6945 s Klenovca

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2604
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 6945 s Klenovca

#4036 Nový příspěvek od murár »

Dnes keď som prechádzal cez poľský Nowy Sonč tak tam mali motorkári zraz. Pri kostole ich bolo +-300 a ďalší prichádzali ale všetko na nových motorkách. Staršie motorky nebolo tam vydno. :nene:

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#4037 Nový příspěvek od pavel sk »

Na stare motorky nemaju financie :smich: 8) Novu dnes neni problem kupit. Vsade ich je plno.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2604
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 6945 s Klenovca

#4038 Nový příspěvek od murár »

V Holandsku som býval 6-7 r oproti predajni a požičovni motoriek. A tam chodil jeden poliak 2x do roka a odkupoval od nich tie motorky čo už mali viacej najazdené alebo už boli 5r a staršie.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 6945 s Klenovca

#4039 Nový příspěvek od Tomas6 »

Z Holandska Polákem, to je ta lepší varianta. Co teprv z Itálie Turkem do Německa a z tama pak Čechem nebo Polákem do Česka. To je teprve Kauf.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2604
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 6945 s Klenovca

#4040 Nový příspěvek od murár »

To je biznis!
Tiež som vozil zo severného Talianska auta na slováč a vo Vyšnom Nemeckom ich brali Ukrajinci ďalej na východ! :red:
A dnes pozerám po diaľnici na akých luxusných autách idú Ukrajinci na západ!

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3113
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: 6945 s Klenovca

#4041 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pavel, páči sa mi tá tvoja "vojanda" 8) , tiež som včera oživil a prebehol skútra :)
Keď si tak spomeniem, koľko ich dakedy mali v Seredi v Akume (odpredaj z vojska), a za pár korún.... kto mohol vedieť, že to bude mať hodnotu. Ozaj, dnes bola v Seredi veterán-burza, bol som kuknúť, aj nejaké drobnosti som kúpil, viac v mojom vlákne...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#4042 Nový příspěvek od pavel sk »

Ursus 73: Tato moja bola kupena a dovezena so skladov s Nitri, kde okrem nich predavala armada tiez vozidla GAZ-69, UAZ-469, P-V3S. Vtedy vysla motorka na 911,- Kčs, s dokladom pre DI pomocou ktoreho, sa motorka dala riadne prihlasit na civilne doklady do evidencie 8)

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#4043 Nový příspěvek od pavel sk »

Doslo aj na mrazovky ktore ma zacali vlani ku koncu sezony opuštat a nudzovo som to riesil praškom na netesnosti. Stare boli este pôvodne tak ako su aj hlavy, takze vydrzali dost 8) Obrázek ObrázekbObrázekObrázek[/url] Obrázek

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: 6945 s Klenovca

#4044 Nový příspěvek od Pavel.T »

8) 8) Zátky naklepáváš nebo lis?

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#4045 Nový příspěvek od pavel sk »

Zatky naklepavam. Lis je v druhej dieni nechce sa mi to nosit hore dole kvoli takej prkotine.

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: 6945 s Klenovca

#4046 Nový příspěvek od Pavel.T »

Jasný, já je naklepávám taky, nějak tomu věřím víc, že se to těmi rázy jakoby víc utemuje a zatěsní. A zatím všechny co jsem dělal drží.

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#4047 Nový příspěvek od pavel sk »

U mna je to podobne 8) Mam na to taky mega čap s polgulovou hlavou. Stacia dva dobre mierene klepy presne na stred a je to 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20852
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 6945 s Klenovca

#4048 Nový příspěvek od ota »

To Pavle sk dáváš mrazovky na tmel? Soudě podle toho červeného kolem díry. Nám se osvědčil Hermetik. Syn jednou když uklízeli v garáži našel na okně tu pulitrovou plechovku nenačatého Hermetiku. Vzal ji dom a Hermetik jak novej, krásně hustej akorát. Tak dáváme na něj všechny tyhle věci. I třeba jímky pro vstřiky. Jo dáváme ty mrazovky nerezový. Někde jich máme v krabici hromádku. Koupili jsme do rezervy. Nejvíc práce z celé výměny u nás trvá najít tu krabici s novejma mrazovkama, kam jsme ji naposledy vrazili! :vysmech: :D

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#4049 Nový příspěvek od pavel sk »

Hermetik nemam a asi sa to uz ani kupit neda. Mrazovky naklepavam na kus silikonu na motory a furt to drzi. Na foto vypada ze je toho silokonu privela, ale ver ze nieje. Hlavne u starych hlav kde byva to sedlo pre mrazovku mierne vyhrdzavene. Kedysi som to daval aj na hustu farbu, ale ta dlho tuhla. Dnes je doba taka ze sa stym nestacim hrat tyzden ako kedysi. Dnes kazdy chce aby bolo skôr poskladane ako rozobrate.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20852
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 6945 s Klenovca

#4050 Nový příspěvek od ota »

Jo jasně je to podle možností. No však když jsme doma tenkrát tu plechovku otevřeli a Hermetik byl dobrej měli jsme hodně radost. Já jsem kdysi měl takovou tu menší plechovičku. Dělal jsem s tím motory u motorek. Starej osel jsem si to tenkrát chtěl přiředit a cmrndnul jsem tam trochu lihu. Jenže to byl nějakej denaturák či co a Hermetik se zdrcnul. Vzpomínal jsem, když jsem kámošil na fabryce s klučinou z udržby, on si kdysi odlíval Hermetik z 10l kýble. A prej chceš taky odlejt do plechovky? A já že naco, však tu ho je dost. :vztek:
Mě se právě nedávno stalo, že jsem potřeboval zatěsnit převodovku u štěpkovače. Vzal jsem ten tmel červenej na motory a natřel očištěné víko a sešrouboval. Za dva dni jdu že tam naleju olej. A tmel byl furt jak když bych ho tam teď natřel. No kruci co je? No jestli by mělo vliv, že je delší dobu načnutej. Mám to tak, že vezmu kus igelitu, třeba pytlík, odstřihnu a podržím na špičce toho nástavce na té kartuši, natlačím tam trochu tmelu a třeba přez to dám gumičku, nebo kouskem drátku stáhnu. Je to zaručenej způsob, jak to nezatuhne. Ale tady nechtěl právě ztuhnout. No nalil jsem do převodovky olej a asi za 3 dny byla na patce převodovky kapka a na rámu flek od oleje. Musel jsem to vypustit, rozdělat a vzít jinej tmel a znovu očistit a namazat a sešroubovat. A pak to už neteklo.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“