6945 s Klenovca

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: 6945 s Klenovca

#3226 Nový příspěvek od koprkam »

Tvůj problém by vyřešila orsta, ale mě osobně na Uř I. neoslovila. To věčný šumění v kabině je na podělání.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3227 Nový příspěvek od pavel sk »

Orstu nechcem, posilovac nam vyhovuje ked funguje ako ma. Ono to podviazanie tam vojde pomedzi paky posilovaca riadenia. Akurat ze je to tam dost na tesno,ale vojde to. Skusal som prikladat tyč na tom druhom traktore ked bol este bez podlah. Pri montazi na 69tku bude potrebne zhodit zadne lave koleso ked to budem riesit kvoli lepsiemu pristupu. Prava strana bola urobena za hodinu a bez demontaze kolesa.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3228 Nový příspěvek od pavel sk »

A este nieco pre pohodlie. Brat to dostal ako darcek k narodeninam :) Obrázek

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: 6945 s Klenovca

#3229 Nový příspěvek od koprkam »

Tak to je fajnový. Gratuluji. Já měch v sedačce taky měnil, ale furt uchází, tak mám teď dilema, jestli si upravit do kabiny Aerolastic sedačku a nebo tam vrtnout Marsku. Raději bych vzduchovku, protože to pohodlí je někde jinde, ale toto ucházení mě nebaví. Zase nevím, aby mi nezavazela při plnění převodovky olejem, protože ten otvor je za sedačkou, leda zachovat nějak to sklápění sedačky.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3230 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta membrana casto pusta hlavne okolo limca kde tesni na ten horny plech. Ak je ten plech niejak deformovany alebo poskodeny, tak to vtedy pušta aj s novou membranov. Niekto mi kedysi poradil ze tam davaju jemne silikon po obvode, a tak to poskladaju ale nefukaju hned po poskladani. Nechavali to vytuhnut do druheho dna. Tak uvidime. Ja som kedysi daval jemne silikon aj na priruby u vankušov perovania na Tatre a tesnilo. Hlavne ked sa daval novy mech s hlinikovymy obrucmy a plechove priruby zostavali pôvodne.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: 6945 s Klenovca

#3231 Nový příspěvek od pepanek »

Ahoj, aby za chvíli ten "druhej" nebyl za chvíli lepší než první :)
Aby si se dostal ještě za volant, když má brácha tu sedačku :'(
Nebo s bráchou budete mít každej přibližovač.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3232 Nový příspěvek od pavel sk »

To je dost mozne 8) . Ale zase, na dvoch konoch sa sediet neda :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: 6945 s Klenovca

#3233 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tiež ma onedlho čaká výmena vankúša v sedačke. Už som ho našiel a priniesol, je to ešte stará zásoba z doby, keď som robil opravára. Už vtedy to bol "ležák" je na ňom rok 1985 :) . Ten pôvodný praskol, ale bol tam asi 22 rokov (traktor jazdí iba sviatočne), pred jazdou ho bolo treba prifúknuť. Mne sa nepáči to, že keď vankúš vyfučí, sedana sadne až dole. Tým ten vankúš porovatie v ohyboch a po nafúknutí je to namáhané.
K tomu úniku: Najlepšie by bolo do tejto sedany prispôsobiť dáky malý vlnovec.... Ktorý by sa dal prifúknuť podľa potreby :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3234 Nový příspěvek od pavel sk »

Uvidim kolko a ako vydrzi tento novy. Ten co je tam, je este asi s vyroby. Ak to bude robit problemy, tak ten sedak prekopem. V 69tke mame MARS-ku ale to uz bola ked sme traktor kupili.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: 6945 s Klenovca

#3235 Nový příspěvek od koprkam »

Mě teda Marska nepřipadá tak pohodlná, jako Aero. Ale tydle měchy jsou fakt horor. Někdo ještě radil vystříkat vnitřek měchu silikonovým sprejem.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3236 Nový příspěvek od pavel sk »

Mozno posledna jarna sejba ovsa u nas :( :'( Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Čo nám donesie buducnost ak nejaka bude netušime.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: 6945 s Klenovca

#3237 Nový příspěvek od koprkam »

U nás, když šlo družstvo do háje, tak ještě zaměstnanci ukradli, co se dalo. Naftu, baterky, ... Pak se ztratily myslím dva traktory a nějaká vlečka. :( Každopádně máte krásně, u nás se nebude ještě minimálně týden hodit začít set.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3238 Nový příspěvek od pavel sk »

:prace: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: 6945 s Klenovca

#3239 Nový příspěvek od pavolk »

Zdravim Palo. Pokial ti mech drzi nemen ho za novy. Dnesna guma za par rokov spraska a zase budes menit. Menil som po 3.rokoch a bol jak reseto. Ked ho chces podlepit nelep ho silikonom, silikom na gume nedrzi. Pouzi polyuretanovy tmel. Môzes s nim polepit aj gumu okolo skla, alebo ak je guma stiahnuta tak mozes vyplnit medzery ktore chybuju. Polyuretan je pruzny a môzes ho aj pretierat. Tak nech sa dari.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 6945 s Klenovca

#3240 Nový příspěvek od pavel sk »

Prave ze ten co je tam nedrzi vobec. Fuci s neho uz pri fukani.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“