Sedlákova 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Sedlákova 6911

#676 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tiež ma zaujíma, čo tomu je :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

pavel sk
Příspěvky: 12840
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Sedlákova 6911

#677 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak toto zaujima viacerych. Ja som akurat dnes dokoncil vymenu mrazoviek na sluzobnom horale 7245. V stredu a štvrtok som preležal v horučkach KO. Dnes po skompletovani som v nom rovno vymenil olej a aj chladiacu zmes. Po natoceni som ho vybral s dielne von a nechal chvilku (cca. 10minut) klepat na cca. 700 otacok. Aby som odvzdusnil cely system s kurenim, tak som to isiel prebehnut nad stredisko aby sa to skôr ohrialo aspon nad 60 kedy uz kury. Po zohriati som za behu motora na volnobeh dolial este 3 litre destilky cca. 1cm nad rebra, a viac neriesim. Nikde nic netecie, nikde nic netlakuje. A to som len prebyl mrazovky na hlavach, samozrejme vymena tesneni za nove. Tie pod hlavamy su vsetky 1,5mm. Tazke mne vychadza len to, ze nieco nerobis dobre, aj ked mas tam nove hlavy. Bud mas utopenu niektoru vlozku a zle to merias (presah vloziek sa meria v pozdlznej osy motora, alebo slabo očistene plochy hlav a bloku (učni co u nas kedysi praxovali si tiez mysleli ze po šmirgli je to ciste leskle, ale ked som zobral šáber a zacak škrabat, tak s bloku padali cele kusy zvyskov tesenia). Co ta viedlo pouzit tesnenie 1,2mm ??

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Sedlákova 6911

#678 Nový příspěvek od Tomas6 »

No sám su zvědavý, páč ten samý problém mám i já. Zítra pokud nebude pršet jedem do akce špalikovat, tak sám su zvědavý jestli to tu vodu zase vyháže
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Sedlákova 6911

#679 Nový příspěvek od Lukashil »

Pro jistotu, zkus tam dat nove vicko chladice, logiku v tom nehledej a dej
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#680 Nový příspěvek od Sedlák »

Víčko vyměnil s pumpou :smich:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#681 Nový příspěvek od Sedlák »

Další krám na to moje vrakoviště :smich:

Obrázek
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#682 Nový příspěvek od Sedlák »

Tak a už přibyl ještě i agrohák, chvilku jsem přemýšlel že bych ho tahal v liště, ale nakonec radši sháněl hák, horní půlku jsem dostal, dolní koupil po cestách za 500 a pak už jen stačilo objednat řetízky, čepy a o víkendu to snad sbouchám :prace: . Jinak vlek na to jak vypadá tak je v celkem dost dobrém stavu krom hadice na vzduch a zásuvky na elektriku, ovládání je tam už elektrohydraulicky takže do kabiny jde krabka s džojstikem jen :rally: . Akorát poslední dva roky stál :)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#683 Nový příspěvek od Sedlák »

Minulý týden jsem dovezl náhradu za kuhna a pomalu sháním a kompletuju zbytek korby 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedlákova 6911

#684 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj prosím tě co máš za dřevo na ty sajtny? Já jsem teď dělal jeden příkladek na 8 tunu kterej jsem si vlastni blbostí rozlámal při vysejpání fury betonu z bouračky :pistol: A koupili jsme v Sece smrkový prkna,prej to berou na sajtny vzali sme tu lepší kvalitu aby to nebyl samej suk. Ani nevím z čeeho by správně měla sajtna být...proto se ptám co jsi použil 8)

https://www.palubky-eshop.cz/smrkove-pa ... fil-c-o-ab

A barvu jsi použil jakou? Já obyčejnou syntetiku červenohnědou nic lepšího tam neměli v obchodu co jsem byl :)

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#685 Nový příspěvek od Sedlák »

Dřevo bude asi smrk ale jistý si nejsem, nejsou buhvi jak pěkné ale bude stačit :friends: . Natřené lazurou na dřevo protože sem viděl párkrát jak barva popraskala jak bočnice pracovala tak jsem si řekl že zkusím tohle , a kování bude dvousložkový polyuretan (zkouším poprvé tak snad to bude dobrý :) ) . A čela jsem dal radši kovové, sice bude vozit asi jen balíky a trochu obilí ale když už tak ať to vydrží :friends:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#686 Nový příspěvek od Sedlák »

:co?:

Obrázek
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Sedlákova 6911

#687 Nový příspěvek od Lukashil »

Ty vole novej závoďáq :driver: 8)
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#688 Nový příspěvek od Sedlák »

Jj už je týden doma ale postupně se seznamujem 8) Trošku jsem si splnil sen, pamatuju jako malý když sem ho potkal na výstavě, měl jsem to i jako nějaký plagát dokonce :smich: . Sháněl jsem už delší dobu něco s předkem skrz kopce a do budoucna nakladače a než vyzávoděnou 7x45 za víc tak jsem rychle skočil po tomhle. Jede to 35, má to skoro 100koní a plné závaží plus skoro nový rychloposuvný závěs i s agrohákem z fortery HSX :)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Sedlákova 6911

#689 Nový příspěvek od Sedlák »

STK za mnou tak ho trošku přiblížím, zetor 9540 původně z česka rok výroby 96 s 3kvaltovou převodovkou. Koupen u našich severních sousedů a po ose odvezen zase do česka, měl ho tam borec asi 3 roky a tahal za ním jen bagr na podvalu 8) . Při koupi zjištěno že traktor je z vedlejšího města takže trochu takže super zjištění :friends: . Cena byla vzhledem ke stavu nádherná a sice má pár vad jako každý starší zetor ale nic hrozného :)
Zatím trochu popravená elektrika (toho co to opravoval minule bych oběsil , všechny kabely modré....) , a dodělávaný držák konzoly 3tího bodu (namontovali novější rychloposuvný závěs z fortery s elektrohydraulikou která má místo konzoly jak na majorech které drží ve víku hydrauliky a dole v uších na konzole závěsu tak plotnu jak crystal a protože nepoužívali vůbec ramena tak se na to s prominutím vysrali a nechali to na volno viset :smich: . A hned sem vyměnil sedačku za grammerku která mi už čekala asi dva měsíce v garáži než seženu nějaký stroj :D . Ještě to bude chtít sehnat nějaké normální šponováky protože to co tam je je absolutně nepoužitelné, lehce pořešit olej na motoru (kape buď vratka z turba nebo prilíná vana...) a jinak brzdí skvěle (po seřízení, cestou domů brzdilo jen jedno kolo z půlky a druhé vůbec). A pak uvidíme co se kde najde 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1177
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Sedlákova 6911

#690 Nový příspěvek od sita »

Peknej prirustek! Hod fotku toho zadku, pro zajimavost jakou verzi ramen, tahel a konzole zavesu a agrohaku tam mas...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“