Z 6911 od Michala

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Z 6911 od Michala

#3046 Nový příspěvek od jojo7011 »

No len zeby si nebol prekvapeny. Totiz tie teflonove chujoviny u nas predavaju uz takmer vsade. Je to pliaga.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3047 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

red.bill to zadní víko jsem ted při druhé montáží gufera nesundával. Ale na gufera mám vytahovák (takže jsem mezi gufero a to zadní víko necpal žádný šroubovák nebo majzlík :smich: ) Ta díra v který sedí gufero ve víku je v pohodě 8) To jedině že by to víko bylo nějak špatně odlité nebo něco a gufero šlo na kliku třeba šikmo, ale že by to bylo zas o tolik aby to pouštělo nevím no. Proto chci ted na potřetí už sundat vanu jesi tam nějak uvidím a pořádně se přesvědčit a doměřit kde je skutečně to gufero naražené od té drážky v klice. A proto bych to chtěl nastartovat rozpulený a kontrolovat hned kde se to ukáže :-/

Ano dávám tam klasický s pružinkou. Měl jsem ten červený co všude koupíš ten je myslím silikonový, potom jsem od kluka co berem ložiska,řemeny,gufera,atd objednal nějakej vitonovej ten by měl být kvalitní byl to kvalitní výrobce. No a pak jsem koupil to od Zetoru to stálo myslím tady u nás v Agricu 500 kč a to jsem tam dal nakonec https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/ ... egorie=572

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Z 6911 od Michala

#3048 Nový příspěvek od antipo »

Já půjdu nejspíš cestou přebroušení kliky včetně generálky motoru, jednak mám rád svoje stroje ve 100% stavu a jednak to je můj hlavní traktor na farmě. Přišla mi kalkulace ceny na 70tis bez DPH za GO motoru plus ještě demontáž a montáž motoru z traktoru. Zrovna dnes mi naskočilo 6tis. mth tak kdyby to vydrželo zase tolik tak by se to oplatilo :)
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3049 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Převařoval jste někdo na vrchních ramenách hydrauliky co jdou z víka ty výkyvný oka na konci? Na právém ramenu (kde je sloupek s kličkou) mám vytřískanou kouli. Tak řeším buď uříznou a navařit nový konec s koulí, nebo koupit takové celé nové rameno. https://eshop.agroad.cz/eshop-rameno-hydrauliky.html

Další věc je že v tom nosím ten příkopový cepák kde když ho mám vystčený nadoraz do boku (když jezdím po loukách tak je téměř furt nadoraz do boku a na konci jen zvedám ramena nahoru a dolů, je to solidní páka všechna váha na pravém ramenu)
Kámoš mě strašil že se taky ráda nakrucuje hřídel hydrauliky ve víku. Tak jsem po tom koukal a když jsem od "oka" porovnával čepy nahoře na pravým a levým ramenu vůči konzoli závěsu tak tam rozdil teda byl jak když je každý čep osově jinak. Tak jsem se trochu zalek no.
Podle mě by bylo dobré když by ta pomocná pístnice co mám na levém ramenu byla na pravým co myslíte? Mělo by to smysl ja myslím že jo? Já bych koupil to pravé rameno s výstupem na pomocný píst jenže dělaj jen s čepem na konci už tam není koule a to mě zas nepujde na ten origo štelovací sloupek.... :typek:

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#3050 Nový příspěvek od Lukashil »

Míšo, prendat pistnici napravo uz jsem premyslel i kvuli ztr 165, divim se, ze to na ur1 nebylo seriove na prave strane......
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Z 6911 od Michala

#3051 Nový příspěvek od Franta.cz »

horní ramena bych našel

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Z 6911 od Michala

#3052 Nový příspěvek od Franta.cz »

no a do toho čepu patří zas toto
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z 6911 od Michala

#3053 Nový příspěvek od pavel sk »

To je oko so srobom pre lave tiahlo. Na pravom pise ze ma origo prevodovku so srobom na kluku. Ja by som skusil na to prave horne rameno vyrobit taky ten čap a privarit ho k tomu origo ramenu. Oko na na konci by som v ziadnom pripade nerezal :tyty: a neprivaral tam koniec s capom ako to maju 72XX a novsie. Lebo ak ti to niekde na ceste s kosou v rychlosti prdne tak mas problem. Ak by povolil len ten dovareny cap pre pomocny piest tak sa zase take hrozne nic nestane. Kosa preto nepadne.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3054 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No což oto já bych koupil nové rameno, ale oni dělaj s tím čepem na pomocný píst právě na konci jen s čepem na novější řady co maj ten jinej štelovací sloupek do kabiny. A na to rameno já nechytím ten muj origo 69kovej právě. A já mám na tom mém pravem ted tu kouli na konci hodně volnou a vytřískanou tak jsem to právě řešil jak to nejlépe vymyslet ;-)

A Franto ty v tom taky nosíš ten přikopovej cepák jak je těžkej? Ten můj má myslím 600 kg a to když ho vystčím uplně na doraz do boku tak to v ramenech jen lupe a pravé kolo je jak bačkora dole :smich:

Takže když bych tedy koupil tohle rameno https://www.zetor-shop.cz/rameno-prave-uplne-2843cz498/ na pomocný píst. Tak musím nějak vyřešit jak k tomu napojit ten origo sloupek. Koukal jsem že by se tam dalo dát i toto asi http://www.prochazka-hk.cz/product/741.jpg ale popravdě víc se mě tam zamlouvá ten origo sloupek no.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z 6911 od Michala

#3055 Nový příspěvek od red.bill »

Ten sloupek z odkazu je pro rameno s koulí. Pokud bys dal rameno s čepem, musíš mít sloupek s koulí.
Origo je vlevo http://www.prochazka-hk.cz/product/738.jpg + http://www.prochazka-hk.cz/product/740.jpg vpravo pak http://www.prochazka-hk.cz/product/749.jpg s klikou do kabiny... Ten sloupek co jsi dával ty se dělá i s okem místo vidlice... Ale to pravý rameno je za nesmysl celkem... Už jsem viděl na tyhle starý ramena dovářený čep na pomocnou pístnici(jak to drží nevím) i ze starýho víka vyvedený tlak.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Z 6911 od Michala

#3056 Nový příspěvek od Franta.cz »

Já mám chcípáka 642 kg, podle štítku.

Obrázek

To podkop z UNC to je jiná liga.

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3057 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Red.bill jo všimnul jsem si pak že jsem dal odkaz sloupku s vidličkou na kouli. Takže když bych koupil to rameno vrchní pravé ("ze ten nesmysl") :pistol: :smich: Tím bych vyřešil při jednom moje vytlučené rameno a čep pro pomocný píst. Ale furt je otazník co s tím štelovacím mím origo sloupkemJesli k němu zkusit dobastlit oko s koulí které bych nasadil na to nové vrchní rameno :zapomel: Jo jo my to právě máme ze starého víka vyvedený tlak pro pomocný píst. I ten tam mám, ale klasicky na levé straně. Ale rozhoduju se právě ho vrazit na tu pravou stranu, že bych trochu ulehčil té pravé straně. Protože zas dávat dva pomosné písty je pro mě asi zbytečný to nevyužiju. A asi bych zas ještě o trochu zpomalil hydrauliku zvedání ne? Nebo myslité že to je zanedbatelný o jeden píst další navíc?

Franto a ty ramena vrchní co jsi dával fotky jsou na tom jak? Ty koule na konci jsou ještě v pohodě? Dík
A jinak ten cepák on je docela dost podobnej skoro stejnej mě přijde jak ten můj Ital Berti

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z 6911 od Michala

#3058 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak ti neostáva len ten kolovratok niejak upravit. Vybyte gule v ramenách sme v minulosti riešili na 7045 kach. Gule sme vybrali, sustruznik urobil nové priložky s takými sedlamy, ktoré sa po zložení obvarili. Alebo som už videl aj to že tie gule náhradili capmi ktore sa vyrobili na mieru. Po demontáži gul sa narazili do ramien zavarili.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z 6911 od Michala

#3059 Nový příspěvek od red.bill »

Je otázka jak moc do toho chceš vykrvácet... Můžeš koupit všechno origo+dobastlit kliku do boudy a neřešit jestli ti někdě něco po cestě upadne nebo nějak laborovat... Nepadlo tu jaký máš držáky ramen na zadku, vlevo bych předpokládal už velký držák ale co vpravo? Hodně se dá ušetřit na tom sloupku, ty origa na kliku jsou drahý, čina/polák se nechá ale jak je na tom s výdrží těžko říct. Pak můžeš jít cestou levýho sloupku, nebo toho co jsi dával jen s koulí... funkčně je to jedno, stejně se nedá štelovat když je rameno zatížený... dalo by se i použít levý rameno ale musel bys bastlit spodní držák na pístnici a těžko říct jak moc by vyšel pod traktor...

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Z 6911 od Michala

#3060 Nový příspěvek od Franta.cz »

Franto a ty ramena vrchní co jsi dával fotky jsou na tom jak? Ty koule na konci jsou ještě v pohodě? Dík
A jinak ten cepák on je docela dost podobnej skoro stejnej mě přijde jak ten můj Ital Berti
Ramena jsou z traktoru, který měl natočeno 1500 mth.
Ani se nedivím. Mulčovač je Italský Seppi.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“