Z 6911 od Michala

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3031 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak po delší době zase zdravím :red: Nic moc se nezměnilo, ale furt se něco dělá a tvoří 8) Podařilo se mi sehnat origo (podstivej) Zetoráckej doutník z prvo výroby :wink: V kvalitním smaltu. Mám doma sice kupovaný (replikový) doutník hodně let jsem na něj jezdil. Ale tenhle origo se mě libí daleko víc a hlavně má hezčí zvuk takovy ostrý :rally:
Měl dole klasicky uklepanou přírubu. Tak jsem to předělal na tří cípou a je pokoj 8)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#3032 Nový příspěvek od Lukashil »

Ahoj michale, tise zavidim, taky po nem delsi dobu marne pokukuju, smalt by ani nevadil klidne mu dam stribrenku, spis pricky aby v nem drzely....

Jak rikas ma lepsi zvuk, a i tvar kolene nahore
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z 6911 od Michala

#3033 Nový příspěvek od red.bill »

Sleduj inzeráty občas se někde něco vykope... Já takhle náhodou sehnal sice jetej ale zachovalej origo českej tlumič na turbo UŘ1, to už byla nedostatková věc před cca 15lety...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#3034 Nový příspěvek od Lukashil »

Na turbo kdybych mel bych asi dal jen obyc trubku 🙂
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z 6911 od Michala

#3035 Nový příspěvek od red.bill »

S tím se nedá jezdit, to píská jak kráva... nedej bože se s tím dostat někde do haly...

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3036 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Lukáši zeptám se ti myslím že by ještě mohl být (ale dopředu nic neslibuji) dám ti vědět. Když by byl měl by jsi o něj zájem? :friends: Akorát by nejspíš byla upadlá dole ta origo příruba. Mě to nevadilo pač si je předělávám na tu trojuhelníkovou přírubu 8)
Když mě vždycky jebne v palici tak tam na nějakou dobu dám třeba hranatej výfuk a tak no :D Mám doma tři druhy tak je mohu střídat :typek:

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#3037 Nový příspěvek od Lukashil »

Cenovku zhruba netusis vid? Pripadne rekni cenu i s opravenou trojuhelnikovou prirubou. Uz me ty mikulassky berle trosku deptaj.

Pripadne pokud ny se nasel kus, ze kteryho by se dala vyrezat trubka nad tlumicem, taky bych za rozumnou vzal

Dekuji :friends:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Z 6911 od Michala

#3038 Nový příspěvek od antipo »

Michal(zetor) píše: pon dub 04, 2022 10:45 pm Tak mise neúspěšná...... :pistol: :help: Já už nevím proč to zas kape. To už snad není ani možný. Dal jsem si s tím takovou práci a to nové gufero jsem rozměřil aby břit vyšel za drážku směrem do motoru. A sdtejně mě ted trošku ukápne někde tam otaď olej.
Že já jsem to neudělal jak jsem řikal. Vyměnit to gufero pak tam dát jen setrvák a motor venku na paletách nastartovat a nechat třeba hodinu na pul plynu běhat. Pak sudnat setrvák a hned za česrtva sledovat proč ten olej a kudy jde. Budu to muset takhle přez zimu zase udělat. On to není asi velikej uník, ale prostě když zastavím tak to ukápne na zem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Taky bojuji se stejným problémem na Z7341. První výměna za obyč. gufero a do 5 mth zase celé od oleje tak znova půlení a výměna za dražší gufero - výsledek žádný do pár mth opět olej teče. Nedělám to já ale servis a tam mi říkali, že pokud nepomůže ani to dražší gufero tak je třeba vyndat a přebrousit klikovku, moc se mi do toho nechce ale nic jiného mi nezbývá. Taky to může dělat vůle na klikovce ale tu prý mám minimální.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3039 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj jo tak to máme stejné :pistol: Já tam mám do drahé (lepší) gufero ted. Jako nekape to nějak hodně na zem, ale prostě to tam teče. Je to tam zamaštěné a semtam se udělaj kapky na vaně. Uvidím jak se mě bude v zimě chtit to po třetí rozpulit a ještě na to dukladněji mrknout. Sundám vanu aby tam bylo lépe vidět kde je to gufero naražené. Přebrousit kliku sice ano ale pokud je drážka v jednom místě, tak když gufero posunu musí přece normálně těsnit. Dělalo se to takhle všude a problém nebyl. Ale určitě se mě nechce kuli tomu vyndávat kliku.... :tyty:
A ještě zkusím potom natočit motor venku (jako v rozpuleným stavu) a budu sledovat kde se to začne ukazovat....Ale moc možností než to gufero není ;-)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Z 6911 od Michala

#3040 Nový příspěvek od Lukashil »

Miso, je to kvalitou gumovych dilu, hadice k chladici hov. Vydrzej, po roce je na 3011 furt menim totalka zpuchrely.
4lety letnaky na felde zpuchrely.
gufera nevydrzej, tvuj problem resim v praci opakovane na 7011 5211 i 16145, uz jsem i veril ze mam levy ruce
o krouzky menim jak vzteklej v rychlospojkach a mezikisu na 16145, dneska zase zacal chcat reduktor, po hydraulice mi na ni chcije olej proudem, celej svet je v prd.... s vyrobou cehokoliv.

Asi je to zamer....

O kvalite oleju s primesi recyklatu radsi nemluvim, i kdyz mikroskopicke, musej tam byt brusne castice nebo co, ze gufera a gumicky hned saknou.

Doma mam stary rychlospojky od prachu, od hnoje, od slepicaku a blata, gumicky ze starych zasob po dedovi, a za celej rok nekapne.....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Z 6911 od Michala

#3041 Nový příspěvek od antipo »

A kolik místa mezi guferem a drážkou jsi měl? Nemůže se stát, že ti celá klika chodí a při provozu se dostane zase gufero na tu drážku? Mě klika chodí minimálně ale tu drážku tam mám a s tím už asi nic neudělám :vztek: mám ještě 6911 a tam to je všechno krásně suché
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#3042 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo Lukáší to vim že dneska je to problém koupit cokoliv kloudného. Ale když to vezmu třeba z práce kde máme samé John deery (také jsou poruchové jako vše) ale servis funguje suprově a díly na to taky v pohodě. Jenže to jsou prostě originál díly...o ceně se bavit nebudu to se člověk kolikrát diví co to stojí a je to kolikrát taková píčovinka....

Horší že u toho Zetora už se moc z originál dílů vybrat nedá :typek:

Antipo no to je právě ta otázka jestli to gufero nezajelo zase k té vyběhané drážce.... :pistol: Měl jsem pak nakonec 3 druhy gufer sem na tu kliku a každé mělo jinak posunutý břit. Takže jsem furt měřil a měřil jak ho narazit aby bylo mimo. Ale ruku do ohně nedám jestli je opravdu mímo a nebo zas na té drážce. Proto až to budu dělat znova v zimě, tak schodím vanu a zkusím se odspodu podívat kde je. A pak než traktor spojím tak ho natočím v rozpuleným stavu na paletách a nechal běhat a uvidím co to bude dělat. Kliku jsem zkoušel a ta se pohybuje opravdu minimálně. Schodou náhod jsme v loni v zimě dělali spojku na kámošové 6911 tak jsem zkoušel brát za kliku u něj a ten měl jak radiální tak axiální vůli proti mě daleko větší a kolem gufera naprosté sucho, tak mě řekni... :zapomel:

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z 6911 od Michala

#3043 Nový příspěvek od red.bill »

Ještě taková otázka, když chceš teprve teď sundavat vanu, tak předpokládám, že jsi zadní víko nesundaval ale jen z něj gufero vydloubnul je tak? Není možný abysis tím to zadní viko nějak "doprasil" a nepouštělo to na velkým průměru? Sice se mi to nikdy u ničeho nestalo ale jeden nikdy neví.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Z 6911 od Michala

#3044 Nový příspěvek od jojo7011 »

Jedna dost podstatna otazka. Aky semering tam davas? Klasicky gumeny ( s pruzinkou ), alebo uz ten chujovy teflonovy ( co nema pruzinku ) ?

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z 6911 od Michala

#3045 Nový příspěvek od red.bill »

Díval ses na ceny těch gufer? V tom rozměru pokud se vůbec dělá to bude celkem nesmysl... Nehledě na fakt, že bys ho musel motovat proti srsti, protože jaksi nestrkáš kliku do gufera ale gufero na kliku... Navíc se u něj bude dost blbě odměřovat kam vlastně vyjde "břit", takže si troufám tvrdit, že používá gufera klasický konstrukce.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“