6945 s Klenovca

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: 6945 s Klenovca

#2251 Nový příspěvek od DEF110 »

Zetora máme z roku 82, takže problém bude asi tady, nevim. Zítra mám "volno", tak zkusim sundat to víko a poladit to flexou všechno. :) Mě právě nejde ten jazýček pod to víko ani zkrácenej podle Tebe. Je to prostě vysoko a narazí to hned na okraj toho vyfrézovaného otvoru, aniž by to zajelo alespoň trochu dovnitř. A to tam ještě nemám ani těsnění. Takže asi srazit trochu kladivem níž, ale zase aby to nedřelo spodem o vidličky... Možná ho budu muset ten jazýček ztenčit... No uvidim zítra...

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2252 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak je to 82-jka tak to mas prevodovku 70XX. Sroby co drzia horne veko su M8 ??? Ak ano tak je to 70-tka. 72XX maju sroby M10. Je mozne ze 70XX maju to veko v tych miestach hrubsie. Pripadne do veka s dola pribrusit aby sa ti ten jazycek zmestil. Ja som to robil ked som mal dekel cely dole vid. foto, a tak som si to mohol pekne na stole poskladat a postavit vidlice aby som videl ako to vychadza. S toho jazycka som odrezal aj s rezom 4mm.

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: 6945 s Klenovca

#2253 Nový příspěvek od DEF110 »

Ano šrouby jsou určitě M8, mám teď taky v plánu víko sundat. Na ponku ten domeček sešroubovat zpět nanečisto s víkem a fixem si ukázat, kde brát flexou. Představoval jsem si to jak Hurvínek válku, a proto to budu dělat znova. Děkuji za ochotu poradit ...

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2254 Nový příspěvek od pavel sk »

Mne ten jazycek tiez nevosiel uplne pod veko vtedy ma nenapadlo do veka "priskrabat". Tak som si dal paku s kulisou do strany ako ked radis 4 alebo 5, a ukazalo mi kolko mozem s toho jazycka odrezat. Ak by som odrezal od oka viac tak by v tej polohe uz neistil vidlicu 1-R a stratilo by to vyznam. Tak som si to odsledoval kolko mozem odrezat a vyslo my to tych 4mm aby zostal jazycek este v dosahu vidlice 1-R.a zaroven vedel zaradit opacne a neoprelo sa mi to do veka. Proste najlepsie bude ked si to tiez takto pomerias. Tie horne veka 70XX a 72XX niesu rovnake. 70XX je vlastne ako 69XX.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2255 Nový příspěvek od pavel sk »

Takto sa "zašívam" :prace: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: 6945 s Klenovca

#2256 Nový příspěvek od jojof »

Pavel to si mal dat učňom robit,take malickosti. :smich:

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2257 Nový příspěvek od pavel sk »

Hmm kde by som ich zobral? Na takuto robotu dnesna mlades s vysoka kasle. Za 15-20 rokov toto uz nebude mat vôbec kto robit. Dnes chce byt kazdy IT-čkar a podobny nezmysel :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: 6945 s Klenovca

#2258 Nový příspěvek od Matúš »

U nás tu hore sa takých nájde ešte dosť :-/ Jasné, že kto má lepšiu hlavu, tak ide na výšku, to by bol hlúpy keby nešiel. No a tí, čo na výšku nechcú, si práve často vyberajú takéto odbory.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 6945 s Klenovca

#2259 Nový příspěvek od oco13 »

Matúš to bude preto , že k vám ešte nedorazili automobilky, alebo skor agentúry čo rodia nábor pre ne. Tu v NR mám mládež z Revbúcej ,Poltára,Telgártu ale aj z dedín okolo Humenného či Svidníka.
Robota je lahká ,ubytovanie im zaplatí agentúra, strava tiež za drobné a na konci mesiaca 8 stoviek v čistom na ruku. Tých už veru na role nedostaneš. :-/

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2260 Nový příspěvek od pavel sk »

Len skoda ze sa posledne na vysoke skoly dostavaju prave taky s horsimi hlavamy, lebo maju nato finance. Preto to v tejto "republike" vyzera tak ako to je. V dnesnej dobe je uz kazdy blbec inzinier :pohlavek: . Ked ma niekto titul, tak si hned mysli ze ma aj patent na rozum. V mojom okoli je takych prikladov dost.
Naposledy upravil(a) pavel sk dne pát pro 14, 2018 6:10 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15773
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 6945 s Klenovca

#2261 Nový příspěvek od oco13 »

Pavel v každého okolí, peniaze velmi menia nielen povahu ale aj charakter ludí. :pistol:

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2262 Nový příspěvek od pavel sk »

8) ved prave.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: 6945 s Klenovca

#2263 Nový příspěvek od Matúš »

Oco13 by si sa čudoval, napríklad do Kie ich vozia tu priamo z Trstenej firemným autobusom, tam robí kopec ľudí z okolia. Ďalej Panasonic, LKT, Miba, Punch, Hydac, Poppe&Potthoff a kooopec iných firiem, to sú fabriky zo stovkami až tisíckami zamestnancov, ktoré sa stále rozrastajú a netreba tam prakticky žiadne vzdelanie. Ale aj tak mnoho mladých chalanov chodí na lesnícke, strojárske, stolárske školy, kopec aj na opravárov poľno strojov, na rôzne odbory ako inštalatér a pod. Poľnohospodárstvo tu ani z ďaleka nevymizlo a ani nevymizne, aj keď z toho takého že v každom dome krava už zišlo a možno 70% sú väčší gazdovia s 20-100 ha, ktorí sa tým živia. Z tých je tiež kopec mladých dajme tomu do 30 rokov. No a potom ešte kopec chalanov s obchoduje s traktormi, opravuje alebo robia v hore. Tu je tak odhadom na 3 domy 2 traktory. A to tu máme pôdu bonity 7, nadmorskú výšku obce 700 m.n.m., nehostinné podmienky v lete na seno a žatvu (stále prší), v zime teploty aj pod -30 a snehové kalamity, výhodu a zároveň nevýhodu blízkosti poľska a aj tak sa tu gazduje vo veľkom.
S tým, že na niektoré výšky sa dnes už dostane každý debil, a to dokonca ani nemusí mať peniaze, je pravda. A preto na takú výšku určite nepôjdem :)

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: 6945 s Klenovca

#2264 Nový příspěvek od jojof »

Presne tak aj na Orave je kopec firiem,co robia pre automobilky. Napr. Miba,tam uz robia srbi a ukrajici,lebo nema kto. Raz som sa bol prejst po hore a tam chalaniska spilovali stromy,tak im hovorim ukazte mi povolenie a pilčicke preukazi. Chlapci sa zlakli a vsetko mi doniesli. Tak kukam do toho jedeneho pilcickeho a tam Ing. Jozko Mrkvicka(nepamatam si uz meno).A ty robis v hore s takym tytulom? A on,ze nebude sediet v smradlavom kancli za 900€ a este ho budu jeb.t z kazdej strany. Ze v hore si zarobi 1200€ a je na vzduchu a hlavne,ze ho to bavi.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#2265 Nový příspěvek od pavel sk »

Za par let tomu nikdo nebude verit co sme robili. Aspon bude na co spominat a mlady to budu brat ako scifi pribehy :smich: :smich: :smich:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“