Sedlákova 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#631 Nový příspěvek od Sedlák »

Hodně dávno, víc jak 6let zpátky jsem ji měnil :smich:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedlákova 6911

#632 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jenom reaguji k té vodní pumpě ;-) Samozřejmě nevím jak ji tam Sedlák má dlouho. Ale ja jsem rozdělával vodní pumpu na svém traktoru, né kuli poruše ale když jsem měnil kompresor a sundával prsa. (byla tam 7 let) vím že to není mnoho, ale když jsem jí rozdělal tak byla v takovém stavu jako když se tam dávala absolutně bez známek koroze a všude čisto. Jezdím na neředěnou Cool Gard od John deera.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Sedlákova 6911

#633 Nový příspěvek od Lukashil »

Pokud by byla velka vule mezi kolem a obalem ci zuzene kanaly nemusela by v zahu stacit cirkulace a kapalina v motoru muze varit i kdyz je v chladici studena. V motoru vznikne para a tlaci vodu ven, stejne problemy umi delat i termostat nebo pricpany chladic.....

Jinak michale ja pri kazde oprave svuj zelenomodry g48 vzdy vypustil. 10 dni nechal stat a hadickou napustil zpet krome kalu na dne a dolil cerstvym. Dnes vypustim fridex jako bych ho tam prave nalil a vodni pumpa je nemlich jako ldyz jsem ji montoval. Jenze mam jeste stare podstive hadice. Na 3011 je menim po pul roce tak se tam bojim fridex dat
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#634 Nový příspěvek od Sedlák »

Tak po nemocenské a svátcích jsem se konečně dokopal to poskládat, nakonec jsem se rozhodl hned vzít nové hlavy pro jistotu tak jsem je pak jen zkontroloval jestli nepropouští ventily, překontroloval trysky a seřídil předvstřik na 24 :) , zkusil jsem to nakopnout a přišlo mi to ostřejší tak snad se mi to jen nezdálo :smich:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedlákova 6911

#635 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Pěkný tak ať šlape 8) Jak říkáš k tomu nastavení předvstřiku. Ja když jsem dal loni nebo možná už předloni to nové vstřikovací čerpadlo a nastavil ho na ty stupně co by měl mít. Tak ten motor taky uplně změnil zvuk než co jsem byl zvyklej. Jak řikáš taky je ted takovej tvrdej to uplně slyším v kabině je prostě hlučnější. Ale chytá dobře a zda se že i táhne tak jsem to nechal být :-/ ;-) Akorát vubec v tahu nezakouřil, tak jsem mu ted o jednu otáčku přidal nafty a už si zakouří tak uvidíme :smich:
Když se podíváš podle děr na čerpadle tak ho máš cca kde? Já měl to starý zhruba +- střed bych řek. A ted to nové vycházelo podle kapiláry uplně jinak myslím že je hodně k motoru :zapomel:

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#636 Nový příspěvek od Sedlák »

NO hodně jsem ho přiklonil k motoru, kolik přesně se pak podívám ;-) . U mě spíš konečně zakouří černě když přidám, předtím jen pokuřoval bílo modře i v tahu :-/ .
No a ještě mně čeká vyměnit nápravu a brzdovou trubku + váleček v levém portálu zase...
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedlákova 6911

#637 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Aha a co jsi tedy vše dělal? Čerpadlo původní jo? Takže nové trysky a hlavy akorát jo? Hlavy komplet nové ustrojené se vším? A ted myslíš že máš jinak nastavené čerpadlo než jsi měl předtím?

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#638 Nový příspěvek od Sedlák »

Hlavy jsem vzal kompletní jen zkontroloval jestli těsní ventily, a trysky jsme si nechal zkontrolovat a seřídit. A čerpadlo když to všechno bylo dole a šlo vidět na válce tak jsem si na setrvaku nameril suplerou další rysku pro 24 a na tu seřídil ale na dávku nesahal. Musel jsem ho kus prihnout k motoru 8). Čerpadlo je po opravě pár let ale odflakly to protože se mi celou dobu plní naftou a nepomohla ani výměna pumpy takže poletí pak zase na výměnu výhledově. Ještě když jsem v tom byl tak jsem pro jistotu nalil do válců petrolej a nechal delší dobu působit, samotný výbrus má asi 350mth tak snad není nijak chycený ale na valcich jsou stopy po honovani a kolem kroužku mi ten petrolej nějak neprotykal.
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Sedlákova 6911

#639 Nový příspěvek od Lukashil »

Co tam mas za cerpadlo? Tech 24 stupnu mi prijde docela hodne
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#640 Nový příspěvek od Sedlák »

Originál co patří na 69, takže končí číslem 2444 8) pokud si to pamatuju dobře rozsah od 23 do 24,5. Ale uvidím jak trochu pojezdím, naštěstí mám udělanou rysku takže vrátit to kousek zpět jde lehce ;-)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#641 Nový příspěvek od Sedlák »

Zas nějaké foto z jara než to vypukne :) , během 3 týdnů snad už do sen.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#642 Nový příspěvek od Sedlák »

Zase si tu odložím pár fotek z letoška :) . Jinak ve zkratce to letos stálo za dvě věci no ... :pistol:


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

pavel sk
Příspěvky: 12733
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Sedlákova 6911

#643 Nový příspěvek od pavel sk »

To ti stihol aj blok prasknut?

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Sedlákova 6911

#644 Nový příspěvek od Pavel.T »

No někdy se prostě nedaří a technika hází klacky pod nohy, taky jsem to tak letos měl :vztek: Ale nakonec to nějak dopadne :friends:

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#645 Nový příspěvek od Sedlák »

Člověče blok byl prasklý už na jaře jak jsem dával nové hlavy, ale tehdy jsme to zkusili jen vybrousit a zalepit tekutým kovem a vydrželo to do sen kdy začala tama téct voda po bloku no :prace: .

Přesně 8) tak doufám že jsem si vybral smůlu na pár let dopředu :smich: , ale tak ten motor, pak bouchl po zimě rozdělovač na postřikovači, dvakrát defekt na předku za dva dny (ale pokaždé na jiném místě...), skulovač a počasí bylo jedním slovem katastrofa letos, komplet celé léto nevycházela u nás předpověď :pistol:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“