6945 s Klenovca

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#31 Nový příspěvek od pavel sk »

Nieco s chystania dreva na zimu Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: 6945 s Klenovca

#32 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekne foto. To mate brezovy les? Tolko brezy som po kope este nevidel :-)

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: 6945 s Klenovca

#33 Nový příspěvek od nabocklish »

Moc hezká galerie... Nehoda je hned, hlavně, že se nikomu nic nestalo :)
Připomnělo mi to, jak jsem se řítil z kopce po louce s 5211 a za mnou pětituna, které vypověděly brzdy. V jeden okamžik jsem jel po dvou kolech, nakonec jsem šťastně sjel dolů (asi 100km/h). Jediné "zranění" jsem měl od vrtačky, která volně ležela na pravém blatníku a když letěla dolů, klepla mě přes prsty. No a protože jsem mladej a blbej dva roky na to jsem se vydal s terénním vysokozdvihem ZTS po stejném kopci. Bylo popršený. Nikdy bych nevěřil, že se samotný stroj může utrhnout, ale stalo se. Uprostřed kopce stál stromek, tak dvacet v průměru. Nasměřoval jsem to na něj, aby mě zastavil nebo aspoň zpomalil. No nestalo se, rozletěl se na tři kusy... Tahle historka je stará měsíc. Slovy Labudy: ten můj strážný má teda šichtu. Na ten kopec už nevlezu :)
Je zajímavé, že je lidská mysl nastavená tak, že začne uvažovat naprosto pragmaticky. V okamžiku, kdy je jasné, že je to v prdeli, člověk přesně ví co má dělat a dělá to, ba co víc! najednou je i chlap schopen dělat čtyři věci najednou a ještě u toho přemýšlet, jestli je kabina VZV bezpečnostní, nebo bude lepší vyskočit a na kterou stranu. Žádný přehrávání života se nekoná :)))

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3370
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: 6945 s Klenovca

#34 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

100km/h s 5211 :shock: to bych chtěl slyšet :smich:
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#35 Nový příspěvek od pavel sk »

Tato nehoda sa stala hned ako sa stopili snehy a este bola zem zamrznuta. Stalo sa to bratovy a otcovy, ja som zostal doma zvarat navijak. Rano isli na chalupu na kus sena pre ovce. Ked isli hore bolo este primrznute aj na povrchu tak v pohode. Dolu isli okolo obeda a cez den povrch povolil. Ako schadzali jeden usek po luke tak traktor zobralo so smyku. Vlek brzdil ale nepomohlo lebo isiel hned do smyku. Brat aj pridaval aby sa kolesa odvalovali no nezabrali. Zalomilo ich do praveho uhla a traktor vlastne siel bokom na kriky v ktorych bola skala velka ako automat. pračka. Narazil zadnym kolesom rovno na tu skalu a prevratilo ich. Stastie ze sa oje vleka zaprelo do dolneho praveho ramena hydrauliky a ten vlek to prevratenie kus stlim a udrzal traktor na useku 50metrov na kolesach lebo by sa inak skor prevratili, isle by to horsie dopadlo. Kabinu nepohlo len ten portal. koleso a zavazia kus kapota a chladic si to odniesli. postavili sme hop tam pomocou LKTcka na kolesa. Inak Peter768, Les mame viac zmiesany buk, breza, osika, smrek. Hore som pred par rokmi vysadil smrečinu a na jar som si dosadil dublasku a jedlu Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#36 Nový příspěvek od pavel sk »

Par foto. s vyroby a pozdejsej upravy zaistovania cievky Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: 6945 s Klenovca

#37 Nový příspěvek od nabocklish »

jo, tak to je nejhorší terén...
Správně, kola se musí otáčet. Když jedou smykem, je traktor defakto neovladatelný. Proto mě učili, že když nastane takový průser, musí přerušovaně brzdit a uřídit traktor tak, aby zůstal kolmo ke kopci. A to lze jedině tak, že vleku, který tlačí ujedete (jinak vás stočí do pravého úhlu a převrátí), na kvalty v převodovce mu neujedete, je potřeba vyšlápnout spojku. Takže tou stovkou jsem jel právě kvůli tomu, že jsem měl vyšláplou spojku, "stovka" byla samozřejmě nadsázka, ale byl jsem dole na to šup :pohlavek: :smich: Taky se s těžkým vlekem prej nemá dávat příliš nízký kvalt na neúdržném terénu, protože ten problém nastane jen o to dřív...

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#38 Nový příspěvek od pavel sk »

Brat tiez ani nevedeli ako a uz boli na boku. Trakor rychlost naberie velmi rychlo. a najhorsie je na tom ked sa este aj rozskače. Dufam ze sa to uz nestane nikomu :friends:

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#39 Nový příspěvek od pavel sk »

Fotky s tohtorocnej žatvy u nas v robote. Ja som striedavo jazdil ku kombajnom Traktorom s TUN40 ked zapadavali a aj s PAD-kou ku Mojmu byvalemu stroju E-303. Ten novy jej dava zabrat :vztek: Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#40 Nový příspěvek od pavel sk »

Foto nasho vleka ked som ho fotil kvoli prihlaseniu na C, cisla. Cely podvozok aj s napravou je povod s Polskeho rozmetadla umelych hnojiv. Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
czlukas
Příspěvky: 2611
Registrován: pon lis 09, 2009 9:44 pm
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: 6945 s Klenovca

#41 Nový příspěvek od czlukas »

Parádní vlečka jaké má rozměry ?
Začínal sem z eresama tet jedině ZETOR !!

Pokud traktor tak jedině ZETOR !

Pokud auto tak jedině ŠKODA

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#42 Nový příspěvek od pavel sk »

Vnutorne rozmery korby su 195x 380cm. Vyska podlahy od zeme je cca 60cm. Bocnice maju vysku 40cm. Pneu 10,5-15. Origo to bolo rozmetalo RCW-3 na 3 tony, ale uz som na tom viezol 4tony a bez problemov a deformacii. Mozno by aj viac zniesla. Je dost masivna. A hlavne brzdi :)

Uživatelský avatar
czlukas
Příspěvky: 2611
Registrován: pon lis 09, 2009 9:44 pm
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: 6945 s Klenovca

#43 Nový příspěvek od czlukas »

tu sté nápravy dělám 2kolku za 72 vím že je dobrá. ty tam máš kola 10-15 nebo 10-15,3? nebo kola už nejsou 10-15 a chcu tam pořídit nové
Začínal sem z eresama tet jedině ZETOR !!

Pokud traktor tak jedině ZETOR !

Pokud auto tak jedině ŠKODA

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#44 Nový příspěvek od pavel sk »

Mas dobry postreh. Origo stare pneu som tam mal 10-15. lenze tie uz nerobia. Tieto su uz 10-15,3. Sedia tam na rafok dobre. Nevyzuvaju sa. Mam ich tam asi 5 rok.

Uživatelský avatar
czlukas
Příspěvky: 2611
Registrován: pon lis 09, 2009 9:44 pm
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: 6945 s Klenovca

#45 Nový příspěvek od czlukas »

Takže říkáš že když koupím 10-15,3 a namontuji na ty disky tak to nic nebude dělat já se docela toho bojím že jak to naložím tak to zezuji :-/
Začínal sem z eresama tet jedině ZETOR !!

Pokud traktor tak jedině ZETOR !

Pokud auto tak jedině ŠKODA

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“