6945 s Klenovca

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12795
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3091 Nový příspěvek od pavel sk »

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12795
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3092 Nový příspěvek od pavel sk »

Ani neviem ako ale poradilo sa mi prehodit jazyk do Češtiny :smich: Asi sa budem musiet na stare kolena ucit po americky :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: 6945 s Klenovca

#3093 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Šikovný chlapec, dokonca aj obrázok si vložil 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12795
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3094 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked sa my neviem doteraz ako podarilo zmenit jazyk, tak som prisiel na to, ze je to ako predtym len kus prehadzane :D 8) Foto je so vcera.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 6945 s Klenovca

#3095 Nový příspěvek od pepanek »

Jako mi věříme při opravách tobě, věř správcům že to bude ku prospěchu věci a nová grafika přinese nové a šikovné prostředí. Naučí se i starší členové a budeme se vídat dále.
Ahoj :)

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 6945 s Klenovca

#3096 Nový příspěvek od pepanek »

pavel sk píše: čtv led 14, 2021 12:10 pm No nieco stym skusim vykoumat 8) Inak vcera sme sa zase kus hrali s tym druhym traktorom. Doplnili sme olej do prednej napravy, podarilo sa mi povolit odvzdusnovaky a odvzdusnit brzdy a na podiv to celkom slusne brzdi. Prebehla vymena naftovych filtrov. Akurat co sme zistili tak slabo pusta gufero na prednej naprave pri unašaci od kardanu. Musim niekde vyhrabat katalog na 5748 a zistit cislo toho gufera. Traktor sme prebejhli aj po ulici pred domom :smich:
Protože nevím kde je citovat, tak aspoňtakhle: s tím prolínám oleje jsem měl taky problém. Nakonec jsem musel použít jiný o- kroužek než měl být tj. větší. Jednalo se o ten unašeč vepředu u difu. Protože mě to sralo dělal jsem to asi 3x než to těsnilo jak má :) ale výsledek :D byl suchej. Nechť se daří a uč se česky 8) TAk i ta citace se asi podařila nakonec.Ahoj

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: 6945 s Klenovca

#3097 Nový příspěvek od Britt »

Citace jsou ty uvozovky " vpravo nahoře.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 6945 s Klenovca

#3098 Nový příspěvek od pepanek »

Vždyť se mi to zdařilo a již tam jsou :) Jsem prostě nejlepší :pc:

pavel sk
Příspěvky: 12795
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3099 Nový příspěvek od pavel sk »

Co sa tyka toho gufera, tak uvidim ked to rozoberiem v akom stave je aj samotny unašac. Podla vsetkeho to gufero tam veeelmi davno nik nemenil. Netecie to zas tak zeby to okamzite robilo mlaku, ale vidno ze tam uz nejaky ten priesak je. Potesilo ma kus to, ze ta naprava nebehala nasucho, lebo vsade niejaky ten olej bol. Na zvyslych loziskach a ani na kolesovych loziskach vôle nema. Mali sme ju zdvihnutu. Co sa tyka citacii, tak tie ja racej nepouzivam. Posledne sa to moderatorom moc nelubilo :)

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 6945 s Klenovca

#3100 Nový příspěvek od pepanek »

Co si pamatuji z toho utěsnění jednalo se o podložku s o kroužkem pozice 106 v kataalogu a tou mi to pořád teklo dokud sem nedal větší

pavel sk
Příspěvky: 12795
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3101 Nový příspěvek od pavel sk »

Neviem aky mas katalog, ale mne pod poziciou 106 ukazuje domcek kardanoveho kriza :-/ . katalog som nasiel na AGportal. Akurat co je tam este O-kruzok tak je pod podlozkou a maticou unasaca aby tesnil drazkovanie :-/ Ale spod matice netecie. Ten O-kruzok dam tiez samozrejme novy ked to budem riesit.

red.bill
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 6945 s Klenovca

#3102 Nový příspěvek od red.bill »

Lehký předek má v unašeči a hřídeli "zápich" na o kroužek(myslím 36x28 nebo tak nějak?) jako jedna z evolucí těžkýho předku příp. skříňky vývodu? Jestli jo tak pod o kroužek ještě patří slabá podložka. Ona v katalogu nebejvá kreslená, pokud se tam nedá a o kroužek se rozmáčkne do drážek, tak to většinou netěsní a jsou s tím problémy.

pavel sk
Příspěvky: 12795
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3103 Nový příspěvek od pavel sk »

Uvidim co na mna vypadne ked to rozhodim. Je pravda ze takato naprava sa u nas neopravuje casto lebo v robote uz niesu. Ja som konkretne tuto napravu riesil v 2003 kedy sa vozil stredny diel na opravu oka pre stredovy čap. Uz si celkom nepamätam ako to tam bolo naskladane, len viem ze ked som vymedzoval zubovu vôlu hruska- veniec, tak som tym zabil cely den a asi a 5 krat som to dal dohromady uz finalne :)

red.bill
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: 6945 s Klenovca

#3104 Nový příspěvek od red.bill »

Taky už to přesně nepamatuju. Jen jsem tekoucí o kroužek řešil u těžkýho předku a vyřešila to až ta podložka. Tím, že ji katalog většinou neuvádí ji tam nikdo nedává. Jestli tam opravdu patří nebo ne těžko říct ale náš prodejce ND ví o co jde když jí chci. Takže to je buď nějaký vylepšení, nebo opravdu jen v katalogu není nakreslená. Vím, že katalog neuvádí jeden z o kroužků ve víku hydrauliky ikdyž ve skutečnosti tam je... ale to už jsem mimo nápravu.

pavel sk
Příspěvky: 12795
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3105 Nový příspěvek od pavel sk »

U tazkej napravy mam utesnenie unašaca davno vyriesene. Tak isto aj na skrinke vyvodu pre predok. Tam davam pod podlozku bielu gumicku urcenu pre motory Tatra s trubic pre zdvihacie tycky. Tie origo co ponujaku stoja zaprd. Po case pustia. Tu u tejto napravy uvidime. Skrynka vyvodu je sucha netecie. Tak to zatial riesit nebudem.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“