Z 6911 od Michala

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3001 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jake kdo mate doma pluhy? Nebo ktery treba z roudnickych ore kdyz to reknu takhle nejlepe? Ma nekdo ozkouseno treba? Je nekolik typu tech roudnickych a ja s nima nemam treba zadne zkusenosti. Bavime se treba o trech radlicich.
My mame doma od 92 roku trojak vyrabel se v cechach ale nevim uz kdo a kde. Par jsem jich takhle videl ale moc ne.
Ore pekne nic proti nemu nemam. Jen jedinou vec a to je ze ma radlice blizko sebe a ma i mensi svetlost jako k ramu. A kdyz maj lidi na zahradach hodne hnoje a zbytky ruzny tak ten pluh hrne kdyz ho dam hodne do zeme.
Tak jsem premyslel jestli nezkusit treba nejakou roudnici.....
Privat? Ph 441? 3PN? Nevim no
Mame tady stredne tezky az tezky jilovity pudy

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Z 6911 od Michala

#3002 Nový příspěvek od jojo7011 »

Nejde oto ci orie pekne, ale kolko vykonu traktora potrebuje a kolko nafty zozrie. Raz som videl na YT video kde porovnavali stary pluh Kverneland a moderny Gregoire Besson. Obidva pluhy su kvalitne a orali pekne. ALE ten Gregoire Besson je pluh modernej konstrukcie. Ma inac rozlozene sily ktore posobia z odporu zeminy na pluh a takisto aj sily tahu traktora vyuziva efektivnejsie. To ma za nasledok ze pluh sa da tahat aj so slabsim traktorom a spravili az 12% usporu paliva oproti tomu staremu pluhu. Je jasne ze pri orani zahradky 12% uspora nehraje ziadnu rolu, no pri obrovskych parcelach to uz ma viditelny vyznam.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3003 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak o spotřebu mě nejde neořu toho tolik abych jí musel řešit ;-) Spíš aby ten pluh byl schopen trochu něco zaorat (zaklopit) a nehrnul.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1210
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Z 6911 od Michala

#3004 Nový příspěvek od kaja.h »

Já bych koukal po něčem s radlicema PHX,
Dostupnost nd .oře pěkně . A nebo privát, menší radlice.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Z 6911 od Michala

#3005 Nový příspěvek od Širon »

Já když měl ještě pole a hospodařil, oral jsem s otočným tříradličným Rabewerkem. Byl fajn oral hezky ,jen měl jištění šroubem. Když bylo potřeba slupici vrátit a usadit na díry a byla tma a bylo to celý zaliskaný hnojem a bahnem byl to voser.
Koupil jsem privát roto tříradličnej nonstop jištěnej. Na to byl super, na kameni těleso nadskočilo ,pružina ho vrátila a jelo se dál . Nicméně byl těžší,seřídit ho bylo taky trochu složitější ,ale netragičtější byl ten systém otáčení kolečka. Rabewerk to měl podobně,ale spolehlivě, tady se to nepovedlo. Pluh jako takovej byl větší kráva a měl tělesa jinak sklopený Rabewerk šel lehčeji, kde jsem věděl že není kamení a můžu jet, byl rozdíl o půl rychlosti, oral jsem s 8011. Malá dvě,nebo velká dvě a po lehku. Spotřebu jako takovou jsem neporovnával, jen byl rozdíl ve výsledku Rabe líp zaklápěl a to neměl ty pomocný horní zaklápěčky. Ten privát by bez nich asi hlínu jen stavěl. Nechci ho pomlouvat,svojí práci odvedl, ale Rabewerk oral opravdu líp.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 954
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Z 6911 od Michala

#3006 Nový příspěvek od Fífa »

Čau Michale, taky ti povím své s pluhama :)
Já mám a oral jsem Ph1 434 pluh parádní má 35ky radlice jako phx a zahrnovače r. zbytků takže zaorá i velkou hořtici, seřízení trošku horší ale dá se a i s různejma vůlema třeba na slupicích jako je u mě (mám ho z družstva) tak orá fakt hezky . Ale ten problém u něj je že je spíš do traktorů s předkem a nebo aspoň do 8011 když je sucho tak ho 70ka zvládne ale za mokra je to trápení, ten pluh jde prostě tíž. Další věc je že je jištěný střižným šroubem.

Letos se mi do vozového parku dostal právě pluh 3PN 30 nikdy jsem s ním před tím neoral a konkrétně tenhle má teda jen 2 radlice. Minulí víkend jsem potřeboval zorat známím zahradu, říkám zkusím tenhle, ten pluh mě moc překvapil nastavení super určitě jednodušší jak Ph1 a orba špičková traktor by krásně zvládnul 3 radlice tyhle 2 za sebou necejtil. Tenhle pluh nemá zahrnovače r. zbytků, radlice jsou 30ky a jištění taky střižným šroubem.

Pak mám eště po letošku zkušenost s Phxkem ale to tě určitě nezajímá :smich: Takže kdybych já měl doporučit jednostranný pluh tak by u mě vyhrál ten 3 PN 30, myslím že i cena toho pluhu je přijatelná. :)
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3007 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj děkuji za dobré zkušenosti :friends: Na ten pluh jsem právě u tebe koukal ten co máš ty to Ph1 a hned jsem si říkal že to jsou radlice jak kráva že tady u nás na tom jílu bych se za mokra natrápil. A jak říkáš na ten 3 PN jsem koukal ruzně po videjích a taky se mě to líbilo. Některej měl před radličky jestli to bejvalo origo :-/
No a s privátem máte někdo zkušenost nemá ho tady někdo? Ten má myslím taky 30 radlice že? Tam se mě libí zas, že když by bylo mokro (mokrej podzim) tak než se trápit tak sundat poslední radlici a jet třeba na dvě. Ale řikám nevím jak oře a jak zaklapí hnuj a zelený zbytky na zahradách třeba.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Z 6911 od Michala

#3008 Nový příspěvek od radek.bazant »

Ahoj, měl jsem oba pluhy privat i ph1 435 do privata už bych nikdy nešel.. privat a ph1 nebe a dudy. Jen ty 4 radlice chtějí už výkon. Privát se mi furt ládoval a prace nic moc. Ph1 byl super pluh, závaží v trupu, zahrbovace.. Teď mám gronoma 535 a to je paráda, ale to už je o jiných koních. PN 30 má soused, ten je za tvůj traktor akorát. Jemu dělá pěknou praci. Ph1 byla dost i na 7245

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3009 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj taky děkuji Radku za zkušenosti s pluhama :friends: Tak uvidíme když by se tady kolem nás objevila někde 3 PN tak do ní pujdu vyzkouším a bude ;-)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3010 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak jsem dnes naklepl to nové dražší gufero. Rozměřil jsem si to kde je drážka kde je konec víka,atd. A podle toho narazil gufero břít by měl být za drážkou směrem k mooru. Tak ted doufám že to bude dobré už :zapomel:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3011 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak mise neúspěšná...... :pistol: :help: Já už nevím proč to zas kape. To už snad není ani možný. Dal jsem si s tím takovou práci a to nové gufero jsem rozměřil aby břit vyšel za drážku směrem do motoru. A sdtejně mě ted trošku ukápne někde tam otaď olej.
Že já jsem to neudělal jak jsem řikal. Vyměnit to gufero pak tam dát jen setrvák a motor venku na paletách nastartovat a nechat třeba hodinu na pul plynu běhat. Pak sudnat setrvák a hned za česrtva sledovat proč ten olej a kudy jde. Budu to muset takhle přez zimu zase udělat. On to není asi velikej uník, ale prostě když zastavím tak to ukápne na zem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#3012 Nový příspěvek od Lukashil »

Míšo nic si z toho nedelej, v praci taky pretesnujem jak o zivot a to jsou vetai kaluze, 16145 uz snad ani utesnit nejde, tamz mezikusu tece po tydnu zas, soucasny gumovy tesneni stojej za uplny....... a hadice taky, od chladice na 3011 je menim co 3 mesice, leju tam radsi jen vodu protoze jezdim do potoka nabirat tak aby netekl fridex do potoka kdyby nahodou.

Hold kdyz neni olej pod traktorem neni ani v nem.....
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z 6911 od Michala

#3013 Nový příspěvek od pavel sk »

Na tej jednej foto mi pride ze to gufero je narazene hlboko. Ja ich narazam zarovno s vekom.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Z 6911 od Michala

#3014 Nový příspěvek od vitex »

A zaleštil jsi pořádně průměr pod břitem?Stačí když tam máš malou rýhu od demontáže.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3015 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Pavle je narežený teďkon dál. Jednak mám to drahé gufero a ono není 15mm ale 13 mm. A podle vdálenosti břitu od čela gufera a té drážky na klice jsem vyměřil že to gufero by mělo být takhle a jsem břitem gufera za drážkou na klice směrem do motoru (proto je takhle dál od kraje)
Je mě to dívný proč to dělá ta první kapka se ukázala cca po hodině provozu :zapomel: No nic v zimě si to dám do třetice, ale vlastně ani nevím co s tím budu dělat :hm:

Víťo jak to myslíš? Na klice je cca v prostřed té plochy pro gufero vyjetá drážka. Tak jsem gufero posunul až za ní směrem do motoru. A jestli myslíš jestli není vryp jakoby v tom hlinikovým deklu na motoru tak není ten je hladkej čistej. Já mám na gufera takovou špičatou páku na vytahování (nervu tam šroubovák)

Nejvíc mě sere že jsem to fakt nezkusil natočit na těch paletách než jsem to spojil dokupy :'( Ale musí to jít tím guferem jiná možnost není. Jenže nevím proč. Už jsem taky přemýšlel aby nemohlo být nějaký vadný to hlinikový víko co v něm je gufero aby nemělo třeba díru trošku jinak než je střed kliky. Ale to asi nééé :zapomel:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“