Staníkův trhlej 6945

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#241 Nový příspěvek od staník »

Takže jsem to rozdělal a zkusíme to taky tak. Zkontroloval jsem jak talíř tak i hrušku a ložiska a je to všechno v pořádku.Nikde nejsou vidět žádný jiný známky poškození. Zkusím to dát soustružníkovi a pokud to půjde tak by jsme to řešili taky tak , šteftem. Doufám že to šroub o pevnosti 8,8 vydrží, nebo mám shánět nějakej pevnější?
Spíš by mně zajímalo proč to povolilo.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#242 Nový příspěvek od staník »

Jen doplním že traktor zatím jezdí bez problémů (musím to zaklepat na dřevo). Kamarád mi do konce hřídele udělal závit a zalepil tam kus šroubu o pevnosti 12 ? .Další mi poradil jak vymezit tu bakulu.
Jediný co mi nejde pod fousy je že ta bakula s hruškou jde poměrně těžko do skříně diferáku. Jestli to není nějaký namožený.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#243 Nový příspěvek od staník »

Tak doplním dnešní pohovor s opravářem. Někdy se mi stává že při pomalé jízdě se traktor jakoby přibrzdí a po cuknutí v něm se to spraví. Nedělá to ani pořád a ani při rychlé jízdě.
Je to takovej divnej tah k jedný straně ale jen chviličku a potom se to odblokuje. Neumím to pořádně popsat.
Probírali jsme to a jako jednu z možností jsme vybrali diferenciál. Měnil jsem v něm sice ty podložky pod satelity ale nevím jestli tam někde něco nefalíruje.
Jelikož bych rád nechal zgenerálkovat hydrauliku tak k diferáku bude lepší přístup a zkusíme to prohlídnout.
Zeptám se , pokud bych měnil třeba to těleso diferáku,nemá někdo doma přebytečný?
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Staníkův trhlej 6945

#244 Nový příspěvek od STEEL »

taky dělám diferák za 7 tisíc sem koupil novej polskej kolega z práce ho má rok a v pohodě obdělává 5 ha teťka ho kupoval ají do druhýho co dělal
jelikož tam podložka na satelitech nebila ani jedna a všechno vydřený :-/
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#245 Nový příspěvek od staník »

Právě - tohle mi vzalo trochu chuť na nový díle: http://www.zetor-shop.cz/cz/menu/2213/n ... l-a-past-/

Tohle mi připadá nějaký levný asi to je z Polska: http://www.monsta.cz/nahradni-dily-na-t ... -5911-2599
Navíc nevím který Zetory mají tu klec stejnou,nechci tahat dom zbytečnosti a potom je tady válet.
Ještě přemejšlím o tý hydraulice. Když jsem traktor dával dohromady tak jsem použil hydrauliku ze čtyřicítky. Musel jsem už začít trochu počítat peníze a tak jsem si říkal že ji vyměním až časem. Takže teď se rozhlížím po něčem novějším , nechal bych to přejít a popřípadě opravit
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Staníkův trhlej 6945

#246 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Tady má někdo slušnou zásobičku dílů 8)

http://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail= ... 3&jmeno=TT
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#247 Nový příspěvek od staník »

Tak jsem začal shánět komplet hydrauliku. Na netu jsem našel ze 72 i se mi líbila. Je u Příbrami. Bohužel pán trval na předání u benzinky a to se mi nějak nelíbí. Pokud je v pořádku tak se nemusí bát se mnou jednat doma.
Radši jsem to odpískal.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Staníkův trhlej 6945

#248 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Je to divný to máš pravdu. Buď je tam skrytá závada jedna možnost a nebo druhá možnost že může být kradená nebo z kradených dílů :-/ Ale to je vě hvězdách a vše muže být taky v pořádku.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#249 Nový příspěvek od staník »

Právě to mně štve. Jak to vyzkoušet nebo alespoň trochu skouknout někde u pumpy. Doma bych vzal stlačenej vzduch a můžu do toho fouknout.
Nic udělám to s tou mou. Jen bych potřeboval vědět jaký a jestli jsou rozdíly v samotným víku hydrauliky u těch traktorů.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Radek ZX10R
Příspěvky: 308
Registrován: sob pro 14, 2013 2:23 pm
Bydliště: pisek

Re: Staníkův trhlej 6945

#250 Nový příspěvek od Radek ZX10R »

Ta hd.s příbrami tam už visí pěkně dlouho-ma tam i komplet tahla a ramena.Kdoví s čeho to má :-/

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Staníkův trhlej 6945

#251 Nový příspěvek od tomasberry »

já jsem mu volal na ty táhla a ramena a zrovna moc vstřícnej teda taky nebyl, takže jsem je též nebral a koupil radši nový (a světe div se, vyšlo mě to na stejný peníze)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#252 Nový příspěvek od staník »

Já bych klidně tu svou hydrauliku nechal udělat u tý firmy Peťa. Bylo by to se zárukou. Nechal bych to , pokud jsou dekle stejný udělat na tu novější a ramena se zbytkem bych postupně dokoupil. Čas na to mám a peníze se taky postupně nashání.
Mám asi špatnou kostku,nechce to fungovat na vnějším okruhu, někdy to nic nedělá a musím při vyklápění káry napřed dát páku dolů a pustit to jako by do druhé rychlospojky a až redučák zahučí tak teprv můžu dát páku nahoru a sklápí to.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Staníkův trhlej 6945

#253 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Teď jsem zase kouk na ten svůj odkaz na toho pána s diferákama,a když to takle pujde dál,za 14 dní je dá zadarmo :smich:
Zezačátku stáli 14500,pak 12000 a ted 9900,- :smich:

Nejsem si ulpně jistej,ale čtyřicítka měla menší píst hydrauliky a tedy celkově slabší hydrauliku,nedivil bych se kdyby víko nebylo tak tuhý jako 69kový :-/
Do 56xx měl hydr. píst průměr 80mm a novější 4válce mají 90mm.
Naposledy upravil(a) jimmy 4011 dne úte úno 04, 2014 7:23 pm, celkem upraveno 1 x.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#254 Nový příspěvek od staník »

Vím jistě že má menší válec - průměr 80 mm a 69 má 90 mm.
Víko netuším , chci tam napsat co a jak.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#255 Nový příspěvek od staník »

Jo ta cena klesla asi včera nebo dneska . Když jsem koukal tak to nebylo oboje za stejný peníze. Jak ta klec tak i komplet (teda jestli to má i víko nad satelity). Kdyby ho neměl tak je to zase kauf,řekl bych že to je opracovávaný a svrtávaný jako celek a tak to taky má zůstat. :-/
Stejně jak třeba kartery u motorky,taky mají párovací čísla.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“