Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2117
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Tomův 7045 horal

#781 Nový příspěvek od red.bill »

Zdražilo všechno, proč by nezdražily i čerpadla... v čr ho seženeš levněji než u poláků ale výrazně pod 20k bez daně se nedostaneš, pokud ro nebude nějaká 20letá skladovka v regálu za děkuju... Před 2 lety jsem kupoval turbácký na uř1 za 16,5k bez daně... starý čerpadlo(3145) po kontrole od čerpadláře jsem tu loni na přelomu léta/podzimu nabízel za 8k a ozval se jen Lukáš, nakonec z toho sešlo a šlo na bazoš...

pavel sk
Příspěvky: 12971
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#782 Nový příspěvek od pavel sk »

Chlapy leniviete :smich: . Ten cudel ako casto cez den zapinate??? Ved ho staci zapnut len raz rano za studena a chladnom pocasi. Potom aj keby ste 40x cez den startovali, tak ho netreba zapinat. Ked je motor a cerpadlo ok, tak v letnych mesiacoch musi chytit aj bez toho pri prvom studenom starte :-/

Tomas6
Příspěvky: 5509
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#783 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pavle problém.je v tom že musíš skočit do traktoru, dar plný, pak ven a čudla a zas do traktoru...
20 za něj nedám, to budu klidně dál potahovat pedál zpátky nohou. Ono to teď s tou pružinou zas tak kritické není, ale proč to nemít v pořádku že.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12971
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#784 Nový příspěvek od pavel sk »

To kolko meriaš na vysku ze nedotiahnes do traktora??? :shock: Ja mam len 176cm a v pohode dotiahnem a pridam rucny plyn cez otvorene dvere bez skakania do kabiny. Jááj to by si sa musel kus natiahnut :vysmech: . A to pisem o starej 69-tke, kde je ten rucny plyn na volantovej tyči pod volantom. U 7045 je ten rucny plyn este blišie po ruke na boku palubovky. Proste nemusim skakat do kabiny vôbec. Nic v zlom, ale niekedy mi tu pride ze riesite veci ktore ani niesu problem. Nechceli by ste aby tie trakotory startovali sáme od seba a jazdili tiez bez Vás??? Potom si kupte elektromobil. Ten dokaze vsetko spomenute + nejaky ten bonus naviac. Vie sám stiahnut niekolko kW s odberu az sa s toho pojeb..e a dokonca sa dokaze aj sám podpalit pri "taknovani" doma v garazi tzv. predhrev motora. A navyse dokaze ten ohen spolahlivo udrziavat :smich: :smich: :smich: Hasiči su potom s toho v p.č. :D

red.bill
Příspěvky: 2117
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Tomův 7045 horal

#785 Nový příspěvek od red.bill »

Řešit to nemusím mám automat ale nevím jak ty ale já v 99% lezu do traktoru levou stranou, by mě zajímalo jak se natáhneš na pravou stranu... ono není nutný do traktoru líst, vezmeš za páčku plynu na čerpadle a čudla tam hodíš, on už nevyskočí. Naprd je když to škytne, čudl vyletí a zdechne to. To už musíš poskakovat okolo. S automatem je to uživatelsky příjemnější, dřív auta taky neměly topení a přesto by dnes už nikdo nejel nikam dál nabalenej v zimní bundě a dalo by se pokračovat dál...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21059
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#786 Nový příspěvek od ota »

Kluci s tou páčkou plynu. Máme čudla u Supra i u Z4611. Se synem to děláme tak, že přijedu na místo, chcípnu motor a už si dám páčku tak, aby mi třeba zítra zmáčknutím držel čudl. Jakože připravím si to. Vím, jesnou mi říkal známej, že si takhle taky připravoval v práci traktor s kterým jezdil pro slámu. Traktor stál u stohu a on si dával páčku plynu taky ,,na zítra". A v noci se splašil starter asi nějaký skrat a traktor nastartoval a jelikož tam měl kvalt rovnou se rozjel. Napasoval to naštěstí do stohu. Ráno přišel a ze stohu čuměl nakladač. No kurva co se tu dělo? Traktor naštěstí chcípnul tlakem slámy ve stohu, neutlačil ji.
Zase pantatík když dojede na místo, hodí páčku uplně doleva. A dole často spadne to lanko z kladky u té Z 4611. Pak vezme zatáhne páčku a nastartuje. Lanko se už párkrát nacpalo vedle kladky a motor šel hned na plnej plyn v zimě. Mluvit nahoru dolu je to jedno. Prostě to tak dělá. On třeba chcípne motorovou pilu a zen čudl nepřemáčkne do polohy start. Nechá ho na stop. Pak za chvíli vezme pilu, tahá jak o život než ho napadne, že je ve stop. Kolikrát pilu takhle uleje a nechce chytit. To stejné má i s vidlicí na 380V třeba u cirkully. Vypne vypinačem motor a jde k baráku a vytáhne tu hrušku ze zdi. Hned jak vypne motor. Pak jdeme znovu řezat a cirkule nejde. Musím dom, zastrčit hrušku do zdi a pak to jede. Třeba ze zahrady 50m. Říkám mu nevytahujte ten kabel! Jo jo a jde a vytáhne ho. Jsou to naučené věci a už se to v 82 letech neodnaučí.

Uživatelský avatar
honzina02
Příspěvky: 77
Registrován: sob pro 19, 2020 1:05 pm
Bydliště: Turnov

Re: Tomův 7045 horal

#787 Nový příspěvek od honzina02 »

No s tim dáváním plynu na příští jetí jsem dost vopatrnej.. v práci jednou kolega vozil manitouem gumy z jámy a nějak nedobrzdil do zaparkovaný 5211 s nastýlákem - nevim co tam prováděl :-/ a tahle zrovna chytala fakt na převalení, vůbec teplá. No sem rád že tam ručák byl staženej a nebylo to vytahaný jak to bejvá, že to pak ani nejde zhasnout, protože jak do toho drcnul ..4ka kvalt v tom - to by normálně odjelo pryč, než by stačil někdo něco udělat.

Doma mám automat, ale jestli to chodí je otázka, protože teplý to startuje o hodně líp než studený, i v tomhle relativně teplym počasí.

Tomas6
Příspěvky: 5509
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#788 Nový příspěvek od Tomas6 »

Plný plyn ani omylem. Sic by to měla ještě držet ruční brzda, ale někdy se stane že na rovině zapomenu. Já viděl utěkat t148 bez chlapa co do ní lehce šťouchnul bagrem když ji nakládal, ta ďafla na metru naštěstí neměla plný plyn a chytil ju šufanem a zdechla. Ale měla namířené směr parkoviště plné aut a lidí
Já to čerpadlo bez čudla až tak úplně nepotřebuju, ano bylo by to příjemnější, spíš jak to teda pořešit. Nové čerpadlo kupovat nebudu, těch 20 tyček za to nedám. Kupovat něco z bazoše taky nemám úplně odvahu. Jak jsem psal, mám doma ještě jedno 2444 čerpadlo a úplně nejradši bych ho nechal udělat. Ale někoho kdo to neodrbe a dá ho do stavu tak abych o něm nemusel dalších 10 let přemýšlet a vypisovat tu romány o tom jak se nevrací páčka od plynu... Ale kde takového člověka sehnat? Tady se v tom vrtali dva o kterých jsem byl přesvědčený, že to dopadne a výsledek nula
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
honzina02
Příspěvky: 77
Registrován: sob pro 19, 2020 1:05 pm
Bydliště: Turnov

Re: Tomův 7045 horal

#789 Nový příspěvek od honzina02 »

No a Renova nebo přímo Motorpal by to neudělaly slušně? Jako chápu že postupně to zjištovat pokus omyl je na h.. ale na Renovu slyšim jen chválu.

Tomas6
Příspěvky: 5509
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#790 Nový příspěvek od Tomas6 »

Byl bych rád kdyby někdo měl zkušenost. Třeba někoho kdo mu těch čerpadel dělal vícero a ví že je spolehlivý.
Jinak dnešní dopoledne

Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21059
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#791 Nový příspěvek od ota »

No asi před 4 lety měl syn v práci na 16045 čerpadlo a dali ho výměnou z Renovy. Traktor nemohl vyjet s prázdnou HTSkou kopec kolem mě. Koktal hulil nejel. Apelace na vedoucího k odvozu čerpadla spátky nezabrala. Tak si syn domluvil u pána co dělal čerpadla, že mu to skoukne. Asi za 3 dny ho měl hotové. Věci v čerpadle z opravy byly dané nové. Ale špatně sesazené a nastavené. Pán to rozebral a zjistil to. Na stolici pak jeden válec skoro žádnou davku, druhej na max. Tedy znovu to sestavil, seřídil. Dali do traktoru a ten šel jak má. Závěrem tady z renovy už tyhle věci neberou. Max hlavu, nebo věci na vzduch, to jsem tam dával výměnou a zatím funguje. Čerpadla na 4611 a hona nám dělal starej pán, důchodce. A zatím spokojenost. Motor chytá na otočení. U hona i v mrazech na cvrk. Je asi míň vyběhlej než ta 4611. Ta teď pojede na generálku. Bez čerpadla to je v cajku.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3129
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#792 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Ahoj me delal 4 cerpadla tady ten pan posledni uz stalo 10tku ale slapou. Delal mi kdysi i na 3 valec 4701 a slape jak drak. Ty dalsi tri mi delal na traktory co jsem lidem opravoval.
http://www.opravy-motorpal.cz/kontakt.html

Tomas6
Příspěvky: 5509
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#793 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dneska zkouška frézy

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5509
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#794 Nový příspěvek od Tomas6 »

Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9163
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tomův 7045 horal

#795 Nový příspěvek od Sniper »

Vidím, že mi tady roste konkurence :smich:
Máš otočné řízení? :jazyk:
Kdybys koupil suda, píchl sele, mohl jsem ti to vyjezdit.
Se s tím budeš mrdat celý den, já bych to měl za hodinu a pak jsme mohli zabačovat :pivo:

Tak hlavně, ať mašina šlape a drží :prace: 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“