hajnýho sedmdesátka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#76 Nový příspěvek od DEF110 »

Super, pěkně si s tím hnul! To s tím prvním nastartováním mě taky docela děsí, ale já mám ještě čas, traktor bez kabiny je pořád ve studený stodole a čekám na počasí :) Tak zatim pořád jen renovuju ty menší věci. Elektriku sám nenatáhnu na to si netroufám. Dával si i spínací relé, který tam původně nebyly a kolik metrů kabelů a jaký průřezy mám asi tak nakoupit pro představu? Jestli sis to teda nějak počítal. A nebudeš dělat kolem střechy nějakou ochranu na větve ve formě menšího rámu? Že bych se inspiroval :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#77 Nový příspěvek od hajney »

Kdepak ochranný rám, můj traktor se do lesa spíš nepodívá. Ty LED světla by se mi dopředu taky líbili. Nebudou se hřát když budou "zavřený" v kabině - ty hranatý co jsem tam měl já tak mají zezadu dost velké žebrování kvůli chlazení.
s elektrikou ti moc neporadím, sám bych ji napodruhé dělal jinak. Především ne podle černobílého schématu. Vzpomenu si že délka od pojistkové skříňky po zadní světla byla 360cm, ke kontrolkám jsem dával sílu 0,7 jinak větší světla - pracovní, potkávací, dálkové každé má svůj drát 1,5; přívody proudu ke spínačce a vypínačům ještě silnější. Do zásuvky na vlek jsem si místo mlhovky přivedl zadní pracovní světlo. Relé jsem nakonec po konzultaci nepoužil, ale všechny konektory a očka jsem letoval. Vyřadil jsem svorkovnice kterýma se dá odpojit přístrojová deska, zato jsem si udělal tak dlouhé dráty aby šla odklopit. Jinak je to cca 70 konektorů.

Obrázek

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: hajnýho sedmdesátka

#78 Nový příspěvek od jojo7011 »

On nemyslel padaci ram ( klietku ) okolo kabiny , ale niekto si pozvara z malych trubiek taky ramcek okolo strechy. Ked napriklad budes kosit a strcis sa niekde pod ovocny strom, tak aby ti konare neodstiepili kusok z laminatovej strechy. Ked mas plechovu tak tam to netreba.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#79 Nový příspěvek od DEF110 »

Ano, přesně jak píše jojo 7011. Nechci dělat celou klec, ale něco decentního, co zvedne větev od mojí sakra drahý, nový střechy :) Něco jako na fotce, ale pořád to není ono, hledám inspiraci... Já mám lesa přes tejden až po krk, ale v našem už to žere i 40-ti letý porosty a ze smrku nám nezbyde nic, tak se do lesa holt podívám i ve volnu. A když jedu jen přes zahradu, chytám větvema o střechu. Kabely jsem nakonec koupil min. průřez 1mm, pak 1.5mm a 2.5mm. Mě zase většinou řikali, ať dám určitě spínací relé všude. Konektory že stačí na krimovací kleště jako spoj za studena - proto to vymysleli vole neasi, kdybys to studoval věděl bys... :smich: , jen je všechny (hlavně plusový) zatavit do smršťovačky. Chtěl jsem dávat konektorový spojky, prej čím míň jich bude tím líp, takže jako Ty... No jak řikám, elektrice nerozumím, nemíchám se do toho a nechám to dělat člověka, co mi dělal pracovního Defendera. Ty LED světla do střechy prej budou v pohodě. Zase tolik je používat nebudu. Ořezal jsem zbytečnej hliník a uchytil jsem je je přes ty závity v tom žebrování, takže teplo se soustředí do celý konzoly a neni tam nic, co by od nich mohlo chytit... Teda sehnal jsem stropní panel ze 72xx a tam je to trochu jinak než u 70xx

Obrázek
Obrázek

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#80 Nový příspěvek od hajney »

Ty LED světla do kabiny dám později, teď už se potřebuji věnovat něčemu jinému tak traktor už musí jezdit. První jízda a hned "voňavka" bylo potřeba vyvozit hnůj. :-)

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#81 Nový příspěvek od DEF110 »

8)
Když vidím ty fotky, tak jsem rozhodlej, že tam nechám taky kapotáž ze 70-tek. Ty tvary jsou prostě hezčí...

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#82 Nový příspěvek od hajney »

Když uvážím v jakém stavu byla kapotáž původně, tak výsledek je dobrý. Je i vyvařovaná a dopasovat zavírání k pokrouceným bokům je nic moc. Barvu jsem brousil pryč na kov (zvenku) pak jsem to přebrušoval + plnič + vrchní barva. Měl jsem tam dát ještě stříkací kit. Bylo by to ještě lepší. Vrchní barva je také polyureatnová - vysoký lesk a pracovalo se s ní perfektně.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: hajnýho sedmdesátka

#83 Nový příspěvek od Širon »

Přátelé,podle mého názoru je sedumdesátková kapotáž nejhezčí. Je teda potřeba mít tam ty lištičky a origo vnitřní mřížky a je to opravdu povedený zakrytování.
Jo a tady jsem opravu taky sledoval a je tam odvedeno kupa práce 8) .
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: hajnýho sedmdesátka

#84 Nový příspěvek od Ondras83 »

paradni prace, dal jsem si fotku jak vypadal driv a ted a je to nebe a dudy :) jeste nejakej peknej vlek a je to :)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#85 Nový příspěvek od DEF110 »

Hajney, dával si nový zadní blatníky nebo si renovoval starý? Já měl starý úplně shnilý, tak jsem koupil nový, po ujištění, že budou sedět, samozřejmě neseděj a jsou dole na jednom místě o 3cm kratší. Byl jsem ujištěn, že jiný v celý Evropě neseženu, že je vyrábí jedna firma pro všechny, pokud nejsou udělaný na zakázku. Chtěl jsem si ušetřit práci a jen je namontovat. Hmmm podle katalogu to prej musí sedět i na 7011. A to mám novou střechu ještě nevybalenou.... :)

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 368
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hajnýho sedmdesátka

#86 Nový příspěvek od DEF110 »

Tak dnes ve dvou, jsme celý den usazovali jeden zadní blatník! Nastavit chybějící 3cm, žádná díra neseděla a museli jsme je propilovat různýma směrama. Prostě originální zetor díl jak se patří :) Výsledek neni zase tak hroznej na tu bídu, ale podle mě, jsme to za ty prachy měli vzít do pazour, chytit šroubama a max za hodinu hotovo. Až vám třeba jako mě, budou tvrdit, že jiný blatníky v celý evropě neseženete, tak se jim zasmějte a nekupujte je... :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#87 Nový příspěvek od hajney »

Tak 70-tka už má za sebou druhé sena. Zatím bez oprav. Chtělo by to dotáhnout ruční brzdu a trochu doladit brzdičku předlohové hřídele - když se jezdí se zapnutým náhonem tak se hůř řadí. Jinak jsem spokojený.

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hajnýho sedmdesátka

#88 Nový příspěvek od hajney »

Tak před další sezonou jsem konečně dotáhl tu ruční brzdu a pošteloval brzdičku předlohové hřídele. Tak snad to bude lepší. Traktor taky dostane lepší sedačku. Ale už před časem jsem pořídil pro něj pořádnou hračku:

Obrázek

teď připravuji diskovou sekačku 2,4m:

Obrázek

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: hajnýho sedmdesátka

#89 Nový příspěvek od Lukashil »

Nejak tu dlouho nic nepribylo, jak pokracujes? :friends:
Stydím se za tuto zem

hajney2
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 08, 2023 7:25 am
Bydliště: Prachatice

Re: hajnýho sedmdesátka

#90 Nový příspěvek od hajney2 »

Zdravím, tak nového je to že už pár měsíců sedmdesátka řádí u nového majitele. Vyhlížím něco silnějšího s předkem. Tak uvidíme co se sežene.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“