Staníkův trhlej 6945

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#301 Nový příspěvek od staník »

Tak sem zas něco po delší době napíšu. V týdnu proběhla technická, bez problémů 8) Ty nastaly až včera když synátoři provedli svou oblíbenou činnost,sebrali traktor a vyrazili kolem hranic pozemků uklízet dřevo a ořezávat to co zavazí.
Při odjezdu traktor nastartoval ale na louce už jen cvakal :vztek: Baterka to nebyla ale naprosto se rozpadly uhlíky :shock: Mám tam startér s reduktorem a moc toho ani nenapracoval.
Když jsem to rozdělal tak dva uhlíky byly puklý a dva se rozpadly na kousky velikosti čočky.
Setkal jste se někdo s něčím takovým??
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#302 Nový příspěvek od staník »

Tak po pěti letech zas něco napíšu.
Traktor vypadá jako by se vrátil z pralesa. Je obrostlej mechem a lišejníkem a prostě by zasloužil zas pořádnou opravu.
Mám ale jinej dotaz: jak dlouhý se používaly spodní ramena? Mám tam víko z traktoru 72.. s oběma pomocnejma pístnicema a celkem uvažuju že bych tam dal ramena s háky. Můžu koupit ramena s délkou 930 mm.
Co mi na to poradí znalci.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Jirka:J
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: Staníkův trhlej 6945

#303 Nový příspěvek od Jirka:J »

Určitě je tam dát můžeš, ale každý centimetr je znát, já na 70tku dal ty delší z 72 (výsuvné koncovky) a kromě delšího 3tiho bodu je znát hlavně ta delší páka a potřeba dalšího závaží na předek - u mě když tahám věž z VZV.

Jirka:J
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: Staníkův trhlej 6945

#304 Nový příspěvek od Jirka:J »

staník píše: ned dub 13, 2014 4:56 pm Tak jsem to včera strojil a dneska jsem to zapojil i s tím filtrem a vyzkoušel. Ramena ještě musím zatížit něčím těžším ale do rychlospojek jde podle měřáku 180 Atm.
Dám sem fotku jak to mám:
Obrázek
Obrázek

Filtr jsem dal do kabiny,nějak se mi nechtělo tahat ty trubky a hadice po celým traktoru až dopředu k motoru a potom zas nahoru na převodovku. Nemám na ní ten holendr dole kde se běžně připojuje ale zas mám připojení vracečky jako pozůstatek čelňáku který na traktoru byl.

Ještě se zeptám jestli máte ten pomocnej píst taky tak povytaženej jak to vyšlo mně?
Obrázek

A rád bych se zeptal, kam jsi hodil vratku z filtru, když na skříni pro ni není vstup? Chystám taky výměnu horního víka. Jestli je to někde popsané, zatím jsem to nenašel, takže vezmu za vděk i odkazem na správné vlákno tu na fóru...

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Staníkův trhlej 6945

#305 Nový příspěvek od staník »

Když jsem ten traktor chtěl koupit tak měl ještě čelák. Od rozvaděče pro něj byla vratka na šroub co je vedle měrky na olej.
Když jsem to víko koupil tak jsem to zas využil.Vyhodil jsem záslepku a dal tam oko pro hadici od filtru.
Já to víko koupil protože jsem při dávání traktoru dohromady použil vyřazený víko ze čtyřicítky a to postupně začalo stávkovat.
Nijak jsem neřešil jestli jsou záměnný a jsou.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Jirka:J
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: Staníkův trhlej 6945

#306 Nový příspěvek od Jirka:J »

Ajo, no o využití měrky jsem taky přemýšlel ale ještě prozkoumam, jestli to neudělám jinak. Ale vrtat novo díru se mě teď 2x nechce, chvíli zpět jsem měl dole spodní hiko s čerpadlem a vše jsem čistil a dal nové náplně...

Ale i tak díky.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“