hajnýho sedmdesátka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#61 Nový příspěvek od DEF110 »

Hmm, tak to jo. Já měl ten háček asi poloviční, takže asi se dveře otevřely méně. Jak řikáš, pořád je to podle mě lepší řešení, než otevírat okno ve směru jízdy...

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#62 Nový příspěvek od hajney »

Tak jsem zase jednou využil výhodu vysokého stropu v dílně:

Obrázek

a teď čistit, brousit, čistit, brousit.... barvu jsem koupil polyuretanovou odstín podle toho co jsem našel zde na foru. Tak jsem zvědavý na výsledek.

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: hajnýho sedmdesátka

#63 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tak do tej "ciernozelenej" daj este hodne ciernej. Tam je chyba v prevode kodov na RAL znacenie. Ten odtien podla RAL je uplne do bludu, velmi do zelena resp. to je zelena farba. Nazorna ukazka aby si mal predstavu ako ta "ciernozelena" v skutocnosti vyzera https://youtu.be/frCMTb0I-JA Uz si nepamatam ake cislo farby som dal namiesat co som zvolil podla RAL vzorkovnika po prirovnani kusku povodneho natempovaneho plechu co krytoval paky hydrauliky.

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: hajnýho sedmdesátka

#64 Nový příspěvek od Pavel.T »

Přesně tak, kamarád před nedávnem si nechal míchat polyuretanku s tímhle odstinem asi na 3x a pokaždý to byl takovej spíš brčál zelenej. Nakonec dal normálně lesklou černou a vypadá to mnohem líp 8) Aspoň za mě teda... Mě ta černozelená nepřijde nějak hezká že bych si ji nechal míchat.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#65 Nový příspěvek od hajney »

No to jste mi dali brouka do hlavy, protože ta barva na tom traktoru na videu opravdu není podobná originálu. Když to míchal tak mi ukazoval vzorník a to se dost podobalo původní barvě na plechu. Tak prvně zkusím čmárnout jen něco na zkoušku.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#66 Nový příspěvek od hajney »

Tak vám musím dát za pravdu s tou barvou. polyuretanová barva RAL 6012 je moc zelená. Když se smíchá s černou v poměru 5:4 tak to podle mě nejvíc odpovídá originálu.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#67 Nový příspěvek od hajney »

Tak potřebuji poradit. Budu řešit posilovač řízení. Problém byl že po nastartování to chvíli trvalo než začal posilovat a na jednu stranu posiloval dobře na druhou špatně. Bude problém spíš v posilovači, nebo v čerpadle? Mám tam tu kulatou nádobku, ale není tak jak ji znám klasicky nahoře téměř zároveň s vrchem kapoty ale je dole pod úrovní čerpadla. Mohlo by to být tím?

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: hajnýho sedmdesátka

#68 Nový příspěvek od pavel sk »

V tom problem nebude. Skor v posilovaci a aj jeho nastaveni. Keby si mal slaby tlak alebo KO cerpadlo, tak neposiluje ani do jednej strany.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#69 Nový příspěvek od hajney »

Dotaz - jakou barvou se stříká střecha? Bílou nebo slonovou kostí stejně jako kola? A nebo se tam hodí červená jako na kapotu?

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: hajnýho sedmdesátka

#70 Nový příspěvek od jojo7011 »

To je vec individualneho vkusu. Original su disky slonova kost a strecha neviem. Videl som aj s bielo aj so slonovou kostou. Sa mi vidi, ze Brnenska kabina mala bielu laminatovu strechu a Presovska mala plechovu v slonovej kosti. Ale niesom si isty. Inac mne osobne sa paci cervena strecha a cervene disky.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: hajnýho sedmdesátka

#71 Nový příspěvek od Ondras83 »

me se zase libi uplne bily disky a bila strecha, na boku napis zetor, do disku cerny zavazi (ne zeleny) a konec trubky na zadku udelat cerveny prouzek :) takhle to mel tata na svy 7711 kdyz jsem byl malej kluk a do ted to mam v pameti, na boku strechy napis zetor a vzadu pod oknem dve samolepky agrozet :co?:

PEST
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: hajnýho sedmdesátka

#72 Nový příspěvek od PEST »

když už jsme u té střechy, čím ji nastříkat, ne odstín (za mě bíla a bíly kola) ale vyloženě typ barvy, jak upravit podklad atd

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#73 Nový příspěvek od hajney »

Tak po krátké odmlce pokrok - první výjezd. Traktor jsem od začátku opravy neměl nastartovaný, tak s narůstající dobou opravy narůstala i moje nervozita zda bude vše opravované OK. Hlavně převodovka by se mi podruhé rozebírat nechtěla. Včera se všechny pochybnosti rozplynuli a traktor jezdí jak má. Žádné pazvuky nic. Vyměněný posilovač také funguje jak má a ostatní také. Ještě chybí dodělat spousta věcí a taky je to zaprášené ale to už jsou detaily. Elektroinstalaci jsem natahoval komplet novou a tam mi tedy nefunguje tlakoměr a teploměr. O tlakoměru nevím, ale teploměr fungoval normálně - teď po zapnutí klíčku jde hned na 100 a pak na 120. ?

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: hajnýho sedmdesátka

#74 Nový příspěvek od Britt »

To sis teda máknul. 8) Mrkni se na ukostření přístrojivé desky, respektive budíků. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: hajnýho sedmdesátka

#75 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tak Tak, parádní práce, traktor je pěkně udělanej. 8) 8)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“