PEpova 7011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

PEpova 7011

#1 Nový příspěvek od jhamos »

Tak už je měsíc doma,dostala už i nějaké opravy a vylepšení a tak jí zakládám nové vlákno a doufám,že bude zdárně sloužit místo 4011.
https://jhamos.rajce.idnes.cz/Zetor_7011/

Pavel.T
Příspěvky: 1182
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: PEpova 7011

#2 Nový příspěvek od Pavel.T »

Pěkná vypadá zachovale, dobrá náhrada za 40tku 8)
Ať slouží :)

Beris
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 12, 2014 5:46 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: PEpova 7011

#3 Nový příspěvek od Beris »

Vypadá slušně, ať slouží :) 8)
Zetor 7011
Class Europa
ex-Zetor 5511
ex-Zetor 4011

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: PEpova 7011

#4 Nový příspěvek od jhamos »

Díky,jo vypadá zachovale a snad je i pravda co pán tvrdil. Trošku už sem poopravil nějaké drobnosti,poladil elektriku,vzduch a veškeré hadice a ted ještě musím udělat posilovač řízení,ten lehce kape.

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: PEpova 7011

#5 Nový příspěvek od pavel sk »

8) 8) 8)

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: PEpova 7011

#6 Nový příspěvek od jhamos »

Potřeboval bych radu,jak je ovladany pomocný vzduchovy válec nahonove spojky? Zatahnu paku a spojka funguje,ale Valec nereaguje. Kdyz vypnu baterie,tak cvakne a zasyčí.
Dostava tedy podnet elektrikou nebo mechanicky?

jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: PEpova 7011

#7 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ked mas nabity luft na viac ako 5 Bar ( za predpokladu, ze prepustaci ventil pod lavou podlahou funguje spravne ), tak by pri vyslapnuti spojkoveho pedala na doraz by mal zopnut spinac a ten by mal pustit +12V do vzduchocievky ktora pusti tlak vzduchu do valca vypinania spojky vyvodovej hriadele.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: PEpova 7011

#8 Nový příspěvek od jhamos »

Tak to mi asi nefunguje,protože bez zatažení ruční páky náhon nezařadím. A ruční páka to nijak nespíná?

jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: PEpova 7011

#9 Nový příspěvek od jojo7011 »

Od rucnej paky vypinania spojky ide lanko. Dosteluj ho.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: PEpova 7011

#10 Nový příspěvek od red.bill »

Pod ruční pákou je spínač taky. Lankem nic nedoštelovávat, pro seřízení spojky je tam to seřizovací táhlo. Šroub na bowdenu lanka slouží pouze pro vymezení vůle lanka. Pokud tím šroubem budeš seřizovat spojku, vytáhneš si i ten vzduchový válec ze základní polohy a tím mu zkrátíš chod a to vzduchový vypínání nebude fungovat jak má.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: PEpova 7011

#11 Nový příspěvek od jhamos »

Jo,ze tam je lanko to vim a steloval sem to tak jak píše red.bill,lankem jen volný chod a tahlem vypinani spojky.
Potřeboval bych,ale vedet jestli ten spinac pod pakou rozsveci jen kontrolku nebo ma davat i impuls na ten valec. Draty tam mam,ale spinac chybi a to same i u pedalu.
Draty u pedalu sem skousel spojit a cívka cvaka,nafoukal sem a i se hybe valec,ale rekl bych,ze ma hrozne kratky chod,ale nemel sem nějak dnes cas to vice koumat. Zitra dojedu koupit spinace a uvidim.
Kdyz bude mit ten valec fakt kratky chod,tak je na vymenu nebo se mu da treba nějak pridat tlak?

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: PEpova 7011

#12 Nový příspěvek od pepanek »

Pěknej až parádní stroj! 8) Akorát to není traktor, když nemá předek :D
K tomu spínači- elektrice rozumím jak koza petrželi tak snad: spínače jsou všechny na drátu v serii i s kontrolkou. jsou rozpínací(asi), kup dle čísla. Rozepnutím pustíš proud do kontrolky a na elektroventil.. Štelovat táhlem , vyčistit+ zkontrolovat válec, tlak vzduchu 5atm+, rozhýbat přepákování. Dle návodu musí na packáchh spojky zůstat vůle- asi 2mm- najdi v návodu!!! :) :) :) . Ten spínač na pedálu jsem vyhodil- nevyhovoval mi pro stálé vypínání spojky náhonu, ale vytvořit jde na palubovku tlačítko. Mě stačí centimetr pohnout spákou a vypíná vzduch, navíc jsem si vytvořit stop tlačítko na stroje které ovládám z venku(opět vložené v serii). Možná mě elektrikáří opraví, ale princip máš

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: PEpova 7011

#13 Nový příspěvek od jhamos »

Tak traktor s předkem bude do budoucna jako kamarád k tomuto menšímu,ted potřebuji hlavně okolo chalupy a to je toto lepší. Za 2 roky mi budou vracet pole,končí mi smlouvy a tak se možná i pokusím o nějakou dotaci a jít do nového,ale uvidím...
Jo,tak ten proncip chápu,ale je to tam v té elektrice tak nějak zbystlený,že sem si potřeboval ujistit jestli ruční páka ovládá i válec. Musím to stejně natahat nový,ale asi to udělám podle tebe. Dám tlačítko na přístrojovku,to se mi líbí tenhle nápad a dozadu dám kolíbku na rychlé vypnutí náhonu,když bude třeba člověk u špalíkovače nebo tak a páku nechám bez vzduchu,bude sloužit jen,když bude nouze a vypnutej kompresor. Tohle mě nenapadlo,super,díky

jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: PEpova 7011

#14 Nový příspěvek od jojo7011 »

to jhamos: Niesom si isty, ale ten spinac, pod pakou asi iba rozsvieti kontrolku na pristrojvke.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: PEpova 7011

#15 Nový příspěvek od jhamos »

Nn,ovlada i ventil,nasel sem tam smotany kabely a dava impuls na civku jako ten u pedalu.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“