Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Tomův 7045 horal

#151 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ano ten panel a topeni je tam jiny. Pasovat to nebude, pokud to ruzne neprekopes. Pokud jsi sikovny tak by jsi tam mohl dostat, protoze prostor pro panel je +-stejnej. Jen se priprav na to, ze filtr, svetla, plasty a mozna i to topeni bude muset prijit jiny a je to vsechno hodne drahy.

Pred dvema lety mi odeslo ovladani topeni (teklo). Na tvoji kabinu novej kus necelou stovku, na tuhle kabinu to bylo i s celym ovladanim a lankem za 500 Kc.

R.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#152 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak to na to kašlu. Jsem si myslel že ta plechová by mohla být pevnější. Já s tím budu jezdit hodně do lesa a pod stromy. To spíš do budoucna udělám okolo té laminátové střechy nějaký rámeček z jeklíku nebo tak něco.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

red.bill
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Tomův 7045 horal

#153 Nový příspěvek od red.bill »

Případně by šlo to přední čelo z tý střechy odpárat a dopasovat to jako původní střechu. Jen by se asi musela trochu prodloužit. Nějak pořešit ty zadní plasty. Fantazii se meze nekladou ale záleží co za to chce.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#154 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nee. Kašlu na to. Já tu svoji budu muset stejně sundat a očalounit, tak ji při tom trochu popravím, ona je trochu pocuchaná, jak to kdysi leželo, láknu ji na bílo a žádné sr.ní. To samo blatníky. Původně jsem je chtěl vyměnit za úzké, nicméně cena nových se mi vůbec nelíbí a jeté sehnat, to je asi scifi. Tak je trochu oříznu, navařím na ně zpátky ten lem, trochu kytu a červené barvy se taky najde. Fešáka z toho asi dělat nebudu.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

red.bill
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Tomův 7045 horal

#155 Nový příspěvek od red.bill »

Jetý blatníky neseženeš(ikdyž občas vyplavou) rozebírači to posílají dál i s boudou a samotný blatníky ti nenechají a pokud náhodou jo, tak za cenu nových, stav stejně bude nic moc, kor jestli to trochu čuchlo k soli... Mně to stejně přijde škoda zužovat, kor když ty blatníky nejsou pomačkaný z provozu. Co si budem povídat horák s origou obutím aspoň vypadá jako dospělý traktor, úzký "mrchy" jsou takový komický...

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#156 Nový příspěvek od Tomas6 »

To je asi věc názoru. Ono já mám i ten druhý traktor rozšířený na max, kola trčí půl přes blatníky a nevadí mi to. Možná na motání okolo stromů v lese je to bez blatníků lepší.
Já bych právě měl asi i kupce na ty široké, nicméně zatím jsme nejednali o ceně a popravdě moc se mi nové blatníky dávat nechce. Semtam se stane že člověk zavadí o nějakou větší větev nebo tak a pak by to akorát zbytečně mrzelo. Navíc já nemám origo kola, ale 16.9-30 tak to teď vypadá strašně
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#157 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pustil jsem se do vývodové skříňky a kardanů na pohon přední nápravy. Ve skříňce jsem vyměnil gufera, ložiska, o kroužky, pohoda. U nekvindy jsem objednal nové kříže do kardanu a jal se je přelisovat. Jak nemilé bylo překvapení, že kříže do kardanu nevlezou mezi segerovky. Všechny jsou širší. Některý rozměr o 0.4mm, jiný třeba jen o 0.1mm. Tak jsem volal k nekvindovi, s tím l že oni jiné nemají a že je mám vrátit. Ok. Tak jsem volal do ATP, ano máme kříže, běžně je používáme, pasují, rozměry jsou ok. Tak jsem je objednal. Po rozbalení balíčku jsem myslel že se vyvrátím. Úplně stejné krabičky a kříže mají úplně stejný rozměr jak ty od nekvindy.
Jak krásné by bylo kdyby vše co se dá koupit bylo tak jak to má být a ne dodělej si sám. No volal jsem znovu do ATP a tam mi pán radil obrousit segrovky, nebo vzít misky na soustruhu. Na soustruhu asi těžko, tvrdé je to jak kámen a jak bych brousil ty segerovky o 0,15 mm si nedokážu představit. Naštěstí kolega má kamaráda strojaře, ten každou misku upnul do soutruhu, místo nože flexu a brousil. Ještě že existují schopní řemeslníci, jinak by ten svět byl už úplně v p.deli.
A mám jednu otázku pro znalé. Ve skříňce vývodu mám kolo s 51 zubama. Na traktoru jsou kola 16,9-30 a přední 11,2/10-24.
Je to prosím ta správná kombinace?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#158 Nový příspěvek od ota »

Cože, schopný řemeslník dá do soustruhu flexu a brousí flrxou na soustruhu! Opravdu se třeba budeš na mě zlobit, ale to není ,,schopnej strojař, ale u mě prase". Zlob se či ne. Ale schopnej strojař vezme tu misku, upne do soustruhu, upne držák s destičkou na kelené materiály a stočí, přetočí potřebný rozměr. Nebo tedy rozpíchne šířku drážky pro segrovku. Nevím jak přesně to tam je a co je potřeba. Běžně takové věci dělám. Kalené cementované no probléma. Zrovna dneska jsem si koupil zapichovací CBN nože na drážky pro segrovky do kalených materiálů.
Tuhle jsem upnul ventyl z osobáku a vysoustružil z něj zdvihátko na sekací traktůrek. Bez problému po strojařsky.
Nikdy bych si mašinu nejebal karboflexkou. Ty odletující šponky se zasekají do lože, nebo se dostanou pod stírátka nečistot. Takové prase tedy nikdy nebudu, abych brousil karboflexkou na soustruhu. Karboflexka mi ani ke strojům do dílny nesmí!
Právě s takovými ,,strojaři" jdeme mi strojaři doprdele.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#159 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oto zlobit se nebudu, je možné že je prase, možná má na tyto práce nějakou ludru, nebo má vše zakryté. Možná ani není schopný řemeslník. Netuším, je mi to vcelku jedno, důležité je že se našel někdo kdo to nějak pořešil. Tady v okolí není nikdo jiný kdo by byl schopný, ochotný se prcat s takovou kravinou. Bydlíš moc daleko. Jestli to měl dělat nožem nebo nějak jinak nedokážu posoudit. Ta miska je tvrdá jak sviňa, zkoušel jsem do toho škrábnout pilníkem a ani se toho nechytl. Nejsu strojař, nejsu schopný posoudit. Pro mne jsou prasata ti co to vyrábí. Nejsou schopni dodržet rozměr výrobku.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Tomův 7045 horal

#160 Nový příspěvek od ITS »

To, že nepasuje délkový rozměr a drážku na segerovku něco zakrývá, je velmi běžný jen. Průměry pasují, délky nepasují. :smich:

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#161 Nový příspěvek od pavel sk »

Krize som naposledy menil na poloosy. Su rovnake ako kardanove. Segerky som kladol pod lisom. Inak by mi tam tiez nevosli. Po uvolnemi lisu krize chodili pekne hladko :-/

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#162 Nový příspěvek od Tomas6 »

No jenže já je tam ani nedostal a když kříž zmáčknu ve svěráku, má místo rozměru 106mm o fous větší. 106,3mm. Tam segerku nedám ani omylem a navíc už v tu chvíli v tom svěráku nešly hýbat. Prostě je to zmetek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#163 Nový příspěvek od ota »

Podle mě za to obsluha stroje nemůže. Může za to čas od kdy se ty náhradní díly kooperačně vyrábějí. Obsluha stroje nastaví misku, nebo zápichy a nevím co do mašiny a ta to tak vyrobí. Když náhodou jedou ty díly na CNC tak nastaví výrobek a kusy padají řekněme na stovky přesně. Chvilku jsem strkal železa do CNC mašiny a když si odladíš kus, je jeden jak druhej v tisícovejch sériích. Nemyslím si, že by někdo konvenčně vyráběl tyhle díly v řadu kusovky do 200 ks. Jak píšeš, že víceméně oba obchody měly stejné výrobky, někdo jednou za rok nastaví třeba tyhle věci do kardanů, sfoukne jich plácnu 1000 ks a obchody od nich berou.
Tady bude spíš problém starší, novější výrobky nebo inovace dílů, modernizace během výroby. A pak správné dokumentace předané k výrobě náhradních dílů. Na 150% to nekurví ten chlápek co to nastavuje na tom CNCčku, bo když to nastaví a odladí jde na kontrolu a tam to postaví na měřící zařízení a to mu vyhodí ihned chyby. A ne že desetiny mm, většinou to umí stovky jako nic. Měli jsme takové měřící CNC zařízení. Potavil tam obrobek, našel správný uložený program pro ten výrobek co tam postavil a za chvilenku vypadl měřící protokol se všema odchylkama.
U tý konvence je to o tom článku co stojí mezi podlahou a kličkama, kolečkama. A můžu říct, že je to čim dál horší. Taky tady v okolí neznám nikoho, kdo by uměl kloudně něco v kusovce vyrobit. I třeba tak jednoduchého jak píšeš. A bude to horší. Ale myslím, že tyhle věci se konvenčně nevyrábí. Proto tam odpadává problém s tím mezičlánkem. Problém bude v dokumentaci k výrobě.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#164 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oto jenže ten kříž byl co kus to originál. Jedna míra byla 106,1, druhá 106,3 atd... Nemyslím že je to o jednom nastavení mašiny
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#165 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dneska trošku práce, když je ten štědrý den, traktórek dostane nové schůdky.
Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“