Jojova 6045

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#46 Nový příspěvek od jojo7011 »

Kukal som na servo cerpadlo a semering by sa mal dat vymenit bez rozborky. Staci iba vybrat dva segerky a mal by sa dat vymenit. Oska axialnu volu nema, teda predpokladam ze samotne zubove cerpadlo by malo byt v poriadku. Nechce sa mi ho otvarat. Ako nemam problem ho vybrusit, ale naco sa v nom vrtat ked mu nic nieje? Rozmyslal som ze do serva nalejem motorovy olej s viskozitou 10W-40. To by malo stacic, aby v zime netrpeli manzety, a aby v pripade priesaku do motora velmi nezriedil M6AD v motore. Len stale neviem kolko ho mam kupit. 4L budu dost? Aspon si myslym.

Dalej chcem nanovo prerobit celu elektrovyzbroj a rad by som rozdelil na viac obvodov. Chcem sa spytat nevie niekto z coho by tam pasovala poistkova skrinka? Myslim uz nejaka vacsia s viac poistkami a hlavne uz na normalne nozove autopoistky nie tie stare torpedove patrony. No a samozrejme aby mi tam rozmerovo vliezla. Regler odstranim, kedze som kupil alternator s integrovanym regulatorom. Prerusovac som objednal z Felcity.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jojova 6045

#47 Nový příspěvek od pavel sk »

Do posilovaca ti treba cca 4,5- 5l oleja. Presne obsahy naplni najdes v navode od traktora Ak mas origo tu velku nadrz posilovaca ak takisto. Jej velkost je dana s ineho dôvodu. U nas v robote vsetky tie stare cepy jazdia s motorakom v posilovacoch a aj doma 69-tka a ani pri -20 stym nikdy nebol problem :-/ .

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#48 Nový příspěvek od jojo7011 »

Poradi niekto kde najlepsie na SK zozeniem lisovacie akumulatorove kontankty na 50mm2 kabel?
Mam na mysli konkretne nieco take: http://www.jb-elektronik.cz/e-shop/?act ... 1&catg=330

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#49 Nový příspěvek od jojo7011 »

Pridavam dalsie fotky veci co uz mam nachystane prip. este ich len chystam. Zase dosli nejake dalsie drobnosti z galvanizovne. Kamarat mi nastriekal trubky, drziaky a este kadeco ine do origo ciernozelenej farby Zetor. Trafit odtien bola riadna alchymia, ale mal som k dispozicii kusok zachovaleho plechu z traktora a zo spodnej strany este bola nevylezana farba takze podla nej mi to velmi ochotny pan v predajni s autolakami namiesal. Zaklad je epoxidovy so sludou a vrch je polyuretanka. Vsetky veci boli opieskovane bohuzial zabudol som ich odfotit :pohlavek: Nejake veci som daval aj galvanicky pozinkovat. Este mi chybaju nejake drobnosti no na buduci tyzden by som sa uz chcel pustit do prerabky. Uvidim ako to bude podla pocasia. Medzitym som kupil novy origo reduktorovy starter aj alternator Magneton, dalej novy 180Ah akumulator taky v strednej cenovej kategorii, kedze traktor vyuzivam prilezitostne a akumulator tym znacne trpi, takze je skoda penazi nicit nejaky drahy. Dalej mam uz nachystane veci na prerabku elektrovyzbroje ( kable, oka, relatka, poiskovu skrinku atd ). Len uvidim, ze ako to tam dostanem napasovat, takze zatial fotky nedavam.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Najvacsi problem je vymena semeringu na hnacej hriadeli servocerpadla. Ja idiot, ze som vas pocuval a zacal ho menit. Mal som to nechat tak. Stroskotal som na tom, ze semering kat. c. 70118309 rozmeru 25x35x7 bez prachovky ( nema v oznaceni GP ) je nezohnatelny. Uz som pre pojebane gufero za 30 centov stratil dva tyzdne casu a pretelefonoval kreditu za 10 eur a vyzera to tak, ze nikde na zemeguli ho nemaju a nikto ho ani nevie objednat :vztek: . Takze mi neostava nic ine len skusit zhanat v inej galaxii, alebo nejako opatrne nozom orezat prachovku z toho GePeckoveho :'(

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jojova 6045

#50 Nový příspěvek od pavel sk »

Kludne tam daj gufero ake mas. Ta prachovka tam nicomu nezavadzia. Ked ho budes nasadzovat tak riadne namaz drazky cistou vazelinov nech neposkodis ostrie brytu gufera na nich.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#51 Nový příspěvek od jojo7011 »

Praveze zavadzia. Ten poistny plech ma na sebe taky golier ktory zachadza dnu do semeringu. Je to preto aby bol pliesok vystredeny a stal na jednom mieste. Inac by tam radialne lietal. Cize tam musi ist bezpodmienecne semering bez prachovky.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jojova 6045

#52 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak tu "fazetku" ostrym nožom opatrne orež.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Jojova 6045

#53 Nový příspěvek od Franta.cz »

jojo7011 píše:
Najvacsi problem je vymena semeringu na hnacej hriadeli servocerpadla. Ja idiot, ze som vas pocuval a zacal ho menit. Mal som to nechat tak. Stroskotal som na tom, ze semering kat. c. 70118309 rozmeru 25x35x7 bez prachovky ( nema v oznaceni GP ) je nezohnatelny.
:-/ 1 opakuji jedna minuta hledání. 6 kusů skladem :-/
Mimochodem G je bez prachovky jen břit.GP je břit s prachovkou

https://www.elotechnik.cz/gufero-25-35-7-g-nbr.html

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#54 Nový příspěvek od jojo7011 »

Vdaka za tip. Ked nebude ina moznost tak ho objednam z CR aspon 10 kusov, nech mam dozivotnu zasobu. U nas ho vsetky firmy maju skladom, len ked zadas dopyt, tak zistia ze sa v pocitaci sekli a ze maju iba 5tky a 10tky. Po 7dmicke sa zem zlahla.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Jojova 6045

#55 Nový příspěvek od Franta.cz »

Dát tam pětku a distační kroužek pod ni tě nenapadlo?

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#56 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ale napadlo ma aj take riesenie len to drazkovanie ide dost hlboko a vypodlozena 5tka by uz mohla vychadzat na drazky. Napadlo ma aj riesenie na prasaka orezat prachovku, ale mam rad ciste riesenia. Ked tam ma byt 7dmicka, tak rad by som ju tam dal. Uvidim, nepredpokladal som ze zohnat obycajne gufero, bude taky strasny problem.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Jojova 6045

#57 Nový příspěvek od murár »

Ja som tak zhaňal gufero na môj traktor na tu ruskú nápravu z Gaza 66, V dvoch obchodoch mi povedali že taký rozmer sa nevyrába :nene: V treťom obchode mi pani bola ochotná že na zákazku dať výrobiť v Poľsku, že je to neštandartný rozmer! Ale ta cena. :pistol: A na koniec vo štvrtom mali ale na objednávku a do dvoch dni to bolo na predajní! 8)

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jojova 6045

#58 Nový příspěvek od pavel sk »

Neskusal si kuknut na nete Gufero Banska Bystrica?

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#59 Nový příspěvek od jojo7011 »

Vcera som komplet namazal a poskladal stlpik riadenia pre orbitu na 5 modernizaciu. Az prepatrel jak som ho nastriekal.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dnes som sa s nevelkym entuziazmom pustil do toho nestastneho semerigu. Specialnym nozom som z neho orezal prachovku. Na moje pocudovanie a prekvapenie zaroven, to islo velmi lahko a rychlo. Moznoze za minutu som to mal hotove. Posudte sami ( vid. foto ).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak som ho hned supol dnu do cerpadla. Ta oska je drazkovana a este so zapichom pre segerku na pol ceste. Tam sa mi trochu zadrhol. Tak dufam ze sa mi ho nepodarilo strhnut pri zavadzani na miesto. Pred nasunutim som fajne namastil osku aj semerig s olejom. Uvidim, ze ako dlho to vydrzi :chytry: Ale myslim, ze to bude v pohode. Uvidim ked nastartujem :-/ Dam vediet.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jojova 6045

#60 Nový příspěvek od jojo7011 »

Vcera som som prvy krat vyskusal mulcovak. Musel som skratit kardan o 70mm, ale kludne som mohol aj o 100mm. Moznoze niekedy inokedy. Dost som sa zdrzal s tym skracovanim kardanu a kym som nastavil hriadel prevodovky rovnobezne do roviny s vozovkou. Ta korblicka na nastavovanie vysky ramena mi akosi nefunguje ked je zatazene rameno. Ked je odlahcene tak riadne od korblicky steluje vysku. Zjavne v nom bude nieco zle. Budem sa nato musiet mrknut ze co stym je. Preistotu som skontroloval stav spolocnej naplne v prevodovke a nohavici. Dolial som 250ml oleja po kontrolny otvor. Prebehol dekalamitkou vsetky mazacie miesta. Cinania sa netrafili s dierkami v drziaku pre TBZ do osi maznic pre vodiace sane bocneho posuvu. Zo 4roch maznic sa dala nasadit dekalamitka iba na jednu. Vyrobim 10mm predlzenie, alebo skusim sa zistit ci sa neda kupit hotova predlzena maznica s gulovou hlavou aby bolo mozne mazanie sani dekalamitkou a nie prstom. Dalej plastovy kryt kardanu na strane mulcovaku sa hned zlomil kedze uvadza do drziaku TBZ a ked som pouzival hydraulicky bocny posuv schytilo pod neho pridrznu retiazku a plast sa jednoducho zlomil. Potom som sice retiazku skratil na minimum no uz bolo neskoro. Traktor to vykonovo zvlada na moje prekvapenie v pohode. Je sice pravda ze som nebol vo vysokej trave. Trava mohla mat vysku 20 miestami 30cm. Cely cas som mal zatvorene zadne celo. V poriadne hustej trave uz bolo na zvuku motora pocut ze sa zapotil, ale inac pohodicka. Co sa tyka toho povrchu po koseni, tak nato ze to ma 32 kladiv na dlzke 1960mm na mna vysledok ziadny dojem nespravil. Da sa povedat, ze je rovnaky ako u cinskeho Dabaki s 24 kladivami co som si poziciaval od kamarata. Co ma stve, tak neviem preco po nom viac ostavaju kohuty, ktore musim dodatocne skosit. Hydraulicky bocny posuv je bozsky. Fakt paradna vychytavka. Hlavne ked sa potrebujem vykrutit blizko pri plote, tak vtedy ho zatiahnem uplne za seba aby som nestrajchol plot. Skonstatujem len tolko, ze v tej vybave ( hydraulicky bocny posuv a otvaracie zadne celo ) za tie peniaze je to dobra kupa. V podstate plne dostacuje mojim potrebam a ten hydraulicky bocny posuv je cersnicka na torte. Uvidim ako dlho a co vsetko vydrzi.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“