Jurova 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Devětašedesátka

#16 Nový příspěvek od zetor tomas »

Peetan píše:Já to beru... ne každej má čas a chuť se o traktor starat. Já taky nejsem ten typ ktrerej by to zvládal. Nebaví mě to a a ni na to nemám čas.
Ikdyž traktor je to hlavní, nějakou péči mít musí. ale abych se piplal s vlekama a všema strojema, to bych nemohl dělat nic jinýho.
Jako je to vaše věc, ale nesnesl bych mít obouchanej traktor, obalenej bahnem, a vevnitř mít víc hliny než na poli, po kterým jezdím. Prostě ten traktor musím mít trochu v pucu a ne v bordelu. Je to vaše věc (nemyslím přímo tebe Peetaně), ale neříkejte že na to neni čas. Těch deset minut než ho opláchneš vodou a vymeteš smetákem si snad každej najde, ale když se mu nechce, tak ne.
Zetor 5945 a Zetor 6711

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Devětašedesátka

#17 Nový příspěvek od Jura »

Vážený,jestliže zahájíte větu slovy"je to vaše věc"asi už není prostor na na nějaké soudy.Nesuďte tedy nepředloženě a nepodsouvejte nám/nebo mně?/na co kdo čas má nebo nemá.Já kupř.pracuji sám na sebe a moje pracovní doba neobnáší jen 8 nebo 10 hodin.Když započítám tvorbu návrhů a nabídek atd.je to ještě mnohem víc.Že víkendy v práci jsou mnohokrát samozřejmostí nemusím zdůrazňovat.Neberte tento příspěvek jako výmluvy,ale je jasné,že si člověk musí stanovit priority,takže traktor musí počkat.
Touto cestou bych také rád poděkoval těm,kteří přejí zdar při renovaci,neboť je vidět,že jsou to tvorové přející.
V neposlední řadě bych chtěl dodat,že toto forum mně zaujalo,mimo jiné,i tím,že je velmi konstruktivní a má vysokou informační hodnotu.Takže je mi líto,ale na příspěvky typu kdo co snese už nebudu reagovat,děkuji.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Devětašedesátka

#18 Nový příspěvek od Peetan »

zetor tomas píše:
Peetan píše:Já to beru... ne každej má čas a chuť se o traktor starat. Já taky nejsem ten typ ktrerej by to zvládal. Nebaví mě to a a ni na to nemám čas.
Ikdyž traktor je to hlavní, nějakou péči mít musí. ale abych se piplal s vlekama a všema strojema, to bych nemohl dělat nic jinýho.
Jako je to vaše věc, ale nesnesl bych mít obouchanej traktor, obalenej bahnem, a vevnitř mít víc hliny než na poli, po kterým jezdím. Prostě ten traktor musím mít trochu v pucu a ne v bordelu. Je to vaše věc (nemyslím přímo tebe Peetaně), ale neříkejte že na to neni čas. Těch deset minut než ho opláchneš vodou a vymeteš smetákem si snad každej najde, ale když se mu nechce, tak ne.
O nějaký bláto mi tu ale vůbec nešlo... Spíš myslím menší poruchy a závady. Nestydím se za to, že jezdím třeba 14 dní s prasklou žárovkou, nebo když mi někde začne sáknout olej, hned nerozhazuju traktor, protože si to prostě nemůžu dovolit. Počkám až je toho trochu víc a pak na to vlítnu. Kdybych měl při těžbě nebo při senách opravovat kdejakou prkotinu, neudělám nic. Jak jsem říkal. Rád bych si tam udělal hromadu zlepšováků, předělal celou palubovku, rozšířil blatníky, namontoval topení atd. ale takovej časovej komfort nemám. Stačí jak jsem si nadělal do bot s tou nápravou... Z výměny kuláků a vymezení středového čepu se stala GO a to ještě musím přidělat to podvázání, udělat nosníky čeláku a ten dát do pucu a namontovat. Sena budu dělat počítám tak v srpnu... :smich:
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Devětašedesátka

#19 Nový příspěvek od brigadnik »

hlavne ze ten traktor maka a plni ucel, na kterej ho majitel ma.

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Devětašedesátka

#20 Nový příspěvek od Janicko777 »

Mile deti,

ako vidno, kritizovat vie kazdy a dost dobre! Peetan tu uz nieco rozumne naznacil a musim s nim plne suhlasit.
Dovolil by som si rozdelit uzivatelov tohto fora do troch skupin:

1, Ti co chodia doobedu do skoly, poobede lestia tatkov traktor a vecer pravidelne vypisuju na forum.
2, Ti co pracuju denno denne s traktormi a sem tam nieco napisu do fora ak zostane cas.
3, Ti co pracuju v inych odvetviach, traktor maju ako hobby, je pomocnik v domacnosti, maju malo casu a obcas napisu na forum.

Na fore je v poslednom case tendencia, ze skupiny 2. a 3. nevidno prispievat uz skoro vobec, ale zato ich v plnej miere nahradila skupina 1. co svedci aj o vypovednej hodnote. Nechcem tymto nikoho urazat, ale nebolo by od veci sa nad tym zamysliet.

Pokial viem, tak sa to tu vola nasetraktory.com a nie traktory-lestenky.com Ked tu niekto vlozi pekny traktor, tak su z neho tyzden vsetci paf, potom dodrbavaju na detailoch a nakoniec je diskusia mrtva. V pripade, ze tu niekto vlozi traktor v horsom stave, hned ho vsetci zavrhnu, dobre ze nie ukamenuju, tato diskusia tu pobezi dva tyzdne a je znova mrtvo. Suma sumarum v oboch pripadoch to konci rovnako, cest vinimkam.

Ospravedlnujem sa za tie dlhe riadky, ale citil som potrebu to tu napisat!!!
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Devětašedesátka

#21 Nový příspěvek od Janicko777 »

Jura, chel by som sa spytat na aku pracu vyuzivas traktor? Co sa tyka vizualnej stranky ta sa da spravit aj za vikend a ten traktor bude hned iny, len treba mat plechy ktore chybaju, trosku gitu, farby a vysledok sa hned dostavi. Ine to je ked sa chystas na poctivu GO, ta zaberie urcite viac casu aj penazi. Je to dobry zaklad, aby jedneho dna z neho bol moc pekny traktor, hlavne sa mi pacia zadne kolesa 8) Drzim palce pri opravach, prajem vela zdaru a dufam, ze nas budes pravidelne informovat o diani :friends:
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Devětašedesátka

#22 Nový příspěvek od Jura »

Traktor užívám na klasické práce spojené s malým hospodářstvím,tj.orba,sečení luk,odvoz hnoje atd.V případě potřeby ho ale použiji i pro jiné práce např.jsem s ním pokládal panely před svojí kovárnou,vozil cihly na vidlích...
Musím říci,že uz je mi hej,neboť něco zastane kluk s Plutem.
K zadní kolům jen tolik:dostal jsem je od kamaráda za pár litrů slivovice,byl jsem velmi rád.Předělal jsem střed a namontoval.Nadšení ochablo v okamžiku prvního deště,ukázalo se,že kola nepřenesou sílu traktoru,protože jsou výrazně širší a tolik se nezařírnou.Ještě zkusím přidat závaží do kol.To ale bude až při generálce,neboť se ukázalo,že jeden disk nemá díry na upevňovací šrouby a na druhém kole zase nejsou díry v náboji na nálitky držáků závaží.

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Devětašedesátka

#23 Nový příspěvek od Janicko777 »

Teraz som uz pochopil tie predne zavazia. Kolko to unesie na vidlach? Tie zadne kola, to bola dobra kupa 8) K tomu "zarezavaniu" pneu, je to asi dost relativne. Dotazit by to chcelo asi kazdopadne, ale to smykanie na mokrej trave to je pre majory bez predku dost charakteristicke. Ake si mal predtym pneu? Ja mam teraz 14,9-28 a na poli to ma tendenciu sa zahrabavat. Nemas este nejake foto pri praci s naradim?
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Devětašedesátka

#24 Nový příspěvek od Jura »

Na vidlích nosim asi 200 cihel standardního formátu což je něco kolem tuny.Na háku jsem tahal ty panely a to bylo,podle tabulek,1120kg.
Původní pneu tam byly 16,9-28,alespoň myslím,ty byly úplně holé.Další známý sháněl disky tak jsem je s ním vyměnil za ty držáky závaží.
Fotky s nářadím nemám,neměl jsem digi foťák a obyčejným to bylo na dlouho.Jakmile budu něco dělat,rád dám k dobru.

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Devětašedesátka

#25 Nový příspěvek od stano 4011 »

Janicko777 píše:Mile deti,

ako vidno, kritizovat vie kazdy a dost dobre! Peetan tu uz nieco rozumne naznacil a musim s nim plne suhlasit.
Dovolil by som si rozdelit uzivatelov tohto fora do troch skupin:

1, Ti co chodia doobedu do skoly, poobede lestia tatkov traktor a vecer pravidelne vypisuju na forum.
2, Ti co pracuju denno denne s traktormi a sem tam nieco napisu do fora ak zostane cas.
3, Ti co pracuju v inych odvetviach, traktor maju ako hobby, je pomocnik v domacnosti, maju malo casu a obcas napisu na forum.

Na fore je v poslednom case tendencia, ze skupiny 2. a 3. nevidno prispievat uz skoro vobec, ale zato ich v plnej miere nahradila skupina 1. co svedci aj o vypovednej hodnote. Nechcem tymto nikoho urazat, ale nebolo by od veci sa nad tym zamysliet.

Pokial viem, tak sa to tu vola nasetraktory.com a nie traktory-lestenky.com Ked tu niekto vlozi pekny traktor, tak su z neho tyzden vsetci paf, potom dodrbavaju na detailoch a nakoniec je diskusia mrtva. V pripade, ze tu niekto vlozi traktor v horsom stave, hned ho vsetci zavrhnu, dobre ze nie ukamenuju, tato diskusia tu pobezi dva tyzdne a je znova mrtvo. Suma sumarum v oboch pripadoch to konci rovnako, cest vinimkam.

Ospravedlnujem sa za tie dlhe riadky, ale citil som potrebu to tu napisat!!!
plne suhlasim 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Devětašedesátka

#26 Nový příspěvek od brigadnik »

Janicko777 píše:Mile deti,

ako vidno, kritizovat vie kazdy a dost dobre! Peetan tu uz nieco rozumne naznacil a musim s nim plne suhlasit.
Dovolil by som si rozdelit uzivatelov tohto fora do troch skupin:

1, Ti co chodia doobedu do skoly, poobede lestia tatkov traktor a vecer pravidelne vypisuju na forum.
2, Ti co pracuju denno denne s traktormi a sem tam nieco napisu do fora ak zostane cas.
3, Ti co pracuju v inych odvetviach, traktor maju ako hobby, je pomocnik v domacnosti, maju malo casu a obcas napisu na forum.
máš recht

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Devětašedesátka

#27 Nový příspěvek od wintrej »

stano 4011 píše:
Janicko777 píše:Mile deti,

ako vidno, kritizovat vie kazdy a dost dobre! Peetan tu uz nieco rozumne naznacil a musim s nim plne suhlasit.
Dovolil by som si rozdelit uzivatelov tohto fora do troch skupin:

1, Ti co chodia doobedu do skoly, poobede lestia tatkov traktor a vecer pravidelne vypisuju na forum.
2, Ti co pracuju denno denne s traktormi a sem tam nieco napisu do fora ak zostane cas.
3, Ti co pracuju v inych odvetviach, traktor maju ako hobby, je pomocnik v domacnosti, maju malo casu a obcas napisu na forum.

Na fore je v poslednom case tendencia, ze skupiny 2. a 3. nevidno prispievat uz skoro vobec, ale zato ich v plnej miere nahradila skupina 1. co svedci aj o vypovednej hodnote. Nechcem tymto nikoho urazat, ale nebolo by od veci sa nad tym zamysliet.

Pokial viem, tak sa to tu vola nasetraktory.com a nie traktory-lestenky.com Ked tu niekto vlozi pekny traktor, tak su z neho tyzden vsetci paf, potom dodrbavaju na detailoch a nakoniec je diskusia mrtva. V pripade, ze tu niekto vlozi traktor v horsom stave, hned ho vsetci zavrhnu, dobre ze nie ukamenuju, tato diskusia tu pobezi dva tyzdne a je znova mrtvo. Suma sumarum v oboch pripadoch to konci rovnako, cest vinimkam.

Ospravedlnujem sa za tie dlhe riadky, ale citil som potrebu to tu napisat!!!
plne suhlasim 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Ja tiež súhlasím 8)

Uživatelský avatar
wintrej
Příspěvky: 1311
Registrován: pon zář 17, 2007 10:29 pm

Re: Devětašedesátka

#28 Nový příspěvek od wintrej »

K zadní kolům jen tolik:dostal jsem je od kamaráda za pár litrů slivovice,byl jsem velmi rád.Předělal jsem střed a namontoval.Nadšení ochablo v okamžiku prvního deště,ukázalo se,že kola nepřenesou sílu traktoru,protože jsou výrazně širší a tolik se nezařírnou.Ještě zkusím přidat závaží do kol.To ale bude až při generálce,neboť se ukázalo,že jeden disk nemá díry na upevňovací šrouby a na druhém kole zase nejsou díry v náboji na nálitky držáků závaží.[/quote]
Ono to zarezavanie do terenu može byť sposobene aj zmesou pneumatiky ak máš nejake protektory alebo tvrde ruské gumy voltyre a pod tak sa neni čomu diviť.Zmes musi byť mekká aby mala dobru adheziu.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Devětašedesátka

#29 Nový příspěvek od Peetan »

I já s Janickem souhlasím, jen jsem se nenašel ani v jedné skupině... :-/
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
octaviaman 1
Příspěvky: 895
Registrován: pon črc 09, 2007 10:27 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Devětašedesátka

#30 Nový příspěvek od octaviaman 1 »

Pánové - i když si tady budeme třeba na dalších dvou stránkách vzájemně souhlasit :D :D :D tak to bohužel NIC nemění na tom že Jurův traktor vypadá na první pohled zbídačeně a jako vrak a to je podle mě zbytečný extrém lhostejnosti k technice. :tyty:

Nemusí to být žádná leštěnka - stačilo by jen trochu porovnat plechy,nějake ty schodky a doplnit přední světla a hned by to vypadalo důstojněji.
:obchod: :obchod: :obchod:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“