Z 6911 od Michala

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2956 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ano ty máš dobrého pamatováka Lukáš 8) :smich: Je tam přitlačák z 5501 motoru a ten má ještě ty pružiny po obvodu. Na motor 6901 už by měla být ta talířová pružina. Jestli má nebo nemá větší přitlak nevím. Ale letos mě z ničeho nic začla klouzat nahonová spojka a nevím proč. Každopádně už mám na ponku připravenou komplet origo pro 6901. Taklže přez zimu bych to chtěl přehodit. A uvidím proč klouže.... ;-)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z 6911 od Michala

#2957 Nový příspěvek od pavel sk »

Tanierova pruzina prisla do spojky nastupom motorov 6901 so 102 vrtanim a vyssim vykonom. Pravdepodobne bude mat väcsi pritlak ako klasicke pruziny co boli po obvode, kvoli prenosu väcsieho krutiaceho momentu od motora.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z 6911 od Michala

#2958 Nový příspěvek od red.bill »

To si nemyslím, hlavní důvod budou výrobní náklady. Ono motat pružiny a obrábět pro ně uložení je cenově jinde než vyseknout talířovku a udělat osazení na přítlačáku...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z 6911 od Michala

#2959 Nový příspěvek od pavel sk »

No neviem. V tych dobach sa neriesilo nieco ako pracna vyroba. Vtedy na to bolo ludi aj zabehnute vybavenie. Zetor si tie pruziny urcine nevyrabal sam, ale dodavali ich pruzinarne. Ale to je uz dnes jedno. Péro ako péro :smich: :smich: :smich:

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z 6911 od Michala

#2960 Nový příspěvek od red.bill »

Ale řešilo a poměrně dost. Vybavení sice bylo, ale než jsi obrobil jeden přítlačák... navíc v momentě kdy stále zvyšuješ objem výroby... Ale to jen tak naokraj.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2961 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Franto ty máš na tom přikopovém cepáku normální náhon a nebo maš homokinetické klouby?

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Z 6911 od Michala

#2962 Nový příspěvek od Franta.cz »

Normal.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2963 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

OK myslel jsem si že by tam mohl být i normální. Tady na tom mém jsou na obou stranách ty homokinetický klouby. Zdají se být v pořádku možná lehká vůle tam bude. Ale je normálně vůle na drážkách 540 na hřídeli z převodovky. Vypadá to že je vytlučená hřídel i vidlice uvnitř drážkování 540. Když zato vezmu rukou tak to hrká dost nahoru dolu i do stran. A někde tam slyším takové zvuky za provozu tak počítám že to bude tam asi.
Hlavně nešel ani sundat ten kardan z hřídele u převodovky, myslel jsem si že neodjišťujou kuličky, ale tím to nebylo byli tam groty všude jako svině. Takže jsem ho musel srazit hrubší silou=Palicí :smich:
Ale nechce se mě moc kuli tomu kupovat nova vidlice náhonu a hřídel převodovky :zapomel:

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2964 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Dlouho jsem se neozval,ale stále něco vytvářím a kutím... :smich: Na svátky jsem si dal na dílnu 69ku a pustil se do výměny spojky a celého přitlačáku za typ co tam má být 8) Při tom se ještě přetěsnilo servo. Vlastně jsem ještě vypouštěl olej z převodovky a přizvedával kabinu v předu abych vytáhl trubku kabiny a mohl vyndat přední víko převodovky a přetěsnit spojkové hřídele ;-)
Při rozebrání spojky jsem přišel na to že pojezdová lamela nezabírala celou svojí plochou, ale pouze cca pulkou. Takže trochu křivá plocha setrváku a dále přitlačných kotoučů. Setrvák se stočil srovnal a přitlačák se všema kotoučema se dával jinej zánovní (vlastně skoro novej,ale puvodní výroba Zetor)
No a u náhonové lamely byla trošku mastnota, ale zase né nic strašného :-/ Takže se to nasčítalo asi malá plocha záběru lamel a starý typ přítlačáku kdy už za ty roky nebude mít takový přítlak= ve veliké zátěži prokluz.
Tak uvidíme zatím se zdá být vše v pořádku 8)


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2965 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Podařilo se mi sehnat dvě žhavicí mřížky přímo do sání aj s přírubama. Na zetora bude pasovat bez úprav mezi hadici sání (zatím to tam dávat nebudu) Ale jedno jsem udělal teď na Hona ten má hadici pruměr 80 mm tak se museli utočit z hliníku kroužky na ty příruby ;-) Napasoval jsem to mezi koleno sání. Je to neuvěřitelný co to dá tepla, motor startuje jak v létě :potlesk: Je to zapojené přez relátko,protože to nějaký odběr má :co?:


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z 6911 od Michala

#2966 Nový příspěvek od pavel sk »

8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Z 6911 od Michala

#2967 Nový příspěvek od Peter768 »

Michal, kde si to zohnal?

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2968 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj hele objevilo se to tady náhodou kousek od nás na Bazoši. Měl jich cca 20 kusů. Tak jsem tam hned jel a dva kusy jsem koupil. Je to komplet žhavicí mřížka,dvě těsnění a dvě příruby na 60mm hadici a cena jednoho kompletu byla 1600 kč což si myslím že je dobrá cena.
Já už jsem tohle tenkrát viděl u kámoše v Locustu má to motor yanmar a ten to má origo takhle v sání. Tak se mě to líbilo a řešil jsem to jako origo díl na ten motor jenže už si nepamatuji kolik to přesně vycházelo, ale vím že to bylo drahý tak jsem se na to vyprdnul. No a ted když jsem narazil na tenhle inzerát tak jsem se zase k tomu nápadu vrátil no...... :D
Zkouším to hledat na internetu a nemohu to nikde najít nějaké sranky kde by tohle žhavení prodávali jaká je cena....
Našel jsem akorát tohle http://www.iskra-agv.cz/hledej.php?klic=(39)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Z 6911 od Michala

#2969 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak dlouho jsem nic nepřídával tak pár obrázků jsem dám 8) Řešil jsem vymlácený origo závěs.....s vlekem to tak tloukno že mě z toho už zvonilo v hlavě po době jízdy. Takže nakonec jsem se rozhodl pro tuto změnu :rally:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Potom jsem letos řešil problém s loukou rok od roku se zvětšoval mech v louce. Letos když jsem posekal tak jsem se uplně zhrozil jak je to zatažený mechem. Takže jsem odebral vzorky a nechal udělat rozbor chybí minerální dusík v půdě a jetě nějaké složky. Takže mě doporučili naházet 200 kg/ha Fosforu s Kamexem 1:1 a vápnil jsem 2 tuny/ha vápence a přitom ze vzorku vyšlo Ph 6,5 což říkal že není špatný, ale mechu tam je prostě hodně.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Potom nějaké to navážení plev aby bylo v zimě v barácích teplíčko..... :potlesk:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Z 6911 od Michala

#2970 Nový příspěvek od Pavel »

na mech je dobra šama

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“