70tka drpepy

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 70tka drpepy

#16 Nový příspěvek od pavel sk »

drpepa: Dnes je uz takmer kazdy stvrty traktor skladacka. Pokial je plne funkcny a v poriadku, tak si robotu aj skladacka zastane a dobre posluzi 8) .

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: 70tka drpepy

#17 Nový příspěvek od drpepa »

Ahojte. K řešení štelování spojky jsem se nedostal. Trápí mě aktuálně baterie. Baterii mám 150ah, ale už je KO. Chci se zeptat, jakou baterii zakoupit, popřípadně jestli nebude lepší koupit už redukovaný startér a baterie tím pádem může být slabší? Máte s tím někdo zkušenosti? Moc Díky za příspěvky :)

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 70tka drpepy

#18 Nový příspěvek od pavel sk »

Co sa tyka bateriek tak dnes su vsetky klasicke akumulatory na jedno kopyto ci je to Varta alebo nejaka AYUSA a podobny vyrobcovia. S praxe som sa uz neraz stretol s tym ze baterka neznameho pôvodcu (japan, thaiwan, india) vydrzala viac ako od velhlasnych znaciek BOSCH, VARTA. Doma v traktore mame 150ah v tom druhom traktore je baterka len 75ah a ku podivu natocila ten motor s prehladom aj v zime ked sme traktor zacali rekonstruovat. Co sa tyka tych startrov, tak furt mam väcsiu dôveru klasickemu viac blbuvzdornemu startru. Tie reduktorove tiez niesu zle, ale kde sa cez den vela a casto startuje, nam dlho nevydrzali.

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: 70tka drpepy

#19 Nový příspěvek od drpepa »

Ahojte. Tak jsem se dostal k měření tlaku mazání a tlaku komprese motoru. Tlak mazání motoru je za studena volnoběžné otáčky 3bar, při zvýšených 4bary. Při zahřátém motoru volnoběžné otáčky 2, při zvýšených 3bary. Co se týče komprese motoru (meřeno kompresiometrem). Měřeno při teplotě cca 40°C. Válce jsou meřeny směrem od chladiče. 1. 29bar, 2. 29 bar, 3. 26bar (nevím proč slabší, možná proto, že zůstaly původní podložky pod vstřikama), 4. nedostal jsem se už.
Co na to říkáte?

Co se týče baterky. Půjčil jsem si od kamaráda zátěžový tester autobaterií, něco takového https://www.cesky-obchodak.eu/Tester-au ... -d9801.htm a po několika testech (měřeno cca 5s v zapojení) napětí nespadlo pod 10V (postupně z 12V). Co to teda znamená?

Děkuji za příspěvky a přeji pohodovou neděli :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“