Z 6911 od Michala

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z 6911 od Michala

#2986 Nový příspěvek od red.bill »

Všechny oje jsou na 40 čep(vyjma 50 samozřejmně) pokud to není nějaká prehistorie nebo domorobo...

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2987 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ono to je 38 mm čep uváděj. Takže je to na 40 mm oje. A asi počítaj s 2 mm vůlej. Je to v pohodě oka nemám kdovyjak vytlučené a bez problému se zacvakne.
S tím couváním nepozoruji nějakej rozdil ;-) Ono to není zas o kdovíjakej kus....mohu to změřit ale nebude to moc :)

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 954
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Z 6911 od Michala

#2988 Nový příspěvek od Fífa »

Aha tak to jsem ani nevěděl že díry jsou 40 :-/ u nás v práci se právě nějaké vozy co taháme s takovýhlema závěsama upravovali, ale je pravda že už mohli být vyvářené :)
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#2989 Nový příspěvek od Lukashil »

Fifo podle me ty oka prodavali jeste menai protoze v praci jsme meli na 8 tune taky male. Kolik sel ztezi vyndavat pokud to nestalo na rovine a do zavesu toho magnuma jsem nezaprahl
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 954
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Z 6911 od Michala

#2990 Nový příspěvek od Fífa »

Hele to fakt nevím, jen vím že jsme to předělávali :)
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2991 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Kluci co si myslíte o tom vyvláčet teď louku "těžkými branami? Řeším ten Mech (letos jsem vyvápnil) ale agronom mě říkal že by bylo dobré tu louku pořádně vyvláčet težšími branami, aby se ten mech co nejvíc narušil. Já to vždy na jaře vláčím lehčími nesenými branami. Ale mám i tažené těžké. Ty lehké si myslím to tolik nepotrhaj. Tak možná ty těžký by byli lepší....Co si o tom myslíte?
Nejlepší by byl nějaký 3 metrový vertikutátor :D A nebo třeba nějaké prutové brány :-/

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2992 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak jsem to nakonec těma bránama vzal a dokonce třikrát křížem krážem :co?: :D Ale je takové sucho že to žádnou škodu nenadělalo a nějaký ten mech to vyčesalo. Prášilo se za mnou jak kdybych vláčel pole :smich: Je hrozný sucho. Tak uvidíme jestli se ten mech částečně vytratí :)

Otázka když ořete s uř1 tak jezdíte na jakou regulaci? Já s tím většinou nehýbu a je to furt v té prostřední (kolmá nahoru) myslím POLOHOVÁ. Ale nevim proč ted se mě stalo že jakoby ty ramena měli nějaký doraz a nešli víc dolů. Všiml jsem si toho na konci když končila brázda a zadní kolo co jelo v brázdě začlo vyjíždět ven tak se pluh začal vyhlubovat protože jak se zvedlo kolo tak s tím i ramena a vytáhli pluh ze země. To by přeci nemělo ty měli plavat volně furt ne? Já s tou pákou furt jebal a pak už jsem nevěděl kam ji dát :D Většinou jí rvu co nejvíc dolů, ale to se ruchadlo někdy tak zavoře první radlice že to neutáhnu nebo praskne šroub na radlici :pistol: Nejhorší je je vždy ten pluh tak nějak nastavit na ty záhumenky. Většinou se snažím jet někde kde maj pole nechaný na zimu neosetý a tam si v klidu jezdím ořu a šteluju. Ale taky se mě stalo že to tam šlo orat krásně nastavil jsem si pluh a doraz na páce. Potom jsem přijel domů na políčko (které je tězší, než tam kde jsem šteloval pluh) a vubec to nebylo tak pěkný jak na te lehčí zemi, hloubka neseděla a tak. Takže taky hodně záleží na půdě a podmínkách. Nenní to nastavení uplně každý rok totožný...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#2993 Nový příspěvek od Lukashil »

No ja nekdy prenastavuju i dvakrat na jednom poli kdyz se meni slozeni pudy treba na skale jil...... u smisene regulace (m) pokud ti treti bod strci do traktoru se zvedaji ramena az do snizeni tlaku tretiho bodu ale jenom pokud je packa na ramena jinde nez uplne dole. Otazka je jak presne u tve.hydrauliky funguje protikluz treba u 3011 nesmis davat packu az dolu jinak odlehcuje ramena nahoru...... pluh je potreba oprit o kolecko a tretim bodem tak, ab obe radlice sly stejne hluboko a treti bod byl po zaorani pluhu stale mirne sklopen k traktoru
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z 6911 od Michala

#2994 Nový příspěvek od pavel sk »

69xx ma protisklz len v rezime Polohovej regulacie (pačka smerom dozadu). Odporučam nastudovat: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 44&t=61679

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2995 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo pardon tak je to právě ta smíšená (M) když je páčka směrem nahoru. Tak na tu většinou dělám vše skoro s tím nehýbu protože jsem stejně neveděl jak s tím pořádně zacházet :D Tak když to přepnu uplně dozadu na tu polohovou (P) a dám páku vnitřního okruhu uplně dolu tak ten protikluz dělá přesně co tedy? Když se traktor začne zastavovat a hrabat? Šak je to podobné jako u smíšené a silové ne? Traktor začne s pluhem hrabat a automaticky to pozdvihne trosku ramena odlehčí mu traktor se rozjede a zas je pustí na stanovenou výšku.
Akorátr podle mě sice pluh bude na kolečku ale když mu dám páku vnitřního okruhu uplně dolů tak se logicky vždy první radlice zaoře víc a pak i víc hazí materiálu ;-)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#2996 Nový příspěvek od Lukashil »

Prodlouzis treti bod a uz predek pluhu dolu nemuze
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z 6911 od Michala

#2997 Nový příspěvek od pavel sk »

Ty si ten navod necital !!! Lebo keby si si to precital, tak sa dnes po takej dlhej dobe ako vlastnis traktor na taketo veci tak blbo nepytaš. Ale niesi prvy a ani posledny.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#2998 Nový příspěvek od Lukashil »

Pochopit regulace zetor hydrauliky neni jen o precteni navodu. Ja napriklad dodnes nikde nevycetl proc se mi na silovou regulaci urvou tahla od agrohaku kdyz na zbyle dve ma jeste 6mm vuli :-/
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z 6911 od Michala

#2999 Nový příspěvek od pavel sk »

Bolo by ti nastavit horny doraz ramien pri silovom rezime. Proste ti idu vyssie ako pri zmesianej a polohovej regulacii.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#3000 Nový příspěvek od Lukashil »

To jsem pochopil jen rikam ze to zrovna v navodu nepisou a stava se to. Nevim jak to nastavit, takze jsem nastavil tahla na silovou a kdyz zapraham do agrohaku jen prepnu. Aspon pri ostatnich regulacich tahla zbytecne nenatahuju
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“