Zetor 6911 z Novoměstska

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 z Novoměstska

#1696 Nový příspěvek od pavel sk »

Cital som to dobre ze to uz " menili 4krat" ak mu ty odbornici vôbec menili. Hned v prvom prispevku som mu napisal co ma od vacky z hore skontrolovat. Pokial sa zadiera zdvihatko dole, tak to ma v tom mieste bez oleja alebo velmi malo oleja a podla toho nebude olej ani hore na ventyle. Olej ide cez zdvyhatko do tycky smer vahadla. Kludne takto mohli aj na štvrtej hlave v poradí poskodit ventil+ voditko.

vladimír123
Příspěvky: 34
Registrován: pon led 31, 2022 4:40 pm
Bydliště: Herálec

Re: Zetor 6911 z Novoměstska

#1697 Nový příspěvek od vladimír123 »

nadzvihátko je ok ventil je zaseklý, když na něj klepneš kladivem , tak zůstane viset

vladimír123
Příspěvky: 34
Registrován: pon led 31, 2022 4:40 pm
Bydliště: Herálec

Re: Zetor 6911 z Novoměstska

#1698 Nový příspěvek od vladimír123 »

to co píšeš , všechno zkontrolovali, je to firma, která se zabývá go motorů již mnoho let, ale s tímto se ještě nesetkali. To bylo první, že začali od nadzvihátka , tyčka, koník, všechno profukovat jestli to je průchodné, a pak při chodu kontrolovali bez horního víka jestli to maže vše ok jak jsem psal, jednou ho pouze nastříkali hd a za chvíli byl volný

pavel sk
Příspěvky: 12790
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 6911 z Novoměstska

#1699 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak to vsetko naozaj skontrolovali, a je to riadne mazane, tak uz je to naozaj záhada. Divna božská moc. Ak zostava samotny ventyl vysiet po klepnuti nan, tak to bude len mechanicka zavada alebo pouzite ventyly nejakej podradne kvality ktore sa teplom deformuju vo voditku :-/ . Ja co som sa doteraz stretol stym ked zostavali vysiet niektore ventyly, tak to bolo zanedbanou udrzbov a naslednym zakarbonovanim motora (mazut v motore), nizkym tlakom oleja a naslednym nedomazavanim+ slabym odvodom tepla s mazaneho miesta, a preskocenym rozvodom kedy ventyly zatvorili piesty a nasledne ohlo naraz niekolko tyciek.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“