6945 s Klenovca

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 6945 s Klenovca

#3211 Nový příspěvek od red.bill »

Fréza je taková spustlá, není čas se jí pověnovat a hlavně už asi 7let nejela... Snad letos bude trochu času když nic jinýho tak jí aspoň přeparkovat... Jinak je to tohle https://autobazar.megainzerce.cz/uzitko ... 1.htm#foto akorát na 69. Takže některý ovládací prvky jsou jinak a jinde. Třeba i spojka traktoru je ovládaná přes posilovač z matesa. Tak lehko nejde spojka ani u osobáku...

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: 6945 s Klenovca

#3212 Nový příspěvek od koprkam »

Já asi vím, jak to s tím profilem myslíš. Dneska jestli si vzpomenu, taky vyfotím zbytky na UBK, ta to má velice podobně. Mě na 6718 kompresor asi nikdy nejel, tak jsem zvědavej, co uvnitř najdu, ale myslím si, že vrch (hlava, válec a kruhy) budou šrotovní.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3213 Nový příspěvek od pavel sk »

Dnes som na tom "druhom traktore" stihol vymenil silenbloky na nadrzi, ampermeter, nainstalovat ventil ku koncovke vzduchu, a posrobovat podlahy tam, kde sa uz nepolezie: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek hadam s toho este daco bude :)

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: 6945 s Klenovca

#3214 Nový příspěvek od koprkam »

Pěkný. Hele Pavle, dal by se blíže vyfotit ten kryt alternátoru?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 6945 s Klenovca

#3215 Nový příspěvek od red.bill »

Kryt altíku je klasika z 72 a výš. Např. https://www.atpmotor.cz/cs/e-shop/3762- ... gKSQfD_BwE

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: 6945 s Klenovca

#3216 Nový příspěvek od DYK »

Ale tam by měl být ten užší kryt :red:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3217 Nový příspěvek od pavel sk »

Presne tak páni majstri. Origo by tam mal byt len uzky dekel co zakryval len remenicu. Ale taky som nezohnal a ani som nezhanal, lebo by aj tak stal za prdu. Mame len ten novsi so 72XX. Na 6945 som ten diel pred 18 rokmi vyrabal s kusu plechu. Ohybal som kus plechu na kolene a na bukovom polene, ktore bolo priemerom ako kopyto alternatora. Niekde v mojom vlakne su foto tych krytov.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3218 Nový příspěvek od pavel sk »

Kedze traktor neviem dodnes pomenovat, tak ani vy profesionali znaly historie modelov Zetor,v nom nehladajte niejaku originalitu. Robime ho len na to aby drzal po kope a pripadne posluzil ako plnpohodnotny traktor.Viem a poznam tie historky o "lahkej manzetovej naprave" a jej neduhooch a preco je tak zla a pod. . Ak ho bude treba, pôjde na diely. P.S. rozobrat sa dá hocikedy aj vymalovany :) Hlavna je u nas furt ako hlavny tahun 6945.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: 6945 s Klenovca

#3219 Nový příspěvek od Ursus 73 »

rozobrat sa dá hocikedy
Pavel, :friends: neblázni. Škoda by ho bolo! Len ho pekne poopravuj a nešpekuluj :pohlavek: :D
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3220 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak rozobrat ho na diely je skoda. To by sa muselo neviem co stat, aby sme k takemu kroku museli pristupit. Len to pocasie keby sa chcelo kus umudrit. Zima je ako v Carihrade a neda sa lakovat červeň. Este ze na tu sivu sme vystihli pocasie. Potom to uz pojde rychlo s kompletovanim. Tesniacu gumu na blatniky uz mame doma. Este nas kus potrapi urobit komplet elektriku ale to bude ako posledna vec. Po mechanickej stranke porobeny.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: 6945 s Klenovca

#3221 Nový příspěvek od koprkam »

Mi říkej, tady taky kosa, jako v tulení pr****. Taky bych potřeboval teplo, abych mohl dělat na vochomůrce. Venku se nehodí dělat a člověka to ani nebaví.
Jinak borci díky za ten dekl altíku, já myslel, že 69xx měly ještě malinko odlišnej, ale asi ne.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 6945 s Klenovca

#3222 Nový příspěvek od red.bill »

69 a 70(možná, že už byl i na 57) měli kryt jako je na fotkách https://www.automobilrevue.cz/rubriky/c ... 45383.html novej ho nikdo nedělá co vím. Jedině shánět po inzerátech, nebo prolíst jezeďáky(takhle vím asi o 3 těhle malejch krytech). Od 72 byly už ty velký kryty přes celý altík

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3223 Nový příspěvek od pavel sk »

koprkam: Ja som na tvoj dotaz foto nezabudol. Len som sa k tomu skôr nestihol dostat. Tu su foto vyrabaneho kusu spred 18. rokov: Obrázek Obrázek Obrázek A tu je foto origo asi 72XX dielu: Obrázek Obrázek Obrázek Osobne som za pouzitie toho novsieho a hlavne sirsieho krytu ktory zakryva cely alternator pred hlavne daždom. Tie uzke ako som napisal predtym, stoja za ho,,o.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: 6945 s Klenovca

#3224 Nový příspěvek od koprkam »

Děkuji 8) Já to mám čejče úplně bez krytu, teda prapůvodně jsem tam měl ještě dynamo, ale vzhledem k faktu, že se mi ho nepovedlo už znovu rozchodit, tak jsem tam hodil alternátor. Je to minimálně spolehlivější, když už nic jinýho.
Jinak hezký podvázání, co jsi tam plánoval, nakladač?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3225 Nový příspěvek od pavel sk »

To nie. Nakladac, ani nic podobne v plane nebolo a ani neni. Podviazana je zatial len prava strana kvoli prevodovke. Mam veci aj na lavu stranu, ale tam je to kus komplikovanejsie kvoli riadeniu. Zatial som sa k tomu nedostal lebo furt pride nieco ine. Dokoncime ten druhy traktor a pustim sa do varechy s UNC do ramien. A mozno popri tom poriesim aj lavu stranu.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“