Matysův Z 7011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Montano
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 18, 2020 9:23 pm
Bydliště: Strakonice

Matysův Z 7011

#1 Nový příspěvek od Montano »

Tak jsme pořídili 7011 :) traktor bude sloužit na práci kolem baráku, občas do lesa a hlavně! ZETOR JE SRDCOVKA ! 8)
Máme na něm naviják (zůstal nám z TK) a teď řeším čelní nakladač. Proto bych Vás rád oslovil k diskuzi, který bude nejlepší. Jak píši výše, traktor bude pomáhat kolem baráku (tam převézt kámen, tam písek, něco naložit...), dále do lesa (naložit špalky, převézt kládu apod.). Pracovat nebude denně, spíše víkendy a nebo když bude nějaká akce. Co se financí týká tak si moc vyskakovat nemůžu, proto koukám po ´lehčích´ polských nakladačích. Mám v merku tento Olimet TUR 3 http://www.malfarm.cz/produkty/stroje-p ... ogaci-cz-5
Vím, že to není TOP a jsou určitě lepší, ale na naše potřeby by mohl stačit 8) :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

LuboMY
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 19, 2009 4:17 pm

Re: Matysův Z 7011

#2 Nový příspěvek od LuboMY »

Zdravím.
My máme v robote na traktore nakladač od Rybář tech. Je to český výrobok a cena myslím priaznivá. Myslím že lepšie ako TUR.
https://www.rybartech.cz/celni-nakladace/

Montano
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 18, 2020 9:23 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Matysův Z 7011

#3 Nový příspěvek od Montano »

Díky za tip LuboMY 8) Na jakém traktoru jej v robotě máte? Kdyžtak dej fotku :)
Volal jsem do Rybář tech a poptával se. Pro Z 7711 je určen jejich nakladač NAR 120 (cena bez DPH 66.000,- Kč) + je potřeba dokoupit hydrauliku ( 7.000,- Kč bez DPH), rám ( 32.000,- Kč bez DPH) a hydr. rozvaděč ( 16.000,- Kč bez DPH). Tak bohužel tento vzhledem k ceně musím z výběru vyřadit :(

LuboMY
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 19, 2009 4:17 pm

Re: Matysův Z 7011

#4 Nový příspěvek od LuboMY »

V robote ho máme na traktore TYM 503. Máme presne typ NAR 120.
Aktuálna cena na Slovensku je cca 4000 euro + 700 euro lyžica. Cena bola komplet s montážou a všetkým čo k tomu patrí.
S nakladacom sme nemali doteraz problém. Používame to na odhrnanie kalu na čov. Teda niečo podobné ako hnoj.
Dielenské prevedenie je veľmi slušné.
Foto môžem niekedy urobiť a vložiť.

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Matysův Z 7011

#5 Nový příspěvek od zdeník »

Zdravím, Olimet TUR 3 zrovna moc lehký není, a to, co nabízí malfarm, tak to je nějaká speciál verze s kratšíma pístnicema pro zdvih výložníku.Osobně by mně vyhovoval co do konstrukce, že tolik nepřečnívá nad kapotu. Jinak komunikace s paní z malfarmu, to je úroveň.

Montano
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 18, 2020 9:23 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Matysův Z 7011

#6 Nový příspěvek od Montano »

Tady jsem našel video jak TUR 3 sluší Z7011 :) https://youtu.be/M3VBHj1qxS8

zdeník: ty o něm také přemýšlíš na svoji 7011?

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Matysův Z 7011

#7 Nový příspěvek od zdeník »

No, myslel jsem, že do jara bude něco namontovaný, ale takto, když se nikam nehnu, abych něco okouk, tak opravdu nevím. A co ty, už jsi nějak pokročil?

Montano
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 18, 2020 9:23 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Matysův Z 7011

#8 Nový příspěvek od Montano »

Tak jsem nakonec pořídil ten TUR 3 od Olimetu z Malfarm. Ceny na jaře letěly každý měsíc nahoru tak nebylo na co čekat. Teď je oproti lednu dražší o 8 tis bez daně (47 tis) :vztek: Hrozná doba..
No.. předtím než jsem v květnu nakladač pořídil tak jsme dělali komplet generálku (přední náprava, hydraulika, převodovka, brzdy, uzávěrku..) Předchozí majitel byl fakt UMĚLEC a PRASE... Bohužel jsme neměli čas dát vše do laku a krásy, ale hlavně, že to důležité je v cajku :)

Abych se vrátil k nakladači.. Zvolil jsem verzi s joystickem za příplatek 5 tis. a lopatu 150 cm. Joystick proto, protože když jsem v Malfarm viděl, že v případě pákového do kabiny vede osm hadic, které navíc nejsou součástí (v případě, že je chcete na blatník vedle sedačky), tak volba byla jasná. Montáž jsme dělali sami, sice nám to trvalo trošku déle, ale nechá se to. Bylo potřeba několik úprav, broušení apod. Nejvíc jsme se natrápili asi s tím, že máme na traktoru vpředu 20 palcová kola. Buď nám lopata nedosahovala až k zemi a nebo nám pístnice při zasunutí vycházely do nástavce př. nápravy. Nakonec jsme se s tím poprali a funguje dobře 8) . Zapojení hydrauliky máme zatím do zadních rychlospojek, takže je to trošku pomalejší. Podvázání na portály doděláme snad v zimě. Jednu z úprav, kterou mi poradili v Malfarm je, že pod motorem, kde spojuje podvázání závitová tyč, měli ještě vyztuženou silnější tyčí. My jsme dali hardox břit, na který jsme navařili matky a místo té závitové tyče jsme to k podvázání chytli šroubama. Takže rozpěru netvoří závitová tyč, ale ten hardox. Desku s vidlemi už máme taky a nějak k tomu musíme dodělat ´přidržovací prst´na klády .
Nakladač je parádní pomocník! Přesně to co jsem od něj očekával tak splňuje. Pomocník kolem baráku, do lesa, na stavbu dostačující 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Matysův Z 7011

#9 Nový příspěvek od zdeník »

Zdravím, já jsem nakonec po velkém váhání dal menší ,a to Hydramet. Také to moc nesedělo a brousilo se. Stále jezdím bez blokace, vy asi blokaci máte, co? A joystick, to je pohodlí, tam jste udělali určitě dobře. Ať se daří.

Montano
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 18, 2020 9:23 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Matysův Z 7011

#10 Nový příspěvek od Montano »

Na kolik tě vyšel Hydramet? a odkud ho máš? Co přesně myslíš blokací? Jinak ano, joystick je pohodlí :D

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Matysův Z 7011

#11 Nový příspěvek od zdeník »

Nakladač je z Telecí. Blokace přední nápravy(odpružení). A opravdu ten tur 3 váží těch 450kg?

Montano
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 18, 2020 9:23 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Matysův Z 7011

#12 Nový příspěvek od Montano »

Blokaci přední nápravy nemáme a zatím blokovat nebudeme. Uvidíme časem. Nakladač jsem nevážil, ale odhadem myslím, že by těch 400-450 kg mohl mít.

Montano
Příspěvky: 14
Registrován: ned říj 18, 2020 9:23 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Matysův Z 7011

#13 Nový příspěvek od Montano »

Jinak už máme hotové vidle :potlesk: :smich: Deska je z ještěrky, háky jsme nechali navařit a samotné vidle táta sehnal ani nevím kde :smich: Konec nakládání ručně :wink:

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“