6945 s Klenovca

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 6945 s Klenovca

#2266 Nový příspěvek od oco13 »

Ja len z novín a z toho čo čítam, že polovicu škôl idú zavrieť. Moj synátor v robote programuje robotické linky a po fajronte si zarába ako stolár :shock: Pritom má stavbársku školu takže je to dokonalý miš maš.
Miba je aj tu vo Vrábloch a tiež tam robia zahraniční.
Na tej robote v lese sa mi nepáči len jedno : každý by ťažil, ale nové stromy nesadí nikto. Mám starú mamu na morave pri Hodoníne a celý život robila v lese. Ona mi vždy prízvukovala , že na dvoch pilčíkov treba 10 žien čo budú sadiť mladé stromky. Aby aj naši vnuci mali čo rezať. :chytry:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: 6945 s Klenovca

#2267 Nový příspěvek od DYK »

Neříká ti něco jméno Minár?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2268 Nový příspěvek od pavel sk »

Lesopest pomaly ale urcite zanika. Poznam to dobre lebo svokrovci vela rokov robia v lesopeste. Stavy kazdym rokom tychto ludi umensuju. Kedysi tu chodili kazdodenne tri skrinove Avie 30 pripadne aj V3S skrinovka plne lesnych zienok. A teraz sa zmestia do jedneho Furgona A15. Robit to nikto nechce a ty co to robia, tak za minimalku a kazdy den pridu s roboty utahany ako kone. Ludia by sa aj nasli co by robili ale nezoberu viac. Normy su take iste ako ked sadilo napr. 30 ludi a teraz to iste sadia 10-ti ludia. O dalsich cinnostiach lesopestu ako vyzinanie, uhadzovanie haluziny atd. ani nepisem. Ty co maju lesopesty pod palcom sa na tom nabaluju a ludom co na nich robia hodia almuznu a potom ich poslu na urad prace :vztek:

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: 6945 s Klenovca

#2269 Nový příspěvek od Matúš »

Ako to, že u nás toto všetko funguje? Dôchodkyne veľmi rady chodia na brigády, uhadzujú, pália, sadia, obkášajú. V lete dokonca aj študenti. Ešte ich musia polku odmietnuť, lebo by im nemali dať čo robiť.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 6945 s Klenovca

#2270 Nový příspěvek od oco13 »

Matúš , ale dôchodci raz umrú a čo bude potom? Čo som písal o tom Hodoníne tak tam už v lesoch nerobí ani jedna žena, bane zavreli a mladí odchádzajú za robotu do Brna.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: 6945 s Klenovca

#2271 Nový příspěvek od Matúš »

Nebojím sa, čo bude potom. Ak terajší štyridsiatnici a päťdesiatnici budú v tom čase zdraví, tak si myslím, že nebude problém, tí sú tiež u nás robotní a berú sa aj za takýmito robotníci. A čo bude potom potom, keď už budem ja dôchodca, to neviem. Ale myslím, že takúto robotu už dávno nebude robiť človek, respektíve nie až tak, ako teraz.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 6945 s Klenovca

#2272 Nový příspěvek od oco13 »

Nebude ju robiť nikto , lebo lesy budú už len na starých fotkách a tu budú moslimovia ako majoritná komunita (cca40 - 50 rokov) :pistol:
Pesimista je len dobre informovaný realista :typek:

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: 6945 s Klenovca

#2273 Nový příspěvek od Matúš »

U nás lesy určite budú. 50 rokov dozadu bolo v našom chotári 40% lesov z toho, čo je dnes. Aj keď neviem, či sa tie nálety dajú nazvať lesom. A pevne verím, že moslimovia tu nebudú žiadni.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 6945 s Klenovca

#2274 Nový příspěvek od oco13 »

Vytrvaj vo svojej viere :friends:

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2275 Nový příspěvek od pavel sk »

Iny kraj iny mrav. Preto je okres RS tam kde je. Matus ty si napisal niekolko nazvou fungujucich podnikov tam u vas v tvojom okoli. Tu ich tolko neni pomaly v celom okrese. Co bolo funkcne rozkradli alebo predali. Kedysi so sebestacneho okresu RS je rozvojovy okres ktory sa nerozvyja. Rozvija sa len nezamestnanost. Tu sa po roku 1990 hory doslova zhumplovali chmatakmy. Posledny rok uz ani zeny do lesopestu nechodili, lebo ich proste ty co sa dostali cez vyberove konania nevzasli, ale na zmluvu si zobrali par ciganov. Je to tu u nas proste hladova dolina. Takto by sa dalo pisat cele romany.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: 6945 s Klenovca

#2276 Nový příspěvek od jojof »

Pavel a ty si myslis,ze na orave su krasne zelene lesy. Trt makovy polovica je vypilena a druha je sucha,lebo pilili zelene a nikto to necistil a nechali to tak nech sa ta haved namnozi a zozerie ten zbytok. A najviac v sukromnych horach,lebo sa surodenci nemohli dohodnut cie to bude. Tak urobili holorub,peniaze si podelili a na tu spust,co nechali tazbary za sebou sa vysrali. A tie kurvi na lesnej sprave,chodia v papuckach s kancelarie do kancelarie a p.ču z toho. Nie ze by isli skontrolovat,kto kde tazi a ci ma povolenie.Za komunistov by ich pozavierali,ze maju bordel v chotary. Lesenarsku ruru a byt tu haved lesnicku po kotrbe. Iba co som sa rozculil. :vztek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 6945 s Klenovca

#2277 Nový příspěvek od oco13 »

Práve toto som sa snažil ozrejmiť Matúšovi :-/

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2278 Nový příspěvek od pavel sk »

jojof: Ja viem velmi dobre ze vsade je to rovnake co sa tyka lesov. Vsetko vyrubane a vsade bordel nielen u nas :friends: . Statne lesy? Tie uz ako keby ani neboli. Ved vlastne nicim nedysponuju. Techniku rozpredali, co bolo vybudovne nechali schatrat napr. dielne a ludi poprepustali. Co s techniky zostalo je len kvapka co dali do prenajmu sukromnikovy. A ty co chodia v zelenom a vozia sa na terenakoch, sa len uz hraju na horarov na vyrubanych planach. Neviem ake maju u lesov platy, lebo niektory su ako bohovia. Tu ked vidis nove SUV a postaveny novy alebo vysperkovany dom, tak je to väcsinov horar :D .

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: 6945 s Klenovca

#2279 Nový příspěvek od Tech »

U nás je při výkupních cenách kůrovce mít les spíš za trest. Cena vytěženého dříví tak sotva poplatí těžbu, úklid + vysázení. A pak zase 50let čekáš. Není to bůh ví jaký byznys a možná proto to podle toho vypadá. Zemědělství, jo to je jiná.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2280 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas ak to ide takto dalej pokracovat, tak skoro skonci aj to polnohospodarstvo a chotar zarastie trninov a bordelom.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“