Lenyho Z 7011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Leny
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 01, 2009 6:08 pm

Re: Lenyho Z 7011

#31 Nový příspěvek od Leny »

Tak jsem zpět. Závada nebyla v seřízení ruční brzdy, ale vidlička od ruční brzdy která otvírá ventil byla značně opotřebovaná, bez hran až do kulata a při zatažení přeskočila nad vedení ventilu. Na ventilu bylo také už vedení opotřebované, bez potřebných hran. Takže vyvařit vidličku a hrany na ventilu,zabrousit, zapilovat, namontovat a seřídit. Seřízení mě zabralo mnohem více času než samotná oprava. Určitě je na to nějaký fígl. Mám sice originál manuál, ale podle toho potřebuju speciální manometr a nejspíš i pomocníka. Ale nakonec jsem to seřídil asi dobře, projel jsem to a přívěs brzdí dříve než traktor. V manuále píšou, že ma brzdit o 0,2 s později, ale to jsem opravdu neměřil, evidentně však brzdí dříve a dobře. Na fotkách je to bolavé místo zakroužkováno červeně, snad to půjde vidět. Zapoměl jsem to ale vyfotit před opravou, toto je už po opravě. Zatím zdar a zetorům vítězství.
Přílohy
P4180015.JPG
P4180014.JPG

Leny
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 01, 2009 6:08 pm

Re: Lenyho Z 7011

#32 Nový příspěvek od Leny »

Pánové, nedalo mě to a šel jsem se dneska do Zetoru zeptat jestli prodávají vidličku k ruční brzdě kterou jsem včera opravoval. Můžu vám sdělit, že jako samostatný díl to nevedou, takže jedině opravit tak jak jsem udělal já, nebo koupit kompletní ventil kde je vidlička namontována. Cena celého dílu 1.200,-Kč. Není to moc, uvažuji že jej koupím ať je v rezervě. Čau

Leny
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 01, 2009 6:08 pm

Re: Lenyho Z 7011

#33 Nový příspěvek od Leny »

Panové včera jsem známému oral velkou zahradu a po cestě zpět jsem cítil, že s traktorem není něco v pořádku, netáhl a začalo se kouřit z pravé strany od brzdy. Zastavil jsem a hledal závadu. Tu jsem zjistil poměrně snadno a rychle, zablokovaná pravá brzda. Stěží jsem přijel domů a hledal jsem jak ji odblokovat. Příčina byla v regulátoru brzd, trubka povolit nešla, takže jsem ji od pravé brzdy uštípl a takto povolil tlak ke kolu. Kapalina pod tlakem vystříkla a brzda povolila. Ptal jsem se v opravně, takže se to prý může stát, regulátor se blokne a tlak zůstane jakoby se brzdilo, buď pravé nebo levé kolo. Dá se to řešit výměnou gumiček co v regulátoru jsou, ale není to prý nikdy jisté. Takže v Zetoru jsem koupil nový regulátor. trubky, odvzdušňovací šrouby, nic nejde bez poškození povolit a zítra se pustím do opravy. Fotky dodám později. Zatím se mějte a zetorům zdar.

Uživatelský avatar
octaviaman 1
Příspěvky: 895
Registrován: pon črc 09, 2007 10:27 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lenyho Z 7011

#34 Nový příspěvek od octaviaman 1 »

Leny píše:Panové včera jsem známému oral velkou zahradu a po cestě zpět jsem cítil, že s traktorem není něco v pořádku, netáhl a začalo se kouřit z pravé strany od brzdy. Zastavil jsem a hledal závadu. Tu jsem zjistil poměrně snadno a rychle, zablokovaná pravá brzda. Stěží jsem přijel domů a hledal jsem jak ji odblokovat. Příčina byla v regulátoru brzd, trubka povolit nešla, takže jsem ji od pravé brzdy uštípl a takto povolil tlak ke kolu. Kapalina pod tlakem vystříkla a brzda povolila. Ptal jsem se v opravně, takže se to prý může stát, regulátor se blokne a tlak zůstane jakoby se brzdilo, buď pravé nebo levé kolo. Dá se to řešit výměnou gumiček co v regulátoru jsou, ale není to prý nikdy jisté. Takže v Zetoru jsem koupil nový regulátor. trubky, odvzdušňovací šrouby, nic nejde bez poškození povolit a zítra se pustím do opravy. Fotky dodám později. Zatím se mějte a zetorům zdar.
To by mohla být docela pakárna kdyby se to stalo kus od baráku a s naloženým vlekem. :-/
Hlavně že jsi na to přišel :)

Leny
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 01, 2009 6:08 pm

Re: Lenyho Z 7011

#35 Nový příspěvek od Leny »

Opravu jsem začal už dneska, teďka jsem se vrátil z garáže, hodil jsem sprchu a chci se podělit o zkušenosti z opravy vyrovnávače tlaku a se vším co s tím souvisí. Všechny trubky od vyrovnávače přeštípnout, povolit nešly ničím, a ani nebylo potřeba protože vyrovnávač tlaku jsem koupil nový, koupil jsem i všechny brzdové trubky. Trubky z brzdových válečků v kolech šly povolit klíčem, zároveň jsem si povolil odvzdušňovací šroubky na další etapu. Takže staré trubky vytahat, to šlo, ale měl jsem obavu jak dostanu trubky zase tam kudy mají procházet. V manuále ještě píšou, že je lepší odmontovat kryt ovládání hydrauliky uvnitř kabiny pro lepší přístup k pravé straně, učinil jsem. Přistoupil jsem k další fází a sice protažení trubek na místo kudy mají jít. Strašné, bez pomocníka by to snad ani nešlo, pravá trubka, docela šla ale k levému kolu, hotový porod. Potom když jsem trubky dostal na příslušné místo byl problém nachytit trubku k brzdovému válečku který je hodně zapuštěný, normálně poslepu a v poslední fázi za pomoci zrcátka. Takže trubky jsou našroubovány v kolech a další fáze, montáž vyrovnávače a další věci s tím spojené mě čekají zítra. Přikládám i pár fotek. Další asi zítra, pokud se k tomu dostanu.
Přílohy
P4220027.JPG
Starý po demontáži
Starý po demontáži
Nový vyrovnávač
Nový vyrovnávač
P4220024.JPG
P4220023.JPG
P4220022.JPG
P4220021.JPG

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Lenyho Z 7011

#36 Nový příspěvek od pepa.traktor »

Leny píše:Opravu jsem začal už dneska, teďka jsem se vrátil z garáže, hodil jsem sprchu a chci se podělit o zkušenosti z opravy vyrovnávače tlaku a se vším co s tím souvisí. Všechny trubky od vyrovnávače přeštípnout, povolit nešly ničím, a ani nebylo potřeba protože vyrovnávač tlaku jsem koupil nový, koupil jsem i všechny brzdové trubky. Trubky z brzdových válečků v kolech šly povolit klíčem, zároveň jsem si povolil odvzdušňovací šroubky na další etapu. Takže staré trubky vytahat, to šlo, ale měl jsem obavu jak dostanu trubky zase tam kudy mají procházet. V manuále ještě píšou, že je lepší odmontovat kryt ovládání hydrauliky uvnitř kabiny pro lepší přístup k pravé straně, učinil jsem. Přistoupil jsem k další fází a sice protažení trubek na místo kudy mají jít. Strašné, bez pomocníka by to snad ani nešlo, pravá trubka, docela šla ale k levému kolu, hotový porod. Potom když jsem trubky dostal na příslušné místo byl problém nachytit trubku k brzdovému válečku který je hodně zapuštěný, normálně poslepu a v poslední fázi za pomoci zrcátka. Takže trubky jsou našroubovány v kolech a další fáze, montáž vyrovnávače a další věci s tím spojené mě čekají zítra. Přikládám i pár fotek. Další asi zítra, pokud se k tomu dostanu.
vím je to pakárna ,ale kolik si dl za vyrovnávač, ?dík
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Lenyho Z 7011

#37 Nový příspěvek od Franta.cz »

Leny píše: Všechny trubky od vyrovnávače přeštípnout, povolit nešly ničím.
Na brzdový trubky jedině tohle.Nikdy se nestalo, že bych nějakou nepovolil 8)
Přílohy
8701.jpg

Leny
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 01, 2009 6:08 pm

Re: Lenyho Z 7011

#38 Nový příspěvek od Leny »

Tak pánové, oprava dokončena, vyrovnávač tlaku vyměněn. Brzdy jsem odvzdušnil, seřídil aby měly stejný brzdný účinek, vyzkoušel jsem to samostatně i s vlekem, brzdí to bezchybně, ale mám dojem že mě ještě čeká levý brzdový válec / u pedálu/. Zdá se mě, že píst je vlhký od kapaliny, ale uvidím, při silném tlaku na pedály tyto neklesají, takže by to mohlo být v pořádku. Jinak ten vyrovnávač mě stál 480,-Kč a to se slevou, takže ta částka 160,-Kč se mě zdá příliš malá, protože jenom levá brzdová trubka stojí 79,-kč což je k vyrovnávačí nepoměr. Možná jsi se spletl v dílu. Já jsem za vyrovnávač, čtyři brzdové trubky, za dva odzdušňovací šrouby, 1/2 l brzdové kapaliny, manžetu a kolík, který tlačí na vzduchovou brzdu zaplatil 790.-Kč. Ty sikovky / kleště/, pokud jsou ještě kvalitní, značkové, jsou velmi dobrá věc, opravdu jde povolit skoro všechno, ale jenom tam kde je dobrý přístup což u vyrovnávače tlaku není. Zatím zdar.

Leny
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 01, 2009 6:08 pm

Re: Lenyho Z 7011

#39 Nový příspěvek od Leny »

Včera jsem jsem začal pozorovat, že nějak dlouho trvá než kompresor natlakuje vzduchojem na předepsaných 6 atm a když jsem přepustil vzduch do vzduchojemu přívěsu trvalo to hodně dlouho než se to natlakovalo. Také regulátor začal blbnout, někdy odfoukl při 6 atm, někdy při 8 atm. Před tím to nedělalo, trvalo to tak 2-3 minuty, teďka aspoň 8-10 minut. Po krátké úvaze jsem se rouhodl že se tomu podívám na zoubek. Sundal jsem hlavu z kompresoru, ventilky byly celé zalepené spáleným olejem. To mohla být příčina, ale ten olej by tam být neměl, takže válec dolů, musel jsem zdemontovat výfukové potrubí. Po demontáži válce jsem závadu uniku oleje zjistil. Prasklý stírací a jeden těsnící kroužek ve dvou místech. Potom jsem sundal regulátor, normálně z něj vytékal olej. Pustil jsem se do opravy, koupil jsem kompletní hlavu kompresoru, vím stačilo asi vyměnit ventilek a těsnění ale kompletní hlava nebyla zas tak drahá tak jsem to vzal komplet. Hlavu měly polskou za 400,-Kč a českou, snad zetoráckou za 500,-Kč, vzal jsem tu českou. Dále jsem vzal pístní kroužky, těsnění pod válec i pod hlavu a nakonec jsem vyměným způsobem koupil i regulátor tlaku vzduchu. Všechno jsem vyměnil, nic příjemného nasadit válec na píst z novými kroužky když je to všechno na motoru a místa málo. Nakonec se dílo podařilo, vyzkoušel jsem to, ani ne za dvě minuty při středních otáčkách už regulátor odfukuje, paráda. Přidávám pár fotek a zetorům zdar. PS: Ještě že ve skladu mají všechno na co si člověk vzpomene.
Přílohy
P5070065.JPG
P5070063.JPG
P5070061.JPG
P5070060.JPG
P5070059.JPG
P5070058.JPG
P5070056.JPG
P5070055.JPG

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Lenyho Z 7011

#40 Nový příspěvek od fastrac8250 »

ahoj mohol by si by vyfotit to napojenie rucnej brzdy na brzdic privesu?

Uživatelský avatar
Zetor70-77
Příspěvky: 224
Registrován: čtv srp 19, 2010 8:19 pm

Re: Lenyho Z 7011

#41 Nový příspěvek od Zetor70-77 »

Ahoj Leny maš krásny stroj 8) tu generláku napravy som robil tiež a bola to fuška hlavne s tymi šrubami ... pozerám že máš aj topenie vyhrieva to dobre ? :) a nemaš nahodou nejake video?
Zetor

z-x-r
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 06, 2011 5:28 pm

Re: Lenyho Z 7011

#42 Nový příspěvek od z-x-r »

Leny mas muj obdiv krasny to stroj a precizni odvedena prace.

Ted otazka...Jaky davate olej? Dale uvazuji o upgradu cistice oleje a to vymenu za plnoprutokovy (patronu) olejovy filtr z novejsi rady..

Zde prikladam obrazek kde to uz kluk ma: Obrázek

Uprva cena kolem 2tis.
Lepsi filtrovatelnost = motor se lepe maze.
Zetor 7011 v zakladu.

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Lenyho Z 7011

#43 Nový příspěvek od PetrP »

jj taky budem měnit na plnoprůtokáč. Důvod, jak píšeš, motor se víc maže (cca o 0,5 - tzn. komu to maže např. na 3,0, po výměně by to mělo mazat i těch 3,5, samozřejmě na závislosti toho, v jakým je stavu motor), i několik dobrejch mechaniků, co mají zkušenost s těmato traktorama, nám to doporučili. Už ho máme doma koupenej, i držák jsem už natřel, jen to vyměnit na za čátku jara :)
Z4011 + Z6945

Leny
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 01, 2009 6:08 pm

Re: Lenyho Z 7011

#44 Nový příspěvek od Leny »

Dneska jsem pořídil pár fotek mého Zetoru s připojeným pluhem. Nejedná se o tovární výrobu, koupil jsem ho z druhé ruky od chlapa, který rušil svůj strojový park. Sníh hrne velmi dobře, což jsem měl možnost letos už několikrát vyzkoušet. Možná to patří na jiné fórum, ale týká se to mého Zetoru tak to dávám sem.
Zetorům zdar
Přílohy
P1100004.JPG
P1100003.JPG
P1100002.JPG

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lenyho Z 7011

#45 Nový příspěvek od Blajda »

Pěkná radlice. 8) Kolik stála?
Mám v plánu si takovou vyrobit, materiál mám snad to do jara stihnu :-/
Zetor 3011 a 6748

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“