Jojova 6045

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#136 Nový příspěvek od jojo7011 »

Traktor vacsinou pouzivam v zahrade a tak. Ale cert nikdy nespi, takze casom sa mozno odhodlam a prerobim to tak ako to mas ty, alebo mozno opancierujem spodok.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Jojova 6045

#137 Nový příspěvek od sita »

Moc pekna a inspirativni prace! 8)

jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#138 Nový příspěvek od jojo7011 »

Po namontovani podviazania a zapojeni hydraulickeho rozvadzaca som musel cakat kym ustane ten nekonecny dazd a aspon ako tak trosku obschne dvor aby som do neho mohol vojst traktorom a pripojit vyloznik k traktoru. Samozrejme som napeciatkoval sipaky po celom dvore, ale aspon som tam nepolozil kolaje. Vyloznik som sice pripojil, ale nepadorilo sa mi zasunut tie kliny pod capy kapsiciek vyloznika. Predavajuci ma ihned upozornil, ze tie kliny mozem hned aspon po 1mm obrusit flexou inac tam nevojdu. Neveril som mu a vravim si ze ten Poliak nemoze byt taky blby a radsej pockam a uvidim ze co bude. Ako som sa presvedcil ten Poliak bol taky blby a vyrobil kliny ktore boli take hrube, ze sa nedali zasunut pod cap. Dielenske spracovanie tych zaistovacich klinov bolo nanajvys fuserske. Rozmery nepasovali. Co kus to original. Na sirku je medzi nimi rozdiel odhadom aj 5mm. Musel som z nich teda ofrezovat po 0,5mm z obidvoch stran ( zltym vysrafovana cast vid. nasledujuce foto ).

Obrázek Obrázek

Aj paku zaistovania klinu som na pravej strane odrezal, o 40mm skratil a prevaril som ju na druhu stranu. Proste aby bola smerom ku kapote traktora, pretoze smerom do vonku ako bola povodne jej v chode bralili hadice aj samotny hydraulicky rozvadzac. Teraz je z vnutra, tam jej nic nezavdzia a dokonca som ju nemusel ani skracovat, ale takto je to este pohdolnejsie tam polozit ruku.

Obrázek Obrázek Obrázek

Po ofreazovani mi klin na pravej strane ( co je pri hydraulickom rozvadzaci ) krasne vosiel pod cap a lahko som zaistil paku. Na lavej strane este stale nevosiel. Takze znova frezovanie po 0,5mm z obidvoch stran. Celkovo som z neho teda musel ofrazovat 2mm z hrubky kym mi tam vliezol, potvora jedna. Ale nakoniec aj klin na lavej strane pekne vosiel pod cap a lahucko som zaistil paku. Konecne som sa dopracoval do zdarneho konca montaze celneho nakladaca.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Okolo vyfuku je to fakt natesno.
Obrázek

Ako som spokojny ukaze az cas. Kazdopadne neskor napisem skusenosti a dojmi z pouzivania.

jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#139 Nový příspěvek od jojo7011 »

Mam otazku. Ktore nastavovacie tiahlo mi odporucate kupit? Toto https://www.zetor-shop.cz/zvedaci-tahlo-prave-2662cz72/ , alebo toto https://www.zetor-shop.cz/zvedaci-tahlo ... -1436cz72/ ??? Su to tiahla z Proximi. Priemerovo na cap a dlzkovo mi budu pasovat? Bohuzial tam nemam to originalne ovladane na korblicku z kabiny ( cele mi to chyba ), ale este to starsie s tym kuzelovym sukolim s korblickou priamo na sebe ako ma napr. 6945 a pod. Mal som ho rozobrate, vycistil som ho, vymenil loziska a vymastil grafitom. Spustat dole ide v pohodicke, ale zdvihat hore ide dost tazko ( podla vahy zavesneho naradia ) a navyse zuby su ocesane, osky zdrete a ked chcem pridvihnut zatazene rameno napr. s pripojenym mulcovakom, tak zuby preskakuju a rameno sa ani nehne. Pomaly sa blizi sezona, tak by som to chcel poriesit. Lebo znivelovat napr. mulcovak je pre mna stym tiahlom obtiazna a zdlhava zalezitost.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Jojova 6045

#140 Nový příspěvek od sita »

Ty druhý můžu vřele doporučit. Jsou dělaný na masivnější ramena, bude tam trochu vůle, ale nic hroznýho. Přesný čísla bych musel změřit.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Jojova 6045

#141 Nový příspěvek od Franta.cz »


jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#142 Nový příspěvek od jojo7011 »

Dik za rady.

jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#143 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tak nejake nove info. Kedze som celny nakladac namontoval na samom konci sezony a cez zimu napadalo moznoze 10cm snehu dokopy, tak som ho nemal moznost poriadne vyskusat. No hned s prvymi teplymi jarnymi dnami presiel zatazkavacou skuskou. natvrdo odmakal cca. 12 mth. Este v zime som kupil cez inzerat na bazosi humpolecku 185cm siroku hladku varechu.

Obrázek

Ked ju zatvorim na doraz tak sa mi vidi, ze je aj tak velmi naklonena. Neviem ci je to sposobene konstrukciou varechy, alebo vyloznika. Povodne som si myslel, ze z nej bude pri praci vypadavat hmota. No ukazalo sa, ze nevypadava. Teda aspon hlina ( zemina ) nevypadava.

Obrázek

Do zadnych kolies som dal zavazia. Do kazdeho po 4ks tanierov. Cize dohromady mam 8 tanierov co by malo byt asi 400kg. Ale neviem naisto. Podstatne, je zi pri praci s varechou ma neprevazovalo. na prednych som nestal ani raz. Akurat treba si uvedomit kde je tazisko, pretoze plna varecha hliny + vyloznik zdvihnuty hore + zadne prave koleso v 20 cm hlbokej jame ( nerovny povrch ) = takmer som lahol na bok. Ale nejak som to nastastie ustal a cez plavajucu polohu som pustil vyloznik dole na zem. Myslel som, ze zlomy traktor na polky jaka to bola rana o zem, ale sadol naspat na styri. Krvy by sa vo mne nedorezal. Srdce mi busilo este 3 hodiny jak som sa zlakol.

Vec ktora ma uplne sklamala je pantograficky paralelogram. Proste nefunguje spravne. Na fotkach je vidno ako to sa naklapa naradie medzi min. a max. polohou vyloznika.

Paletizacnre vidly znivelovane dole na zemi:

Obrázek

Paletizacnre vidly pri max. moznom zdvihu vyloznika:

Obrázek

Paletizacnre vidly opatovne znivelovane hore pri max. zdvihu vyloznika:

Obrázek

Paletizacnre vidly pri spustenom vylozniku naspat na zem:

Obrázek

Je vidiet ako velmi sa naklana naradie medzi min. a max. zdvihom vyloznika. Neviem presne o kolko stupnov sa naklana, ale je to dost vela nato aby bremeno spadlo na zem. Pri praci s varechou to vobec neprekaza, ani som si to neuvedomoval. No pri praci s paletizacnymi vidlami mi to kurevsky vadi. To je asi jedina taka zasadna chyba ktora mi na nom velmi vadi. Furt si to musim dorovnavat. A ked je ramcek vyklopeny ( otvoreny, alebo zatvoreny ) na doraz, tak tiahla pantografu, nedovolia zdvihnut vyloznik na max. hore. Musim ho trochu zatvorit / pootvorit aby popustilo pantograf a dovolilo podvihnut vyloznik. Je to dost zavazna nedokonalost.

Dalsia neprijemna vec co sa mi stala, bol problem s patkamy ( skolpne nohy resp. podpery ) na ktorych stoji vyloznik ked je odpojeny od traktora. Po zime som pripojil vyloznik ku traktoru a ani za boha som ich nemohol zavriet. Asi 150 mm od cepov na obidvoch prehlo U profil do nutra a nedali sa zatvorit. Musel som si vyrobit taky pripravok ( rozpinak ) a odtlacit steny od seba. Nechapem ako sa to mohlo stat. Este na jesen som asi 3 x odpajaj / pripajal vyloznik ked som frezoval tie istiace kliny co tam nechceli vojst a patky som zakazdym normalne zatvoril a otvoril. Neviem ci sa cez zimu "zrazili" alebo co. Dufam, ze po kure s rozpinakom to uz bude v poriadku.

Dalsia vec ktoru som musel prerobit, boli navadzacie uska na euro ramceku pre upinanie naradia. Tie povodne boli z nepochpitelnych pricin navarene z vnutra ( nevidel som na nich pri upinani naradia ) a boli pod zlym uhlom ( odtlacali mi naradie od euro ramceka ). Vymena naradia bola uplna tragedia. Dal so vypalit ine uska a privaril som ich zvonku a pod inym uhlom presne ako to ma original Stoll, tak aby sa dal ramcek naklonit vodorovne so zemou a pohodlne podbrat naradie.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Vymena naradia je po tejto uprave uplna hracka. Na navadzacie uska krasne vidim a hlavne neodtlacaju naradie od ramceka, ako to bolo pred tym.

Jimram
Příspěvky: 31
Registrován: sob led 06, 2018 3:13 am
Bydliště: Jičín

Re: Jojova 6045

#144 Nový příspěvek od Jimram »

nejspíše budeš mít špatně seřízené nebo zapojené pojistné ventily, pozor na to. Jeden chlap si půjčil zrovna opravené unc a po srovnání pozemku (písek) měl vytahaná oka na hydraulických válcích. Bizár byl, že šéfoval tomu pracovišti, co tu generálku dělalo, a nebyl schopen pobrat příčinu problému.

jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#145 Nový příspěvek od jojo7011 »

Prepac, ale neviem co konkretne myslis resp. na co reagujes. Vysvetli mi prosim. Dik

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Jojova 6045

#146 Nový příspěvek od red.bill »

Tady je ale vyrovnávání lopaty mechanický, UNC 060, 750 atd. měly vyrovnávání hydraulický...

Jimram
Příspěvky: 31
Registrován: sob led 06, 2018 3:13 am
Bydliště: Jičín

Re: Jojova 6045

#147 Nový příspěvek od Jimram »

když při výložníku v dolní poloze úplně otevřeš lopatu, tedy rám na kterém je lopata se dostane do mezní polohy, v případě mého olimetu tur 5 se páky vyklápění do sebe opřou a nepustí vyklápění dál. To znamená, že mechanicky je vše na tvrdo. Pokud začneš zvedat výložník, tak právě čep paralelogramu u kabiny začne pohybovat tyčí paralelogramu proti lopatě a vzhledem k tomu,že rám lopaty je mechanicky na konci možného pohybu, tak buďto něco mechanicky zařve a nebo pojistný ventil umožní odpuštění tlaku v hydraulickém válci. Ten olimet pojistný přepouštěcí ventil má.

jojo7011
Příspěvky: 1071
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#148 Nový příspěvek od jojo7011 »

Dik za vysvetlenie. V mojom pripade je to sposobene odfusovanym pantografom. Keby ho navrhli tak ako ma byt, tak by pralelogram fungoval normalne.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Jojova 6045

#149 Nový příspěvek od pavolmakys »

JImRAn :
Kvoli tomu co popisujes ma tento nakladac tiez poistovaky.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Jojova 6045

#150 Nový příspěvek od pavolmakys »

jojo: Neviem ci aj profi nakladace vyrovnavaju v celom rozsahu, myslim ze krajne polohy budu asi vzdy problem.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“