystala a nanem pridavnou trubku ten delal taky dobry rachot jako kdyz jede crystal 8011 :smich: doutnik budes mit dlouhy musel bys jej zkratit kdyz si psal o lese...tak nevim no je to na tobe.

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Tomův 7045 horal

#509 Nový příspěvek od Pavel.T »

Mě se líbí zvukově doutník a není tak těžký jako hranatej. A výstup z výfuku je nasměrován jakoby od kabiny.
Doutník prodávají i s přírubou na 3 šrouby.
https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/ ... ojuhelnik/
Ale je to na tobě co ti vyhovuje :friends:

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Tomův 7045 horal

#510 Nový příspěvek od Sedlák »

Tomas6 píše: pon kvě 15, 2023 3:17 pm Sedlák nemáš prosím link?
Já dokážu zajistit nářadí, jen mám nářadí, které ve zvednuté poloze prostě už nedošponuju, páč tam nevlezu, třeba naviják, nebo co mám bednu, tam taky nevlezu, tak to ve zvednuté poloze létá že strany na stranu.
No nic. Jdu bouchat tu hlavu. Včera jsem začal, no začalo mi pršet za krk
Sice jiný prodejce ale stejný produkt 8)
https://allegro.pl/oferta/stabilizator- ... 4f69ac7020
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“