hajnýho sedmdesátka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: hajnýho sedmdesátka

#46 Nový příspěvek od pepanek »

Tak koukám, že ty kabiny vypadají všechny stejně. Taky jsem to vzal i s jackly. Pak jsem dával tryskat...

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#47 Nový příspěvek od hajney »

Tak na levém předním kole bude nutné vyměnit i náboj kola. Pod ložiskem je moc vydřený. Nekvinda překvapil že fungují hned 2.1. a balíček je už na cestě. Konzole závěsu měla šišaté díry. 4 nejpoužívanější už byly šišaté moc, tak jsem je zavařil a všechny převrtal trošku větším vrtákem. Později ještě opravím závěs a vytočím nové čepy. Už se blíží moje nejméně oblíbená činnost - bude potřeba očistit a odmastit "traktor" aby se mohl nabarvit.

Obrázek

Na facebooku jsem našel fotku jedné pěkně opravené 7011, moc se mi líbí jak má zrenovovanou originální kapotu. Možná je zbytečné hnát se za modernější hranatou kapotou když i ta původní může být hezká. Pokud si někdo pozná svůj traktor tak ať se nezlobí.

Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#48 Nový příspěvek od DEF110 »

Salut, prosimtě jestli to máš pořád rozhozený a kabinu dole, mohl by ses mi na něco kouknout? Zajímá mě, jak tam je ta pravoúhlá páka na spojkovém pedále. Jestli je tím delším koncem nahoru (pravděpodobně tam nemáš dvě díry jako já) nebo naopak a jak je tam ta konzole? Uchycení čepu na ní je nahoru nebo dolu? Budu vděčný za odpověď nebo foto, jsem si to zapoměl vyfotit a v tom množství věcí si to nepamatuju a v katalogu je to podezřelý a už jsem se přesvědčil, že se mu nedá úplně věřit... :-/

Obrázek

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#49 Nový příspěvek od hajney »

Tak uchycení konzole viz foto:

Obrázek

to táhlo mám jiné (na každém konci jedna díra), rozteč děr ke středu: horní 8,5cm, dopředu 8cm

já jsem na kabinu ještě nesáhl. Snad se mi podařilo vyřešit netěsnost u vstřikovacího čerpadla. Tekl tam olej a to z důvodu chybějícího O-kroužku mezi čerpadle a kompresorem. Vzhledem k tomu jak to bylo zaplácané tak jsem to původně identifikoval jako naftu. Teď to čistím, připravuji na stříkání. To mě moc nebaví.
Nemáte někdo zkušenost jak jde nasadit okno se starou gumou? Přemýšlím že bych vyndal okna z kabiny kvůli lakování, ale nerad bych si způsobil velkou pakárnu.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#50 Nový příspěvek od DEF110 »

8)
Díky moc.
Co se týče čištění od šmíru, tak už jsem seškrabal několik kýblů bordelu (oprava netěsnosti byla řešena přiložením hadru, aby se nacucal :) ) a když mi strejka opravář řikal, proč to děláš, na to se vykašli, tak jsem mu vždy odpověděl, že na vyčištěným povrchu je hned vidět odkud to teče a on hmmm to je pravda :)
Nasadit okno se starou gumou, nevim no... Já měl většinu gum spuchřelejch a kousky i chyběly a proto na některých místech, jak tam zatejkalo, to bylo rezatý ten rám. Dávám kompletně nový těsnění, když už...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: hajnýho sedmdesátka

#51 Nový příspěvek od Ondras83 »

ta 70tka z fejsbuku: hodne taky dela pouzita barva :) ja mam domadel nastrikanej z autolakovny unas v praci, akrylat na nakladaky a ta barva je krasna a je porad stejna, kdyz to nastrika a prelesti nekdo, kdo opravdu vi, co dela, vypada pak ta kapota jako na fotce :)

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#52 Nový příspěvek od hajney »

Tak pokračování - začal jsem proplachovat chladič, protože jak předchozí majitel používal vodu tak byl dost zanesený. Hodilo se mi na to čerpadlo od filtrace bazénu. Prvně jsem použil sodu na praní, později jsem přidal i ocet. náplň jsem několikrát měnil. Rez a vodní kámen to rozpustilo tak že chladič začal skoro téct.

Obrázek

Pustil jsem se do vyvařování kabiny a tak jsem chtěl vyměnit vyběhané panty dveří (a matky pro namontování blatníků). Obojí se povedlo a dveře jdou pěkně zavírat na druhý západ. Teď ji ještě obrousit a očistit aby se dala nastříkat. Asi ji budu stříkat namontovanou na podvozku.

Obrázek

Obrázek

později budu potřebovat přečalounit střechu, protože skrz původní čalounění už padá bordel z toho molitanu. Nemáte někdo tip jakou látku by se dalo použít?

Obrázek

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: hajnýho sedmdesátka

#53 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Paráda.Jedeš jako drak. 8)
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: hajnýho sedmdesátka

#54 Nový příspěvek od PEST »

Co jsi použil za panty? Nebo se dá koupit origo, já to mám zbastlene po jzd a je problém ty dveře zavřít

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#55 Nový příspěvek od DEF110 »

Já si panty dělal nový, starý byly vyběhaný a stejnak jsem při vyvařování spodní užíznul. Usadit dveře byl vopruz, všechno bylo nějak hnutý (dozvěděl jsem se, že traktor ležel určitě 2x na boku) a tak přes různý páčení a skákání po rámu dveří jakžtakž. Zámky kupuju nový, starý byly opravený tak, že na druhou polohu už nezacvaknou. Na kabině už mám všechny držáky navařený a čekám na počasí, aby se barva trochu chytla, tak jsem alespoň udělal dveře. Původně jsem měl dole vyrezlej plech a rostl tam mech (jako na hodně jinejch míst v kabině), takže jsem spodní okno kupoval nový i s těsněním na 72xx a sedlo to tam parádně. Horní okno jsem udělal z metráže. Rohy zabrousil lamelákem na požadovanej úhel a slepil vteřiňákem a výsledek celkem v pohodě. Jinak na to horní okno dveří je třeba cca 280cm délky na jeden kus...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#56 Nový příspěvek od hajney »

Já jsem panty taky vyráběl. Usadit dveře šlo dobře,přeci jen mám "uloženku" že DEF110 ? Samotné dveře budu opravovat až později, líbilo by se mi kdyby měli horní okno otevírací jako 72. Na větrání v létě by se to hodilo.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#57 Nový příspěvek od DEF110 »

;-) Já mám taky uloženku. Ukládám do ní poctivě všechen svůj volný čas a nastřádaný peníze. Ty otvírací okna by asi šli udělat celkem bez problému. Chvíly jsem i o tom přemejšlel, ale byly by to peníze navíc. Radši si koupím novou střechu s poklopem. Moje stará střecha vypadá samozřejmě jinak, díra vedle díry, místo polstrování mech, ta Tvoje je prostě opět uloženková :smich:

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: hajnýho sedmdesátka

#58 Nový příspěvek od pavel sk »

Urob na dvere haciky na ich aretaciu v pootvorenej polohe abudes vetrat ako pán. Tie haciky sa u nas na vsetky 7045robili a dokonca aj ja Kristala som ich robil. Neni to nic zlozite a takmer ziaden zasah do dveri ci kabiny. Niekde mam aj foto v mojom vlakne. Tie otvaracie okna na 72XX a vyssie su tiez dobra vec, ale pouzit sa da pri praci len prave okno. Ked otvoris lave, tak ti treba hlucháče. Inak budes mat hlavu ako bubon :smich:

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#59 Nový příspěvek od DEF110 »

A nedělalo se to original tohle? Já měl na obou rámech dveří navařenej váleček a packu na uchycení pružiny a oboje to bylo pod originální barvou. Na jedný straně jsem měl i pružinu s háčkem. Když jsem dveře dělal, tak jsem to všechno odříznul. Mě přijde otevírací okno ve směru jízdy právě divný. Ne jen kvůli hluku, ale hlavně kvůli prachu. Všechno ti musí jít přímo do kabiny.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: hajnýho sedmdesátka

#60 Nový příspěvek od pavel sk »

To si za nova vyrabali na 70XX chlapi a niektory to pekne aj natierali farbou aby to vyzeralo. Kabiny u 70XX bolo v lete inak nemozne vetrat. Ventilatory kurenia stali za prdu a zadne okienko tiez ziadna slava. Origo to nebolo. Toto som vyrabal aj na dvere Kristal :Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“