6945 s Klenovca

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2594
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 6945 s Klenovca

#3856 Nový příspěvek od murár »

Tiež o nej rozmýšľam. 8) Tak naj slúži!

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3857 Nový příspěvek od pavel sk »

Sada nahradnych trisiek a veci okolo toho je tiez objednana na ceste 8) Ja som sa uz po nej pozeral davnejsie ale vtedy stala 199e. Teraz som ju trafil za 149e (dovoz bezplatny). Kamarat (byvaly kolega s prace) ju ma uz rok a pochvaluje si ju 8) Nemam v plane s tym rezat pancierovinu ani niejake velke hrubky. Doma najcastejsie co pouzivam tak je to max. do 10mm hrubky materialu. Tak na obcasne to rezanie mne postaci. Ma vstavany kompresor+ pripojku pre externy kompresor. Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 6945 s Klenovca

#3858 Nový příspěvek od Tomas6 »

Hergot to je ta plazma tak dokonalé zařízení? Já s tím nikdy do styku nepřišel. Všecko pižlám flexou. I co jsem třeba loni krátil 180 U profily, něco i podélně. No zajímalo by mne jak si to poradí třeba s rezavým materiálem, nebo od barvy a tak.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3859 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak ja neviem ci je to taka dokonala masina, ale to rezanie flexou a plny nos prachu s nej mi ide niekedy uz na nervy. Hlavne ked potrebujem vyrezavat nieco s plechu s tabule. Najhosie ked potrebujem vyrezat niejaky obluk alebo dieru väcšieho priemeru. Ako naposledy vlani v lete, kedy som musel vyrabat celu novu prirubu na vyfuk auta :pistol: . Brusenia a rucneho pilnikovania diery o premere 70mm nemalo konca. Az potom som sa dozvedel ze kamos si kupil plazmu a vyrezal by mi to podla sablony na pockanie za chvilku.

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: 6945 s Klenovca

#3860 Nový příspěvek od Pavel.T »

Jo taky jsem vyřezával na pětadvácu přírubu na výfuk flexou a pak dobrušoval do požadovaného tvaru. Plazmou by to bylo za třetinu času 8) Alespoň na tu středovou díru cca 40mm jsem náhodou sehnal vrták :D
https://www.rajce.net/f1579733380-a1997ebf

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3861 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja zase doma nedisponujem takou vybavou. Stojanovu vrtacku mam len maluRakusku cinu s kuzelom MK2, s minimalnymi otackami 180. Takze tam vrtak ako je 40mm nehrozi :) Tu dieru o 70mm som vyrabal tak ze som si kruzidlom urobil potrebnu kruznicu ktoru som po celom obvode 5mm vrtakom navrtal. Stred potom vyrazil a do tych 70mm rucne polokruhlym pilnikom dopiloval. Robota ako a pociatku 18. storocia :prace: :pistol: Vyrabal som to so 7mm plechu. Tak ale aspon som si pripomenul zaklady rucneho obrabania kovov a na pilnik :smich: :smich: :smich: 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: 6945 s Klenovca

#3862 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Noo, kamarát vzmáhaš sa 8)
Plasmu som ešte v ruke nemal :tyty:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3863 Nový příspěvek od pavel sk »

Kurňa, tu plazmu som trafil za tu cenu 149e na chlp . Dnes rano pozeram E-shop LIDL a cena je uz na nej zase 199e :shock: 8) Tak priznam sa ze s plazmou som este ani ja nerezal. Všetko je raz poprve. V sobotu budem testovat. V robote len s acetylenom. A ked vypijem 1/2litra RUMU, tak mi ani operne kolieska netreba a ani ruky sa netrasu :smich: :smich: :smich:

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: 6945 s Klenovca

#3864 Nový příspěvek od Pavel »

to bude jine rezani nez autogenem cisci a rychlejsi jen si chran dobre oci a dychaci cesty

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3865 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak ja taketo veci doma robim vonku na dvore na vzduchu. V garazi, to by som vyhorel do tla hned :) . Zase s tym nemam v plane rezat 8 hodin denne a kazdy den. Zvaracia smievacia kukla co mam by to mala dať. Akurat rozmyslam ze si na tieto aparáty urobim nejaky pojazdny vozik. Plazma + zvaracka (invertor) + drobne prislusenstvo.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2594
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 6945 s Klenovca

#3866 Nový příspěvek od murár »

Tak tu cenu si vymakol 8) Tu v Holandsku to Lidl predáva za 229€ len ma na konci označenie A2 namiesto A1.
https://www.lidl.nl/p/parkside-performa ... p100352455

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 6945 s Klenovca

#3867 Nový příspěvek od ota »

Pavle sk řežu plazmou už pár roků. Mám jinou značku. 40A max. Řežu s ní max 10 mm sílu plech. Vyřezával jsem už hromadu věcí na minibagr. Udělám si šablonu a jedu. Uplně parádní šablony jdou z hliníku. Třeba v kovošrotě najdu kus střešní krytiny z hliniku. Beru dom. Pak si obkreslím, namaluju, poskládám třeba z původnich zbytků na ten plech obtáhnu fixem a vystříhám nůžkama na plech. Paráda, pak svěrkou připnu na matroš a jedu. Měl jsem šablonu jen ze silného kartonového papíru. To je tak na 1 použití. Občas ten papír hoří.
Je dobře očistit si třeba jen lamelákem jen kolem řezu. Když jedeš přez hrubou rez podfujuje to a to je pro trysku ( klobouček ) to nejhorší. Podpálí se. Občas vezmu ocelák a očistím. Stane se, že jednim kloboučkem říznu metry řez a pak dám jinej a udělám kousek a podpálí se.
Ty kloboučky si dávám použitý stranou. Pak ho nasadím třeba při opravdu hnusným matroši. Používám plazmu i na rozborky zgarbáků. Jednou syn dovlekl dom plošinu platoňák. Stálo to za prasečákem zarostlí v bezu. Chtěli to vyhodit do železa. Rám byl celej zprohýbanej. Co šlo řezat flexou, dali jsme flexou a zbytek plazmou. Rozebrali jsme to na natroš a nápravu. Z matroše poskládali pak menší káru. Plazma odřezala všechny rohy a pro karbik nepřístupný místa.
Na koukání doporučuju sluneční brýle. Já i když mám kvalitní Spedglasku samoatmívací kuklu na ten řez buďto nevidím, nebo mi to málo stmívalo když jsem ubral. A pak tu kuklu na hlavě. Jednou jsem nasadil ochranné pracovní sluneční brýle od Bernera a super. Mechal jsem je u plazmy v krabici. Používám jen ty. Je přez ně pěkně čistě vidět. Řežu samozřejmě venku. Vše si připravím položím na kozy abych měl kam foukat jiskry. A už se jede. Třeba 4 mm plech jako máslo, krásnej čistej řez. 8)

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3868 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja to tiez tak podobne riesim. Mam vyrobeny zelezny stol. Platna 20mm x1000 x600 na styroch masivnych nohach a dvoch este masivnejsich kolesach kvoli laksej manipulacii po dvore. Zvierkami nan uchytim material a zvaram alebo rezem co treba. S tymy okuliarmi je to dobry napad 8) Mam aj okuliare pre acetylen a niekolko skiel rozneho priehladu na vymenu. Popripade jedny okuliare na spavanie :smich: :smich: :smich:

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3869 Nový příspěvek od pavel sk »

Murar: Co sa tyka tej plazmy, tak neviem aky je v nich rozdiel medzi A1 a A2 :-/ . Akurat co som postrehol, tak ta A2 ma kus inu rukovat horaku. Krabica a ovladaci panel su na oko rovnake :-/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 6945 s Klenovca

#3870 Nový příspěvek od ota »

Ještě mě napadlo, kdyby měli v tom lídlu náhradní spotřebák. Já si tam kupuju do té mojí, pasuje to. Ve svářecí technice je hodně drahej. A jednou jsem objednal z netu fakt levnej a po zkušenostech nevydržel ani polovic toho ze svářecí techniky a nebo lídlu. Kupuju si ty delší kloboučky a elektrody. Jako na netu se dají koupit velmi levně ty keramický krytky. Ale to ostatní není v té kvalitě když je to levné. Ptal jsem se i ve svářecí technice jestli by objednal kloboučky s menší dírou a koukal na mě jak z jara. Zatím to prej nikdo nepoptával. Ani nevěděl jakou díru mají ty co mi prodal. Měřili jsme ji těma tyčinkama na autogen. A prodavač, aha tak to jsem nevěděl že do plazmy existují i různé pruměry dírek! :smich:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“