Staníkův trhlej 6945

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Staníkův trhlej 6945

#1 Nový příspěvek od staník »

Tak zkouším založit svoje vlákno.Budu sem dávat pokud možno pravidelně svoje fotky a postřehy z opravy traktoru Zetor 6945 kterej jsem koupil ve stavu jaký jste zde už viděli.
Takhle je tržená spojková skříň-několik kamarádů mi řeklo že pokud nejezdím v lese,nebo s tím čelákem tak by to moc neřešili? :-/

Jinak video s fotkama z opravy je v sekci: Videa našich strojů :friends:
Přílohy
DSCN0538.jpg
Naposledy upravil(a) staník dne ned kvě 15, 2011 11:21 am, celkem upraveno 1 x.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Casser X
Příspěvky: 415
Registrován: čtv pro 13, 2007 6:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Staníkův trhlej traktor

#2 Nový příspěvek od Casser X »

Pĕkný název vlákna 8)

Myslím, že by to mĕlo jít svařit.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej traktor

#3 Nový příspěvek od staník »

Dík :) Vařit bych to chtěl ale "vařič" jde do nemocnice na operaci tak až pak :prace: Nešlo by sem přešoupnout to z vlákna 6945??Dneska šla přední náprava na opískování-radši dřív aď se při obravě jen tak očistí a pak stříkne.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Staníkův trhlej traktor

#4 Nový příspěvek od Brendak »

Zkus ten dotaz dat do technickych problemu Zetor. Tam by si to mohlo precist vic lidi.
Osobne nevim jak se svaruji tyto odlitky. :-/

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej traktor

#5 Nový příspěvek od staník »

To mně udělá kamarád. :friends: Jinak blok jsem vybral a už je venku na hromadě-až bude lepší cena jde do šrotu. 8)
Přílohy
DSCN0532.jpg
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

jozef
Příspěvky: 35
Registrován: ned lis 23, 2008 1:30 pm

Re: Staníkův trhlej traktor

#6 Nový příspěvek od jozef »

staník píše:Dík :) Vařit bych to chtěl ale "vařič" jde do nemocnice na operaci tak až pak :prace: Nešlo by sem přešoupnout to z vlákna 6945??Dneska šla přední náprava na opískování-radši dřív aď se při obravě jen tak očistí a pak stříkne.
K tomu vlaknu len tolko 8) 8) 8)
Dnes sa da vsetko zavarit od jahod az po prevodovku :smich: , len musis vediet,co to je za mat. a pouzit spravnu elektrodu? Inac,ak chces mat istotu,tak pri montazi mozes pouzit skrutky s vyssou pevnostou (10.9 alebo 12).A este jedna vec,ked si rozpajal agregat s prevodovkou,mal si tam 2 rozperne trubky?

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej traktor

#7 Nový příspěvek od staník »

Tak sem se šel podívat a je tam jen jedna,ta na straně která je neprasklá-myslíš že to mělo vliv? :-/
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

jozef
Příspěvky: 35
Registrován: ned lis 23, 2008 1:30 pm

Re: Staníkův trhlej traktor

#8 Nový příspěvek od jozef »

staník píše:Tak sem se šel podívat a je tam jen jedna,ta na straně která je neprasklá-myslíš že to mělo vliv? :-/
Skor si myslim,ze tie trubky by mali zaistit spravnu polohu agregatu voci prevodovke,ako plnit funkciu capov.Ja som ich tam nemal od kedy sa kupil traktor a to sa kazdy rok v lese naskakal kolko donho voslo,ani susedova koza za plotom a nestalo sa nic.No teraz uz som ich tam dal.Nedavno som videl druzstevny traktor 7745, ktory mal povolene sktrutky po celom obvode a dole bola medzera cca. 3 mm a nezdalo sa mi, ze by trubky to nejak drzali.Ked som sa sofera spytal,ci by nebolo to dobre dotiahnut,tak mi povedal,ze ked sa to zlomi,tak dostane iny traktor :pohlavek: .
Neviem aky je rozdiel v cenach tych skrutiek s vyssou pevnostou,pokial nie velmi velmi,tak skus pre istotu tam dat min. 10.9.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej traktor

#9 Nový příspěvek od staník »

Tak dneska jsme trochu utráceli.Dovezli jsme věci na GO motoru a na přední nápravu.Taky brzdové válečky,pumpy,pakny,pásy a spoustu dalších věcí.Schází ale ještě spousta dalších věcí,některé,jako třeba dečka se už asi těžko seženou.Nevíte někdo o nějakém traktorvrakovišti abych nemusel kupovat všechno úplně nové?? :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Staníkův trhlej traktor

#10 Nový příspěvek od maršl »

staník píše:Tak dneska jsme trochu utráceli.Dovezli jsme věci na GO motoru a na přední nápravu.Taky brzdové válečky,pumpy,pakny,pásy a spoustu dalších věcí.Schází ale ještě spousta dalších věcí,některé,jako třeba dečka se už asi těžko seženou.Nevíte někdo o nějakém traktorvrakovišti abych nemusel kupovat všechno úplně nové?? :friends:
jkolik si za to dal?? ja bych hadal podle materialu tak 20 000 :) :'( a to se este drzim pri zemi si myslim, ptz nas enem go napravy v dilech prisla na 10 000 +dalsi veci do prevodovky diferaku a bez motora ten nas este ceka :'( :'( :'( :'(
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej traktor

#11 Nový příspěvek od staník »

No já jsem si nechal otevřenej účet v kooperáku takže to zatím nevím.Věci na motor jsem zatím nespočítal ale bude to skoro desítka hlavy už jsou udělaný od dřív a nějaký věci máme taky už delší dobu nakoupený a ceny se furt mnění takže to asi přesně nespočítám :-/ Na tu nápravu jsem zatím koupil ložiska a gufera a ty těsnící gumy k ložiskům,ostatní budu shánět až podle stavu.Včera jsme shodili portály a jedna strana-pravá -celá od oleje a levá zas rezatá a navíc myší hnízdo :smich:,Musíme vyměnit těsnění u uzávěrky a přejít bubny.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej traktor

#12 Nový příspěvek od staník »

Tak už vím proč byla ta pravá strana celá od oleje. :smich: Někdo kdo to naposled dělal při montáži těsnění ohnul papír a zrovna na spodní straně.Tím pádem se tam tudy dostával olej ven na pás a dál do brzd.Navíc při montáži poškodil gufero.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Staníkův trhlej traktor

#13 Nový příspěvek od Peetan »

Staníku pak dej vědět jak jsi dopadl... Mám olámenej motor 6901 a taky půjde vařit.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej traktor

#14 Nový příspěvek od staník »

Zavaří ledasco-jak tady někdo napsal,ale nesmí to bejt přes mazací kanál jak můj.Litina se podle chlapů nevybrušuje ale vysekává malým křížákem a musí se dobře vypálit olej z pórů.
Jinak jsem volal do kooperáku a je toho skoro za 7000,- a věci na motor nevím něco jsme už mněli doma a něco nám odečetli za klikovku a hlavy z toho motoru 6701 :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Staníkův trhlej traktor

#15 Nový příspěvek od Peetan »

staník píše:Zavaří ledasco-jak tady někdo napsal,ale nesmí to bejt přes mazací kanál jak můj.Litina se podle chlapů nevybrušuje ale vysekává malým křížákem a musí se dobře vypálit olej z pórů.
Jinak jsem volal do kooperáku a je toho skoro za 7000,- a věci na motor nevím něco jsme už mněli doma a něco nám odečetli za klikovku a hlavy z toho motoru 6701 :friends:
Já to mám bohužel vylomený na víc kusů, ale u mě zase nebude ten motor mít nosnou funkci jak u traktoru... u mě bude uloženej v rámu a bude držet i vepředu, takže to nebude tak namáhaný.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“