6945 s Klenovca

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3886 Nový příspěvek od pavel sk »

Domov mi zase dosiel daky ten vercak :) Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 6945 s Klenovca

#3887 Nový příspěvek od ota »

No já byl nedávno v lídlu a měli tam tyhle magnety. Tak jsem si taky koupil. A co se stalo. Nechal jsem magnet v tašce v krabici. A manželka vyložila doma nákup. A já šel do fabryky. A uplně mi vypadlo že jsem ten magnet koupil. Asi za týden manželka že hele co to tady je u toho sporáku? Koukám a ze strany taška na sporáku. Tak to zkoumám. A on ten magnet v krabici. Manžela na sporáku vyndala nákup a roztřídila a nechala magnet v tašce. Taška asi váhou magnetu sjela bokem ze sporáku. A ten magnet přez tu krabičku přicucnul tašku ke stěně sporáku! Á helé ho, můj magnet! Už jsem ho měl při sváření. Vcelku docela táhne!

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 6945 s Klenovca

#3888 Nový příspěvek od murár »

Motor T-912 je klasika! Dúfam že ho nepripravuješ pre východný front. Ja tiež nakúpil gufera a idem skladať tu moju Aviu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 6945 s Klenovca

#3889 Nový příspěvek od ota »

Jo motor na Vejdě! Já měl výhodu na vojně, že jsem kámošil s klukem z roty a ten předtím v civilu měl tatíka co vozil uhlí. Od mala v náklaďákách na Oravě. Potom pracoval jakožto mechanik opravář techniky. Takže uměl s motorama, náklaďákama. Spolu jsme rozebrali jeho Vejdu a dali ji do cajku. Na vojně se donesl díl do skladu a skladník vydal novej jinej. Když jsme jeho auto zgenerálkovali, šli jsme na moje. Času bylo habaděj. Bylo vždycky zaměstnání řidičů, udržba techniky. Hodiny na autoparku. Někteří chrápali na maskovačkách a mi opravovali. Přetěsnili motory, převodovky koncáky všechno. Nebyl to problém, on to uměl a společně nám to šlo od ruky. Motor jsme dělali taky. Sice ne válce, písty, kroužky klikovku. To nebylo třeba. Ale celé přetěsnění. Skoro všechny ty motory plácaly pod válcema špatně utěsněné, nebo tekl olej všude kolem. Vše jsme udělali a auto pak chodilo. Nastavil čerpadlo, to jsme vyměnili za nové ve skladu. On uměl čerpadlo nastavit a seřídit. Rád na to vzpomínám. Co si pamatuju, do konce vojny jsem na motor nemusel šáhnout. A to jsem jezdil opravdu hodně hotovostního řidiče. Každej druhej den směnu a Vejda ven. Jezdil jsem i pro VSB, nebo kuchyň, nebo PZH, u Osevy v létě brygádu. Jezdili jsme s obilím štreky pro tu Osevu i 100 km tam a 100 naspátek. Bavilo mě to.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3890 Nový příspěvek od pavel sk »

Najhorsie je na tom to cistenie, umyvanie :jazyk: Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3891 Nový příspěvek od pavel sk »

Zase došlo nieco na male brusenie. Kotuce 200mm X 20mm, 1700W. Pomaly to nebudem mat kde davat :) Obrázek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 6945 s Klenovca

#3892 Nový příspěvek od murár »

17OOW ? Takúto brúsku už nezastavíš len tým že sa na ňu pozrieš. :typek:

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3893 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak je aspon podla stitku a popisu v manualy. Vyberal som podla priemeru kotuca. Nechcel som uplne tie male prťave so 100mm kotucikom pre hodinarov. Telo je celokovove. Akurat sa mi zdali slabe tie podpierky pri kotucoch, tak sme vyrobili silnejsie. Ma plynuly rozbeh, bez rázu a hlavne nevybruje 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: 6945 s Klenovca

#3894 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pavel, ako som už písal, ty sa vzmáhaš, onedlho už budeš mať všetko 8)
Mna zaujali tie kotúče 200mm :shock:
Tie by sa mi páčili na tej našej brúske, tá má kotúče "len" 175mm, akurát by bolo treba trochu upraviť tie kryty, aby to tam vošlo:
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3895 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak od pyky urcite nezaciname a za tie roky co to uz mame co sa da do ruk chytit a robit s tym. Co sa tyka brusky tak brusku mame velku robenu jednokotucovu. Ono to vlastne bola bruska, ale ja som s toho urobil pred rokmi hybrid brusko-kompresor. Je na 400V Na brusenie väcsich veci dobra a ked som do nej zalozil jemny kotuc tak aj jemnejsie veci sa dali zabrustit. Brusime na nej hlavne lištove kosy do motorovej kosacky Reform RM-158. Ale nebavilo nas uz pre kazdu prkotinu ako vrtak, mensi sekač, nôž a pod drobnosti co bolo treba kus zabrusit ten hybrid zakazdym tahat s garaza ku zasuvke 400V na dvor. V garazi nemam zasuvku 400V len 220V. Vid. ten nas hybrid: Obrázek Tak som v utorok objednal tuto stolovu. Kotuce su 200mm ale kryty maju po celom obvode este niejaku tu rezervu okolo kotuca, a tak od oka by tam vosli asi aj 250mm kotuce. Ma gumene nožky ktorymy sa pricucne na stôl a na moje počudovanie aj na nich drzi, ale aj otvory pre uchytenie ku stolu napevno. U nas pojde napevno. V rieseni mam väcsi ponk. Ak to klapne, tak nas caka preriadovanie a zaroven aj niejake tie rajony v tom nasom organizovanom bordeli :D :D :D Do buducna rozmyslam o malom sustruhu, ale neviem ci mi to doma prejde :zapomel:

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: 6945 s Klenovca

#3896 Nový příspěvek od Pavel.T »

8) 8) Koutoucovku používám skoro furt. Ještě by se mi libila pásová bruska. No a soustruh by se mi taky kurva líbil. Sice toho na něm nějak moc nezvládnu ale často by se hodil. To samé pořádná stojanovka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 6945 s Klenovca

#3897 Nový příspěvek od ota »

Já jsem teď přišel k velké litinové dvoukotoučové brusce jako slepej k houslim! Z podzima mi syn poslal čumkartu a nechceš tohle? Bruska a ta řezací karboflexka. Samo chci! Asi za tři dni přijel ještě s jeho kámošem autem s vozíkem a bylo to doma. Na brusce cedule jak vrata ,,mimo provoz a pozor schody"! :vysmech: postavil jsem ji zatím k verandě a přikryl plachtou. Jeden den jsem přikutil na kabel hrušku a strčil do zdi. Otočil vypinačem a bruska jen šumí! Má i kotouče. Akorát podpěrky udělám nové. Ty původní jsou takovej bastl.
No v dílně mám 5 brusek. V jedné jednokotoučové domádo mám ježatý kolečko na čištění věcí. Jinak ostatní od malé 150 mm kotouče po velkou STS s 300 mm kotoučema. Ta ,,nová" přijde asi do venkovní dílny která je v plánu. Aby se nemuselo chodit sem a tam. Do té venkovní přijde i jeden z asi 6 kompresorů co se tady potulují a jedna sloupovka. Ty tady jsou taky asi 4. Tak ta menší přijde do venkovní dílny.
No vybavení je potřeba. Horší je to s místem! Kdyby bylo místo, pořídil bych si ještě 2 soustruhy. Dva už mám. Ale ještě bych si pořídil Rudého Proletáře a revolver R 5. Ale není místo v dílně. :( Využil bych je.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3898 Nový příspěvek od pavel sk »

Aj u mna je ten isty problem, miesto, priestor. Na figu je to ze garaze na auta su zaroven aj dielna aj sklad. Ked chcem nieco vrtat, musim najprv vybrat auto garaza. Inak sa ku vrtacke nedostanem. Ta moja dievka niekedy bude mat co po mne likvidovat :smich: :'(

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 6945 s Klenovca

#3899 Nový příspěvek od murár »

Moje auto už desať rokov nebolo v garáži! Nemám toľko veľa mašin v ňom ale bordelu! :vysmech:

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3900 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja hovorim že, Nemaš bordel, nemaš nič. 8) :smich:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“